Sayfa 131/141 İlkİlk ... 3181121127128129130131132133134135 ... SonSon
702 sonuçtan 651 ile 655 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    121
    Ettiği Teşekkür
    2
    43 mesaja 54 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

Dizi, dün yayimlanan sezon finali tekrariyla (PT2'de - gerci PT2 diye bisey kalmadi ya..)

TOTAL'de 1,93 Reyting, 8,13 Share ile 19.

AB'de 2,15 Reyting, 9,70 Share ile 9.

20+ABC1'de 2,53 Reyting, 10,18 Share ile yine 9. olmus

Kendi günü ve saati olmayan bir dizi icin bence gayet basarili olmus

Durum:
    SelinKis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Selim'in sazının telleri
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    132
    41 mesaja 41 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Peki bu kadar sevilen SFnin en can alıcı repligi kime aitti?

Bence Alicodan geliyor: Olmek kotu. Bunun üzerine herkes öldü gerci.

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    88
    Ettiği Teşekkür
    4
    64 mesaja 88 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Bir sezon finali; onlarca ölü ve yüzlerce iyilik

Ay Yapım ve Show TV birlikteliğini seviyorum. Çünkü bir dizi sadece dizi olarak kalmıyor, çocuklar için bir sosyal sorumluluk projesine dönüşüyor. Geçen sene İçerde’yle buna şahit olmuştuk. Bu yıl ise Çukur’la şahane bir işe imza attılar. Diziyi eleştirecek, mızmızlanacak çok şey bulabilirim ama otizme dikkat çekmek için aylardır Çukur’un duvarlarını “Çukur otizmin farkında” yazarak kullandıklarını görüyorum. Dizideki Aliço karakteriyle zaten konuyu hep gündemde tutuyorlar. Bir de pazartesi akşamı ekrana gelen sezon finalinde müthiş bir galaya imza attılar. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen sezon finali galasının biletleri önceden satıldı. Çukur’da rol alan ve almış tüm oyuncuların tam kadro katıldığı, Çukur’da çalan şarkıların sanatçılarının yer aldığı, Toygar Işıklı ve ekibinin Çukur’un müziklerini canlı performansla sergilediği, oyuncuların da şarkı söylediği gecenin tüm geliri otizmli çocuklara burs verilmesi amacıyla Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandı. Bu etkinliğin parçası olan herkese tebrikler. İnsan suya yazılan bir işin böylesi iyi bir amaca dönüştüğünü görünce mutlu oluyor. O nedenle Çukur’a katkısı olan herkesin emeğine sağlık. Bilet alıp o etkinliğe giden izleyiciyi canı gönülden kutluyorum.

Katliam yaptılar

Gelelim sezon finaline... İşte tam bu konuda Çukur’un aldığı riski takdir ettim. Çukur’da hikayenin gerçekçiliği için resmen katliam yaptılar. Aynı riski Ufak Tefek Cinayetler için de göstermelerini beklerdim. Sanırım Çukur’da sadece Yamaç, Vartolu ve izleyici hayatta kaldı. Her şey birkaç dakika içinde oldu. Emrah Nazım’ı öldürdü, sonra da zehirli içeceği içerek kendisi öldü. Sonrası çorap söküğü gibi geldi. Sadiş hamile olduğunu Vartolu’ya söyleyince kavga bitti. Çukur’u Selim’e bırakıp Tokat’a yerleşti. Aradan 3 ay geçti. Vartolu ve Medet mutluydu, ta ki Sadiş’in çığlıkları duyulana kadar... Çukur’un dövmesindeki noktaların olmadığı bir şekilde yüzük takan adamlar Sadiş’i kaçırıp Medet’i öldürdüler. Çukur’a kavuşan ama ailesiz kalan Selim mutsuzluktan bileklerini keserek intihar etti. İdris, Paşa ve Emmi kahvehane yapacakları mekanda aynı yüzüğü takan adamlar tarafından saldırıya uğradı, kurtulmaları çok zor görünüyor. Aynı dakikalarda Celasun ve Akşın’ın nikahı nedeniyle Yamaç hariç; tüm Koçovalı Ailesi ve Çukur’un en dikkat çeken isimleri evdeydi. Aynı adamlar eve de saldırdı. Sultan, Ayşe, Nedret, Celasun, Akşın, Karaca, Muhittin, Kemal, Meke, Metin ve Acar’ı vurdular. Oradan kimse kurtulamaz, çok zorlasak sadece bir kişi kurtulabilir.

Dövme değişti, aile gitti

Finalde Yamaç perişan haldeki Vartolu’yu buldu ve yeni düşmanları için birlikte hareket etmek için elini uzattı. Bir de şu meşhur Çukur dövmesinin anlamını öğrendik. Üstteki üçgen çatı demekmiş. Alttaki üç nokta ise; öz aileni, kendine seçtiğin aileni ve akrabalarını, alttaki üçgen ise Çukur’u temsil ediyormuş. Bu sezon finaliyle gördük ki, dövme değişti. Yani sadece çatı ve Çukur kaldı. İçinden aileyi aldılar. Bu da demek oluyor ki herkes öldü. Yeni düşman Cumali, İdris’in hapisteki oğlu gibi görünüyor. Çukur eylülde yepyeni hikayesi, yepyeni oyuncuları, Yamaç ve Vartolu’yla ekranda olacak. Herkesin emeğine sağlık!

OYA DOĞAN-VATAN

Durum:
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    1.604
    459 mesaja 1.140 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    3 Mesaj

Diziyi hep günü dışında izleyen bir izleyiciyim..
    Ama bu çarpıcı finale yazmadan duramadım..
    Beğendiğim, sevdiğim çoğu karakter kesin dönüş yapmış gibi duruyor..
    Senaristler gelecek sezon bambaşka bir hikaye ile gelecekler bu belli ama Çukurdakilerin yarısı gitti, nasıl mücadele edecekler?
    Ben ağır yaralıların bazılarının yaz sonuna kadar iyileşebileceğini düşünüyorum..
    Gittiğine en üzüldüğüm kişi Medet.. Keşke onu da geri getirmenin bir yolu olsa..
    Medetsiz bir Vartolu nasıl olacak?

Senaristlerden bir de ricam var..
    Elinizi korkak alıştırmayın, Sena'yı da götürün..
    Yamaç biraz delirir, yıkılır ama biz onu teselli ederiz.
    Çok üzülse de sonunda ona uygun, aklı başında bir kız da bulunur elbet..

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İstanbul
    Konular
    121
    Ettiği Teşekkür
    2
    43 mesaja 54 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj

RaniniTV Ekspres: 15 Soruda Aytaç Uşun
    Cansu Uras

Kendisini Silsile’den hatırlayan mutlaka vardır (Ozan Açıktan’ın, son dönem Türkiye Sineması’na armağan ettiğin en güzel filmlerdendir.) Fakat benim için Aytaç Uşun eşittir Kalp Atışı’ndaki Hakan Koç. O meşhur çatıda rehin alma sahnesini görsel hafızama öyle bir kazıdım ki herhalde kolaylıkla gitmez. Önce tedirgin ettin, sonra diken üstünde oturttun, ardından bolca soğuk ter döktürdün ve nefes almayı neredeyse bıraktırdın. Bir izleyiciye bu zulüm yapılır mı? O sahneden sonra Aytaç’ı Silsile’de izlediğimi tamamen unuttuğum için hemen Google’lamıştım; sonra da adını zihnimin bir köşesine yerleştirdim bu sefer. Fakat bunu yapmak için erken harekete geçmiş olmalıyım ki Aytaç, fazla ara vermeden Çukur’un Meke’si olarak arzı endam etti. Tabii bu esnada bu yıl maalesef kaçırdıklarımdan Sarı Sıcak filminin başrolünü sırtladı. Ve festival festival dolaştı.

11 Haziran Pazartesi sezon finalini yapan (evet, sosyal medyada hala “yanlışlıkla finali yayınladılar” esprileri dönüyor) Çukur’un yegane yaşayan üyelerinden biri olarak kendisini bu köşede ağırlamamak olmazdı. Hele ki kendisini tanıyorsanız, sohbetini çok iyi biliyorsanız bunu yapmamanız gerçekten imkansızlaşıyor; deneyimle sabit efendim. Aytaç’ın fotoğraf çekiminin gerçekleştiği gün “Keşke ben de orada olsaydım” dedim, zira bu kareleri çeken Alper ile Tilki Yapım’ın cevval kurgucusu Deniz, tam bir Aytaç Uşun fanı. O gün stüdyoyu kısa süreliğine stada çevirdiklerinden eminim. O coşkularını göremedim ama nedenini rahatlıkla söyleyebilirim; bir yıl boyunca kendisiyle birkaç kere yollarımız kesiştiği için Aytaç sadece güçlü bir oyuncu değil, aynı zamanda güzel bir ruha da sahip. E, bu ikisinin kesişim kümesine dahil oldunuz mu coşku da tabii kaçınılmaz oluyor. Bu alanı daha fazla güzelleme noktasına çevirmeden yazıyı en iyisi noktalayayım ve yayını bekleyen son RaniniTV Ekspres’leri hazırlamaya koyulayım. Sıra Aytaç Uşun’da!

1- Canlandırdığınız karakteri özetleyecek beş anahtar kelime.
    Çukur’un Meke’si için cevaplayayım bu soruyu; ateş, sadık, saf, mide ve kalp.

2- Canlandırdığınız karakterin tek bir özelliğine sahip olacaksınız; hangisini seçerdiniz?
    Vicdan.

3- Oynadığınız diziyi / filmi veya tiyatro oyununu bir yemek, canlandırdığınız karakteri de malzemelerden biri olarak düşünecek olursanız; diziyi, filmi ya da tiyatro oyununu hangi yemeğe benzetirsiniz ve karakteriniz olmasa hangi malzeme eksik olurdu?
    Çukur, et sote olurdu; Meke de onun sarımsağı.

4- İlk audition’ınızı hatırlıyor musunuz; nasıl geçmişti
    İlk audition’da hatırladığım tek şey bana yabancı oluşuydu. Kendini tanıtma bölümünden sonra oyun kısmında kendime gelmiştim.

5- Bugüne kadar sette yaptığınız en komik hata nedir?
    Çok var ama en yakın hatırladığım Kalp Atışı dizisinin çatı sahnesinde yönetmen oyun vermeden oyuna girmem ve parmağımı klakete sıkıştırmamdı.

6- Şu an / son olarak oynadığınız dizide, filmde veya tiyatro oyununda sizin ya da başka bir karakterin söylediği, en sevdiğiniz replik nedir?
    “Hep gül, hayat devam ediyor.”

7- Bir bölümlüğüne / sahneliğine oynadığınız herhangi bir işteki karakterinizi ekipten başkası canlandıracak. Kimi o rolde görmek isterdiniz? Aynı şekilde siz de başka bir karakteri oynayacaksınız. Hangisini seçerdiniz? (Yaş, cinsiyet vb. etmenleri düşünmeden.)
    Hmmm… Çok düşündüm. Meke’yi karavan sorumlusu Refik Abi oynarken görmek isterdim.

8- Ergenliğinize döndük; sevdiğiniz bir ünlünün fotoğrafını tişörte bastıracaksınız. Bu kim olurdu? (Yerli / yabancı fark etmez.)
    Münir Özkul ve bunu şimdi de yapabilirim.

9- Karşınızda zaman makinesi var; hangi dönemde, hangi şehre ışınlanmak isterdiniz?
    1990’lara, çocukluğuma dönmek isterdim.

10- Bugüne kadarki en büyük çılgınlığınız nedir?
    Aşık olmamdı (gülüyor.)

11- Hangi dizileri takip ediyorsunuz ve onları izlerken yanında yemesem olmaz dediğiniz abur cuburlar neler?
    La Casa de Papel’i izledim en son. Yemesem olmaz dediğim bir abur cubur yok.

12- Güne bir kitabın dünyasında başlayacaksınız; öğlen bir dizinin, akşamı da bir filmin dünyasında geçireceksiniz. Hangilerini seçerdiniz?
    Sabahattin Ali’nin İçimizdeki Şeytan kitabıyla başlayıp güne Leyla ile Mecnun’la devam eder, finali de Victoria ile yaparım.

13- Oyunculuğun en çekilir ve çekilmez yanları neler?
    Oyunculuğun en çekilir yanı bekleme süresi; en çekilmez yanı ise şanslı ve de doğru zamanda doğru yerde olma gerekliliği.

14- Kapitalizm, feminizm, sosyalizm, elitizm... Hadi, bunların yanına bir tane de siz yepyeni bir “-izm”li kavram ekleyin.
    Abidikgubidikizm olurdu. Saçmanın başka bir versiyonu.

15- Bir sonraki oyuncuya sormam için senden bir soru rica etsem…
    Umarım keyfin yerindedir. Yerinde mi?

RaniniTV Ekspres 15 Soruda bölümünün önceki konuğu Pelin Ermiş’in sorusu:
    Bir şarkı olsan hangisi olurdun?
    Bugüne göre cevaplarsam Cem Adrian’ın Ben Seni Çok Sevdim şarkısı olurdum.

Röportaj: Cansu Uras

Sayfa 131/141 İlkİlk ... 3181121127128129130131132133134135 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (2 üye ve 2 konuk)

1. furkan turan,
  2. Abbey Dawn

Yer imleri

Yer imleri