Sayfa 195/195 İlkİlk ... 95145185191192193194195
975 sonuçtan 971 ile 975 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    okyanuuss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    153
    230 mesaja 898 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları (2)

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sezon finalini izlemedin galiba, bence hemen izlemelisin
    Istersen Kocovalilarin neden güc kaybettigini kisaca özet geceyim:
    Gecen sezon sonlara dogru Vartolu, Selim, Emrah ve Avukat birlik olup babalari tarafindan sevilmeyenler kulübü kurdular, sonra da Kocovalilara kök söktürdüler :-D Selim köstebek, Emrah eski polis, Nazim ise avukat olarak dört bir yandan saldirdilar ve Kocovalilar baya kan kaybetti. Hatta onlari mahalleden uzaklastirmak icin mahalleliyi kullandilar ve ellerindeki tapularla herkesi evinden etmekle tehdit ettiler. Tüm bu kargasadan Karakuzular faydalanip ataga gecti. Durum budur.

Kanli dügün o an icin kanliydi ama simdi görüyoruz ki ortada kan man kalmamis
    Yok seyretmedim İşte ben de onu diyorum Koçovalılar büyük güç kaybetmiş ki Karakuzular da bundan faydalanmış.. Yoksa bu Karakuzulardan da normalde bana göre bir cacık olmaz Yani öyle ahım şahım ürkütücü, tehlikeli, zeki, güçlü, yetenekli bir kötülük cephesi değil..

Hımm 'Babaları Tarafından Sevilmeyenler Kulübü' demek güzelmiş Şimdi bununla ilgili birkaç sorum var herkesin affına sığınaraktan azıcık kafam karıştı çünkü Vartolu ve Selim İdris Koçovalı'nın oğlu orası tamam.. Lakin Emrahla avukat Beyefendi'nin oğlu değil mi? Emrahla avukat niye babaları tarafından sevilmeyenler olarak Koçovalılara saldırıyor? Ki yanılmıyorsam Beyefendi Emrah'ı seviyordu da avukatı sevmiyordu ona oğul muamelesi yapmıyordu. Hadi Emrah babası için Koçovalılara kötülük yapıyordu da avukat niye tam tersi babasına savaş açmadı?

Bir de Vartolu ve Selim'in babalarıyla yaşadıkları sorunlarla avukatın yaşadıkları aynı değil bence.. Vartolu'nun babasının oğlundan haberi yoktu zaten, gerçekler ortaya çıktıktan sonra baba-oğul ilişkisi nasıl oldu bilmiyorum. Selim'i yine babası bir hiç olarak görmüyordu, belki diğer evlatlarını daha çok sevmiştir, onlardan daha memnun kalmıştır ama Selim'e de babalık yapmadı diyemeyiz.. Bir iki sahnede denk gelmiştim; avukata babası hiç oğlu gibi davranmıyordu, onu yok sayıyordu, oğlu olduğunu da saklıyordu öyle hatırlıyorum.. Yani bu kulübe üye olacak biri varsa o da bence sadece 'avukat'..

Alicoyla Yamacin daha bircok güzel ve samimi sahneleri olacak. Selimin annesi ve babasi tarafindan neden sevilmedigini bölümler ilerledikce anlayacaksin. Aslinda hicbir zaman tam olarak su yüzden seni sevmiyoruz demiyorlar. "Sevilmiyor" terimi de pek dogru degil aslinda, seviyorlar ama iste bazi sebeblerden dolayi sevgilerini belli etmiyorlar. Izledikce ne demek istedigimi anlarsin
    Selim'in anne-babasına karşı açıkçası bir sempatim yok ama ne olursa olsun Selim yaptığı tüm o saçmalıklar sebeple anne babam beni sevmedi ühüüü deyip bunların ardına sığınmasın. İntihar etmiş galiba bence çoktan kendini bir köprüden aşağı atmalıydı Abisi öldürüldü.. Ve abisinin ölmesinin en büyük sebeplerinden biri.. Bu ağır bir dram.. Ağır bir vebal.. Sonra pişman olacağına, bu acıyla kahrolacağına hala düşmanla ortak çalışmaya devam etti. Yamaç ölseydi keşke abisi yerine ama o kadarını başaramadı Yok kardeşlerini anne babası daha çok sevmişti yok o hor görülmüş de bla bla bla kıskançlık sebepli mahvetti kardeşlerini. Kahraman'dan Yamaç'tan ne kötülük gördüydü de anne-babasına duyduğu öfkeyi onlardan çıkardı? O yüzden Selim gözümde bir türlü aklanmıyor.. Çıkıp açık açık düşman olsa yine tamam diyeceğim.. İkiyüzlülükle en yakınlarını sırtından vurdu.. Ona güvenen, onu seven kişilere ihanet etti. Bu kalleşliktir.. Şimdi bari Selim kardeşleriyle birlik olsa, olmayacaksa bile en azından mert olsun..

Bircok kisinin aksine ben Sena'yi seviyorum. Sonlara dogru karakter ihmal edildi ama ilk sezonun ilk yarisinda güzel sahneleri vardi, Sultan'la sürekli karsi karsi gelmesi ve diger gelinleri de etkilemesi heyecanliydi ve Yamac'la olan sahneleri de cok iyiydi. Tüm karagasinin ortasinda birbirine iyi geliyorlar(di) ve seyircinin de kafasini dagitiyorlardi. Ben sahsen Sena'yi izlerken büyük keyif aliyorum. Keza Sultan icin de aynisi gecerli, benim disimda kimse sevmiyor gibi. Gecmisinde yaptigi hatalardan dolayi karakter antipatik geliyor olabilir, ama ona bakarsak dizide Yamac ve Alico (ve birkac yan karakter) disinda sevilecek kimse yok Herkesin bir gecmisi var… Sultan'in dik basliligini ve hanimaga'ligini seviyorum. Gözü kara ve güclü olmasini seviyorum. Son zamanda o da Sena gibi ihmal edildi, fazla geride durdu. Meliha'nin gelisiyle degisir umarim. Nebahat Cehreyle Perihan Savasi ayni karede izlemek büyük keyif verecektir
    Sena'nın sevilmeme sebebi sadece karakterden kaynaklı değil oyuncudan da kaynaklı.. Oyuncunun performansı düşük olduğu için karakter de geçmiyor çoğu kişiye..

Ama artık yapacak bir şey yok Sena'yı öldürmemişler, kansız olan kanlı finalle sadece umut ettirmişler

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    644
    256 mesaja 368 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Bircok kisinin aksine ben Sena'yi seviyorum. Sonlara dogru karakter ihmal edildi ama ilk sezonun ilk yarisinda güzel sahneleri vardi, Sultan'la sürekli karsi karsi gelmesi ve diger gelinleri de etkilemesi heyecanliydi ve Yamac'la olan sahneleri de cok iyiydi. Tüm karagasinin ortasinda birbirine iyi geliyorlar(di) ve seyircinin de kafasini dagitiyorlardi. Ben sahsen Sena'yi izlerken büyük keyif aliyorum. Keza Sultan icin de aynisi gecerli, benim disimda kimse sevmiyor gibi. Gecmisinde yaptigi hatalardan dolayi karakter antipatik geliyor olabilir, ama ona bakarsak dizide Yamac ve Alico (ve birkac yan karakter) disinda sevilecek kimse yok Herkesin bir gecmisi var… Sultan'in dik basliligini ve hanimaga'ligini seviyorum. Gözü kara ve güclü olmasini seviyorum. Son zamanda o da Sena gibi ihmal edildi, fazla geride durdu. Meliha'nin gelisiyle degisir umarim. Nebahat Cehreyle Perihan Savasi ayni karede izlemek büyük keyif verecektir
    Ben aslında (izlediğim 8 bölüm boyunca) Sena karakterinin beklentilerimi tam karşılamadığını düşünüyorum. Sultan’la kapışmaları zamanla sertleşecek mi bilmiyorum öyle umuyorum.

Sena karakteri diziye Yamaç’ın kendisine asıldığını sanıp tersleyerek ve ona eskort muamelesi yapan adamın kafasında, hiç sonunu düşünmeden şişe parçalayacak kadar gözükara bir karakter olarak girdi. Devamında Yamaç’ın evinde kalacak kadar cesur bir karakterdi. Barda askıntı olan adama tekme attı, 5 gündür tanıdığı adamla evlendi... gözükara ve dikbaşlı, inatçı bir karakter olarak tanıtıldı. Şu ana kadarki Sultan kapışması bir parça yavan geldi bana... sena sanki biraz daha sağduyulu, anlayışlı yazılmaya başladı. Ben Yamaç’ı da bol bol delirtip zorlayacakmış gibi düşünmedim dersem yalan olur.

İzledikçe göreceğim ama benim genel düşüncem bu, beklentime göre biraz yavan kaldı.

Sultan’da fazla katı kuralları olan bir kadın. Zaman onu nasıl değiştirecek onu merak ediyorum.

Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür...

3. Osysia nickli üyemize teşekkür edenler:
    Saykos (Dün)

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    GORA
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    636
    114 mesaja 135 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Hop hoppp Senayi Ben de seviyorum yahu Ama artık çukur antisi olduğum için bir önemi yok galiba

bu arada Yukarıdaki arkadaşın sorusuna cevap vereyim ben BSo denmesinin sebebi yani Emrah ve Nazımın babaları tarafından Sevilmemeleri şuna dayanıyor Emrah'ı küçükken büyük bir ihtimalle babası şiddete uğratmış sırtında sebebi açıklanmayan yara izleri vardı bunu biz böyle yorumladık

Nazım ise zaten babasının yanında onun sadece avukatı gibi konuşmak zorundaydı Baykal'ın oğulları olduğunu kimse bilmiyordu onlarn ama Baykal'ın Emrah'ı nazımdan daha çok sevdiği açıktı Çünkü her şeye rağmen Emrah babasını tanıyordu ona baba diyordu Baykal'da ona oğlum diyordu Vay be ne güzel karakterleri izlemişiz Aslında zamanında

hep ölünce badem gözlü oluyorlar Artık yapacak bir şey yok bso yok onun yerine saçma sapan kara kutular var

ÖLEN KARAKTER ÖLDÜKLERİ İLE EFSANE OLDULAR O KADAR
    To be, or not to be: that is the question: my answer is not to be.

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    644
    256 mesaja 368 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Sena kaçırıldıktan sonra ki Sultan Sena sarılmasını çokk sevdim. İkili arasında bir kırılma mı olacak bu durum ilgimi çekiyor.

Vartolu’nun titrek sesiyle “Sadiş sadiş” diye giriş yaptığı telefon konuşmalarına bayılıyorum. Vartolunun hikayesi git gide ilgi çekici bir hal alırken... sanırım en çok İdris’le ilk yüzleşmesini aşırı ve aşırı ve aşırı merak ediyorum. Oyuncu gerçekten çok başarılı.

İyi geceler dilerim.

Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür...

Durum:
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    67
    50 mesaja 55 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

İdris babacığımızda ölürse belki sırma saçlı olur kim bilir. Sen ne ara anti oldun? Ben koptum bir ara forumdan tabi.

Sanırım karakuzuları seven ve Selim'e hak veren bir ben varım.

Sayfa 195/195 İlkİlk ... 95145185191192193194195

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 63 kullanıcı var. (3 üye ve 60 konuk)

1. Abbey Dawn,
  2. Lilya,
  3. melisakhan

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri