Sayfa 30/35 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon
347 sonuçtan 291 ile 300 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Status
    SelinKis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Her daim şikâyette
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    859006

ben de konunun tükendiğini düşünenlere katılıyorum. Öyle olmasa bu sayfa daha çok yorum alırdı.
    "İzmir'in denizi kız, kızı deniz kokar."

Status
    durgundon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Alıntı SelinKis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de konunun tükendiğini düşünenlere katılıyorum. Öyle olmasa bu sayfa daha çok yorum alırdı.
    Konunun tükendiğini hiç düşünmüyorum. Hatta analiz yapılacak çok farklı konular var. Bu dizide aşk ön planda olmadığı için forumda fazla ilgi çekmiyor. Forum üyelerinin büyük çoğunluğu kadın ve aşk konuları onları daha çok çekiyor. Forumda çok aktif olan başlıklar aşk ve çiftlerle ilgili olanlar. Diziyi izlerken twitterda dizinin başlığını da takip ediyorum.
    Genel anlamda şikayetin konusu kadınların ve bazı yan karakterlerin sahnelerin fazla olması. Ama insanlar dizinin 2 saat olduğunu ve dizinin ana karakterlerinin tüm iki saati dolduracak emeği bir haftada veremeyeceklerini anlamamaları. Diğer bir şikayet edenler Aras'ın fanları. Dizide oyuncunun rolünde hoşlanmamaları, arka plana atıldığını düşünmeleri. Halbuki senarist orada bir kurgu kuruyor ve oyuncuyu da rolü göre şeklillendiriyor. Bugün geri plandaysa, yarın daha ön planda olması için yapılıyor. Kendi egoları oyuncu üzerinde bahane yaparak diziyi kötülüyorlar. Eskiden bu forum daha aktifti. Farklı sosyal medya kullanım açılımları ilgiyi başka kanallara akıttı. Bence diğer sosyal medya mecralarına göre burası düşünceni daha iyi ifade edeceğin bir yer.

Status
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

28. bölüm gibi,29. bölümüde beğendim. İki haftadır ana karakterler ve hikayeleri daha ön planda. Fragmanlara göre konuşursak fragmanlar daha sert, bölüm daha yumuşaktı.
    Ben diziyi babalar - oğullar ve kardeşler babında izlemeyi seviyorum. Bu hikaye babında da bana istediğimi veriyor.

Fragmanlar izlenirken Yamaç'a karşı dolmuş olabiliriz ama bölümü izlediğimizde haksızlık yaptığımızı gördük. (benim düşüncem değil, genele göre değerlendirmem) Herkes ,Cemil'in ölümünden dolayı Yamaç'ın Salih'i polise ihbar ettiğini düşündü ama bunu ev baskınını önlemek için yaptığını gördük. Bilmeden de olsa aslında Salih'e iyilik yaptı. Salih'in ona kızgınlığı Polis'e ihbar etmesi değil Saadet'in evlenmesine izin vermesi ve kendisinin buna engel olmak istemesinin engellenmesiydi.. Babasının tapuları Yamaç'a devretmek istemesi de Yamaç'a sorun olarak geri döndü. Yamaç'ın kahvaltı sofrasında babasına söyledikleri çok doğruydu. Sen oğullarına yanlış davrandığın için olaylar bu boyuta geliyor. Yani Yamaç'ı bu kadar zorlayan olayların kökeninde babasının davranışları var. Aslında bu sahnelerde eski Yamaç vardı. Akıl ve vicdanını konuşturan Yamaç..

Selim neden ailen seni bu kadar ötelemiş acaba. Görüyoruz ki gayet akıllı bir adamsın. İdris Koçavalı yaptığın herşeyi hak ediyor. Yamaç geldikten sonraki davranışların aynısı, Kahraman hayattaykende yapılıyordu. Biz sadece o sahneleri izlemedik. Ben bu dizide İdris'in Kahraman'a, Yamaç'a ve Salih'e olan sevgisini gördüm ama Selim'e hiç bir sevgi sahnesini izlemedim. Sadece Yamaç'ı kurtarırken aldığı bir aferin başka birşey yok. Karakter son bölümlerde derin ve iyi yazılıyor. Salih ile olan iletişimini de seviyorum. Hayatta ötelenen iki insan olarak birbirlerini anlamalarını, anlaşmalarını seviyorum. Ama Selim'e tavsiyem Vartoluya güven ama Salih'e baban konusunda hiç güvenme. Salih'in zayıf noktası Saadet değil tam tersi İdris. Bu çocuk annesinin anlattığı İdris babasının masalları ile büyümüş ve şimdi ona olan bu zaafı gün yüzüne çıkıyor. Fragmanı izlerken Selim'in sözleride daha farklı yorumlanmıştı, aslında daha farklı şeyler söylemek istemiş. Yavaş yavaş Vartolu'nun yaptığı kötü olayların unutulduğunu, onun bunu değerlendirmesini istemiş. Yakarak, yıkarak bunu yok etme diyor ve bölümde de Vartolu buna uygun davrandı.

Gelelim diziyi tek izleme sebebim olan Salihciğime, nam-ı diğer Vartoluma. Babası ile olan konuşma da istediği cevabı alamadı ve buna rağmen kendi karakterinde ödün vermeden düğünü basma isteği hoşuma gitti. Buna gerek kalmamasına sevindim, ama o vazgeçmeme tutkusunu da görmek istedim. Aynı gece hem babasından, hem Yamaçtan darbe yemesi ile daha kararlı bir Vartolu izlemeye başladık. Yöntemleri daha tutarlı. Böyle devam etsin. Gerek Selimle olan kardeşliği, mahalleye yardım etmeye çalışması ve mahalleli gençlere silah satması konusunda yaptıkları. Artık yöntemler değişti , Vartolu için daha iyi oldu. Yıldız ile olan sahnesi de güzeldi. Yıldızla olan sahnede anladık ki mahalleli Salih'in hikayesini tam olarak bilmiyor ve bence bu hikayeyi öğrenmeleri lazım ki Vartolu'ya bakış açıları değişsin. Yıldız ,Vartolu'nun çocukluğunun mahallede geçtiğini öğrenince etkilendi. Bence Vartolu-Yıldız sahneleri yazılabilinir. Saadet 'te bunları beraber görüp biraz rahatsız olabilir. Düğün sürecinde yaşanan şeylerden dolayı hala soğuğum ona. Yanlış anlaşılmasın Vartolu'dan Yıldız'a yönelik bir duygu olmasın ama Saadet'tinde biraz burnu sürtsün.

Gelelim Celasun ve idris konuşmasına. En sevdiğim sahnelerden biri ve benim düşüncelerimi onaylaması bakımından da daha bir sevdim. En sevdiğim sahneler iyi yada kötü olsun
    Salih ve İdris sahneleri. İdris'in en güvendiği oğlu Yamaç, en güvenmediği oğlu Selim ise bence en sevdiği oğlu da Salih. Ben Celasun'un konuşmalarından sonra ,İdris'in konuşmasından bunu çıkarttım. Celasun'un Salih'i babasına benzetmesi, iyi ve kötü Salih'i anlatması ( hep diyorum ya Salih'in sevgisi de, nefreti de ölümcül diye). Ana derdinin oğlunu evcilleştirmek olması ki, O çocuk nerdeyse bir vahşi gibi büyüdü, evcilleştirmek kolay mı? Kendisi ve Salih'i karşılaştırması. Ben sevdiğim kadını kaybettim, o da kaybetsin demeye getirmesi. İnsan düşünüyor acaba İdris, Salih'in bu kadar Saadet'i sevmesini mi çekemedi. Salih'i sorumsuz bulması. sorumsuz değil, sadece çok duygusal .. Çocuk olduğu kısmına katılıyorum. İdris sen Salih'in yaşındayken 3 çocuk babasıydın ama Salih daha çocuk gibi davranıyor demesi. Zaten bizde bu yüzden bu adamı seviyoruz. İçinde siyahın en koyusu varken, beyazında en açığı olduğu için seviyoruz.

Status
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

3 haftada mahalle ekonomik olarak zorlanır mı diye yazanlar var ama bu düzi başladığından beri sıcak para sıkıntısı vardı. O yüzden Kahraman, Vartolu'yu babası ile tanıştırmıştı. Beyefendi ve ekibinin yaptıkları ile bu durum daha kötüye gitti. Yani son bir kaç haftada olan şeyler değil. Uzun bir sürecin sonu.
    30. bölüm ön izlemesi tam benim sevdiğim yerden geldi. İdris ve Salih sahnesi. Aralar yumuşuyor da ne kadar yumuşuyor acaba? İdris'e kızıyorum ama böyle sahneler gelince de zevkten dört köşe oluyorum.

Status
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    86
    Ettiği Teşekkür
    4
    58 mesaja 78 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

'Beyefendi' Çukur'a mı dönüyor?

Mesut Yar, Posta'daki köşesinde kaleme aldı.

Show TV'nin Ay Yapım imzalı dizisi Çukur'da Burak Sergen'in hayat verdiği 'Beyefendi' karakteri, geçtiğimiz haftalarda diziye veda etmişti.

Mesut YAR / POSTA

Beyefendi dönüyor mu?

“Çukur” (Show TV) dizisinde “beyefendi” karakterini oynayan Burak Sergen’le lafladık. Karakterin ölümünü biraz havada bulduğumu söyledim. Burak Sergen, o müstehzi gülüşü dudağının kenarına yapıştırarak, “Belki de bir sondan bahsetmemeliyiz” dedi.
    Vallahi şimdi ben bu açıklamadan hareketle ne fanteziler çıkartırım, bilemiyorum. Ama belli ki yeni sezona gümbür gümbür giriş vizesi alan “Çukur” her bölümde yaptığı gibi gelecek bölümlerde de seyirciyi ters köşeye yatırmaya devam edecek Dur bakalım hayırlısı...

Status
    SelinKis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Her daim şikâyette
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    859006

Beyefendi'nin diziye dönmesini isterim ama madem dönecekti neden çıktı diye sorarım da. Sevdiğim bir oyuncu/karakter olsa dahi diziye dönüşleri sevmiyorum... Madem bir karar verdin çıktın bir zahmet geri dönme de sen de profesyonel anlamda yeni işler yap... Kamera arkasında neler dönüyor bilmiyorum ama benim bir seyirci olarak isteğim bu yönde...
    "İzmir'in denizi kız, kızı deniz kokar."

Status
    sakinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Umudumun olduğu yerdeyim!
    Konular
    12
    Ettiği Teşekkür
    7
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı hardi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    'Beyefendi' Çukur'a mı dönüyor?

Mesut Yar, Posta'daki köşesinde kaleme aldı.

Show TV'nin Ay Yapım imzalı dizisi Çukur'da Burak Sergen'in hayat verdiği 'Beyefendi' karakteri, geçtiğimiz haftalarda diziye veda etmişti.

Mesut YAR / POSTA

Beyefendi dönüyor mu?

“Çukur” (Show TV) dizisinde “beyefendi” karakterini oynayan Burak Sergen’le lafladık. Karakterin ölümünü biraz havada bulduğumu söyledim. Burak Sergen, o müstehzi gülüşü dudağının kenarına yapıştırarak, “Belki de bir sondan bahsetmemeliyiz” dedi.
    Vallahi şimdi ben bu açıklamadan hareketle ne fanteziler çıkartırım, bilemiyorum. Ama belli ki yeni sezona gümbür gümbür giriş vizesi alan “Çukur” her bölümde yaptığı gibi gelecek bölümlerde de seyirciyi ters köşeye yatırmaya devam edecek Dur bakalım hayırlısı...
    bu kadar kolay ölmesi benim içime de sinmemişti hatta ölmeden önce o kadar dikkat ettimki yediğine içtiğine portakal yeseydi kesin gitti derdim ve ölüm sahneleri de olmayınca iyice göze batmıştı :)
    Nazımı düşünemiyorum ne olacak ona diye

Status
    sakinn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Umudumun olduğu yerdeyim!
    Konular
    12
    Ettiği Teşekkür
    7
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949684

Alıntı durgundon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aliço'yada bir hikaye yazarlar ama kimsenin oğlu yapmazlar.
    Meliha konusunda kafam karışık ama o hastanede olan Meliha olmalı. Çünkü Aliço ile senaristler artık o konuya girdiler diye düşünüyorum. Geçen bölümde sihirbaz konuşurken Meliha'yı İdris öldürdü dedi ama aslında olay öyle gelişmemiş olabilir. Yani idris'ten bağımsız birşeyler dönmüş olabilir. Paşa , flashback'te Sultanla konuşurken Sultan İdris'in yollarını kesmelisin dedi. Yine bir Paşa ve Sultan işbirliği ile birşeyler olmuş olabilir. İdris ve Meliha 79 yılında beraberlermiş. Meliha pavyonda çalışıyormuş. Mihriban'da pavyonda çalştığına göre birbirlerini tanıyor olabilirler. İdris'in Meliha ile ilişkisi varken Sultanla evliymiş. Sultan'ın 2 yada 3 çocuğu varmış. Emmi'nin söylemlerine göre İdris sanki Meliha ile evlenecekmiş gibi anlattı. Sultan evi terk etmesin diye Salih'i gönderen Paşa o dönemler Sultan için birşeyler yapmış olabilir. Salih'in annesi Meliha olabilir, Salih'in bir gözünde doğuştan kırmızı sürme bulunması Meliha'nın onu tanıması için olabilir. Salih'teki kolye büyük ihtimal ya İdris'in Meliha'ya verdiği, ya da Meliha'nın İdris'e verdiği kolye olmalı. İdris o kolyeyi gördüğünde vereceği tepkiden birşeyler çıkartırız artık. Salih 80 de doğduğunu düşünürsek o süreçte İdris cezaevinde olduğu için büyük ihtimal bu işlerin arkasında Paşa var.
    vay vay ben bunları nasıl kaçırdım çok teşekkürler bu ayrıtnılar için :)

Hale öldüğü zaman Morgda Paşa ile İdris halenin melihanın çocuğu olma ihtimali bile sorgulamıştı İdris e ise yok ben sorguladım öyle bir şey yok demesi kafamı da karıştırdı ...

Status
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    91
    Ettiği Teşekkür
    1
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Zekasiyla herkesi kendine hayran birakan, akilalmaz oyunlariyla "wooow" dedirten Yamac'tan, Tekne'de sacma sapan bir sekilde mahsur kalan Yamac'a. Hey gidi günler hey, neydin ne oldun.

Belki ben çok sonradan izlemeye başladığım için diziden sıkılmadım. Realist olduğum için dizi sürelerinin uzunluğu nedeni ile de çekim ve senaryo ile ilgili bazı eleştirileri yapmıyorum.
    Televizyonda pür dikkat izlemiyorum, internetten nereleri izleyeceğimi bildiğim için sadece o sahneleri izliyorum ve çok fark ediyor. Reytingler biraz havadan, birazda seçim atmosferinden dolayı düşmesi normal. Birde kadın sahneleri çok ve gereksiz olunca ilgi azalmış olabilir.
    Aslinda asil bu yüzden elestiri yapmaliyiz. Eger birsey demessek, buna karsi cikmassak isin yolunda gitmedigini nasil gösterecegiz yapimciya, ekibe? Dizi sürelerinin bir gün kisalacagini hala umut edenlerdenim, bu da büyük elestirilerle ve reyting kayiplariyla olacak...
    Iste eskiden böyle degildi, her bölüm pür dikkat izlenirdi ve her sahnesi izlemeye degerdi. 30 bölüm boyunca elbette ayni boyutta ve tempoda ilerlenemez, bu süreler oldugu müddetce böyle olmasi mümkün degil. Iste bu sefer da sezonun uzatilmasi hata oluyor, halbuki iki sezonluk hikaye tek sezonda anlatilsa, her bölüm cok daha güzel olur ve dolu gecer, bu da muhakkak reytinglere yansir ve seyircinin gözünde hem yapimi, hem ekibi daha kaliteli kilar. Ben hala okadar basarili olmasina ragmen sözünü tutan ve 39 bölümle final yapan ICERDE'yi ve ekibini saygiyla hatirliyorum, etrafimdaki herkese diziyi tavsiye ediyorum - ve kisa ömründen dolayi insanlar izliyorlar da.

Kadin karakterlerin - yani yan sahnelerin azalan ilgiyle baglantili olmasi enteresan bir düsünce:

Genel anlamda şikayetin konusu kadınların ve bazı yan karakterlerin sahnelerin fazla olması. Ama insanlar dizinin 2 saat olduğunu ve dizinin ana karakterlerinin tüm iki saati dolduracak emeği bir haftada veremeyeceklerini anlamamaları. Diğer bir şikayet edenler Aras'ın fanları. Dizide oyuncunun rolünde hoşlanmamaları, arka plana atıldığını düşünmeleri. Halbuki senarist orada bir kurgu kuruyor ve oyuncuyu da rolü göre şeklillendiriyor. Bugün geri plandaysa, yarın daha ön planda olması için yapılıyor. Kendi egoları oyuncu üzerinde bahane yaparak diziyi kötülüyorlar. Eskiden bu forum daha aktifti. Farklı sosyal medya kullanım açılımları ilgiyi başka kanallara akıttı. Bence diğer sosyal medya mecralarına göre burası düşünceni daha iyi ifade edeceğin bir yer.
    Sizde bu duruma deginmissiniz. Yan karakterler olmadan bir dizi nasil ilerler, cok merak ediyorum. Iki -üc karakterin iki bucuk saatlik bölümleri üstlenmelerini beklemek süreal. Bu yüzden yan karakterleri sevmeyenleri anlayamiyorum. Sürekli ayni üc kisiyi izlemesi sIkIcI olmaz miydi? Yan karakterler hikayeye degisiklik saglamiyorlar mi, onlarla birlikte farkli hikayeler izlemiyormuyuz? Onu gectim yan karakterler sayesinde ana karakterler sekillenmiyor mu, onlarin sayesinde ana karakterler daha güclü, sempatik, iyi, kötü, vs. olmuyorlar mi? Örnegin Sadis olmasaydi, Vartolu'nun Salih yönünü (bu kadar kolay ve inandirici bir sekilde) görebilecekmiydik? Sena, Aksin, Metin, Meke, Celasun vs. olmasaydi, sürekli silahlarin patladigi sahnelerden kurtulup nefes alabilecekmiydik?
    Sözüm size degil, siz de ayni düsünüyorsunuz. Sözüm, sürekli yan karakterlerden sIkIldiklarini ve diziden cikmasini istediklerini söyleyenlere.

Aras'in fanlarinin öfkesini de anlayabiliyorum, hatta onlara hak veriyorum. Icerde'den sonra kariyerinin zirvesindeyken, oyunculuk acisinda bu diziyle geri adim attigini düsünüyorum. Ellerinde Aras gibi oscarlik bir oyuncu var ve kiymetini bilmiyorlar, harciyorlar. Cünkü artik ona göre adam akilli sahne yazamiyorlar, cünkü kendini gelistirebilecegi sahne yazmiyorlar, cünkü yetenegini kullanmasina müsade etmiyorlar. Yazik, gercekten cok yazik.

Alıntı SelinKis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyefendi'nin diziye dönmesini isterim ama madem dönecekti neden çıktı diye sorarım da. Sevdiğim bir oyuncu/karakter olsa dahi diziye dönüşleri sevmiyorum... Madem bir karar verdin çıktın bir zahmet geri dönme de sen de profesyonel anlamda yeni işler yap... Kamera arkasında neler dönüyor bilmiyorum ama benim bir seyirci olarak isteğim bu yönde...
    Diziden cikmasi ve sonra yine girmesi basindan beri planlanmis (bir oyun) olabilir. Eger kadrodan ayrilmasaydi, diziye yeniden dahil olacagi bilinir ve beklenirdi. Böylelikle Beyfendi tekrar boy gösterirse büyük sürpriz olur - eger önceden "Burak Sergen diziye yeniden dahil oldu" diye haberler cikmassa... Baska bir secenek de, Beyfendi karakterinin cikmasina gösterilen tepkilerden sonra geri adim atmis olmalari ve hikayeye nasil tekrar dahil edeceklerini düsünmeleri. "Bak Beyfendi, diziden ciktin ama her an yine girebilirsin. Seyircinin tepkisine göre karar verecegiz" misali..

Status
    ayşegül 19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köşe Yazarı
    Yer
    Uzaylılarla Piknikte
    Konular
    6
    Ettiği Teşekkür
    34
    142 mesaja 313 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Yani varya şu kadınların çoklu sahnelerinden gına geldi

Sena'nın herşeyine odak noktası olmaktan bıktım samimiyetimle söylüyorum diziden soğudum

Abimler bile Emrah ve Sena saçmalığından dolayı diziyi bıraktılar.

Yani bu saçmalıklara daha ne kadar tahammül edeceğiz merak ediyorum
    Ben o çok sevdiğim denize küstüm..
    Sana nasıl kırıldım, sen düşün.
    Biz bittik, Siz başladınız.. Kutlarım

Sayfa 30/35 İlkİlk ... 20262728293031323334 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Yer imleri

Yer imleri