Sayfa 35/35 İlkİlk ... 253132333435
347 sonuçtan 341 ile 347 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Status
    SelinKis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Her daim şikâyette
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    859006

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

O hamam sahnesini bilerek mi yazdınız Gökhan Bey? Salih'le Medet'in hali hal değil valla aklıma kötü şeyler geliyor...

Keller Ama yükselinmeyecek gibi mi Saykos? Bu arada sosyal medya kullanıyor musun yazı stilin çok tanıdık geldi de Sen de İzmirlisin bir de
    "İzmir'in denizi kız, kızı deniz kokar."

Status
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    91
    Ettiği Teşekkür
    1
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı ayşegül 19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yamaç ihaneti öğreniyor..

Yahu Allah aşkına Yamaç, abim dışlanırken, umursamadın. Şimdi ihaneti öğrenince artık ice dışlarsınız. Şaka gibisin vallahi. Salak karının g.tünde dolanmaktan adam gözünü iyice kapattı. Vallahi sinir ettin beni kendine Yamaç efendi.
    Bu yazdiklarinda ciddi misin? Biz ayni diziyi mi izliyoruz su an süpheye düstüm :)
    Yamac Selim'i koruyup kollayan ve savunan nadir kisilerden biri, belki de tek kisi. Ona yardim eden, saygi gösteren, dislamayan ve akil danisan tek kisi. Kac kere "bu duruma sen ne diyosun abi?" diye fikrini sorarak Selim'in saksi olmadigini gösterdi saymayi biraktim. Umursamayan ve gözünü kapatan son kisi Yamac. Selim de bunu biliyor ki fragmanda kardesi hakkinda öyle konusuyor.

Bu arada ihanetten bahsediyoruz, Cukur gibi bir mafya dizisinin mahallesinde yasanan bir ihanetten. Selim foyasi ortaya ciktiginda dislanmayak da ne olacak, cicekle mi karsilanacak :)

Status
    ayşegül 19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Köşe Yazarı
    Yer
    Uzaylılarla Piknikte
    Konular
    6
    Ettiği Teşekkür
    34
    142 mesaja 313 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Alıntı TurkeyStyler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yazdiklarinda ciddi misin? Biz ayni diziyi mi izliyoruz su an süpheye düstüm :)
    Yamac Selim'i koruyup kollayan ve savunan nadir kisilerden biri, belki de tek kisi. Ona yardim eden, saygi gösteren, dislamayan ve akil danisan tek kisi. Kac kere "bu duruma sen ne diyosun abi?" diye fikrini sorarak Selim'in saksi olmadigini gösterdi saymayi biraktim. Umursamayan ve gözünü kapatan son kisi Yamac. Selim de bunu biliyor ki fragmanda kardesi hakkinda öyle konusuyor.

Bu arada ihanetten bahsediyoruz, Cukur gibi bir mafya dizisinin mahallesinde yasanan bir ihanetten. Selim foyasi ortaya ciktiginda dislanmayak da ne olacak, cicekle mi karsilanacak :)
    Aslında o gün başka bir şeye sinirliydim yazım eksik kalmış. Birazda benim klavyem sıkıntılı yazım hatalarım direk Yamaç'ı suçlamışım soryyy soryy kasıtlı yazılmadı :)

Onu Yamaç için değil. İdris ve aile kahramanları için söyledim. Yamaç, aslında her şekilde babasına gerekeni söylerken, bu Selim konusun da da onu uyara bilir. Misal bu ihaneti öğrendiğinde bana kalırsa Selim yerine İdris ve manyak karısı suçlanmalı. Selimi bu yola itenler de onlar.

**

Daha önceden İdris'in çok büyük bir hayranıydım. İnsan böyle baba karakterlerine cuk oturduğunu gören kahramanlara da bayılırım.

Ama şimdi gel gelelim. İdris ve Yamaç. direk karım ne derse o olur. Karım ne derse onu yaparım ayaklarında. İdris, düne kadar Sultan'a gerekli dersi verirken, bu günlerde hanım şöyle oldu sen ne dersem ben oradayım diyecek kıvama geldi. Açık söyleğim kahvede ki o olayda bile artık gücünü göremedim. Yani adam Sultan'ın lafına gittikçe güçsüzleşiyor. Kendi oğlunu sildi, üstelik bu kadar kin , nefret ne için yani ne için. Selim bu ihanetinde haklı arkadaş. Çünkü bir insan ailesi tarafından bu denli dışlanıyorsa, bu çocuktan umut kesilir bu çocuk her yola gidilir. İdris bir kez olsun, Yamaç'ı aldığı gibi Selim'i karşısına almadı dinlemedi. Tek derdi suçlamak. Belki de güven eksikliğinden dolayı hep böyle kaldı. İşte çocuklar bu yüzden kötü şeylere gidiyor. Onları iyi görüyor. Şimdi yine suçlanan Selim olacak. Ah kuzum ah..
    Ben o çok sevdiğim denize küstüm..
    Sana nasıl kırıldım, sen düşün.
    Biz bittik, Siz başladınız.. Kutlarım

Status
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    91
    Ettiği Teşekkür
    1
    9 mesaja 10 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949680

Alıntı ayşegül 19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında o gün başka bir şeye sinirliydim yazım eksik kalmış. Birazda benim klavyem sıkıntılı yazım hatalarım direk Yamaç'ı suçlamışım soryyy soryy kasıtlı yazılmadı :)

Onu Yamaç için değil. İdris ve aile kahramanları için söyledim. Yamaç, aslında her şekilde babasına gerekeni söylerken, bu Selim konusun da da onu uyara bilir. Misal bu ihaneti öğrendiğinde bana kalırsa Selim yerine İdris ve manyak karısı suçlanmalı. Selimi bu yola itenler de onlar.

**

Daha önceden İdris'in çok büyük bir hayranıydım. İnsan böyle baba karakterlerine cuk oturduğunu gören kahramanlara da bayılırım.

Ama şimdi gel gelelim. İdris ve Yamaç. direk karım ne derse o olur. Karım ne derse onu yaparım ayaklarında. İdris, düne kadar Sultan'a gerekli dersi verirken, bu günlerde hanım şöyle oldu sen ne dersem ben oradayım diyecek kıvama geldi. Açık söyleğim kahvede ki o olayda bile artık gücünü göremedim. Yani adam Sultan'ın lafına gittikçe güçsüzleşiyor. Kendi oğlunu sildi, üstelik bu kadar kin , nefret ne için yani ne için. Selim bu ihanetinde haklı arkadaş. Çünkü bir insan ailesi tarafından bu denli dışlanıyorsa, bu çocuktan umut kesilir bu çocuk her yola gidilir. İdris bir kez olsun, Yamaç'ı aldığı gibi Selim'i karşısına almadı dinlemedi. Tek derdi suçlamak. Belki de güven eksikliğinden dolayı hep böyle kaldı. İşte çocuklar bu yüzden kötü şeylere gidiyor. Onları iyi görüyor. Şimdi yine suçlanan Selim olacak. Ah kuzum ah..
    Yani karakterler hakkinda neler düsündügünü az cok bildigim icin yorumun beni sasirtmisti, ama sorry'n affedildi :)

Selim-Idris olayina gelirsek. Bence bu diziyi yorumlarken basindan mafya dizisi izledigimizi farkinda olmaliyiz, haliyle karakterlere de normal insan muamelesi yapamayiz. Cünkü Cukur'da nerdeyse kimse normal degil :) Negatif anlamda yazmiyorum bunu, sadece normal hayatimizdaki kapi komsumuzun Idris Kocovali olmasi oldukca düsük bir ihtimal. Ona göre de komsumuza davrandigimiz gibi davranamayiz Idris'e.

Simdi Selim'in bu yola basvurmasinda Idris'in ve Sultan'in da payi var, bu konuda kesinlikle hemfikiriz. Adam durduk yere ihanet etmeyi secmedi. Kendince hakli sebebleri var, dislandi, sevilmedi vs. vs.
    Amma velakin Selim gecen hafta ihanet etmeye baslamadi, daha ilk bölümde basladi. 30 bölümdür ailesine ihanet ediyor. 30 bölümdür yüzlerine gülerken, arkalarindan isler ceviriyor, ailenin düsmanlarina yardim ediyor, mahalleyi maddi manevi zora sokuyor. Yani yaptiklari sadece kendini ve ailesini etkilemiyor, koca mahalleyi etkiliyor. Daha son bölüm Yildiz ile, Küyük Beyfendi tarafindan islerinden edilenlerin hikayesine tanik olduk, insanlar Yemekhanin önünce sira olusturmaya basladi. Tüm bu olanlarin tek sorumlusu Selim degil elbette, ama onun da payi var. Aldigi kararlar yüzlerce insanin hayatini etkiliyor. Yani yaptigi sadece abisiyle babasina ihanet etmek degil, mesele cok daha büyük.

Idris Selim'den ciddi anlamda nefret etmedi, bunu düsünmüyorum. Sadece korkakligina ve pasifligine kizdi. Kahraman ölürken "neden kursunlarin önüne sen atlamadin" diye kizan bir Adam Idris Kocovali :) - kendisi ailesi icin canini vermeye hazir, hatta tüm mahalleli baskasi icin canini vermeye hazir, ogullarindan da ayni fedakarligi bekliyor ve istiyor. Selim de öyle biri olmadigi icin Idris'in gözünde gücsüz ve aciz durumuna düsüyor. Bir de yaptigi hatalar da git gide cogaldi, bunlar da olayin tuzu biberi oldu.

Simdi yazdiklarimdan Idris'i savundugum ve davranislarini onayladigim düsünülmesin, onu anliyorum ama dogru bulmuyorum. Demek istedigim sadece, Idris normal bir dizi karakteri gibi görülmemeli, bulundugu ortami ve yasadigi hayati göz önünde bulundurarak karaktere yaklasilmali.

Status
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    26716261

Alıntı SelinKis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O hamam sahnesini bilerek mi yazdınız Gökhan bey ? Salih'le Medet'in hali hal değil valla aklıma kötü şeyler geliyor...

Keller Ama yükselinmeyecek gibi mi Saykos? Bu arada sosyal medya kullanıyor musun yazı stilin çok tanıdık geldi de Sen de İzmirlisin bir de
    Piknikten sonra olanlar oldu. Hamamdan sonra olanları kaldıramayabiliriz.. Sosyal medyayı genelde iş için kullanıyorum. Birde yıllar önce açtığım stalk hesaplar var. Üslup benzeyebilir. Hesap çok saçmalıyorsa o bende olabilirim. Bilemedim. İzmirliyim bende sizin gibi.

Sevgili TurkeyStyler ihanetten sonra Selim çukurda çiçekle mi karşılanacak demiş. Çukurda istemezlerse biz onu BSO takımıyla birlikte Selinkis ile İzmir'de bir gün misafir edebiliriz. İşin esprisi bir yana Selim'in her şeyi göze aldığını düşünüyorum. Yaptıkları hiç doğru değil ben de farkındayım. Çukuru zora sokuyor bile isteye. Dizinin en başından beri de böyleydi. Ama Selim'e olan davranışlarda bugünkünden farklı değildi. Selim yaptıklarının bedelini ağır ödeyecek. Ödemeli de. Ama bedel ödemeden önce babasını da cezalandırmasını istiyorum. İdris'i çukurun şartlarıyla düşündüğümde anlayabiliyorum. Çukuru ayakta tutmak, dik durmak ve bir sürü düşmanın olduğunu bilerek yaşamak kolay değil. Ailesini korumak istiyor birde bir taraftan. Ama çocuklarına çukura olduğu gibi bir baba olamamış bence. Bazen diyorum. Salih bu ailede büyüseydi nasıl olurdu diye. Sizlere de de sormak isterim bu ihtimali.

İdris'e objektif baktığımda onun yerinde ben olsam bende bir koğuşa yetecek kadar akıl hastalığı olurdu kesin. Ama ben yine de Saadet'i Salih'e verirdim. Yine objektif bakamadım.. Sultan'a da ayrı sinir oluyorum. Ben bu karı koca ile anlaşamıcam belli oldu. Paşayla bile empati kuruyorum ama bu ikiliyle kuramıyorum.
    İyi forumlar.
    Konu Saykos tarafından (Dün Saat 20:22 ) değiştirilmiştir.

Status
    SelinKis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    Her daim şikâyette
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    859006

Kısaca Selin lütfen. Selim'le adaş bile sayılabiliriz. Şaka maka Selim'i sevenlere yüklenilmesi sosyal medyada, Selim'e olan sevgimizi ve desteğimizi artırıyor. Baştan söylediğim gibi sevilmeyen karakterlere karşı korumacı bir tavrım var. Paşa'yı ben de seviyorum Saykos. Adam, yaptığı kötülükleri saklar nitelikte nur yüzlü bir simaya sahip. Kesinlikle casting hatası var bu işte. Tam Paşa'ya sinirleneyim, kızayım diyorum, sonra adamın o ifadesi aklıma geliyor ve "Zaten pişman olmuştur" diye affediveriyorum. Çetin Kemâl Sarıkartal'a sevgilerimle.
    Konu SelinKis tarafından (Dün Saat 21:44 ) değiştirilmiştir.
    "İzmir'in denizi kız, kızı deniz kokar."

Status
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    26716261

Tamamdır Selin. Sosyal medyada Çukur ile ilgili hiçbir şeyi okumama kararı aldım an itibariyle. Saadeti seven kimse yok. Varsa da görmedim. Selim desen tek tük.(Tamam sevmeyin ama yazılanlar çok acımasızca değil mi?) Kimi sevsem öldü hesabı durumlar vahim bende. Senarist sosyal medyayı çok takip etmiyordur umarım. Eğer ediyorsa Saadet'e veda etme zamanı gelebilir. Birde şu spreyli sezon finali tanıtımlarında Vartolu ile Saadet kalan son bölüm sayısını çukur işaretinden uzağa yazıyorlarmış diğer karakterlerin aksine. Baktım öyle. Yoksa bu bir mesaj mı dedim. Tekrar baktım -Çok işsizimdir- biri Çukur işaretinin sağına biri soluna yazıyormuş. Kavuşamayacaklar sanırım. Analizlerimde genelde yanılırım. Hayırlısı bakalım.

Birde Koçovalı aile ağacı yapmışlar. Bütün gelinler var. Çocuklar var. Meliha ve Mihriban bile var. Ama Saadet yok. Biraz daha devam edersem saçma analizlerime , Yamaç'ı bile öldürebilirim.

Sayfa 35/35 İlkİlk ... 253132333435

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 konuk)

1. nickiniz

Yer imleri

Yer imleri