Sayfa 59/199 İlkİlk ... 94955565758596061626369109159 ... SonSon
991 sonuçtan 291 ile 295 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları (2)

Durum:
    Selin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Yer
    Elveda...
    Konular
    3
    Ettiği Teşekkür
    839
    147 mesaja 179 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

ben de konunun tükendiğini düşünenlere katılıyorum. Öyle olmasa bu sayfa daha çok yorum alırdı.
    #HimToo

Durum:
    durgundon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    15 mesaja 19 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı SelinKis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de konunun tükendiğini düşünenlere katılıyorum. Öyle olmasa bu sayfa daha çok yorum alırdı.
    Konunun tükendiğini hiç düşünmüyorum. Hatta analiz yapılacak çok farklı konular var. Bu dizide aşk ön planda olmadığı için forumda fazla ilgi çekmiyor. Forum üyelerinin büyük çoğunluğu kadın ve aşk konuları onları daha çok çekiyor. Forumda çok aktif olan başlıklar aşk ve çiftlerle ilgili olanlar. Diziyi izlerken twitterda dizinin başlığını da takip ediyorum.
    Genel anlamda şikayetin konusu kadınların ve bazı yan karakterlerin sahnelerin fazla olması. Ama insanlar dizinin 2 saat olduğunu ve dizinin ana karakterlerinin tüm iki saati dolduracak emeği bir haftada veremeyeceklerini anlamamaları. Diğer bir şikayet edenler Aras'ın fanları. Dizide oyuncunun rolünde hoşlanmamaları, arka plana atıldığını düşünmeleri. Halbuki senarist orada bir kurgu kuruyor ve oyuncuyu da rolü göre şeklillendiriyor. Bugün geri plandaysa, yarın daha ön planda olması için yapılıyor. Kendi egoları oyuncu üzerinde bahane yaparak diziyi kötülüyorlar. Eskiden bu forum daha aktifti. Farklı sosyal medya kullanım açılımları ilgiyi başka kanallara akıttı. Bence diğer sosyal medya mecralarına göre burası düşünceni daha iyi ifade edeceğin bir yer.

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

28. bölüm gibi,29. bölümüde beğendim. İki haftadır ana karakterler ve hikayeleri daha ön planda. Fragmanlara göre konuşursak fragmanlar daha sert, bölüm daha yumuşaktı.
    Ben diziyi babalar - oğullar ve kardeşler babında izlemeyi seviyorum. Bu hikaye babında da bana istediğimi veriyor.

Fragmanlar izlenirken Yamaç'a karşı dolmuş olabiliriz ama bölümü izlediğimizde haksızlık yaptığımızı gördük. (benim düşüncem değil, genele göre değerlendirmem) Herkes ,Cemil'in ölümünden dolayı Yamaç'ın Salih'i polise ihbar ettiğini düşündü ama bunu ev baskınını önlemek için yaptığını gördük. Bilmeden de olsa aslında Salih'e iyilik yaptı. Salih'in ona kızgınlığı Polis'e ihbar etmesi değil Saadet'in evlenmesine izin vermesi ve kendisinin buna engel olmak istemesinin engellenmesiydi.. Babasının tapuları Yamaç'a devretmek istemesi de Yamaç'a sorun olarak geri döndü. Yamaç'ın kahvaltı sofrasında babasına söyledikleri çok doğruydu. Sen oğullarına yanlış davrandığın için olaylar bu boyuta geliyor. Yani Yamaç'ı bu kadar zorlayan olayların kökeninde babasının davranışları var. Aslında bu sahnelerde eski Yamaç vardı. Akıl ve vicdanını konuşturan Yamaç..

Selim neden ailen seni bu kadar ötelemiş acaba. Görüyoruz ki gayet akıllı bir adamsın. İdris Koçavalı yaptığın herşeyi hak ediyor. Yamaç geldikten sonraki davranışların aynısı, Kahraman hayattaykende yapılıyordu. Biz sadece o sahneleri izlemedik. Ben bu dizide İdris'in Kahraman'a, Yamaç'a ve Salih'e olan sevgisini gördüm ama Selim'e hiç bir sevgi sahnesini izlemedim. Sadece Yamaç'ı kurtarırken aldığı bir aferin başka birşey yok. Karakter son bölümlerde derin ve iyi yazılıyor. Salih ile olan iletişimini de seviyorum. Hayatta ötelenen iki insan olarak birbirlerini anlamalarını, anlaşmalarını seviyorum. Ama Selim'e tavsiyem Vartoluya güven ama Salih'e baban konusunda hiç güvenme. Salih'in zayıf noktası Saadet değil tam tersi İdris. Bu çocuk annesinin anlattığı İdris babasının masalları ile büyümüş ve şimdi ona olan bu zaafı gün yüzüne çıkıyor. Fragmanı izlerken Selim'in sözleride daha farklı yorumlanmıştı, aslında daha farklı şeyler söylemek istemiş. Yavaş yavaş Vartolu'nun yaptığı kötü olayların unutulduğunu, onun bunu değerlendirmesini istemiş. Yakarak, yıkarak bunu yok etme diyor ve bölümde de Vartolu buna uygun davrandı.

Gelelim diziyi tek izleme sebebim olan Salihciğime, nam-ı diğer Vartoluma. Babası ile olan konuşma da istediği cevabı alamadı ve buna rağmen kendi karakterinde ödün vermeden düğünü basma isteği hoşuma gitti. Buna gerek kalmamasına sevindim, ama o vazgeçmeme tutkusunu da görmek istedim. Aynı gece hem babasından, hem Yamaçtan darbe yemesi ile daha kararlı bir Vartolu izlemeye başladık. Yöntemleri daha tutarlı. Böyle devam etsin. Gerek Selimle olan kardeşliği, mahalleye yardım etmeye çalışması ve mahalleli gençlere silah satması konusunda yaptıkları. Artık yöntemler değişti , Vartolu için daha iyi oldu. Yıldız ile olan sahnesi de güzeldi. Yıldızla olan sahnede anladık ki mahalleli Salih'in hikayesini tam olarak bilmiyor ve bence bu hikayeyi öğrenmeleri lazım ki Vartolu'ya bakış açıları değişsin. Yıldız ,Vartolu'nun çocukluğunun mahallede geçtiğini öğrenince etkilendi. Bence Vartolu-Yıldız sahneleri yazılabilinir. Saadet 'te bunları beraber görüp biraz rahatsız olabilir. Düğün sürecinde yaşanan şeylerden dolayı hala soğuğum ona. Yanlış anlaşılmasın Vartolu'dan Yıldız'a yönelik bir duygu olmasın ama Saadet'tinde biraz burnu sürtsün.

Gelelim Celasun ve idris konuşmasına. En sevdiğim sahnelerden biri ve benim düşüncelerimi onaylaması bakımından da daha bir sevdim. En sevdiğim sahneler iyi yada kötü olsun
    Salih ve İdris sahneleri. İdris'in en güvendiği oğlu Yamaç, en güvenmediği oğlu Selim ise bence en sevdiği oğlu da Salih. Ben Celasun'un konuşmalarından sonra ,İdris'in konuşmasından bunu çıkarttım. Celasun'un Salih'i babasına benzetmesi, iyi ve kötü Salih'i anlatması ( hep diyorum ya Salih'in sevgisi de, nefreti de ölümcül diye). Ana derdinin oğlunu evcilleştirmek olması ki, O çocuk nerdeyse bir vahşi gibi büyüdü, evcilleştirmek kolay mı? Kendisi ve Salih'i karşılaştırması. Ben sevdiğim kadını kaybettim, o da kaybetsin demeye getirmesi. İnsan düşünüyor acaba İdris, Salih'in bu kadar Saadet'i sevmesini mi çekemedi. Salih'i sorumsuz bulması. sorumsuz değil, sadece çok duygusal .. Çocuk olduğu kısmına katılıyorum. İdris sen Salih'in yaşındayken 3 çocuk babasıydın ama Salih daha çocuk gibi davranıyor demesi. Zaten bizde bu yüzden bu adamı seviyoruz. İçinde siyahın en koyusu varken, beyazında en açığı olduğu için seviyoruz.

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

3 haftada mahalle ekonomik olarak zorlanır mı diye yazanlar var ama bu düzi başladığından beri sıcak para sıkıntısı vardı. O yüzden Kahraman, Vartolu'yu babası ile tanıştırmıştı. Beyefendi ve ekibinin yaptıkları ile bu durum daha kötüye gitti. Yani son bir kaç haftada olan şeyler değil. Uzun bir sürecin sonu.
    30. bölüm ön izlemesi tam benim sevdiğim yerden geldi. İdris ve Salih sahnesi. Aralar yumuşuyor da ne kadar yumuşuyor acaba? İdris'e kızıyorum ama böyle sahneler gelince de zevkten dört köşe oluyorum.

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    109
    Ettiği Teşekkür
    43
    209 mesaja 296 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    5 Mesaj

'Beyefendi' Çukur'a mı dönüyor?

Mesut Yar, Posta'daki köşesinde kaleme aldı.

Show TV'nin Ay Yapım imzalı dizisi Çukur'da Burak Sergen'in hayat verdiği 'Beyefendi' karakteri, geçtiğimiz haftalarda diziye veda etmişti.

Mesut YAR / POSTA

Beyefendi dönüyor mu?

“Çukur” (Show TV) dizisinde “beyefendi” karakterini oynayan Burak Sergen’le lafladık. Karakterin ölümünü biraz havada bulduğumu söyledim. Burak Sergen, o müstehzi gülüşü dudağının kenarına yapıştırarak, “Belki de bir sondan bahsetmemeliyiz” dedi.
    Vallahi şimdi ben bu açıklamadan hareketle ne fanteziler çıkartırım, bilemiyorum. Ama belli ki yeni sezona gümbür gümbür giriş vizesi alan “Çukur” her bölümde yaptığı gibi gelecek bölümlerde de seyirciyi ters köşeye yatırmaya devam edecek Dur bakalım hayırlısı...

Sayfa 59/199 İlkİlk ... 94955565758596061626369109159 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri