Sayfa 23/189 İlkİlk ... 131920212223242526273373123 ... SonSon
943 sonuçtan 111 ile 115 arası

Konu: Erkenci Kuş - Bölüm Yorumları

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    16
    71 mesaja 110 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Erkenci Kuş [2018]

Dun annemle rastladik bu diziye. Masada yemek yerken bir iki gozumuz kaydi. Kadin karakter boyle ucurum gibi bir yerin kenarindaydi. Dedim anne bak bu kiz simdi dusecek gibi olur, oglan da bunu tutar iki saat manda trene bakar gibi birbirlerine bakarlar. Oyle de oldu yani olmasa sasardim. Hersey o kadar klise ki insanin klise bollugundan midesi bulaniyor. Basroldeki kadini saniyorum her yaz bir dizide goruyorum. Her yazda ayni tarz dizi yapiyor yahu ne kadar da orjinal bir 'oyuncumsu' Adam buna birsey soyluyor bu ayran budalasi gibi agzi acik bakiyor hep. O agiz hep acik. Berbat ya. Karsisinda oynayan dag kackini adamda ondan farkli degil ya. Yazik ya her yaz ayni seyler. Benim klise sever annem bile dayanamayip zapladiysa gercekten bir halta yaramiyor demektir bu dizi.

Elin yabancisinin yaz dizisi bile afilli, bizimkiler hala zengin oglan, fakir ve de salak kiz. Dusunsenize Hulu kanalinda yayinlanmaya baslayacak yaz dizisi Stephen King'in hikayelerinden uyarlama, J.J. Abrams'in da yapimcisi oldugu Castle Rock. Sonra HBO kanalinda bu hafta baslayan Golden Globe odullu Amy Adams'in basrolde oldugu psikolojik gerilim dizisi Sharp Objects. Donup bizim yaz dizilerine bakiyorsun Erkenci Kus falan filan. Farka bak

Edit: Iki diziyi de tavsiye ediyorum ben kefilim

2. Rosallix nickli üyemize teşekkür edenler:
    Meh_Met (16-07-18)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    64
    Ettiği Teşekkür
    132
    283 mesaja 373 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı GÜL GÜZELİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman ve Leyla bencede hoş bi çift oldular ama Osman dizide yok gibi bişi.. Bide o mahallede kasap Leyla şirkette çalışıyo bunlar nasıl yan yana gelicekler.. Osmanın Kasaplığı bırakıp biran önce şirkete el atması lazım başka türlü Leylayla izleyemeyiz

Yazdığın senaryoyu okurken yoruldum izlerken bilmiyorum nolurumm Cidden Reyting kurbanı olmazsa dizi çok fena yerlere gidicek gibi.. Emre bu aşkın kara çalısı olucak tabii artısı (+) ile beraber ki oda Aylin oluyo... Ayriyetten Emre ve Sanemin nişanlılık olayı çok kötü olur yaa gerçi Canla aşkına engel olmaz şekil A ( FHK) ama genede Emreyle nişanlılık oynayan bi Sanem buna rağmen Sanemle aşkını yaşayan bi Can bilemedim izlenirmi

Yeni sezonda hangi güne alınırsa alınsın izlenen bi dizi var gerçekten işi zor bu yazı iyi değerlendirip diziyi iyice sağlamlaştırmaları lazım onun içinde iyi bi senaryo lazım yoksa 1 sezonu zor görür diye düşünüyorum oda iyi yanından bakıcak olursak tabiki
    Osman ve leyla zaten aynı mahallede yaşıyorlar çok güzel olabilirler Leyla Osmana hiç o gözle bakmamış Osmanda duygularını bir türlü itiraf edememiş ikisinin olayı Leylanın Osmanı redetmesiyle başlayabilir Leyla ben bir kasapla yok artık triplerine girip sonrada pişman olup Osmanın peşinden koşabilir ve Osman şirketten uzak dursun ya ordaki herkes zır deli, hem onların daha büyük bir problemi var biri kasap diğeri vegan Osman Leyla sahnelerinin fazla olacağı yok sonuçta yan hikaye ama 1 dakikacık göstermek nedemek ya, klasik yerli dizi kafası baş karakterler her zaman bütün bölümü kaplamalı Emre bile geçen bölüm çok az vardı, süresi 2 buçuk saat olupta yan rollerin bölümde sadece 1 dakika görünmesi türk dizilerine özgü dünyada eşi benzeri başka hiç bir yerde görülmeyen bir harekettir...

Emrenin Leyla ile olmasını isteyenlerde var ama ben öyle bir şey olacağını sanmıyorum Emrenin bu dizideki tek olayı karı çalı görevinde olması, ayrıca Leylanın bilgisayarından bir haltlar karıştırdı bu ortaya çıkınca Leyla uzak durur Emreden, Emre Sanem nişan olayı ile yazdıklarımın ise kesinlikle gerçekleşeceğine inanıyorum aynı yazdığım gibi olmasa bile Emrede Canda Saneme aşık olunca iki kardeş aynı kız için birbirine girecek ve dram dram dram...
    ve
    Spoiler İçermektedir

Durum:
    Berker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    ne sen sor ne ben söylyim
    Konular
    15
    Ettiği Teşekkür
    98
    51 mesaja 77 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    11 Mesaj

basit konusu ve yaz akşamlarında çerez niyetine giden dizi 7 bandına ulaşmış ,
    valla dizinin müzikleri , mekanlar ve önemlisi yan karakterler sıkmıyor. Kış sezonu ne olur bilmemem. O 40 Bin tl meselesi üzerinden yürüyeceklerse kimse izlemez. Eylül ayını garantiledi şimdilik

Durum:
    ACABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    10
    Ettiği Teşekkür
    173
    56 mesaja 74 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Dizinin geleceği hakkında net bir şey söylemek için gelecek haftaya bakmak lazım. Dünya Kupası olduğu için reytinglerin 7 bandında dolaşması normal. Ancak gelecek hafta da yine 7 bandın da dolaşırsa, kış sezonunda devam etmesi biraz zor olur.

Durum:
    ipekaziz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Konular
    1191
    Ettiği Teşekkür
    102
    124 mesaja 566 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    21 Mesaj

Yapmayın Sayın Senarist, etmeyin, eylemeyin.....biraz farklı, biraz değişik, biraz özgün fikirler biriktirin, ondan sonra senaryo yazmalara girişin.....lütfen

Sanem’in babasının borcunu, Sanem ödedi, ama , babası hâlâ farkında değil
    Dükkanı satıyor, Sanem bunun farkında değil...
    Dükkanı satarken, karısı, ekmek teknelerini satmak istemediği için alıcıları beğenmiyor, eyvallah...buna karşılık, dükkandaki tüm malları mahalleliye dağıtıyor...olmaz....gerçekçi değil....mantığı yok....saçmalamayın.....Allah aşkınıza
    El terlemesi problemi botoks yardımı ile çözülür diyerek toplumsal mesaj mı verdiniz? Eeee iyi o zaman...anladık.....geçiyorum...diziden bir fayda sağlanmış oldu bu şekilde diyorum en iyimser halimle
    Bu arada Ayhan ve Zebercet’i birbirlerine yakıştırıyorum...olsunlar bu ikisi diyorum

Leyla ve Kasap çocuğun ilişkisi çok hoşuma gidiyor.....ilerleyen bölümlerde daha yoğun sahneleri olsun istiyorum

Gelelim esas kıza....Allahaşkınıza Sayın Senarist...Esas kız aptal ve kendiliksiz olmasın....lütfen bir işe yarasın....derinlikli, akıllı ve doğru dürüst konuşan biri olsun.....Bu kadar kolay kandırılan bir saflığa hiç gerek yok....Emre’nin şimdiye kadar yüz kere falan Sanem’i işten atması gerekirdi....Can’ın yanında dursun ve kendisine olayları ispiklesin diye görevlendirdiği Sanem’in şimdiye kadar hiç bir başarısını göremediği gibi, tam tersine her seferinde Can’ın ve firmanın lehine, Emre’nin ve Emre’nin sevgilisi olan kızın aleyhine sonuçlandı durumlar....eeee o zaman neden hâlâ Sanem’den yardım istiyor?
    Sanem, dediğim gibi, kafası birazcık çalışan biri olsa, Can’ı ve Emre’yi çoktaaaaaaannnnnnn çözmüş olurdu
    İkisini de aynı zamanda tanıdı ve Emre’nin kendisine şirkete yeni girmiş bir eleman olmasına rağmen, bir seferde çıkarıp 40bin TL vermesini hiç şaşırtıcı bulmadı....ablasının konudan haberi bile yok....bunlar hiç inandırıcı değil...insan izlerken yoruluyor

O uçurumun kenarından düşeyazma sahnesi...Sanem ve Can sarılsınlar diye yazılmış, ama, ben hayatımda bu kadar büyük bir saçmalama görmedim

Vallahi izlerken Kiralık Aşk günlerim aklıma geliyor ve dizi uzadığı takdirde senaristin ne büyük saçmalayabileceğini tahmin ettiğimden, resmen karnım ağrıyor
    Emre ile Sanem’in nişanlıyız biz diyerek ortaya çıkmaları an meselesi.....işte o zaman kapat televizyonu al kitabını oku diyesim geliyor
    Konu ipekaziz tarafından (12-07-18 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.

7. 3 kişi ipekaziz nickli üyemize teşekkür etti:
    amanayol (13-07-18),dajavu (12-07-18),Heartfilia (12-07-18)

Sayfa 23/189 İlkİlk ... 131920212223242526273373123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 150 kullanıcı var. (17 üye ve 133 konuk)

1. Zuzinha,
  2. oates79,
  3. Hayatsu55,
  4. gishem_mehmet,
  5. Yasemin68,
  6. aradaderede,
  7. ışılka,
  8. fezar9091,
  9. melekrüya,
  10. seval2005,
  11. ionik,
  12. ozenc-can,