Sayfa 9/29 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
141 sonuçtan 41 ile 45 arası

Konu: Darısı Başımıza [2018]

Durum:
    carmilla34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    7
    15 mesaja 23 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Darısı Başımıza [2018]

Selam arkadaşlar :happy0064
    Ozan Dolunay ,Yüksek Sosyete’den çok begendiğim bir oyuncu.Elif Dogan’la çok hoş bir ikili olmuşlar. Baba Can’dır dizisinden aşina olduğumuz Özgün Karaman’da role yakışmış.Açelya ve anne de keza iyi.Fakat her ikisi de sanki yeni karakter değillermiş gibi geldi bana.Önceden girdikleri rollerin birebir aynısını yansıtıyorlarmış gibi bir izlenim oluştu bende.İnadına aşktaki Defne ‘yle Hayat Sırlar’ındaki İnci Kuzgun’u seyrediyormuşum gibi hissettim. Yanı sıra Açelya’ya çok fazla süre ayrıldığını düşünüyorum. Yazar çocuk Merter’le iyi bir garnitür olmuşlar evet ama merkezden acilen çıkarılmaları lazım.İlk bölüm açıkcası başroller kim diye sorguladım.Son zamanlardaki dizilerin hepsinde aynı sorun var.Başrol oyuncularının aşkını yansıtmamak için adeta yarış halinde senaristler,yapımcılar vb..Bunu da yardımcı oyuncuların aşklarını ön plana çıkartarak kamufle etmeye çalışıyorlar.burda amaçlananın ne olduğunu merak ediyorum. Oya Dogan’ın dizinin romantik kısmını eksik bulmasının sebebi de bu..İlaveten mekan çekimleri ve konu seçimi güzel.Ozan ve Cem’in kardeş olmaları dışında.Üvey kardeş olduklarını tahmin etmiştim özetten önce.İki öz kardeşin aynı kıza aşık olmasını işlemenin daha fazla tepkiye yol açabileceğini düşündüler heralde.Kan bağı olmasa da abi kardeş görüntüsü yine de iç açıcı değil.Fazilet Hanım’daki gelgitlerden daha yeni kurtulmuşken tekrar aynı sendromu yaşamayalım.Son olarak,konuyu sıkıştırmaz ve akıcı bir halde senaryolaştırabilirlerse yani yönetmen ve senaristin gazabına uğramazsa dizi bu yazın ses getiren romantik komedisi olabilir…

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    88
    116 mesaja 191 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Post Cevap: Darısı Başımıza [2018]

2. Fragman çok güzel.:happy0064 Ozan mutlu tabloya dayanamıyormuş ve Öykü'yü sıkıştırıyormş. Kesin ona inat Öykü meselenin daha da üstüne gidecek taa ki Cem yeni bir hata yapana kadar.

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    88
    116 mesaja 191 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Ben dizilerde iki kardeşin aynı kıza aşık olması konusuna karşı değilim olayın dramatize edilmesine karşıyım. Fhvk dizisinde iki kardeş aynı kıza aşık olduğu için değil olay çok fazla dramatize edildiği için izleyici birbirine düştü ve dizi bitmesine rağmen hala iki tarafta birbirine düşman denecek kadar kinli ve senaryoya kızgın desem abartmış olmam. Başroller için mutlu son oldu sözde ama ben bile bundan mutlu değilim. Olayın çok fazla üstüne gittiler çok trajik hale getirdiler ve çok abarttılar! Biz Bir İstanbul Masalı'nı da izledik ama kimse birbirine düşmedi birbirine kin gütmedi. Çünkü o dizinin senaristleri konuyu kişilerin tercihleri üzerine şekillendirdiler. Trajediye dönüştürmediler, drama bulamadılar.
    Konu hazanyagmuru tarafından (08-07-18 Saat 14:13 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    64
    Ettiği Teşekkür
    132
    283 mesaja 373 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

5. dajavu nickli üyemize teşekkür edenler:
    hazanyagmuru (14-07-18)

Durum:
    nadine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ...
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    143
    62 mesaja 88 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

bu dizinin nedense fazla tekrarı verilmiyor.Star tv dizisini neredeyse günde 2 defa yayınlıyor. Fazla televizyon seyretme şansım olmadığı halde haftada 5 kere falan diziye rastlıyorum. "Darısı Başımıza" dizisinin başındaki seyredemediğim kısmı izleyim diye epeyce takip edip pazar günü güç bela izleyebildim.
    Karakterlerin çoğunu beğendim.Giderek de güzelleşecek gibi duruyor. Canan'ın Ozan'ın annesi olmaması da iyi olmuş.Zerrin anne ile Canan'ın yıldızı pek barışacak gibi durmuyor zira.
    Başrol çifti ise ikinci izleyişte daha bir uyumlu buldum.

Sayfa 9/29 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri