Sayfa 59/127 İlkİlk ... 94955565758596061626369109 ... SonSon
634 sonuçtan 291 ile 295 arası

Konu: Elimi Bırakma - Bölüm Yorumları

Durum:
    DowneyJr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Konular
    29
    Ettiği Teşekkür
    76
    318 mesaja 411 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    5 Mesaj

Standart Cevap: Elimi Bırakma - Bölüm Yorumları (1)

Cenk günümüz şımarık zengin çocukların dan
    Ama aşık oldugu hatun onu adam edecektir
    Keşke benim de boyle babaannem olsa sonuna kadsr arkandayiz babaanne sfghjkl

2. DowneyJr nickli üyemize teşekkür edenler:
    CaniMelekkk (12-08-18)

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    16
    74 mesaja 121 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Selamlar olsun. Anlayamadigim bir konu var da yeni gordum. Artik reytingler aciklanmayacak mi? Nasil olur ki? Reklamci reklami reytinge gore vermiyor mu neden boyle bir karar alindi? Cok garip.

Bu aksam yeni bolum var, ben gecen bolumu izleyemedim bu haftayi da es gececegim gibi bir durum var. Senaristi twitterda efsane bie bolum olacak demis. Artik ne kadar efsane gorecegiz. Yani ben 2 hafta sonra gibi gorecegim diyeyim

Hayirli pazarlar.

Durum:
    angel78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    68
    68 mesaja 255 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cenkin bu haklarını isteme olayı cidden çok saçma
    en başından beri sürekli tekrarlıyorlar bu kadın bir tas çorba satmaya başlamış daha sonra küçük bir restoran açmış
    restoranlar zinciri derken büyük bir şirket kurmuş yani tek hak sahibi var, evlat torun yada akrabasın diye hak sahibimi olmuş oluyorsun
    sen neyin hakkından bahsediyorsun babaannenin sana bahşettiği haklardan mı
    canım bu noktada sana katılmıyorum.Sebebi de şu ki Cenk,Feride Hn'ın yasal mirasçısı.Cenk'in rahmetli babasının da hakkı var.Babasını küçük yaşta kaybettiği için babasının kaybı sonrasında tüm hakları Feride Hn'a geçmiştir.İllaki babasından kalan mal mülk hisse vardır.

Cenk ,babannesi ile neden çatışıyor.Feride HN ; KENDİ İSTEDİĞİ HAYATI TORUNLARINA DİKTE ETTİĞİ İÇİN...

tamam babanne sağolsun bir düzen kurmuş.çorba yapıp satarken catering firması kurmuş ve bir çok kişiyi istihdam ettirmiş.Lakin sen bu işi yapıyorsun diye torunların da senin işini devam ettirmek zorunda değil..SEN TORUNLARININ ÖMÜRLERİ BOYUNCA NASIL YAŞAMALARI GEREKTİĞİNE DAİR BİR YOL HARİTASI ÇİZEMEZSİN...Cenk'i bir dinle ,ne yapmak istiyor kulak ver.Ortak nokta da buluşmaya çalış.Cenk ne yapsın bu durumda .Hayali var,yapmak istediği bir iş var,ama O'nun yerine karar veren bir de aile büyüğü var.O da belli ki kendi yoluna gitmek istiyor.

Güncel bir örnek vereyim ALİ SABANCI... ailesine diyor ki ben havayolu sektörüne girmek istiyorum.Ailesi bu duruma sıcak bakmıyor.Sektörü riskli görüyor.Bir de kendi kulvarlarının çok dışında.Bu öneri kabul görmeyince Ali Bey diyor ki o zaman bana şirketteki haklarımı verin.Sonuçta SABANCI ailesinin ferdi ve yasal hakları var.Veriyorlar hakkını ve PEGASUS HAVAYOLLARINI kuruyor...Kendi kanatları ile uçup THY tekeline son veren, Türkiye'nin en yaygın uçuş ağına sahip firması oluyor.Bugün herkes uçağa binebiliyorsa ALİ SABANCI HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTTİĞİ İÇİNDİR...

Hoş ben Cenk'den bir Ali Sabancı çıkmasını beklemiyorum.Cenk işi batırır,parasını yer babannesinin dizinin dibine gömülür ama anlatmak istediğim herkesin bir tercih hakkı var ve ailesinin çizdiği yolda yürümek zorunda kalmamalı ,yasal olarak hakkı olan ne varsa peşine düşüp almalı

Kimse kusura bakmasın ama Feride Hn çağın gerisinde kalmış bir kadın.Kız torunu var örneğin.Gece dışarı çıkmasına izin vermiyor,hesap sormaya kalkıyor.O yaş grubunda ,maddi gücü yerinde ,nüfuzlu bir ailenin kız çocuğunu baskı altında tutmak ne kadar tutarlı bir davranış..Gece saat 12 olmadan evde olmalısın.Arkadaşlarını benimle tanıştır.Şöfor seni bırakır,şöfor alır gibi kurallar koysa anlarım.Bu kız yapacağı ahlak dışı eylem olsa gece değil de gündüz yapar.Sen okulda sanırsın,kursta sanırsın,alışverişte sanırsın..Ayrıca diğer erkek torunun havai tavrı ortada iken para verme sözkonusu olduğunda ah seni haylaz deyip vermesi de hoş değil.

FERİDE HN ,AZRA KUŞUMA YORGUN ARGIN YASTIK BOŞALTTIRIP DİKTİRDİ YA GICIK OLDUM..BU ELEŞTİRİLERİM O NEDENLE ACIMASIZ..HEM BELLİ Mİ OLUR FERİDE BABANNE BENDE SENİN SABRINI SINIYORUMDUR

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    65
    Ettiği Teşekkür
    171
    316 mesaja 441 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı angel78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    canım bu noktada sana katılmıyorum.Sebebi de şu ki Cenk,Feride Hn'ın yasal mirasçısı.Cenk'in rahmetli babasının da hakkı var.Babasını küçük yaşta kaybettiği için babasının kaybı sonrasında tüm hakları Feride Hn'a geçmiştir.İllaki babasından kalan mal mülk hisse vardır.

Cenk ,babannesi ile neden çatışıyor.Feride HN ; KENDİ İSTEDİĞİ HAYATI TORUNLARINA DİKTE ETTİĞİ İÇİN...

tamam babanne sağolsun bir düzen kurmuş.çorba yapıp satarken catering firması kurmuş ve bir çok kişiyi istihdam ettirmiş.Lakin sen bu işi yapıyorsun diye torunların da senin işini devam ettirmek zorunda değil..SEN TORUNLARININ ÖMÜRLERİ BOYUNCA NASIL YAŞAMALARI GEREKTİĞİNE DAİR BİR YOL HARİTASI ÇİZEMEZSİN...Cenk'i bir dinle ,ne yapmak istiyor kulak ver.Ortak nokta da buluşmaya çalış.Cenk ne yapsın bu durumda .Hayali var,yapmak istediği bir iş var,ama O'nun yerine karar veren bir de aile büyüğü var.O da belli ki kendi yoluna gitmek istiyor.

Güncel bir örnek vereyim ALİ SABANCI... ailesine diyor ki ben havayolu sektörüne girmek istiyorum.Ailesi bu duruma sıcak bakmıyor.Sektörü riskli görüyor.Bir de kendi kulvarlarının çok dışında.Bu öneri kabul görmeyince Ali Bey diyor ki o zaman bana şirketteki haklarımı verin.Sonuçta SABANCI ailesinin ferdi ve yasal hakları var.Veriyorlar hakkını ve PEGASUS HAVAYOLLARINI kuruyor...Kendi kanatları ile uçup THY tekeline son veren, Türkiye'nin en yaygın uçuş ağına sahip firması oluyor.Bugün herkes uçağa binebiliyorsa ALİ SABANCI HAYALLERİNİN PEŞİNDEN GİTTİĞİ İÇİNDİR...

Hoş ben Cenk'den bir Ali Sabancı çıkmasını beklemiyorum.Cenk işi batırır,parasını yer babannesinin dizinin dibine gömülür ama anlatmak istediğim herkesin bir tercih hakkı var ve ailesinin çizdiği yolda yürümek zorunda kalmamalı ,yasal olarak hakkı olan ne varsa peşine düşüp almalı

Kimse kusura bakmasın ama Feride Hn çağın gerisinde kalmış bir kadın.Kız torunu var örneğin.Gece dışarı çıkmasına izin vermiyor,hesap sormaya kalkıyor.O yaş grubunda ,maddi gücü yerinde ,nüfuzlu bir ailenin kız çocuğunu baskı altında tutmak ne kadar tutarlı bir davranış..Gece saat 12 olmadan evde olmalısın.Arkadaşlarını benimle tanıştır.Şöfor seni bırakır,şöfor alır gibi kurallar koysa anlarım.Bu kız yapacağı ahlak dışı eylem olsa gece değil de gündüz yapar.Sen okulda sanırsın,kursta sanırsın,alışverişte sanırsın..Ayrıca diğer erkek torunun havai tavrı ortada iken para verme sözkonusu olduğunda ah seni haylaz deyip vermesi de hoş değil.

FERİDE HN ,AZRA KUŞUMA YORGUN ARGIN YASTIK BOŞALTTIRIP DİKTİRDİ YA GICIK OLDUM..BU ELEŞTİRİLERİM O NEDENLE ACIMASIZ..HEM BELLİ Mİ OLUR FERİDE BABANNE BENDE SENİN SABRINI SINIYORUMDUR
    Yazdıklarında sonuna kadar haklısın
    fakat ben feride hanıma kızamıyorum çünkü burda Cenk gibi birisinden bahsediyoruz şımarık ve sorumsuz
    amerikadan dönüyor tee dünyanın öbür ucundan sözde okumak için gitmiş geri geliyor ben atıldım neden öğretmen dövdüm
    aferin torunuma al haklarını iş kur belki başkalarınıda döversin diyecek hali yok
    üstelik cenk gibi işten güçten bihaber olan birisine Feride hanımın bir şeyler öğretmeye çalışması bence doğal
    şımarıkça babaannem bana bir şey yaptıramaz ben istediğimi yaparım diyerek olayı inada bindirende yine cenk
    feride hanımın derdi işlerin başına cenki geçirmek değil cenke güvenmek ona biraz güvenebilse zaten Cenk ne isterse onu yapacak...
    Konu dajavu tarafından (12-08-18 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Rosallix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Let me fall...
    Konular
    2
    Ettiği Teşekkür
    16
    74 mesaja 121 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı angel78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sevgili Angel78,

Bence de dogru seyler yazmissiniz. Babaanne hakkinda olan analiziniz de dogru. Evet Cenk'in de mutlaka babasindan kalma haklari vardir ve onlari alma konusunda da haklidir. Dusununce mantikli fakat su an Cenk parasinin kiymetini bilecek durumda degil bu kusu kurda emanet etmek gibi bir durum.

Babaannenin onu bulasikci olarak calistirmasi bence de sacma. Orjinalde oyle diye bizde de bu sekilde yazildi ama Kore kulturu bizden farkli oldugu icin orda goze batmayan seyler bizim dizide izlerken gozume batiyor.

Cenk bulasikciliktan baslayacagina belki hadi atiyorum ne bilim finans danismani yardimcisi, mudur yardimcisi, personel danismani yardimcisi gibi islerde baslayabilirdi(mesleklerin isimleri yanlis olabilir tam Turkce karsiliklarini bilemedim). Ben bu isin okulunu okudum diye cok soyledi. Yani stajyer gibi de baslardi ne olacak ki. Mesela maas vermezdin hadi ama ust duzeyde isler nasil gidiyor öğrenirdi. Sonucta bizler de okul okurken okulumuz bitince meslegi ogrenmek bir sekilde ise basladik. Calisarak öğrendik. Cenk bulasikcilik yaparak okudugu meslege dair neyini gelistirecek. Disiplin ise bunu o isinde calisarakta ogrenirdi. 8 6 calistir, dosya tuttur, islem yaptir. Kendi projesine baslat kendi yonettigi. Bak bakalim idare edebiliyor mu.

Bizim diziye dair en cok sacma dedigim durum buydu kesinlikle..Daha da varda su an siz yazinca eklemek istedim.
    Konu Rosallix tarafından (12-08-18 Saat 18:00 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 59/127 İlkİlk ... 94955565758596061626369109 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 16 kullanıcı var. (1 üye ve 15 konuk)

1. ab-ı çeşm

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri