Sayfa 26/48 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon
471 sonuçtan 251 ile 260 arası

Konu: Siyah Beyaz Aşk - Bölüm Yorumları (Eleştiri)

Status
    Katherine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    0 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Açıkçası bu forumu çok özleyeceğim o yüzden Torres senin de dediğin gibi son iki bölüm buralardayım her lafa atlayabilirim hazır olun , hem içimi dökmek hem de içimde kalanları yazmak İçin. Umarım birazcık da olsa aktif geçer şu an iki hafta forum adına.

Status
    mimoza17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1.366
    397 mesaja 973 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949675

Alıntı Torres09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam kizlar
    Hala resmi aciklama yok
    Jaleyi oynayan oyuncuyu kandirmak icin final demislerdir belki
    Anladigim kadariyla oyuncu yeteneksiz oldugu yetmezmis gibi biraz sey
    Iste seyyy
    Baska turlu cikartamadilarsa diziden biz final yapiyoruz diye yol verdiler o da kendini ickiye ve cikolataya verdi sanirim :))

Allahim o ingilizce sarki soyledigi video geldi aklima:))
    Bu oyuncularin sarki soyleme merakini da anlayamiyorum
    Erkeginden kadinina hepsi pek hevesli
    Cogunca hayranlari olup bitiyor ama az biraz muzikten anlayanlara iskence niteliginde bir cogu
    Sesleri kotu demiyorum ama sadece bir iki sarkiyi guzel soyluyorlar
    Yeni bisi denediklerinde resmen iskence:)) hele julideyi oynayan kizcagiz tam bir fiyasko
    Isin komigi kendini cok begeniyor anlasilan
    Allah mutlu etsin ne diyelim

Dun gece vildani oynayan ozlem zeynep hanim afife jale odullerinde yilin en iyi kadin oyuncusu secilmis
    Inanilmaz onemli bir basari
    Inanin benim haberim bile yoktu. Insan tiyatro asigi insanlari orada gormek isterdi tabi :)
    Kadriye hanima yine yeniden hayran oldum
    Nasil mutlu olmus meslektasi adina
    Iste boyle insanlar kendini begenmislik yapsa anlayacagiz.
    Bence butun ekip toplanip gitmelilerdi o torene
    Bu oyle internetten alinan oylarla kazanilan kiytirik odullere benzemez:))

Ayy aman allah gostermesin bi de oyle bir oldul alsalardi kimbilir neler yasardik o aksam :)
    Lutfen son iki bolum daha aktif olalim kizlarrr
    Aktif olalım olmasına kuzum da ..
    Aktif olduk olduk da ne değişti demeden duramıyorum.
    Bu diziye hayran bir arkadaşımla yazışıyordum az önce, Vildan- Özge -F işini ortaya çıkardıkları hafta izlemeyi bıraktım diyor.
    Kimbilir kaç kişi aynı sebeple bıraktı.
    Artık Yeşilimiz bile gelmiyor baksanıza..
    En baştaki arkadaşların çoğu gitti.
    Burası ıssız kaldı.
    Yine de üzülmekten alamıyorum kendimi..
    Ne ilginç, farklı bir dizi olarak başlamıştı:
    Ferhat'ın tek tek diye başlayan konuşması, Aslının cam silmeye alt kata indiği sahneler..
    ''Kahramanım, kocam gelmiş'' bölümü..
    Ferhatın vurulduğu gün ve öncesi, Al Ömrümü şarkısı..
    Aslının Ferhat'a ''Birgün birini seversen sevme.'' deyip ağlattığı konuşması..
    Benim en sevdiklerimden aile yemeği için lokantaya geldikleri, Aslının Beyaz takımı ile Ferhat'ın elini tuttuğu ve birbirlerine bakakaldıkları sahne.
    Vee, Özgür'e masal anlatma sahnesi, ''Güzel kız Çirkin'e aşık olur muymuş?''

İşte ilk aklıma gelenler..
    Bu güzel sahnelerin bir çoğu EB.'e ait. Bunlar için çok teşekkürler.
    Ah Aslının aşık oluşunu böyle jet hızı ile değil, günün ağarması gibi yavaş yavaş yazmayan ve Bolulu Leon'a inanamayıp, bizi bu apaçi Ferhat'la bırakan EB.'e de teessüf ediyorum.
    Aslının aşık olmaya başlaması ile birlikte yavaş yavaş Beyaza kaymaya,yumuşamaya, düzelmeye başlayan bir Bolulu Leon ne güzel olacaktı..
    İçimde ukde olarak kalacak.

Status
    samanyolu. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Hanımeli
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1.610
    315 mesaja 1.147 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Selam kizlar
    Hala resmi aciklama yok
    Jaleyi oynayan oyuncuyu kandirmak icin final demislerdir belki
    Anladigim kadariyla oyuncu yeteneksiz oldugu yetmezmis gibi biraz sey
    Iste seyyy
    Baska turlu cikartamadilarsa diziden biz final yapiyoruz diye yol verdiler o da kendini ickiye ve cikolataya verdi sanirim :))

Allahim o ingilizce sarki soyledigi video geldi aklima:))
    Bu oyuncularin sarki soyleme merakini da anlayamiyorum
    Erkeginden kadinina hepsi pek hevesli
    Cogunca hayranlari olup bitiyor ama az biraz muzikten anlayanlara iskence niteliginde bir cogu
    Sesleri kotu demiyorum ama sadece bir iki sarkiyi guzel soyluyorlar
    Yeni bisi denediklerinde resmen iskence:)) hele julideyi oynayan kizcagiz tam bir fiyasko
    Isin komigi kendini cok begeniyor anlasilan
    Allah mutlu etsin ne diyelim

Dun gece vildani oynayan ozlem zeynep hanim afife jale odullerinde yilin en iyi kadin oyuncusu secilmis
    Inanilmaz onemli bir basari
    Inanin benim haberim bile yoktu. Insan tiyatro asigi insanlari orada gormek isterdi tabi :)
    Kadriye hanima yine yeniden hayran oldum
    Nasil mutlu olmus meslektasi adina
    Iste boyle insanlar kendini begenmislik yapsa anlayacagiz.
    Bence butun ekip toplanip gitmelilerdi o torene
    Bu oyle internetten alinan oylarla kazanilan kiytirik odullere benzemez:))

Ayy aman allah gostermesin bi de oyle bir oldul alsalardi kimbilir neler yasardik o aksam :)
    Lutfen son iki bolum daha aktif olalim kizlarrr
    Ben de gördüm.Tebrik ederiz kendisini zaten ben beğeniyordum onun da oyunculuğunu.Birce'de aynı gün bir başka yerden tiyatro ödülü aldı ondan gidemimiştir Toress:)

İki oyuncuyu da tebrik ediyorum Birce Akalay'ı ayrı Zeynep Dinsel'i ayrı tebrik ediyorum.Daha iyi projelerde oynamaları dileğiyle.

-------------------------------------------------------------------------------
    Hazır gelmişken biraz içimi döküp gideyim:)
    Bu kadar iyi kadroya sahip olan bir dizide senarist kimseyi doğru düzgün kullanamasın senaryoyu batırsın sonra da neden diziye sahip çıkmıyorlar?Mesele tiyatro ya da dizi değil mesele dizinin altının ne kadar dolu olduğu ne kadar iyi yazıldığı.Başlarda diziye nasıl sahip çıktığını gördük Birce'nin, Sema ve Eylem'in her hafta taga destek twiti attığını gördük.Herkes unuttu.Ki Birce Erkan Bey'İn o kötü bölümlerine gelindiğinde bile sahip çıkmaya devam etti.Hatta o ödül fiyaskosundan sonra da sahip çıkmaya devam etti.Hatta geçen hafta yine story paylaştı Gülsüm ile olan bir foto ve sonra bir video vardı ama yine de yaranamıyor nedense.Yine o suçlu oluyor ilgilenmiyor oluyor daha ne yapsın?O rezil senaryoyu her hafta hakkıyla oynaması bile yeter kanımca.Ama yine de bununla yetinmedi.Her yere katıldı.Beyaz Show'a bile tek katıldı kadın, diğer diziler genelde partner olarak katılıyormuş sanırım ben böyle şeylere takılmam ama oraya bile yalnız katıldı.Yani hakkını verin bu kadın bu dizi için elinden geleni yaptı ki yine diyorum bu rezil senaryo bunu hak etmiyor.Bir kere senaryonun yazılış şekli ofsayt.Kadını geriye atan bir senaryo.Bakın şiddet middet demiyorum.Bir senaryoda bu pek tabii gösterilebilir ama bir kadın karakter bu kadar ezik gösterilmemeliydi bu kadar geriye atılmamalıydı.İşte buna rağmen yine de yeterince reklamını yaptığını düşünüyorum:)

Asıl diziye kimin değer vermediği ortadaydı aslında EB.Kendisi resmen hikayeye inanmadı ve dalga geçti.Ona bu kadar eleştiri yapılmadı.Yok adam sahip çıkıyor dendi.Bir projeye bir senarist onu en iyi şekilde yazarak sahip çıkar.Öyle tribünlere oynayarak değil.Nihayetinde seyirciye sunulan onun yazdıkları oluyor.Ne zamanki senaryo izleyiciye istediğini vermiyor insanlar başka şeylerde suç aramaya başlıyor.Tabi bu dizinin bu hale gelmesinde senaryo dışında da faktörler oldu en azından fandomun bu kadar sertleşmesinde etkili olan şey o malum olaydı.Kimin suçlu olduğu da belli orada.Ondan sonra insanlar çok sert tavır almaya başladılar dikkat ettiğim kadarıyla.Eskisi gibi olmadı hiç bir şey kısaca.Nihayetinde yazık oldu güzelim hikayeye.

Sevgiyle kalın forumdaşlarım içimi döktüm biraz rahatladım aslında içimde daha çoğu var ama şimdilik bu kadar:)
    Toress senin alıntının altına döktüm içimi ama çizginin altı tamamen içimde kalanlar üstü senin:)

Status
    Torres09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    718
    199 mesaja 551 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    7 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Sevgili samanyolu
    Bence de bu dizinin katili sevgili hocam hikayeyi rezil etti sonra cekti gitti ya da gonderildi bilmiyorum
    Ben hem ibrahimin hem bircenin bos vermisligine cok kizginim
    Senaryoyu begenmediler degisince belki kabul ama biz nasil izledik
    Birakamadik
    Onlarda keske ilgilerini bi sekilde devam ettirmenin yolunu bulsalardi
    Biz asfere tutunduk
    Onlarda bulsaydi bisiler:)
    Benim ne birceyle ne baska bi oyuncuyla derdim yok
    Olamaz da.
    Zaten artik beni biliyonuz :) benim derdim ferhat aslandi :))
    Ben hicbir diziyi kadin basrol icin izlemedim bugune kadar
    Ya bildigim bi hikaye olacak ( suskunlar gibi mesela) ya da erkek basrol yakisikli olacak:))
    Kriterlerim bunlar

Ben sadece keske diyorum su ikili set disinda da anlasabilseydi
    Birce ve ibrahim
    Cok daha guzel olurdu
    Ahhh ahh benim serengeti duzluklerinde su icen zurafam ile sigirim

Valla ben bu odulden sonra ozlem zeynep hanimin oyunundan kucuk bir kesit izledim de
    Gercekten bizim dizide harcanmis kadincagiz
    :)

Son iki bolumde az jale cok asfer insallah :)

Status
    Gizli Özne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    HŞ .Dila Hanım .
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    26 mesaja 52 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    1 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949681

Şu forumda bile en çok başlik kapatlan sizi sayfasiyiz yani ne diyim.
    Kıydılar diziye laner olasi yapimin kabahati her şartta sahip çikicakti kimsenin gitmesine izin vermeyecekti !

Bütün dizileri batasica Ben burdayım bitene kadar ama ne yazııkkı duygularim bölümün önüne geçti

Status
    Oyuncu
    Yer
    Hanımeli
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1.610
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Torres ben senaryo batınca saydıra saydıra izledim valla:)
    Şaka bir yana ben seni biliyorum tabi sana özel bir şey demek değildi niyetim dedim ya öyle içimi döktüm genel olarak.Yoksa senin derdin tabi ki de Ferhat Aslan bilmez miyim.
    Düşüncelerine saygım sonsuz sonuçta hissettiklerin bunlar ben daha farklı düşünüyorum doğrusu ama sana da hak verdiğim noktalar var:)
    Duana amin diyorum ama kesin bol bol Jale izleriz:)

Status
    Torres09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asistan
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    718
    199 mesaja 551 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    7 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949673

Alıntı samanyolu. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Torres ben senaryo batınca saydıra saydıra izledim valla:)
    Şaka bir yana ben seni biliyorum tabi sana özel bir şey demek değildi niyetim dedim ya öyle içimi döktüm genel olarak.Yoksa senin derdin tabi ki de Ferhat Aslan bilmez miyim.
    Düşüncelerine saygım sonsuz sonuçta hissettiklerin bunlar ben daha farklı düşünüyorum doğrusu ama sana da hak verdiğim noktalar var:)
    Duana amin diyorum ama kesin bol bol Jale izleriz:)
    Valla jale ve cucu izleyecegiz diye korkuyorum:)
    Madem ozge yine boyle kaybolacakti ne diye ferhatin kizi oldu ya
    Hikayeye ne katti
    Seyirci kacirmaktan baska

Belki geri gelirler finalde
    Buyuk kocaman bi aile olarak konakta yasarlar
    Ferhat aga karisi asli oglu cirkin aslinin kumasi vildan ve ferhatin biricik guzel kizi ozge
    Yanlarinda cuneytten olma necdet ve gicik anasi ile uvey babasi abidin
    Onlarin yaninda sonunda aileyi bir araya getirmis namik ve aile dostu yeter hanim
    Handancigim herkesi kucakliyor
    Cucu ve jale de aileye katilmis
    Jalenin gogusler yine fora tabi :)

Ne kadar da guzel bir tablo degil mi:)
    Tabi yigit suna ve ozgur de orada
    Ozgur ve ozgenin nikah planlarini yaparlar
    Malum konak disi iliski ters bizimkilere:))

Status
    Oyuncu
    Yer
    Hanımeli
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    1.610
    Bahsedilme
    3 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949683

Valla jale ve cucu izleyecegiz diye korkuyorum:)
    Madem ozge yine boyle kaybolacakti ne diye ferhatin kizi oldu ya
    Hikayeye ne katti
    Seyirci kacirmaktan baska

Belki geri gelirler finalde
    Buyuk kocaman bi aile olarak konakta yasarlar
    Ferhat aga karisi asli oglu cirkin aslinin kumasi vildan ve ferhatin biricik guzel kizi ozge
    Yanlarinda cuneytten olma necdet ve gicik anasi ile uvey babasi abidin
    Onlarin yaninda sonunda aileyi bir araya getirmis namik ve aile dostu yeter hanim
    Handancigim herkesi kucakliyor
    Cucu ve jale de aileye katilmis
    Jalenin gogusler yine fora tabi :)

Ne kadar da guzel bir tablo degil mi:)
    Tabi yigit suna ve ozgur de orada
    Ozgur ve ozgenin nikah planlarini yaparlar
    Malum konak disi iliski ters bizimkilere:))

Siyah Beyaz ilişkiler muhteşem finaliyle pazartesi kanal d de
    Böyle bir finali kaldıramam ben dicem ama neler kaldırmadık ki:)Aman ne mutlu son olur Namık yine konuşma yapar bir de sevgili ailem diye
    Jale zaten eksik kalır mı herkes gider o kalır finalde son kare bile o olacak ekranda diye korkuyorum ben de:)

Status
    remoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    istanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    12
    157 mesaja 315 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Siyah Beyaz Aşk dizisi gönüllerde yara bırakarak veda ediyor!

Televizyon Gazetesi Analiz
    Kanal D ekranlarında Pazartesi akşamları izleyici ile buluşan Siyah Beyaz Aşk dizisi 2 bölüm sonra final yaparak izleyiciye veda edecek.

Dizinin finaline doğru gidilirken birçok sahne atlanıyor, hikaye bölük pörçük şekilde arka arkaya dizilmeye çalışılıyor. Finale doğru çek şey anlatmak isteyip hepsini çorbaya çeviren son bölümden sonra, kalan 2 bölümün de benzer şekilde olması şaşırtıcı değil.

Ancak tüm eleştirilere ve bıkmışlığa karşın Siyah Beyaz Aşk dizisi izleyicinin yüreğinde bir yara bırakarak vedaya koşuyor…

Bu yara, tutundukları hikayenin Aslı ile Ferhat’ın hikayesinin aslında beklediklerinden çok farklı şekilde gelişmesi ve onlar için hayallerini kurdukları hayatı bir daha görmenin imkanının olmaması…

İzleyicilerde derin izler bırakan diziler vardır. Erken veda etseler bile uzun süre unutulmazlar.

Vildan ve Özge mevzusunun yarattığı sarsıntı, Ferhat’ın izleyicinin beklentilerinin tam zıttı şekilde anlatılması, birçok dizi fanatiğini yaralamıştı.

Onlar Aslı ile Ferhat’ın imkansız aşkına tutunmuşken, senaristlerin yaptığı bu entrikadan reyting elde etme girişimi pahalıya patladı.

Dizinin reytinginin düşmesi ve finale yürümesi tam anlamıyla senarist hatasının sonucuydu…

Ancak yine de akıllarda güzel bir tat bırakan bir hikaye izlemenin keyfine veren dizi fanatikleri, bu keyfin uzun sürmemesinin üzüntüsünü de yaşıyor.

Aylardır ekran başına keyifle geçen, çirkin ile güzel’in aşkını merakla bekleyen, siyah ile beyaz uyumunu görmek isteyen Siyah Beyaz Aşk dizisi hayranları oldukça üzgün…

Senaryonun saçmalamasına mı yansılar, aylardır peşinden koştukları dizinin beklentileri karşılayamamasına mı üzülsünler, yoksa tüm bunlardan sonra 2 bölüm daha izleyip dizi çöplüğüne gidecek olmasına mı dertlensinler?

Açıkcası Siyah Beyaz Aşk birçok izleyici için harika başlayan bir yapımdı. Haftalardır da müthiş bir tutku ile izlendi.

Ama diziyi uzatalım, entrika ile reytingi artıralım tarzı düşüncelerin ne kadar ağır sonuçları olabileceğine de örnek teşkil ediyor.

Siyah Beyaz Aşk veda ediyor, izleyicinin içindeki yara ise daha kabuk bağlamadı ve uzun süre de dinmeyecektir.
    hırsız polis

Status
    remoş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    istanbul
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    12
    157 mesaja 315 teşekkür aldı
    Bahsedilme
    2 Mesaj
    Tecrübe Puanı
    42949682

Siyah Beyaz Aşk: İyikilerde yaşar hatıralar!
    Ayşegül Kebeli

İyikiler de yaşar hatıralar. İyikilerle can bulur yaşam. Göz yaşınızı silen parmaklara iyi ki dersiniz. Düştüğünüz de sizi kaldıran ele iyi ki dersiniz. Mutsuzluğunuzu gözlerinizden silebilenlere, haykırışlarınızı kahkahalara döndürebilenlere, yalnızlığınızdan sizi çekip kurtaranlara, lokmasını, hayallerini sizinle paylaşanlara hep iyi ki dersiniz. Kalbinizi attıran sevgiye iyi ki dersiniz. Nefes almanın zevki de iyikilerle anlam kazanır. Bir sarılma, bir buse, ilk aşk, ilk buluşma hep iyikilerimizdir. Çocuğumuzun kalp atışı, ilk tekmesi, ilk kelimesi hep iyikilerimizdir. İyi ve güzel hatıralar yazmak kolay mıdır? Çabalamadan, uğraşmadan, ödün vermeden, istemeden, biriktirilebilir mi o hatıralar? Çok sevmek yeter mi hatıralar için. Güven olmadan, sadakat olmadan yaşar mı aşk o hatıralar da? Peki kötü hatıralar neler kazandırır? Kıymet bilmeyi o kötü hatıralar olmasa nasıl öğreniriz, nasıl ders alırız, nasıl düzeltiriz yanlışlarımızı? Hayat yolu hep dümdüz mü gider? Hayatı hayat yapan zaten inişleri, çıkışları, virajları değil midir? Karanlığın ardından aydınlık gelmese nasıl değerini bilirdik güneşin? Gündüzün arkasından gece gelmese nasıl tanışırdık yıldızlarla ve ay’la...

Ferhat iyikisiz bir hayatın tam ortasındaydı. Küçücük yaşta iyi ki diyebileceği her şey elinden alınmıştı. En başta babasını kaybederek verdi hayat sınavını. Annesinin desteğine en ihtiyacı olduğunda o anne elini çekiverdi Ferhat’dan. Bir an da Ferhat Namık’ın küçük tetikçisi oluverdi. Özgürlüğünü, çocukluğunu, yıllarını kaybetti. Büyüdü, büyümek zorunda bırakıldığı için. Hayallerinden vazgeçti, çünkü hepsi yıkıldığı için. Kardeşleri daha iyi yaşasın diye... Ferhat okuyamadı, şansı olmadı! Ama kardeşlerini de okutmayı ihmal etmedi. Kendisini koruyamayan annesine inat, o tüm sevdiklerini koruyabilmek için çabaladı. Kendisinin biriktiremediği iyikileri sırf kardeşleri biriktirsin diye uğraştı. Bedelini karanlık tarafa geçerek de vermek zorunda kaldı

Beklentisiz, mutsuz bir hayatın parçasıydı Ferhat. Yalnızlığında boğulurken, kaybettiği hayallerinin yerine yenilerini yazıcak, kötü hatıralarını silmeye gönüllü o kadınla karşılaştı. Ferhat yeniden başlayabilmeyi, içinde babasından kalan o son beyazı papatya tarlasına çeviricek o güzel kadın sayesinde, karanlıktan kurtulabilme şansına inanmak istedi. Ama karanlığın bataklığa gebe olduğunu unuttu. Daha doğrusu unutmak istedi. Ama bataklık bu kendini unutturur mu? Maalesef bir kere bileklerinize kadar bataklığa battıysanız, çıkmaya çalıştıkça yavaş yavaş çeker sizi içine. Kurtulmak da, hele ki yardımsız kurtulmak imkansızdır. Böyle bir kaybolmuşluğun içinde çırpınırken çıka gelmişti Aslı! Sadece sevdi, uçsuz bucaksız sevdi, aşk ateşine düşerek sevdi, ve bataklığa meydan okuyarak sevdi. “Sevgi her şeyin çaresidir!” dedi. Ferhat’ı bataklığın elinden çekti, kurtardı. Hem de usul usul, Ferhat kurtarıldığını bile fark edemedi. Aslı vazgeçmedi. Hep yol gösterdi, hep doğruya, iyiye çekmeye çalıştı. Pes ettiği anlar olmadı mı? Oldu! Nefeslendi! Tekrar aynı güçle sarmalamaya çalıştı Ferhat’ı. Sürekli hatırlattı hayatta nelerin önemli olduğunu. “Bizi bırakma!” dedi. Ferhat’ın elini karnına koydu ve yaşayacakları, biriktirecekleri iyikileri ona bir kez daha söyledi, hissettirdi. Bebeklerini, onun koşmasını, konuşmasını Ferhat’a nasıl ihtiyaçları olacaklarını hep anlattı. Hissettirmek, kalbe ve akla giden yolda en güzel adımdır.

Ferhat işte, ne hissederse hissetsin. Necdet babasına duyduğu sevgi ve saygı tükenmeyecek kadar büyük. Onun yolundan gidemediği için hep kendini suçlamış. Bir de yanında çalıştığı, dayı dediği adam babasının ölüm emrini vermiş. Ferhat’ın bunu sindirmesi cezasız bırakması imkansız. Etrafa saldırmaması imkansız. Hesap sormaması, plan kurmaması imkansız. Her ne kadar doğacak yavrusuna, eşine sonsuz bir sevgiyle de bağlı olsa, Namık sadece babasını değil, Ferhat’ın yıllarınıda öldürmüş ve çalmış.

Ferhat yana yakıla Namık’ı ararken Gülsüm’ün isyanıyla kaşı karşıya kaldı. Ama ne isyan, yılların isyanı, kanatan cinsten, acımasızca ve düşüncesiz türden olanından. Yıllardır birikmiş, birikmiş. Korkudan hiç söyleyememiş duygularını Gülsüm. Şimdi söylüyor “Her şey senin yüzünden, sen anlamadın, nasıl bizi bu ev de yaşattın!” diyor. Ne kadar kolay değil mi her şey kötüye gidince birisini suçlamak, üzmek, saldırmak. Sen niye anlamadın Cüneyt’in bir mikrop olduğunu ilk bakışta? Sen niye kendini teslim ettin hemen, nasıl inandın öyle bir mikroba? Keşke yargısız insaf yapmasaydın! Belki sen görmedin ama o ağabey saçını dokunmadan gözleriyle sevdi seni... Kaçırıldın yaralı yatağından kalktı kurtardı seni. Siz o ev de annen ile huzurla yaşayın diye gençliğini karanlığa teslim etti. Çok bağırdın Gülsüm! Keşke onun yerine ağabeyine sarılıp destek olsaydın ‘bulacağız o katili değil mi?’ deseydin. Sonuçta bu ağabey sizin için eliniz kolunuz çizilmesin, yük taşımayın diye bile kendinden vazgeçmiş zamanında. Ferhat’ın Gülsüm’ü dinlerken gözlerinden süzülen yaşlar nasıl yaralandığının göstergesiydi.

Bu hafta ki bölüm hızlı çekim, kesilmiş sahneler, bağlantısız sahneler ve montaj kurbanı olmuş! Ferhat’ın Gülsüm’den özür dileme sahnesini bile bu kırpılmalar yüzünden göremedik. En son sahneye nasıl geldik, anlayamadım. “Rüya sanırım dedim ve bekledim durdum.” Rüya değilmiş. Herkes mutlu, Ferhat doğru yolu bulmuş, bebeğini ve Aslı’yı seçmiş ve iyikilerine sahip çıkmaya karar vermişti anlaşılan. Babası gibi baba olmaya gönüllü birisi gibi yenilenmiş olarak çıktı karşımıza. Handan Vildan ve Özge zaten postalanmıştı. Madem bu kadar çabuk postalanacaklardı, ne gerek vardı kuzenden olma çocuk konusuna. Elimizde postalanacak listesinde Jülide ve Cüneyt kaldı.

Haftalardır beklediğimiz Ferhat ve Namık karşılaşması izlenmeye değerdi! Ferhat en sonunda öz babasının Namık olduğunu öğrendi ve şoka girdi. Sindiremedi... Kabul edemedi... Yıkıldı... Şaşırdı... En kötüsü de Ferhat Necdet babasını bir kez daha yeniden kaybetti. Ferhat’ın kalbi bu ayrılığa yıllardır alışamamışken o acıyı tekrar yaşamak zorunda kaldı! Hem de eli kolu bağlı çaresizce. Aydınlık yolu seçemeyişine belki de en baştan isyan ediyordu. Ferhat hayatının en büyük yarasını tam da şimdi almıştı. Patlayan silah sesi de Ferhat’ın Necdet babasının yolunu seçtiğini ve bir daha kendi hayatını Namık için harcamadığının göstergesiydi diye düşünüyorum öyle olduğuna inanıyorum!

Aylardır zevkle ‘siyah beyaz aşk’ izledik! Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Bitiyormuş, final yapıyorlarmış, gitme vakitleri gelmiş. İki bölüm sonra karanlığın aydınlığa aşkını, çirkin ve güzel’in sevdasını, siyah’ın beyaz ile uyumunu bir daha izleyemeyecekmişiz. Saat dokuz olduğunda dizimiz başlamayacakmış. Hayatlarımızdan bir Aslı ve bir Ferhat geçti. Bir de Abidin ve Dilsiz geçti. Onları unutmayacağız. Elveda tüm yaşanmış bölümlere. Bitmesin dedik, sevdik dedik, olmaz dedik! Anlamadılar!

Sevgiyle ve mutlulukla kalın!
    hırsız polis

Sayfa 26/48 İlkİlk ... 1622232425262728293036 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (1 üye ve 3 konuk)

1. ae_ebru

Yer imleri

Yer imleri