Sayfa 104/104 İlkİlk ... 45494100101102103104
518 sonuçtan 516 ile 518 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (7)

Durum:
    1993 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    9
    16 mesaja 26 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (7)

Alıntı >DOLUNAY< Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şuan faziletin tekrarını gördüm yeniden veriyorlar
    yasemin sinanın dediklerini düşünüyor: kişiye özel defile mankeni olayların ve diğer şeylerin. abime kendi gördüklerimden mi yoksa kulaktan duyduklarımdan mı başlayayım.
    foruma öncedende yazdım yazmıştık sinan-yasemin arasındaki yaşanan şeyide bir güzel kapattılat gittiler, yaseminin sinana birşey olduğunda yüreğinin hopladığını bile gösterdiler bize. Ben hep esas abi-kardeş olayının sinan ve gökhan arasında olduğunu düşündüm. ki bu bize dizide çokça hissettirildi... ben hep yaseminin sinanı tavlayamafığı için kolay lokma olan gökhana yönelmesini ve evlenmesini sinanıda kafaya takmış belkide aşık olduğunu düşünüyordum...
    sinanı eskiden beri sevmezdim ben sonrada giderek battı. en çokta yasemin in ne mal olduğu belliyken abdinin onunla evlenmesine göz yumması ve abisi yada yasemin canını sıktığında pis bir şekilde bıyık altı gülerek laf aokması hep midemi bulandırmıştır, gökhanı pek sevmesemde çok üzülüyordum bu çok kalleşçe çünkü birde kardeş olucak velet
    sinan karakteri benim ççin o otel odası ile baştan kaybetmişti zaten -çünkü bu yanlışlıkla yapılacak bir hata değildi, safi kötülültü hemde hiç tanınadığı bir kız ile bitlikte 'çok sevdiğini' söylediği abisine yaptığı- ama gökhana yasemin üzerinden yaptığı sinsililte aytı uyuz olma nedenimdi. garibim gökhan bunların hiç birini öğrenemedi...
    al sana bir işlenmemiş konu daha

Yağız ile sinanın şantiyedeki kavgalarına takıldım biraz
    Yağız: anlat bakalım sinan gökhan abine o otel odası olayını, anlatta senin neden adam olamayacağını oda öğrensin...
    ya Yağız ve on nunaralık tespitleri nasılda lafını gediğine koyuyordu cağnnnım

hele gökhanın ikisi itişirken sinsi bakışları ve sırıtışı gökhana yazılan silik ama öne çıkmaya çabalayan karakterinden hakkını veremediler... Yağızla aralarında duygusal anlamda beredeyse sıfır etkileşim varken sonlara doğru o duygusallık epey yakalanmış, keşke aralarında adam gibi daha çok sahne olsaymış...
    güzel abi-kardeş olmuşlar be...
    bu konularda yendi be
    3.sezona bayağ bayağ oynamışlar ama maalesef bazı gereksizler yüzünden yazılamadı

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    89
    121 mesaja 197 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Sosyal medyada Deniz'in resimlerini gördüm. Yeni imajı saçı makyajı çok yakışmış. Yahu bu kız aslında güzelmiş resmen çirkin etmişler. Fhvk'da yüz güzeliyken bile bu kadar güzel değildi. Abuk sabuk saç modeli yapıyorlardı bir de kıza. Saçı ortadan ayırıp incecik kakül, abuk sabuk kıyafetler resmen rezalet!! Yağız'ın yanına yakışmasın diye ellerinden geleni yapmışlar resmen. Yasak aşk olarak lanse edildi acaba ondan mı? Bence ondan. Neyse sözün özü ben güzele güzel kötüye kötü iyi iyi derim. Kimseye haksızlık etmek istemem yeni imajını beğendim. Keşke Yavuz'un partneri olarak diziye girmeseymiş şahsen ben bile sırf bu yüzden izlemedim oturup çünkü yavbah sahnelerini takip ediyordum seviyordum onları izlemeyi ama az buz değil iki yıllık sevilen bir çifti bozdular bence bu reytingi olumsuz etkiler ki şimdiden etkilemeye başlamış bile. Ah Ah fhvk zamanı buranın moderatörü olmalıydım.

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    89
    121 mesaja 197 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Fazilet Hanım ve Kızları'nın arşiv başlıklarına bakarken yaşadığımız sonu gelmez, bitmek bilmez:"onlar öz olsa olmasa da kardeş, bu topluma kötü örnek, ahlak dışı " vesaire tartışmaları geldi. Ama gerçekten din ya da ahlak buna nasıl bakıyor diye düşünmek kimsenin aklına gelmedi. Kırdık durduk birbirimizi boyuna, tartışmalarda boğulduk.Ama ahkak açısından yaghaz cephesini vuranlara karşı aslında ahlak denen unsuru belirleyen ölçütlerden en önemlisi olan dini incelediğimizde; dinin hayali akrabalıkları yani içinde kan bağı barındırmayan akrabalılıkları kabul etmediğini, akrabalıktan saymadığını görürüz. Kısaca Yağız ve Sinan ne kadar kardeşiz deselerde bu hiç bir zaman biyolojik kardeşliğin ve akrabalık bağının yerini tutmaz. Bu durunda nikah ya da ilişki anlamında yaghaz açısından herhangi bir ahlaki engel söz konusu değil.

Sayfa 104/104 İlkİlk ... 45494100101102103104

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri