Sayfa 58/106 İlkİlk ... 84854555657585960616268 ... SonSon
528 sonuçtan 286 ile 290 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (7)

Durum:
    TolgaSonmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Ankara
    Konular
    1439
    Verdiği Beğeni
    125

Aldığı Beğeni: 91

Bahsedilme
    24 Mesaj

Standart Cevap: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları

Alıntı hakumuttt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşey ayan beyan ortadayken hala savunma yapıp ortalığı karıştırmak ne ya?

Ta 1.bölümden beri belli ki Yağız Hazan'a aşık olup içindeki çocuğu uyandıracak, açık kalan yaralarına çareyi Hazan'la bulacak. Hazan önce hayalinin peşinde koştugunu sanarken bunun aslında gerçek olmadığını anlayıp zamanla kendisini seveni görecek. Ve en başından beri aileye en bağlı olan kardeş ilk defa en sevdiği kardeşiyle sınanacak, evlatlık hikayesi de Yağız'ı o aileden sonsuza kadar koparma amaçlı hazırlanmış en başından beri!

Dinleseydi Yağız'la Hazan'ın şimdiye bebekleri olurdu 34.bölümde anca birbirlerine açılma girişiminde bulunmazlardı! Sosyal medyanın sözleri dinlenseydi eğer bu anlamsız yüzük yalanı bu kadar uzatılmazdı! Eğer dinlenseydi 38'de reytingler gayeet yukarıdayken 39'da tutup da "Dokunma bana!" diye bağıran bir Hazan yazılmazdı! Eğer dinleselerdi Yağız 30 bölüm boyunca kıvranmazdı acıdan çoktan başkasına yazarlardı, Yağız'a ait olan evlatlık hikayesi bir vasıfsıza yazılmaz üstünden Hazım ve Kerime oyuna dahil edilmezdi!
    Eğer gerçekten sosyal medya dinlenseydi BU DİZİ FİNAL YAPMAZDI!

Bir zahmet kabul edin artık ya! Hazan'ın gerçek aşkı her zaman Yağız'dı! Yağız her zaman fedakar olandı, ailesine bağlı olandı, kardeşi için defalarca kendisinden kalbinden vazgeçendi! Seyirci buna rağmen Yağız'ın tertemiz aşkına mı ahlaksız diye bakacak? HAH! Bizim seyirci ne zamandan beri barlardan çıkmayan, 40 tane kızla aynı mekanda takılan, yalan söyleyip saklayan, ortaya çıkınca arkasında durmayıp kaçan aşık(!)ları seçmiş pardon?

Ben sana seyirci neden kaçtı söyleyeyim canım kardeşim! Kız sabah akşam Sinan derken, gözünün içine ağzını bile açmadan, annesinin mezarında aşkını yaşayan bir adam sevgisine karşılık bulamadığı için kaçtı! Nihayet herşey yoluna girdi artık bu adam mutlu olacak kavuşacaklar derken araya girek gereksiz yüzük muhabbeti için kaçtı! Tam artık ikisi de itiraf etti nihayet Yağız sevgisine sahip çıkacak derken anlamsız ve abartılı kardeş masalı yüzünden kaçtı!
    Seyirci Yağız kendini paralarken, canı yanarken, üzüntüden kavrulurken buna rağmen hala kardeşim derken o kardeşim dediği adamın o kızı zerre hak etmediğini gördükleri için kaçtı!

Bunu 30'larda aramaya gerek de yok 14'e dönelim? 18'e dönelim? 19'a 21'e bakalim, 23'e bakalim? 24'e gidelim hatta Yağız'ın yaptığı büyük fedakarlik sonrasi annesi icin hangisi kosmus bir bakalim? 26'ya gidelim 27'ye bakalim, Hazim için kim hastanede sabahlamis?

Butuuuun bunlar ortada nal gibi dururken hala sosyal medyaya uyup da bozuldu demek! Ee masallah!

Ha bu arada "Yas Kac? Ask" repligini yazan senarist "Ask Hayal Gercek Sensin" repligini de yazmisti dimi? Iyi yaa madem iyi ki sosyal medyaya dönmüş o zaman. Allah muhafaza Yağız'ı pembe balonlardan daha fecaat seyler bekliyordu belki de

Bir çiftin bitmesi koyar belki insana ama başrolünden tut zurnanin son deligi olan set iscisine kadar herkes ortada bir haksizlik oldugunun dev gibi farkinda! Asıl Yolu Bulmaya Çalışıyoruz cümlesi dahi yeter!

Bu dizinin esas çifti Yağız ve Hazan'dı senaristin onlara yazdığı romantik piknik dahi kurguda baltalandı! Bir ismi parlatma uğruna dizi rezil rüsva edildi! Eğer 30'lardan itibaren birbirine koşan bir Yağız ve Hazan izleseydi o teyzeler, şimdi Cumartesi 1.si bu diziydi! Bunu artık kabullenin! Bu dizi Fazo'ya ve Yağız'a hak ettikleri hikayeyi yazmadıkları için bitti! Geç kaldıkları için bitti! Yağız'la Hazan'ın aşkını yaşatamadıkları için bitti!
    Bir zahmet artık kabullenin!
    @hakumuttt; şikayet üzerine mesajınızdaki "kanser kitle, aptal, beceriksiz vs." kısmları sildim, mesajınızda bu tür cümleler kullanmayınız.
    Konu TolgaSonmez tarafından (03-06-18 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.

Bir hükümet, ancak adalete dayanabilir. Bağımsızlık, gelecek, özgürlük her şey adaletle vardır.
    - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK -

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    25
    Verdiği Beğeni
    105

Aldığı Beğeni: 351

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı KaNoLa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OrtadOrtada ahlaksızlık varmış gibi sürekli yazıp çizmek sanırım rahatlatiyor
    Bir nevi deşarj olma şeyi mi bu..

Bu dizi bu noktaya yan rollerden sıyrılıp yağhaz a giremediği için esas hikayelere bir türlü giremediği için geldi..

Bunu ahlaksızlığa indirgemek nasıl yanlış bir terim..
    En büyük örneği utcoyaa serhan.. adam evli ve oya ondan hamile..
    Bu dizi de bir kez bile ahlaksız denmedi
    Ben şimdi o dizide öyle diye ahlaki tv dan mi öğrenicem
    Utc de deki durum bana göre yanlış ama faziletteki durumla kiyaslanamaz
    Ayrıca hazan esya değil
    Bütün bir sene bunu anlatamadık
    Ilk sinan ı öptü diye onun eşyası değil!!
    Bizim dizilerin hepsinde bu var ama gerçek hayatta tam tersi var ilk öpüştüğü insanla evlenen sayısı kaçtır acaba canım ülkede? :865323
    Nedir bu merak ben anlayamıyorum! Normal hayatında ilk sevgili olduğun insanla beraber misin şu an? Nadir 1 veya 2'dir. Gerçekte kendilerine bu muamele yapılsa ortalığı yıkacak tipler dizilerde bu durumu savunuyorlar. Ya kuşluda tecavüzü dahi meşrulaştıranı gördüm ee yuh artık! :img-beee:

Yağız gene hüzünlerde, gözleri dolmuş kendi evinde öylece oturuyor. Anlaşılan gene yanında kimsesi yok, acaba bu kez kim kırdı kalbini? Ya da gözünün önünde yaşananları hatırlıyor Ağva'yı, Sinan'ın Hazan'ı sürekli taciz etmesini falan..
    Selin'in 40.yıl partisinde ne işi var! Son sahne olması kuvvetle muhtemel, bir zaman atlaması da olmadıysa şayet Hazan'ın yalıda ne işi var! Yüzüğü de atmışsın Ece de doğurmuş artık evine gitsene. Onu da geç bebek kaçırma şüphesiyle gözaltına alınmadı mı Selin o partide ne işi var! Herkes partide şimdi Yağız'ın görüntülerinden bahseder kesin, Selin'in rezilliği havada kalır.
    Ece ve Fazilet de anladığım kadarıyla orada, bebek bulundu mu peki? Yoksa Hazım gene kızını korumak için olayın üstünü mü kapadı? Ya rica edeceğim 50.bölüm final artık şu kız yaptıklarının cezasını çeksin! Selin'i ya akıl hastanesi ya da hapis paklar bu saatten sonra!

Yasemin'in elindeki dna testi beni korkutuyor Sırma tutup son dk Yağız'ı ve hikayesini yazamayacağı için evlatlığı Gökhan'a çevirmiş olabilir beklerim. Ama o zaman da 10 bölüm ne halt etmeye o yüzük parmakta takılı kaldı, Hazan ne diye her seferinde konuşacağım deyip vicdan yapıp sustu, Kerime niye Yağız'dan bu kadar çok saklandı, hepsini de geç "Ben onu kucağıma aldığım günden beri Yağız Egemen'den başkası olmadı o!" repliği niye yazıldı bu sefer de bunun hesabını sorarım!
    Burada bir arkadaş da yazmıştı Sırma inatla Yağız'ı Egemenlerden koparmaya çalışıyor, Hazım'ı değiştirmesi hep bu yüzden, iyice kopsun Hazan'la anca beraber olabilir diye.. Ne saçma mantık :img-beee: Bu yüzden son dakikaya kadar Yağız'a hala kardeşlik dedirtiyor, evlatlık kendisi çıkmazsa Gökhan için o aileden kopmaz ki? Hazan'la yeniden beraber olmaz ki? Sinan çıktı diyelim bu kez de o benim kardeşim değilmiş mi diyecek Yağız ahahahah :img-hyste Onun yerine gider Kerime'ye sana ben evlat olurum bırak kardeşimi der.

Deli gibi emin olmama rağmen Çağlar'ın twitleri benim de içime ateş düşürdü :img-hyste Bu akşamki bölümü, özellikle de son sahneyi cidden merak ediyorum. Çünkü aynı kıyafetlerle hepsinin yalıda da sahnesi vardı.
    Çağlar ile Deniz'in de teknede mi sahilde mi ne sahnesi vardı.. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun :)

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 263

Bahsedilme
    4 Mesaj

Neyse arkadaşlar geçen geçti artık. Ama bu dizi herkesi yıprattı.Başka türlü yazılabilirdi kimseyi küstürmeden ama yapılmadı bu. Herkes kendi tarafından baktı olaya bu senaryo yüzünden ve giderek daha da kutuplaştı. Ama yapımda yarattığı tablonun cezasını çekiyor zaten dizisi yarım kaldı kimse de mutlu değil bundan. Bir daha ki projeye aklını başına alır artık.Öncelikle daha profesyonel oyuncular seçsin sonrada diziyi uzatmak istiyorsa üçgenden başka bir çözüm bulsun.Sette bile kimse mutlu değildi belki yansıtılmamaya çalışıldı ama bunu hep hissediyorduk. Öyle ya da böyle yarım kalsa da senaryo, dizi final zaten.Ne desek boş! Son bir umut çırpınıyoruz ama yaramaz artık. Belki bir mucize olur reytingler yüksek gelir kanal kararından ancak o şekilde döner. Yoksa zor.

Bir dizi için kendinizi üzmenize yıpranıp kızıp öfkelenmenize değmez.Biliyorum herkes herkes kendinden bir şeyler buldu bu dizide karakterlere bağlandı.Mesela ben çok üzgünüm. YağHaz'ı geçtim Yağız'ı izleyemediğim için. Çünkü o bu dizinin başrolüydü ve en çok detayı, içeriği o hakediyordu ama yapmadılar yazmadılar. Yarın birgün başka bir yapımcı çıkar bunların kullanmadığı her malzemeyi kullanır. Ama bir Yağız Egemen bir Çağlar Ertuğrul asla olmaz! Kimse onun yarattığı etkiyi yaratamaz. Bu yapımda kaçırdığı fırsatların,kullanmadığı onca hikayenin ve karakterin derdine yansın! Bir daha aynı senaryoyu sunsa bile kimse güvenip izlemez daha önce görmüştük ne yapıklarını diye.
    Konu hazanyagmuru tarafından (02-06-18 Saat 16:56 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 263

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı hakumuttt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim dizilerin hepsinde bu var ama gerçek hayatta tam tersi var ilk öpüştüğü insanla evlenen sayısı kaçtır acaba canım ülkede? :865323
    Nedir bu merak ben anlayamıyorum! Normal hayatında ilk sevgili olduğun insanla beraber misin şu an? Nadir 1 veya 2'dir. Gerçekte kendilerine bu muamele yapılsa ortalığı yıkacak tipler dizilerde bu durumu savunuyorlar. Ya kuşluda tecavüzü dahi meşrulaştıranı gördüm ee yuh artık! :img-beee:

Yağız gene hüzünlerde, gözleri dolmuş kendi evinde öylece oturuyor. Anlaşılan gene yanında kimsesi yok, acaba bu kez kim kırdı kalbini? Ya da gözünün önünde yaşananları hatırlıyor Ağva'yı, Sinan'ın Hazan'ı sürekli taciz etmesini falan..
    Selin'in 40.yıl partisinde ne işi var! Son sahne olması kuvvetle muhtemel, bir zaman atlaması da olmadıysa şayet Hazan'ın yalıda ne işi var! Yüzüğü de atmışsın Ece de doğurmuş artık evine gitsene. Onu da geç bebek kaçırma şüphesiyle gözaltına alınmadı mı Selin o partide ne işi var! Herkes partide şimdi Yağız'ın görüntülerinden bahseder kesin, Selin'in rezilliği havada kalır.
    Ece ve Fazilet de anladığım kadarıyla orada, bebek bulundu mu peki? Yoksa Hazım gene kızını korumak için olayın üstünü mü kapadı? Ya rica edeceğim 50.bölüm final artık şu kız yaptıklarının cezasını çeksin! Selin'i ya akıl hastanesi ya da hapis paklar bu saatten sonra!

Yasemin'in elindeki dna testi beni korkutuyor Sırma tutup son dk Yağız'ı ve hikayesini yazamayacağı için evlatlığı Gökhan'a çevirmiş olabilir beklerim. Ama o zaman da 10 bölüm ne halt etmeye o yüzük parmakta takılı kaldı, Hazan ne diye her seferinde konuşacağım deyip vicdan yapıp sustu, Kerime niye Yağız'dan bu kadar çok saklandı, hepsini de geç "Ben onu kucağıma aldığım günden beri Yağız Egemen'den başkası olmadı o!" repliği niye yazıldı bu sefer de bunun hesabını sorarım! Burada bir arkadaş da yazmıştı Sırma inatla Yağız'ı Egemenlerden koparmaya çalışıyor, Hazım'ı değiştirmesi hep bu yüzden, iyice kopsun Hazan'la anca beraber olabilir diye.. Ne saçma mantık :img-beee: Bu yüzden son dakikaya kadar Yağız'a hala kardeşlik dedirtiyor, evlatlık kendisi çıkmazsa Gökhan için o aileden kopmaz ki? Hazan'la yeniden beraber olmaz ki? Sinan çıktı diyelim bu kez de o benim kardeşim değilmiş mi diyecek Yağız ahahahah :img-hyste Onun yerine gider Kerime'ye sana ben evlat olurum bırak kardeşimi der.

Deli gibi emin olmama rağmen Çağlar'ın twitleri benim de içime ateş düşürdü :img-hyste Bu akşamki bölümü, özellikle de son sahneyi cidden merak ediyorum. Çünkü aynı kıyafetlerle hepsinin yalıda da sahnesi vardı.
    Çağlar ile Deniz'in de teknede mi sahilde mi ne sahnesi vardı.. Hadi bakalım gazamız mübarek olsun :)
    Ben yazmıştım onu. :img-hyste Böyle düşünmemin nedeni, senaristin sürekli kardeşlik bağı üzerinden gitmesiydi.- ki bana göre olayda kardeşliği öne sürecek kadar büyütülecek bir şey yoktu iki insan birbirini severken ve de Fazilet'in Sinan'a yüzük tak demesine kadar Sinan çoktan uzaklaşmışken ve Hazan umrunda değilken.- Hazım'ın hem Hazan'ın hem de Yağız'ın üstüne gitmesiydi. Yağız'ı sürekli abiliğiyle vurmasıydı. Gökhan dahil herkesin ben bu olayda taraf olamam demesiydi, duymadım görmedim yapmasıydı.50. bölüme geldik hala bir tarafı yoktu dikkatinizi çekerim. Gökhan er ya da geç Yağız'ın tarafında olacaktı belki ama sizin de gördüğünüz gibi Sinan'ın 40. yıl partisinde yaptıklarını görene kadar ikisi de benim kardeşim deyip tarafsızlığını sürdürecekti. Yani geç kalmış bir taraf seçme bu.Ben isterdim ki Gökhan evlatlık meselesinden haberdar olsun ve Yağız'ı korusun. Belki yüzükte takılmazdı o zaman. Son ana kadar Yağız yalnız bırakıldı. Son ana kadar Sinan'ı durduran yoktu! Durduracak olan da sustu! Diğer oğlunu korudu! Magazincilere karşı bırakın içini döksün dedi! Yağız'ı yalnız bıraktı peşinden gitmedi.

Benim de aklıma Yağız tarafında keskin bir kopuş ihtimali geldi. Siz olsanız kopmaz mısınız herkesten? Çekip gitmek istemez misiniz başınızı alıp? Kim ister böyle bir ailede olmayı o kadar yalanı dolanı? Belki sadece Gökhan'ı alırdı yanına o kadar. Üçüncü sezon olsaydı senarist bence o derin kopuşu yazacaktı. Yoksa senaryoyu bu kadar zorlamazdı. Radyo televizyon okuduğum için ince düşünüyorum belki de bu kadar ama benim gördüğüm buydu ne yapayım.

Ayrıca onca saçma şey yazan senaristten hala mantık mı bekliyorsun sen arkadaşım. Dizinin başrolü Hazım'ı bu kadar kötü duruma sokan da o kadın. Yağız'a kopuş yazması mı sana olası gelmiyor? Tahmin eder miydik? Hazım'ı böyle bozacağını?

Ben de istemezdim böyle olmasını. Hatta bunu hisseder hissetmez defalarca yazdım Hazım Yağız ilişkisini bozmayın diye ama nafile! Kadın yapımcı senaryoyu uzat dedikçe aklına ne geldiyse yazmış plansız programsız. justi'nin dediği gibi Hazım'da başrol olduğu için Hazım-Yağız ilişkisinin zedelenmemesi gerekiyordu. Dizide Yağız'ı destekleyen ve Sinan'a kızan tarafların yaratılması gerekiyordu. Bu izleyici kutuplaşmasına da engel olurdu ama bu ısrarla yapılmadı inan ben de buna kızgınım.

Bence diğer karakterlerin evlatlık çıkma ihtimali hala yok zaten o yüzden böyle düşünüyordum. Başka ihtimal olsa Yağız tarafında senaryo bu kadar gerilmez başka olasılığı düşündürecek bir ip ucu verilirdi ben onu da görmedim.
    Konu hazanyagmuru tarafından (02-06-18 Saat 18:44 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    kübra_naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    59

Aldığı Beğeni: 120

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yine YağHaz izleyeceğiz diye heyecanla oturup bol Sinan ve Selin izleyeceğimiz bir bölüm olacak ama olsun.Sondan 1 herkese iyi seyirler.

NOT: 1) İnşallah YağHaz sürpriz sahneler vardır(olmadığını bilen ama kendini kandıran masum YağHazcı)
    2)Sırma'cım evlatlık konusunda ters köşe yap dile benden ne dilersen:)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri