Sayfa 99/104 İlkİlk ... 49899596979899100101102103 ... SonSon
518 sonuçtan 491 ile 495 arası

Konu: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (7)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    18
    Ettiği Teşekkür
    93
    197 mesaja 250 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Standart Cevap: Fazilet Hanım ve Kızları - Bölüm Yorumları (7)

Alıntı nazella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ta İlk bölumden YagEc dedim ... Aralarında ki uyumun şahene olması bir yana Ece ve Yağızın iletişimi Yaghaz dan bin kere daha derin olgun ve etkiliyiciydi Ecenin Yagıza gösterdiği saygı ve Anlayışı başka hiç bir karakter göstermedi birlikte çok şey paylaştılar Selin maydonuz olmasaydı Ece ta ilk baştan Hazimla evlilğinin gerçek yüzünu yağıza anlatacaktı .... yaş farkına bile hiç takılmadım biz ilk bölumden Hazımın Ece ye ilgi dumasini ve onunla kırk bölum suren evliliğini izledik kaldı ki ara sıra rahtsiz olsam da Ece ve Hazim iletişiminde derinlik vardı Ecenin ilişki bağları Hazdan karakterine göre bin kat daha iyidi ...

YagEc yazılsaydı (sırma hanim nşye neden ne için yazmadın pişmansin dimi?) ... Ecenin yaşından ve Yasinden dolayı aşkını kabul etmek istemeyen sonra da kalbine gömmeye çalışan bir yağız izlerdik ... hem boylelikle kardeşinin aşkina göz koyan bir adam konumuna da duşmezdi yağızım ... ah ah o ötel odasında ki yanlış anlama çoğunluğu yanıltı bana göre ... o sahnede vaad edilen hikaye izleyeciye sunulmadı malesef ... senarist o sahneyi keşke yazmamış olsaydı birnevi kendi elini de bağlamış oldu büyük bir beklenti yaratı ve bi şekilde o beklenti doğrultusunda hareket etmek zorunda kaldı ... ama sonuç ortda sıfıra sıfır elde var sıfır ...

benim için Hazan hep istenmeyen gelin olacak

Hazan benim için de istenmeyen gelin ama otel odası hikayesinin eksik olsa da iyi işlendiğini düşünüyorum ben, Yağız'ın ilk bölümde gördüğümüz Yağız'la bir alakası olmadığını daha 5 ve 6. bölümlerde anlatabildi bence Sırma. Sahnedeki tek saçma şey dolar meselesi bence Ne alaka yani, o nasıl boş bir klişe!
    Hazan'ın tutup Yağız'ın yüzüne fırlattığı sahneden ötürü Yağız ilk etkileşimi yaşasın diye mi yazılmış? Bomboş bir konuydu bence, arkasından doları saklatmak amaçlı Yağız'ın hatıralara ne kadar kötü de olsa değer verdiğini gösterme amaçlı mı yazılmış ne yani?
    O sahnede ettiği lafların arkasından uzun süre öyle biri olduğunu düşünmesi de cabası, çok sonradan düşüyor işin peşine Yağız, kardeşine fazla güveniyor. İnsanız biz sonuçta ki Sinan'ın karakteri ortada Yağız gibi aklı başında birinin isterse kendi oğlu olsun Sinan gibi birine asla ilk lafında güvenmemesi gerekirdi. 12.bölüme geldim birkaç bölümdür anca düştü içine bir kurt, avukat tutup kurtarmaya çalıştı kızı yaptığı kabalıktan ötürü de bir yanı hep özür dilemek istiyor.
    Benim zaten Sırma'nın senaryo mantığında anlamlandıramadığım tek şey, sahne yazıyor olayı işliyor büyük de olay ama gerisi gelmiyor!
    Otel odasından dolayı Yağız'ın ağzından Hazan'a direk bir özür duyamadık biz, uyurken söyledi ve "imkansız zaman alır" sahnesinde hafif ima etti.
    Avukat meselesinde Hazan herşeyi Sinan yaptı sandı Yağız olduğunu Ece söyleyince gitti sordu Yağız Sinan için yaptım dedi o konu da bir daha hiç açılmamış. Hazan Yağız'ın kendisini bile isteye kurtarmak istemesini öğrenemedi hiçbir zaman.
    100 dolar ve ayakkabılar boşuna saklanmadı ama yine Hazan ikisine dair bir soru sormadı Yağız'a, sadece çöküp ağladığı sahne var!
    Yani kadın yazıyor ama gerisi gelmiyor, getirmiyor!
    Getirmeyince de hikaye hep eksik kalıyor, Ece Yağız bence bir çiftten öte kardeş gibiydiler, Ece'nin uzun süre Yağız'dan bebek için evlendiğini saklaması gereksizdi. Yağız bu kez Ece'nin sadece para için evlendiğini düşündü durdu!
    Hadi o neyse Yağız babasına öyle saygı duyuyordu ki dna testi yaptırcak kadar emindi o bebeğin babasından olmadığından, ama biz 49'da Yağız'ın kardeşim diye ortaya düşüşünü görüyoruz SAÇMA!
    Yağız ilk sezon hiçkimseden esirgemiyor lafını, Gökhan'a da Selin'e de Sinan'a da babasına da yeri gelince gayet güzel bir şekilde açıklıyor derdini, rahatsızlık duyduğu konuları ama biz bu adamın 2.sezon sırf yanlış(!) kişiye aşık oldu diye kendisini sürekli dövmesini izliyoruz gene SAÇMA!

Yarım yamalak bir hikaye kaldı bize bu diziden geriye ama değil 3, 5 sezon dahi sürse Sırma hiçbir zaman anlatamazdı bu hikayeyi adamakıllı bunu anladığım için iyi ki olmadı 3.sezon diyorum!

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağız zaten mezarlıklarda ölülerle konuşmaya alışmış, biraz daha sürünürdü ne olacak Annesiyle konuşurdu sonra gidip Hazanla konuşurdu, süper

Sırma’nın “çok güzel sevdi” diye övülen başka bir dizisi var Adını Feriha Koydum diye... Ben o diziyi izlemedim ama bir video gördüm çocuk, kıza tokat attı... Düşün kadının en çok övülen işi bu Yağız’ı neden sevmediğini anlamak zor değil... 40. bölümlere kadar mükemmel gelen bir karakteri 1 bölümde bozamazsın... Sırma istemez miydi Yağız bir dolu şeyi yanlış anlasın, yanlış anlayıp yanlış karar alsın, intikam alsın ya da Farahla iş pişirsin... Yağız’a bunları yaptıramadı ya Sırma buna çok bozuldu bence... “Yağız Egemen marka değil” oradan geliyor
    Yok işte son bölüm de yine yalnız kalmış bir Yağız izleyemezdim ben ne anladım o zaman çektiği onca acılardan? Esas kendisi ölecekti ki Hazan Hanım koruyacağım, yaşatacağım deyip de yaşatamadığı aşkını gelip Yağız'ın mezarına gömecekti

Hazan Fazilet'le iletişimi kesecekti "ben onu kaybederim, sen de kızını kaybedersin" lafı boşa gitmeyecekti.
    Hazım demans veya felç geçirecekti Ece o yalıya konup eşini orda tedavi ettirmeye devam edecekti, Selin'i akıl hastanesine kapatacaklardı, Yasemin de peşindeki belalısını Gökhan'a zarar vermesin diye öldürüp hapse düşecekti. Ömrüm de Gökhan'a kalacaktı. Egemenler Şirketi Gökhan'a kalacaktı, Sinan'sa abisinin mezarında zır zır zırlayıp nihayet adam olmaya yemin verecekti ve büyüdüğünü görecektik artık biz.

Benim görmek istediğim hep bunlardı ama final erken geldi diye, Selin'i öldürdüler, Tolga ve Hazal'a kıyamadıklarından Yasemin ölecekken twist yaptılar bir anda karnı burnunda gördük, Yağız ve Hazan da mutlu oldu.. Hadi bunlar neyse de Fazo neyin mutluluğunu hak ediyordu ki, en çok o sürünmeliydi!

Mesela Ece alıp başını yurtdışına gidebilir yalı Fazilet'e bir şekilde kalabilir ama iki kızından da olabilirdi bu, yazdıkları finalden çok daha mantıklı olurdu. Ama dizide mantık aramak dahi hata zaten!

Ohh olsun iyiki de bozamadı, eline çokça fırsat geçmişti oysa Bir yanım hiç bozmak istemedi yoksa bozardı derken diğer yanım bozduğu diğer karakterlere bakınca 3.sezon kesin bozacaktı diyor, bu yüzden ucuz kurtulduk! Sırma gibi senaristlerin sonu azalarak gelir inşallah diyorum ama kadına gene üçgenli dizi yaptırıyorlar! Millet de eminim bayıla bayıla izleyecektir, mazoşistiz millet olarak çünkü

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    18
    Ettiği Teşekkür
    93
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Hadi herşeyi geçtim ama bütün dizi boyunca asla anlayamayacağım tek şey bu dizide Yağız'a nasıl aşık biri olmaz?

Yağız öyle bir yazılmış ki; aklı başında, dürüst, güvenilir, sözünün eri, oturmasını kalkmasını bilen, iş çevirmek yerine gelip direk derdini söyleyen, akıllı, zeki üstüne yakışıklı, zengin, kültürlü ailesinin gücüne rağmen kendisine bir ev açmış kendi ayakları üstünde durmaya çalışan gayet güçlü bir iş adamı!
    Bu adamın nasıl aşığı olmaz?
    En kral klişedir ya, sekreterin veya asistanın hadi iş arkadaşının patronuna aşık olması! Ki iması da olmuş bir bölümde arkadaşları arasında (evet bir dönem Yağız'ın arkadaşları dahi varmış) nasıl üzerine gidilmez bu durumun!

Adam ömrünün yarısını Amerika'da geçirmiş, hiç mi bir takıntısı olmaz? Hiç mi kimse ondan etkilenip de peşine düşmez? Bari bir iş arkadaşı olsaydı uzun süre yanında da Hazan'ın Farah kezosu gelmeden kendi içindeki savaşını izleseydik!

Ben şahsen Hazan'a inat tıpkı Yağız gibi güçlü, tutkulu, tuttuğunu koparan hırslı bir kadın karakter görmek isterdim! Yanında gerçekten sürekli onu düşünen ve onun lehine olayları çevirmeye çalışan bir platonik aşık gayet güzel dururdu. Entrika da kurdurabilirdiniz üstelik zeki olurdu çünkü..

Ama Yağız gibi birine dizide 35 bölüm boyunca kimsenin aşık olmaması, hadi aşkı da geç imayla falan yanaşmaması dahi çok saçma

Belki de öyle bir karakter olsaydı kimse Hazan'ı istemezdi ve üçgen yazamazlardı diye yazmadılar ama Yağız ya Yağız yani, yok böylelerinden çevremizde bulunca yapışıp bırakmamamız lazım

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    92
    127 mesaja 217 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı nazella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ta İlk bölumden YagEc dedim ... Aralarında ki uyumun şahene olması bir yana Ece ve Yağızın iletişimi Yaghaz dan bin kere daha derin olgun ve etkiliyiciydi Ecenin Yagıza gösterdiği saygı ve Anlayışı başka hiç bir karakter göstermedi birlikte çok şey paylaştılar Selin maydonuz olmasaydı Ece ta ilk baştan Hazimla evlilğinin gerçek yüzünu yağıza anlatacaktı .... yaş farkına bile hiç takılmadım biz ilk bölumden Hazımın Ece ye ilgi dumasini ve onunla kırk bölum suren evliliğini izledik kaldı ki ara sıra rahtsiz olsam da Ece ve Hazim iletişiminde derinlik vardı Ecenin ilişki bağları Hazdan karakterine göre bin kat daha iyidi ...

YagEc yazılsaydı (sırma hanim nşye neden ne için yazmadın pişmansin dimi?) ... Ecenin yaşından ve Yasinden dolayı aşkını kabul etmek istemeyen sonra da kalbine gömmeye çalışan bir yağız izlerdik ... hem boylelikle kardeşinin aşkina göz koyan bir adam konumuna da duşmezdi yağızım ... ah ah o ötel odasında ki yanlış anlama çoğunluğu yanıltı bana göre ... o sahnede vaad edilen hikaye izleyeciye sunulmadı malesef ... senarist o sahneyi keşke yazmamış olsaydı birnevi kendi elini de bağlamış oldu büyük bir beklenti yaratı ve bi şekilde o beklenti doğrultusunda hareket etmek zorunda kaldı ... ama sonuç ortda sıfıra sıfır elde var sıfır ...

benim için Hazan hep istenmeyen gelin olacak
    Maşallah ben de bir yazmışım herkes içini dökmüş. Çok dolduk sanırım ne desek az geliyor. Aslına bakarsan dizi başrol odaklı yazılmıyordu herkes kendinin başrolü olmuştu bu dizide o yüzden sonradan Ece Yağız yazılsa da Yağız başkasıyla yazılacak olsa da senaryoya farketmezdi çünkü Hazan Yağız ikilisi çok aşınmıştı. Zaten Hazsin 24. bölümde barıştı lansmanda otel odası ortaya çıktı bu bile durumu değiştirmedi. YağHazın öpüşmesi 41'i buldu düşün! 41'den sonra kaç bölüm oynadı ki zaten YağHaz olsa nolur olmasa nolur! Evet haklısın otel odasındaki karşılaşmayla büyük beklentiye soktular izleyiciyi ama bana göre de bekleneni vermediler. Yaghaz hiçbir şeyin yüzleşmesini neden yaşamadı? Bununda cevabını verdim zaten yüzleşmeden sonra illaki bir öpüşme bir yakınlaşma gerekir çünkü o ikisi birbirine aşıktı izleyici de bekler bunu. Bana göre oyuncu yanaşmadı öyle şeylere senariste yazamadı. İlk öpüşme bile bir tartışma, tam bir hesaplaşma anında gelmişti mesela çünkü ister istemez öyle olur. Ama o bile kısa kesildi onun bile üstünde durulmadı daha fazlası beklenmesin diye. Senarist hemen okları ihanet boyutuna çevirip Deniz'i kurtardı!
    İzleyici se artık bir şeyleri beklemekten ağır dramdan sıkıldı ve reytingler düştü.
    Aslında bu dediğinden çok güzel bir senaryo çıkar. Hem de denenmemiş bir konu yani en azından fazla örneği yok. Birkaç yıl önce bir çocuk sevdim diye bir dizi vardı biraz ona benziyor. Böyle bir konu gelse Çağlar Afra'yla oynar belki hem iyi de anlaşıyorlar.
    Konu hazanyagmuru tarafından (11-08-18 Saat 17:36 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    92
    127 mesaja 217 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Star TV ekranlarında dizilerin yanı sezon tanıtımlarını gördüm bayağı içim burkuldu. Bizim günahımız neydi?! şimdi Yağız Hazım hesaplaşmasını konu alan tanıtımlar dönebilirdi ekranda. Kimseye minnet etmeyen hesapsız yaşayan bir Yağız görmek az şey miydi bizim İçin? Dengelerin kontrolünün Yağız'ın elinde olduğunu görmek harika bir duygu olacaktı elimizden aldılar onu da! Hakumuttt, ben boşa mı tasarlamıştım Yağmur karakterini sanıyorsun? Yağız'ı karşılıksız sevse de olurdu. Hep olur bu tür klişeler her dizide herkes başrole aşıktır bir tek Yağız'a denk gelmedi böylesi. Hazan'ın zorlu bir rakiple mücadele etmesi fena olmaz mıydı? Biz de kıyas yapardık kim daha çok seviyor diye. O zaman ortada Hazsin mi kalırdı? Varsa yoksa Yağmur mu yoksa Hazan mı savaşı olurdu. Bence daha zevkli bir kapışma en azından içi dolu ve başrole hizmet ediyor tamamen Yağız odaklı.

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    18
    Ettiği Teşekkür
    93
    Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Star TV ekranlarında dizilerin yanı sezon tanıtımlarını gördüm bayağı içim burkuldu. Bizim günahımız neydi?! şimdi Yağız Hazım hesaplaşmasını konu alan tanıtımlar dönebilirdi ekranda. Kimseye minnet etmeyen hesapsız yaşayan bir Yağız görmek az şey miydi bizim İçin? Dengelerin kontrolünün Yağız'ın elinde olduğunu görmek harika bir duygu olacaktı elimizden aldılar onu da! Hakumuttt, ben boşa mı tasarlamıştım Yağmur karakterini sanıyorsun? Yağız'ı karşılıksız sevse de olurdu. Hep olur bu tür klişeler her dizide herkes başrole aşıktır bir tek Yağız'a denk gelmedi böylesi. Hazan'ın zorlu bir rakiple mücadele etmesi fena olmaz mıydı? Biz de kıyas yapardık kim daha çok seviyor diye. O zaman ortada Hazsin mi kalırdı? Varsa yoksa Yağmur mu yoksa Hazan mı savaşı olurdu. Bence daha zevkli bir kapışma en azından içi dolu ve başrole hizmet ediyor tamamen Yağız odaklı.

Dizinin en büyük eksikliği buydu zaten, nerdeyse bütün hikayeler bir şekilde Yağız'a bağlanıyordu ama hepsinden habersizdi. Ahlak bekçileri durmadan hakkında atıp tutarken adamı aptal yerine koyup hayatının sırrını sakladılar

Keşke Yağız'ı herkesten çok sevecek uğruna herşeyi yapacak hafif deli dolu ama tutkulu bir kadın karakter olsaydı dizide, ama Sırma'nın veya Avşar'ın en sevdiği şey saçmasapan kötü karakter yazmak! Gri karakter yazmak ne kadar zor olabilir ki? Nolurdu yani dediğin gibi biz Hazan mı daha çok seviyor yoksa o kadın mı tartışmasını kendi aramızda yapsaydık..

Ayrıca izliyorum da şu aralar 20.bölüme geldim, yemin ediyorum bomboş entrika çevirmek yerine evlatlık hikayesini biraz daha süsleyip ortaya koysalarmış ve Yağız'ı da koruyup savunacak Hazım dışında bir babası olsaymış tıpkı Hazım gibi güçlü, ben onların savaşını saçma üçgenlere milyon kez tercih ederdim! Gökhan'ın öfke kontrol problemine bile insan gibi eğilmemişler!
    Yasemin'in yaptıkları da pürüpak kötülük! Karşısına rakip de koymamışlar ki Gökhan keşke onunla olup Yasemin'den kurtulsun deseydik (sümsük Sevda'yı rakip olarak dahi görmüyorum), Fazilet'in saçma hırsının altı boş, Ece'nin hala inatla Yasin demesi bomboş! Yahu dizide konu gırla ama kullanamamışlar!
    Sinan'a bambaşka bir kadın getirip büyütmek iyileştirmek varken üçgen ha üçgen! YağHaz yapıp ayrı yazmaları da ayrı saçma zaten, hadi oyuncunun problemi vardı Yağız hiç açılmasaydı o zaman ben yine de izlerdim çünkü Yağız'ın aşkı tek başına YağHaz'a bedel! O adamın çocukluğuna, ailesine eğilmek varken saçmasapan bir üçgenle harcamışlar karakterleri..
    Kadın yazmış ama boş yazmış, gerisi yok hikayelerin!

38'e kadar Allah bana sabır versin, sonrasını biliyorum zaten 2.kez izleyip de çıldırmaya hiç niyetim yok!

Yağız Egemen gibi bir karakter milyonda bir gelirdi, üstelik Çağlar onu o kadar güzel canlandırmış ki onun ruhunun derinliklerine iniyorduk beraber. Bomboş entrikalara hapsetmişler, harcamışlar karakteri resmen. Bir tek onun hikayesini ağız tadıyla izletmediler ya ona yanıyorum

Sayfa 99/104 İlkİlk ... 49899596979899100101102103 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri