Sayfa 29/34 İlkİlk ... 19252627282930313233 ... SonSon
167 sonuçtan 141 ile 145 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    efran_albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    nadaan parindey
    Konular
    7
    Ettiği Teşekkür
    35
    41 mesaja 133 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Efe ve Verda ilişkisinin imkansız aşk zeminine oturabilmesi doğrudan Tuna/Melek arasındaki çekişmeye bağlı. Tuna ve Melek tam anlamıyla karşı karşıya gelir, restleşir ve kılıçları kuşanırlarsa haliyle aileleri de bu cepheleşmeden nasibini alacaktır.

Bunun akabinde Deniz ve Cem tarafında da işler kızışırsa bi de bakmışız Efe de zaten kanının uyuşmadığı Cem yüzünden annesinin safında buluvermiş kendini, Verda desen zaten haksızlığa uğramış çileli bir hayat yaşamış annesine sırt çevirebilecek bir kıza benzemiyor. Yani potansiyel var bence hikayeden bir imkansız aşk çıkarılabilmesi için ama değerlendirilir mi bu potansiyel onu bilemem işte.

Her şeyden önce şuan Melek çocukları üstünde sıfır otorite sahibi bi anne. Tamam karakteri gereği naif, sakin, anlayışlı bir kadın olabilir ama neticede tek başına iki çocuk yetiştiriyor, kendi tanıdıklarımdan yola çıkarak söylüyorum ki mantık da bunu gerektiriyor, bir kadın ne kadar naif kırılgan olsa da tek başına çocuk yetiştirmeye başladıktan sonra içinden belki kendinin de bilmediği apayrı bir irade ve direnç çıkar. Ama Cem annesini yarım saat içinde 50 farklı şekilde mahçup etmeyi başarabilen ve asla annesinin uyarılarını takmayan bir çocuk. Keza Verda da gizli gizli eyleme gidiyor annesini takmıyor şeklinde sunuldu ilk bölümde.

Tuna ve Melek arasında tüm ipler kopsa bile Melek de çocuklarını kendi tarafına çekebilecek otorite yok yanisi şimdilik. Belki Melek'in kendine güveni geldikçe çocuklarına söz geçirmeyi de öğrenir zamanla. He tabii bir de Demir var. Bana cazip gelen bir çatışma unsuru değil açıkçası ama senarist kaşıyacak belli. 20 sene önce Melek ve Demir'in birbirine aşık olmuş olmasının hiçbir anlamı yok şuan açıkçası, bana inandırıcı gelmeyen de şu; 20 sene boyunca hatta daha fazla, hiç aramamışsın kadını, nerde napıyor merak etmemişsin ama bir anda karşında bulunca aşkın depreşiyor. Bunun adı aşk ya da yarım kalanların sızısı değil, mutsuz hayatına kılıf bulma çabası. O yüzden Melek ve avukat beyi yakıştırdım ordan yürüsün hikaye isterim, ama Demir'in yok efendim kıskançlığı, sürekli Melek'i takip etmesi, göz hapsinde tutması daha devam edecek gibi, itici bi de. Umarım Efe-Verda arasındaki imkansızlık unsuru anne ve babalarının depreşen aşkı olmaz, hiç çekilmez bu geyik. Demir kendi kendine takılsın köşede.

Özetin de maşallahı var yine, Deniz'le başlamış Deniz'le bitmiş. Neyse bölümü izleyelim de bi' bakalım
    Konu efran_albatros tarafından (06-12-18 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.

2. efran_albatros nickli üyemize teşekkür edenler:
    Osysia (06-12-18)

Durum:
    ACABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    10
    Ettiği Teşekkür
    180
    64 mesaja 84 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı Osysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Karakterleri tanıtmadılar ki kim neden hoşlansın anlayalım. Efe zaten çapkın anladık güzel kadın gördü hadi beğendi. Ama Verda dış görünüşe değer veren, şekilci biri değil, tam aksi olarak tanıtıldı. Hadi diyelim Efe’den de hoşlandı, dış görünüş de önemli elbette, ilk görüp beğenemediğin insanın da içinde nur mu varmış diye kurcalayacak değiller, gönül meselesi bu, ilk etkileşim de önemli... ama Efe’ye böyle gıcık oldu, dakika bir laf sokuşturdu, sonra sürekli tersine gitti yine sebepsiz... tipini beğendi desek dakikasında gıcık gittiler birbirlerine, birden o nasıl beğeniye dönüştü o da belirsiz. Hani arada Efe’nin aslında göründüğü gibi biri olmadığını anlasa da zamanla o gıcık olduğu duygular ilgiye dönüşse yine anlayacağım... neresinden tutsan elinde kalıyor maalesef. Bu kadar özen, bu kadar emek, bu kadar ihtimam gösteriliyor ama sonuç gerçekten kötü.

Hikaye ilerleyişine gelene kadar replikler de bir facia... Tuna&Melek ikilisinin replikleri de yaşına ve konumuna çok uygun gelmiyor. Ay entrika da sinsilik istiyorum ben yahu... herkes evet ben yaptım ne olmuş diyor.

Bu arada yeni çekilen bale sahneleri 3.fragman olarak verilmiş. Acaba ek sahneler mi çekildi, senaryoya müdahale mi ediliyor acaba dedirtti. İyi olmuş derdim ama hepsinden önce karakterlere girmek lazım, şu boşluğu doldurmak lazım. O kadar efe havuzda videosu, Efe djlik yapıyordu falan... ne zaman girecekler hikayeye inşallah?

Hayırlısı olsun...
    Bale sahnesi bence daha sonra eklenmiş gibi geldi. Çünkü 2 gün önce çekilmişti bu bale sahneleri.. Sanırım Efe'nin de Verda'dan etkilenmesi bu şekilde olacak gibi ama ortada yine bir boşluk olacak. İlk etkileşim elbette önemli ama ilk sahneleri de bana göre özensiz idi. Keşke ilk önce bireysel hikayelere girilseydi ondan sonra bu gönül hikayesine girilseydi diye düşünüyorum...

4. ACABA nickli üyemize teşekkür edenler:
    Osysia (06-12-18)

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    996
    309 mesaja 478 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı ACABA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bale sahnesi bence daha sonra eklenmiş gibi geldi. Çünkü 2 gün önce çekilmişti bu bale sahneleri.. Sanırım Efe'nin de Verda'dan etkilenmesi bu şekilde olacak gibi ama ortada yine bir boşluk olacak. İlk etkileşim elbette önemli ama ilk sahneleri de bana göre özensiz idi. Keşke ilk önce bireysel hikayelere girilseydi ondan sonra bu gönül hikayesine girilseydi diye düşünüyorum...
    Sonuna kadar katılıyorum. Çok haklısın ilk karşılaşmaları aşırı özensidi. Keşke onu düşünüp daha ince yazsalarmış. Hikayeyi anlatalım derken o ikiliyi unutmuşlar. Aralara da bir iki sahne koymuşlar ama daha iyi olabilirdi, daha özenli yazılabilirdi. Bilmiyorum senaristlerin aklında ne var?

Mesela stalk olayında, direkt hayran hayran, meraklı meraklı insta kurcalarken gösterileceğine başına bir cümle ekleseydi veya daha öncesinde biraz magazinde bakıp “pis çapkın, anca tüketsin” falan diyerek bir geçiş yapaaymış veya “bakalım ne yapıyormuş küstah varis” diyerek bir giriş yapıp stalklasaymış. Belki bu kadar garipsemezdik.

Boşluk bütün Efe ve Verda ikili sahneleri arasında mevcut. İnşallah bu işe bir çare bulurlar.

Haklısın dans sahnesi sonradan çekilip eklenmiş gibi geliyor bana da... göreceğiz iyi mi olacak kötü mü? Önemli olan çok sahne değil, iyi işlenmiş sahneler. Senaristlerin bu işi gerçekten ciddiyetle ele almaları lazım.

6. 2 kişi Osysia nickli üyemize teşekkür etti:
    ACABA (06-12-18),efran_albatros (06-12-18)

Durum:
    efran_albatros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    nadaan parindey
    Konular
    7
    Ettiği Teşekkür
    35
    41 mesaja 133 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Osysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sonuna kadar katılıyorum. Çok haklısın ilk karşılaşmaları aşırı özensidi. Keşke onu düşünüp daha ince yazsalarmış. Hikayeyi anlatalım derken o ikiliyi unutmuşlar. Aralara da bir iki sahne koymuşlar ama daha iyi olabilirdi, daha özenli yazılabilirdi. Bilmiyorum senaristlerin aklında ne var?

Mesela stalk olayında, direkt hayran hayran, meraklı meraklı insta kurcalarken gösterileceğine başına bir cümle ekleseydi veya daha öncesinde biraz magazinde bakıp “pis çapkın, anca tüketsin” falan diyerek bir geçiş yapaaymış veya “bakalım ne yapıyormuş küstah varis” diyerek bir giriş yapıp stalklasaymış. Belki bu kadar garipsemezdik.

Boşluk bütün Efe ve Verda ikili sahneleri arasında mevcut. İnşallah bu işe bir çare bulurlar.

Haklısın dans sahnesi sonradan çekilip eklenmiş gibi geliyor bana da... göreceğiz iyi mi olacak kötü mü? Önemli olan çok sahne değil, iyi işlenmiş sahneler. Senaristlerin bu işi gerçekten ciddiyetle ele almaları lazım.
    Mesela bu Verda'nın dans etmesi ve Efe'nin tesadüfen görüp hayranlıkla izlemeye başlaması sahnesi Efe ve Verda'nın tanışma/ilk karşılaşma sahnesi olsa çok da manidar ve etkileyici olurmuş bence.

İlk iki bölüm hiç karşılaşmasalardı mesela, ki çok kolaylıkla ayarlanırdı zaten Efe bir var bir yok evde. Sürekli birbirlerini teğet geçselerdi, mesela cenaze günü Verda tam odadan çıkarken Efe gelseydi vs. Hem seyirci için de ilk karşılaşmaları nasıl olacak acaba merağı uyandırılırdı, hem de böylece ilk iki bölüm Verda ve Efe'nin bireysel sahnelerini izler ve karakterleri hakkında fikir sahibi olurduk. Böyle boşlukta yüzen bir Efe'dense günlük rutini, kilit özelikleri ve ailedeki rolünü anlayacağımız sahnelerde izlemek daha içe sinen bir seçenek olurdu. Ve bu 3. fragmandaki dans sahnesi ile Efe ve Verda'nın tanışması, Efe'nin ilk görüşte çarpılması çok da şık olurdu

8. 3 kişi efran_albatros nickli üyemize teşekkür etti:
    ACABA (06-12-18),hakumuttt (06-12-18),Osysia (06-12-18)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    14
    Ettiği Teşekkür
    93
    195 mesaja 248 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    1 Mesaj

1 bölüm için her kitleye hitap edecek 4 ayrı fragman hazırlamışlar, daha da reytingleri toparlamazsa ATV şutlar gibime geliyor

Verda ve Efe ekranda o kadar güzel duruyor ki, o replikleri yazanın nasıl içi el veriyor böyle bir çifti harcamaya anlamıyorum!

3.sınıf çocukları gibi hala salak saçma cümleler var aralarında, iki yetişkin gibi didiştiremiyor musunuz siz bu ikiliyi ya?

Yazık olacak bu uyuma..

10. 2 kişi hakumuttt nickli üyemize teşekkür etti:
    ACABA (06-12-18),Osysia (07-12-18)

Sayfa 29/34 İlkİlk ... 19252627282930313233 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 87 kullanıcı var. (7 üye ve 80 konuk)

1. hardi,
  2. juventus,
  3. harpyretort,
  4. urass-büşra,
  5. Mehmet2006,
  6. Manoura,
  7. babaocagii

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri