Sayfa 54/59 İlkİlk ... 444505152535455565758 ... SonSon
295 sonuçtan 266 ile 270 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    carmilla34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    13

Aldığı Beğeni: 47

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Sadece görüntüsüyle değil tavırları ile de çekici ve hatta baştan çıkarıcı bu genç adama yan rol küçültmesi yaptınız ya diyecek birşey bulamıyorum sevgili Justitia
    Allah' tüm erkeklere Ryan'cıgımın(Gosling) çekiciliğinden keşke bir parça verseydi' derken bir baktım ki Boran Kuzum ekranda tam da karşımızda kaç kere bir ileri iki geri sarıp seyrettiğimi hatırlamıyorum sahnelerini. bakışlarını ,gülümsemesini , mimiklerini iyi kullanan hele de doğuştan gelen karizmatik ve tok ses tonuyla insanı bambaşka dünyalara götüren bu güzel adam çok geçmez prensi olur bu dizi film sektörünün ben size diyim
    Aybüke'nin de hayranı değilim belirteyim.hatta söz dizisinde tolga'yla uyumları iyi değildi.bu dizi başladığında keşke başka biri olsaydı dediğimi hatırlıyorum bu yüzden .ama kızcagız bir Özge Gürel ve Demet Özdemir'le kıyaslandığında çok usta kaldı yanlarında.can yaman ve demet özdemir'i seyrederken özellikle karnaval palyaçolarını seyretmiş gibi oluyorum.efsane kötü demişken ben de kendi örneklerimi vereyim dedim
    Konu carmilla34 tarafından (05-01-19 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

2. Beğenenler;
    dajavu (05-01-19)

Durum:
    Marvin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 18

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ülkemizde; sektördekiler ülkesini, ülke insanını tanımıyor dolayısıyla toplumsal kültürü tanıyan projeler üretemiyorlar üretseler bile anlatım şekli kötü olana örnek olmaktan ileri gitmiyor trajikomik ama öyle! İkincisi sadece reyting ve popülarite odaklı çalışıyorlar. Kim ya da hangi konu popülerse onun üstüne gidiyorlar. Sanatsal kaygı, üslüp biçimi anlatılanlarda sıfır. Türk TV dizilerinde fanlar ne isterse o yazılıyor! ya da ne reyting verirse onu önümüze koyuyorlar! Verilen tepkilerin ne derece olduğunun hiçbir önemi yok! Neyin nasıl anlatıldığı çoğu zaman yapımcıların ve senaristlerin umrunda değil! Tek dertleri gündem yaratmak,popüler olma ve çok konuşulmak vesaire. Çünkü üzgünüm ama total izleyicisinin kültür seviyesi ancak bunu taşıyabiliyor! Uzun lafın kısası kusur bizim ülkemizde bu sektör için tek taraflı değil. Sinema ve tiyatroya da zaten sadece toplumsal kültür bilinci taşıma kaygısında olan insanlar gidiyor.
    Yazının her yerine imzamı basarım ama son cümlene itiraz edeceğim çünkü artık sinemaya da toplumsal kültür bilinci taşıyan insanlar gelmiyor.Bu sadece yerli sinema için değil yabancı sinema için de öyle maalesef.Sinema artık insanların çok kafamızı şişirmesin,kafamızı dağıtalım,2 saatliğine gerçeklikten uzaklaşalım diye gittiği bir aktivite haline geldi.Fakat sinemaya tv dizisi muamelesi yapamazsınız çünkü sinema bir sanat dalıdır.Bir mesajı,izleyicide farkındalık yaratıcak bir önermesi olur.Çok film izleyen ve o film üzerine düşünmeyi seven bir insan olarak sinemanın bu kadar büyük stüdyoların hegemonyasına girmesi ve blockbuster film furyasının sektörü ele geçirmesi arada nadir çıkan güzel filmlerin kaynaması beni üzüyor.80 ler otör film dönemine geri dönebilsek keşke.80 lerde çıkan bir bilimkurgu filmi 2010 da çıkan bir bilimkurgu filminden çok insanı nasıl etkileyebilir arkadaşlar ama etkiliyor işte.Yerli dizilerde de bu tarz bir dönüşüm yaşandı.Sen demişsin ya hani sektör ülke insanını iyi tanımıyor diye.Bence sektör ülke insanını çok iyi tanıyor ama tutan bir formülü sırf bunlar ne olsa izler diye sonuna kadar sömürüyor.Buna bir örnek Kurtlar vadisi 2003 de yayınlanmaya başlayan ilk 97 bölümü(pusu değil dikkatinizi çekerim) Şunu çok net iddia ederim ki o ilk 97 bölüm türk tv sinde yayınlanmış en iyi dizidir ve hala öyledir.Ezeldir vb. fasa fiso kalır yanında.Milli maçlardan çok izleniyordu çünkü yapımcısı senaristi bizim insanımızın derin devlet, komple teorisi merakını o kadar iyi anlamış ki bunların hepsini anlatan bir de mafya sosu eklediği bir dizi çıkarmış ve formül tutmuş.O zamanlar için komedi ya da pembe dizi egemenliği altında olan türk tv si için bir ilk niteliğindeydi ve gerçekten kaliteliydi herhalde içinde bu kadar orjinal karakterin bulunduğu başka bir tv dizisi daha bulamazdın karakterlerin hepsi birbirinden cinsti,çoğu tiyatro kökenli olduğu için oyunculuklar çok iyiydi,kurgu çok iyiydi senarist yazdığı şeyi unutmaz 2.bölümde attığı bir yan konuyu 40.bölümde mantıklı bir şekilde bağlardı.He sonra ne oldu pusu dediğimiz garabet çıktı ortaya 465565 yıl devam etti ondan sonra içerde den tut çukuruna bir sürü dandik mafya dizisi türedi.Bu da yapımcıların tutan formülü gına getirene kadar kullanması oluyor.Olay aslında bizimkilerin hiç bir şeyi tadında bırakmamaları.
    Konu Marvin tarafından (05-01-19 Saat 17:05 ) değiştirilmiştir.

4. Beğenenler;
    hakumuttt (05-01-19), justitia (05-01-19)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    75
    Verdiği Beğeni
    249

Aldığı Beğeni: 558

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı carmilla34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece görüntüsüyle değil tavırları ile de çekici ve hatta baştan çıkarıcı bu genç adama yan rol küçültmesi yaptınız ya diyecek birşey bulamıyorum sevgili Justitia
    Allah' tüm erkeklere Ryan'cıgımın(Gosling) çekiciliğinden keşke bir parça verseydi' derken bir baktım ki Boran Kuzum ekranda tam da karşımızda kaç kere bir ileri iki geri sarıp seyrettiğimi hatırlamıyorum sahnelerini. bakışlarını ,gülümsemesini , mimiklerini iyi kullanan hele de doğuştan gelen karizmatik ve tok ses tonuyla insanı bambaşka dünyalara götüren bu güzel adam çok geçmez prensi olur bu dizi film sektörünün ben size diyim
    Aybüke'nin de hayranı değilim belirteyim.hatta söz dizisinde tolga'yla uyumları iyi değildi.bu dizi başladığında keşke başka biri olsaydı dediğimi hatırlıyorum bu yüzden .ama kızcagız bir Özge Gürel ve Demet Özdemir'le kıyaslandığında çok usta kaldı yanlarında.can yaman ve demet özdemir'i seyrederken özellikle karnaval palyaçolarını seyretmiş gibi oluyorum.efsane kötü demişken ben de kendi örneklerimi vereyim dedim
    haaha American Horror Story Freak Show seyrediyormuş gibi hissediyorum bende bazen onları görünce
    Özge ve Demetin yanına bide bonus olarak Hande Erçeli ekleyebiliriz bence
    Aybüke onların yanında parlayan bir yıldız gibi ağdeta fanı falan değilim hatta onu ilk defa bu dizide izledim
    kızda yetenek var kim ne derse desin...

6. Beğenenler;
    carmilla34 (06-01-19)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    25
    Verdiği Beğeni
    105

Aldığı Beğeni: 351

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim ülkemizde; sektördekiler ülkesini, ülke insanını tanımıyor dolayısıyla toplumsal kültürü tanıyan projeler üretemiyorlar üretseler bile anlatım şekli kötü olana örnek olmaktan ileri gitmiyor trajikomik ama öyle! İkincisi sadece reyting ve popülarite odaklı çalışıyorlar. Kim ya da hangi konu popülerse onun üstüne gidiyorlar. Sanatsal kaygı, üslüp biçimi anlatılanlarda sıfır. Türk TV dizilerinde fanlar ne isterse o yazılıyor! ya da ne reyting verirse onu önümüze koyuyorlar! Verilen tepkilerin ne derece olduğunun hiçbir önemi yok! Neyin nasıl anlatıldığı çoğu zaman yapımcıların ve senaristlerin umrunda değil! Tek dertleri gündem yaratmak,popüler olma ve çok konuşulmak vesaire. Çünkü üzgünüm ama total izleyicisinin kültür seviyesi ancak bunu taşıyabiliyor! Uzun lafın kısası kusur bizim ülkemizde bu sektör için tek taraflı değil. Sinema ve tiyatroya da zaten sadece toplumsal kültür bilinci taşıma kaygısında olan insanlar gidiyor.
    Valla altına imzamı atarım ben bu yazının ama şöyle bir şey de var, reyting sistemi bu ülke tv'lerinde yayınlanan herşeyi belirlerken sektörün nasıl gelişmesini bekliyoruz. Topu totale atmayın yeter diyorlar ama Totalin izlediği en az 10 reyting aldırdığı dizilere bir bakar mısınız nasıl topu totale atmayalım, topu totale monte etsek içim gene de rahatlamaz benim o derece çirkinleşirim bu konuda

Ekşi'de bile bu dizi hakkındaki 10 yorumdan 7'si yanlış kanal diyor, oyunculuk ve kastın bu dizi nezdinde %1 etkisi anca vardı bence çünkü inadına savunuyorum çift tutmuştu, hikaye yavandı onu yazamadılar o ayrı. Ama o kanal var ya o kanal, gerçekten kelimeleri kifayetsiz bırakıyor

Genel olarak bakalım tüm kanallara en yüksek reyting alanlar temelde hep aynı yere değinenler, ya milli duygular, ya da ağlak dramlar. Arada bir gerçekten güzel senaryosu ve hikayesi olan kaliteli işler çıkıyor ama o da popüler kültür ve gene total reytinginin kurbanı olup raydan çıkıyor bknz. ÇUKUR!

Godfather olarak yola çıkıp 01 Adana'ya bağladılar..İçimde büyük yaradır.

Yani tamam bahane aramayın hikaye üretsinler izleyelim diyoruz ama ne kadar? Bu dizinin ahım şahım bir kalitesi yoktu belki ama bu dizinin yayınlandığı gün yayınlanan 13 senedir aynı konuları döndür başa işleyen Arka Sokaklar en az 10 reytingle 1.oluyor ya Gel de takılma reytinge şimdi

A.S'yi izleyenler bilir o kamerası insana kendini çatıdan atma isteği uyandırır bir yerden sonra. ŞT'nin çekimleri is adeta ruhunu açıyordu insanın, hele ki o Efe'nin Verda'nın boynunu öptüğü sahne

Hadi A.S yılların dizisi ondan izleniyor diyelim, bir Allah'ın kulu bana açıklayabilir mi Cumartesi günü Kanal D ekranlarında eski KÖTÜ olan yeşilçam sinemasının geneli demiyorum bak kötü olanının, konusunu hatta o kusturacak derecede iğrenç olan çekim açısını ulusal bir kanalda yayınlama cesaretini göstermiş o dizi nasıl en az 8 reyting alabiliyor?

Ya 3 senedir CIA aşağı, Mossad yukarı sürrrreekli dış mihraklar diyen EDHO'ya 9 reytingi kim veriyor?

İçinde silah geçmeyen hikaye yok nerdeyse artık, geçmesin şiddete karşıyım diyen tayfadan da değilim ben Çukur'un ilk bölümlerini bir 10 bölüme kadar gayet ayıla bayıla izlemiştim ama MEŞRULAŞTIRMAYIN yeter ya! Meşrulaştırdıkça diğer kanallar da tutar bu diyerek aynı tarzda elli tane işi piyasaya sürüyor. Bunların tutmasını sağlayan da Total kitle işte? Topu şimdi nasıl bunlara değdirmeyeyim ben? Nasıl yapımcılara suç atayım direk?
    Tamam sütten çıkma ak kaşık da değiller ama Ercan Kesal bile çıkıp kanalın ve totalin isteğine yönelik olarak İdris Koçovalı bu sezon hayatta diyorsa ben öyle işin...

ŞT çok mu efsane bir işti hayır değildi, ama zaten daha yayınlanalı 6 bölüm olmuştu. Dizinin keşke orjinalindeki hikayeyi yansıtsalarmış üstelik dönem işi gibi ne güzel olurdu demeden edemiyor insan ama orjinal aile şarap üretirken bizim aile parfüm üretiyordu var burdan hesapla ne kadar uyarlayabilirlerdi..
    Bu bahane olur mu olmaz özellikle senaristlerde büyük suçu buluyorum ben çünkü gerçekten altı boş çok sahne yazdılar. Ama bu boş sahnelerin sebeplerinden birinin reyting düşüklüğü ile hızlandırılan senaryo olduğunu düşünüyorum yoksa finaldeki o 5 dk gayet güzel yazılmıştı. Bu dizinin tutmamasının en büyük sebebi KANAL! Star Tv'de yayın hayatına başlasaydı aynı tepkiyi almazdık bence çünkü her kanalın kendine ait bir seyirci kitlesi var ve ATV'de bu diziden önce başrolünde Emrah'ın olduğu konaklı ağa dizisi vardı Yani bu dizinin o kitleye hitap edeceğini sanmak büyük aptallık!
    Sadece bu da değil üstelik patlayan işi AY Yapım'ın 8.Gün'ü de patlamıştı, yanlış gün ve yanlış kanal seçimiyle. Entrikalı olur izlenir kafasıyla ATV'ye vermek büyük hata çünkü ATV'nin entrikasıyla ŞT'nin entrikası bir değildi.
    Bunla bahane olarak görülebilir çoğunluğa ama kanalın çok büyük bir eksisi olduğu gün gibi aşikardı bence..

Marvin; Kurtlar Vadisi'nin ilk 97 bölümü eksiği olmasına rağmen gerçekten ülkede yazılmış en iyi işlerdendi. Üstelik yazılan senaryosunda da bir propaganda amacı taşımaz aksine bir kurgu hikayeyi anlatırdı en azından ilk 2 sezonu öyleydi. Oğlu kendisine karşı büyük bir düşmanlıkla yetiştirilmiş Karahanlı'yı zamanında ne babalarla kıyaslarlardı ah..

Yorumunuzda bir tek şuna katılamayacağım, İçerde zaten bir Amerikan hatta Çin filminin uyarlamasıydı ve kendine ait hikayesini anlatıp bitirdi. Çukur'un şu anki rezilliği de maalesef total kitle ve popüler kültür kurbanı olmasından kaynaklanıyor. Yoksa tek başına Vartolu Saadettin de Selim Koçovalı da uğruna tez yazılacak kadar özel yazılmış karakterlerdi başlarda.
    Sonra olay evinde çay ve mandalinasıyla tv izleyen babaların "bak babadır döver de sever de" mantığına saplanıp kaldı.

Yani özetle demek istediğim, evet yapımcıların suçu var, evet senaristler aptal yerine koyup yazıyorlar evet bazen castlar da kötü seçiliyor ama iş dönüp dolaşıp TOTAL'de bitiyor! O reyting sistemi bu ülkede olduğu sürece biz tv'lerde bırak Game of Thrones gibi diziyi Breaking Bad gibi bütçesi düşük senaryosu efsane yazılmış bir dizi bile çekemeyiz.

Çünkü kitle hala bak o kötüydü de bak cezasını çekti de bak o onu görüp ihbar etti de öyle yakalandı, tarzında yazılan senaryoyu yiyen kitle! Eee işin ticari yönünü de hesaba katarsak yapımcılara sövemiyorum maalesef..

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    59

Aldığı Beğeni: 97

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bizim yapımcıların vizyonsuzluğuna katılıyorum ama Şahin Tepesi oyuncu seçimleri harici de kötü bir uyarlama... Orijinali diziyi bu kadar sulandırıp yerine yeni bir çatışma koymayınca insanlar ne yapsın? Orijinaldeki çifte bakar mısınız? Başkasından çocuk yapan fettan hatunu eline erkek eli değmemiş saf kız yapmışlar.. Kimse bana bu tutmaz demesin... Bizim Hikaye’nin yan çifti RahDen’in (izlemiyorum ama sosyal medyada izleyenler görüyorum) sahneleri oldukça izleniyor... Kötü kızları izlemiyoruz diye bişey yok... Ne bu tatlı çift ısrarı anlamadım... Tatlı çiftleri de seviyoruz ama böyle dizilerde değil...

Kurtlar Vadisi’nin ilk bölümleri gerçekten iyiydi... Bir düşünsenize günümüz yapımcıları olsa Çakır’ı öldürür müydü?

Alıntı carmilla34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Boran Kuzum’u severim.. Hem Muhteşem Yüzyılda hem Vatanım Sensin’de izledim... (Tarihi dizileri kaçırmam ) Hatta bu dizi o yüzden ilgimi çekmişti... Ebru Özkan da hoşuma gider... Bunların üstüne Aşk-ı Memnu yönetmeni deyince ben de bişey sandım... Ne bileyim dünyanın en vizyonsuz seçimlerini yaptığını...

Bahsettiğin oyuncular sektörün en çok dalga geçilen ve en beğenilmeyen oyuncuları... Onlardan iyi olmak marifet değil ki... Ben Aybüke’yi oyunculuğundan da eleştirmedim zaten çünkü en başta role uygun değil... Hollywood’da yıldız oyuncular bile role yaş, görünüş olarak uygun muyum diye düşünüp kendileri rolleri bırakıyorlar... Ebru Özkan’ın kızı olacak tip, yaş, duruş yokken neden Aybüke role seçilir? Boran ile zerre uyumlu olmayacakları belliyken neden zorlanır? Aybüke ve Boran’ın partnerliğinin açıklandığı gün kendi fanları bile dalga geçti bu partnerlikle, oradan anlamaları lazımdı...

9. Beğenenler;
    susu-chan (08-01-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri