Sayfa 61/71 İlkİlk ... 1151575859606162636465 ... SonSon
351 sonuçtan 301 ile 305 arası

Konu: Çukur - Bölüm Yorumları

Durum:
    TurkeyStyler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    345
    Verdiği Beğeni
    144

Aldığı Beğeni: 528

Bahsedilme
    23 Mesaj

Standart Cevap: Çukur - Bölüm Yorumları

Bu bölüm uzun zaman sonra tekrar Metin'in cocugunu gördük, üstelik hastaymis. Kemal "abi, Yamac abiyi vurdular" dediginde söyledigi ilk sey "yasiyor mu?" oldu. Neden "ne?" "nasil olmus?" "kim vurmus?" "durumu nasil?" falan degil de direkt yasiyor mu? Diger yandan Medet'in "caresizlik herseyi yaptiriyormus" demesi de kafami karistiriyor. Ardindan Metin'in degisen yüz ifadesi ve kederli bir sekilde "biliyorum, biliyorum" demesi…

@lety_ayse; o nokta galiba benim de dikkatimi cekmisti ama fazla üzerine düsmemistim, sen deyince tekrar hatirlar gibi oldum. Cukur icin noktalar aileyi temsil ediyor. Karakuzularda sembolleri disinda olan nokta, acaba iclerinde degil ama onlara bagli olan disdan bir aileyi mi temsil ediyor… bakalim altindan birsey cikacak mi.

Bu arada fragman cikmis ama fazla birsey gösterilmiyor. En ilgi ceken olay Sultan'in Meliha'yi görmesi. Meliha'nin islenis sekli hosuma gitmedi, umarim bundan sonra Horzum farkli bir sekilde onu hikayeye entegre eder. Gitmesini istemem cünkü taa ilk bölümün ilk sahnelerinde adi gecti, kac bölüm onun izini sürdük, Idris icin önemli biri. Haliyle daha iyi islenirse hikayeye faydali olabilir. Yeni bir ogul cikabilir mesela

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,681

Aldığı Beğeni: 1,669

Bahsedilme
    28 Mesaj

Yamaç'ı kim vurdu anlayabildiniz mi? Ben anlayamadım.
    İlk kez bir bölümü beğenmedim. Dün akşam ki bölüm ne için çekilmişti anlamlandıramadım. Hatta dün akşam izlerken Yamaç'ın vurulması neden gerekliydi bunu da anlamadım.

3. Beğenenler;
    CaniMelekkk (29-01-19), Selin (10-02-19)

Durum:
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    345
    Verdiği Beğeni
    144

Bahsedilme
    23 Mesaj

Çok gereksiz bi bölümdü, hatta en kötü 5 bölüm arasına net girmiştir. Jenerikte Horzumun adı yazsada buna inanmak istemiyorum, ona yakışmayan bir bölüm oldu.

Tüm bölümün müzikal gibi geçmesi bi yana Yamaçın vurulması gerçekten önemliliğini yitirdi, sıradan birşeye dönüştü. Bi 25. Bölümlerde Sultanın vurulmasına ve ardından gelişen olaylara bakın bi son iki bölüme. Arada dağlar kadar fark var.

Sanırım 14. Bölümlerde Vartolunun kim olduğu ve Koçovalılara yüzleşmesi gibi 2-3 bölüme yayılan bir konu göstermek istediler ama olmadı. Reytingler baya düşmüş, aylar sonra ikinciliğe gerilemiş, giden seyirci birdaha gelmeyebilir dikkatli olunmalı...

5. Beğenenler;
    lavinya (30-01-19)

Durum:
    Süper Moderatör
    Yer
    İstanbul
    Konular
    345
    Verdiği Beğeni
    144

Bahsedilme
    23 Mesaj

Fragman cikmis ve fena iyi… demek isterdim ama diyemiyorum. Sözde Kocovalilar Cukur'a geri dönüyor ama bakalim saadetleri ne kadar sürecek. Malum Ceto'nun dedigi gibi Karakuzulardan kurtulmalari icin hepsini öldürmeleri lazim. Bu firsat Ayse'nin eline gecmisti ama degerlendiremedi. Bende onu akilli sanirdim. Nedret olsa simdiye ne Ceto kaldiydi ne Mahsun ne de Veysel. Zamaninda Medet'e ve Vartolu'ya da az cektirmedi. Ah Nedret özleniyorsun…

Gecenlerde Cumalide oldugu gibi önce kolunu omzunu falan, sonra elini yüzügünü ve son olarak bacagini gördügümüz yeni kötü karakterin kim olacabilecegine kafa yordum. Malum Yamac'i vurani düsünmek artik tat vermiyor, en iyisi digerine yönelelim. Horzum'a yakisan bu karakterin gecmisten birinin cikmasi olur. Yani tanidigimiz bildigimiz bir kötü. Mesela Baykal - ama o da bu aralar baska 'kardeslerin' hayatini zindan etmekle mesgul. Serdar desek onu da Selim sagolsun yolcu etti. Elvis'i en son ormanda hatirliyorum. Vartolu iyiler tayfasina gecti. Emrah ve Nazim portakali yedi. Geriye Afganlar kaliyor ama o da imkansiz, Ceto onu öldürmek isteyen adamla calismaz. Baska düsman kalmadi.

Bu durumda gecmisi eliyoruz, gelecege yöneliyoruz.
    Yeni kötü = yeni oyuncu. Musa Uzunlar'in ismi geciyordu bi ara. Baris Falay da cok iyi yakisir diziye (ama sanki baska bir dizide oynayacakmis gibi bir haber hatirliyorum). Haluk Bilginer'i istemekle cok mu abartmis olurum? Yada seyirciye jest yapip Aras'in karsisina yine Cetin Tekindor'u cikartsalar. Hadi Yildiray Sahinler de olur.

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    119
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 380

Bahsedilme
    5 Mesaj

Çukur dizisi gündemi duvar yazılarıyla tutuyor!
    Ranini tv

Ay Yapım imzalı, her pazartesi akşamı zirveyi göğüsleyen ‘Çukur’ dizisinde yer alan duvar yazıları, ilk sezondan itibaren izleyiciler tarafından da çok konuşuldu. Geçtiğimiz birkaç bölümde Öykü Arin ve Ayşen Gruda’yı unutmayan ‘Çukur’, gündemi duvar yazılarıyla tutuyor.

Geçtiğimiz sezon ‘Çukur’un sokaklarında görülen “Sıkıntı yoksa sıkıntı var demektir” sözü, kısa sürede herkesin hafızasına kazındı. Fenomen dizinin her yeni bölümünde bu duvar yazısına yenileri eklendi. “Olmadıkça zorladık, zorladıkça olmadı”, “Önce hayaller ölür, sonra insan”, “Madem olacağı yoktu, neden olur gibi oldu?” ve niceleri, en az Çukur ve Karakuzular amblemi kadar çok konuşuldu.

Yayınlanan son bölümde gördüğümüz iki duvar yazısı ile ‘Çukur’, gündemden de uzak kalmadığını gösterdi. Dizi ekibi, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren usta sanatçı Ayşen Gruda’yı özel bir duvar yazısıyla andı. Gruda’nın stencil çizimiyle birlikte “Cennete gidecekmiş iki gözümün çiçeği” yazısı, ekran başındakileri de derinden etkiledi.

FORVET İSTİYORUZ!

Aynı bölümde izleyicilerin dikkatini çeken bir diğer duvar yazısı da; “Forvet istiyoruz!” oldu. ‘Çukur’un takipçileri bu yazıyı, son günlerde futbol dünyasının gündeminde olan taraftarların forvet ısrarına gönderme olarak yorumladı.

Fenomen dizi, duvar yazılarında kök hücre nakli bekleyen Öykü Arin’i de unutmadı. Geçtiğimiz günlerde Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Rıza Kocaoğlu ve Necip Memili başta olmak üzere pek çok oyuncunun izleyicilere çağrıda bulunduğu kök hücre bağışının önemine ‘Çukur’un duvarlarında “Öykü Arin’e umut ol! Kök hücre bağışı hayat kurtarır” şeklinde yeniden dikkat çekildi.

TÜRKİYE’DE 2018’İN EN ÇOK BEĞENİLEN DİZİSİ ‘ÇUKUR’ OLDU!

Türkiye’nin önde gelen araştırma şirketlerinden Ipsos, her yıl tekrarladığı Türkiye Barometresi Yeni Yıl Özel Araştırması kapsamında, Türkiye’nin en beğenilenlerini açıkladı. Şirketin yaptığı araştırmaya göre, yüzde 11 oranıyla ‘Çukur’, Türkiye’de 2018’in en çok beğenilen dizisi oldu.

‘Çukur’, heyecan dolu yeni bölümüyle 4 Şubat Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 44 kullanıcı var. (7 üye ve 37 konuk)

1. Saykos,
  2. TurkeyStyler,
  3. Elensar,
  4. erbakk,
  5. baybibord,
  6. özköl

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri