Sayfa 43/44 İlkİlk ... 33394041424344 SonSon
219 sonuçtan 211 ile 215 arası

Konu: Okuma Şenliği Yorum ve Sohbet

Durum:
    Balca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cezalı Üye
    Yer
    Bitmeyen Şarkı
    Konular
    25
    Ettiği Teşekkür
    313
    87 mesaja 168 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    9 Mesaj

Standart Cevap: Okuma Şenliği Yorum ve Sohbet

3. Kategori (10 puan): Biyografi veya otobiyografi türünde bir kitap.

Angelanın Külleri- Frank Mc Court - 463-Epsilon Yayınları -BİTTİ

Bu kitabı neden seçtim bilmiyorum... Yıllar önce okumuştum çok da küçüktüm 17 18 filan...Keşke bir daha okumasaydım. O kadar sürükleyiciydi ki bırakmak da istemedim ama fakirliği hatırlatan, canımı yakan bir kitap olduğunu hatırladım çok da üzüldüm... Allah'a çok şükür ki sağlık sorunları haricinde pek problem yaşamadım ama teyzemin yaşadığı fakirliği,babaannemin yaşadığı korkuları hatırladım niyeyse kitapta... Bir annenin en dibi görmesini... Bir annenin evlatları için sürekli tetikte olmasını hatırladım... Alkolün evi yıktığını, en acıyı yaşattığını yeniden yüzüme vurdu sanki. Başka bir ülkede, fakirliğin en kör karanlığını görmek isterseniz okuyun dostlar...

Gerçekten gece 01.00di başladım 04.00 e kadar okumuşum. Devamını da yolda okudum bitti, gerçekten uzun yıllar elime almak istemiyorum... Fazla etkilendim belki evet,ama gerçeği yaşamak çok iyi geldi...

Küçücük bir çocuğun canının yanmasını okumak isterseniz,hayatı yeniden öğrenmek,yeniden herşeyi görmek isterseniz okuyun...

Elinizdekinin kıymetini bilmek için de çok iyi bir kitap...

Listemdeki bir başkasına başlayacağım bu akşam. Ama Angela'nın Külleri,içindeki cümlelerle not defterimde...

2. 3 kişi Balca nickli üyemize teşekkür etti:
    kubitik (04-01-19),lavinya (04-01-19),naz-naz (04-01-19)

Durum:
    archeologue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    1
    Ettiği Teşekkür
    550
    323 mesaja 980 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    8 Mesaj

Alıntı kubitik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende dizisine vurulup her yerde kitabını arayanlardanım Gezmediğim sahaf sormadığım yer kalmamıştı. Şimdi 1001 kitap listesinde görünce aklıma geldi bir baktım satışta Elimdeki kitap bitti hemen başlayacağım, biter bitmez yorumumu eklerim :)

Dizide karakterlerin iç dünyasını merak etmiştim diziyi izlerken. 'Dön ve bana bak' sahnesi vardı mesela çok hüzünlüydü, çok etkilenmiştim. Bu tarz sahnelerdeki duyguların analizini merak ediyorum, umarım hayal kırıklığı olmaz.
    Bende 2015'te kitap fuarından almıştım kitabı altınbilek yayınlarından çıkmıştı @Bristow tekrar bak istersen.

Dizisi de gerçekten çok iyiydi, bu aralar dönüp tekrar izlemeyi düşünüyordum hatta.. keyifli okumalar.

4. 3 kişi archeologue nickli üyemize teşekkür etti:
    Bristow (05-01-19),kubitik (04-01-19),lavinya (04-01-19)

Durum:
    pembeli84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 8 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ayşe Kulin-Köprü
    Süper Vali'nin Erzincan'da görevi boyunca Nasıl Canla başla çalıştığını,o hikayenin ekseninde yöre insanın hayat mücadelesini konu alan bir kitap.Soluksuz okudum.

6. 4 kişi pembeli84 nickli üyemize teşekkür etti:
    Balca (05-01-19),kubitik (05-01-19),lavinya (05-01-19),Şah-Rû (Dün)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    YİĞİT BALCI AŞKI <3
    Konular
    4
    Ettiği Teşekkür
    144
    180 mesaja 360 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    4 Mesaj

Nehir Erdem- Huysuz Ruhsuz

doğa ve yağızın patron çalışkan ilişkisinden doğan aşkı...bana aslında anlattığı insanların sevdiğine güvenmesi gerektiğini eğer o bir şey söylüyorsa önce sevdiği adamın inanması gerektiğini anlatıyor gibi geldi...çünkü o anlık güvenmeme durumundan dolayı başlayan ayrılık ve yağızın oğlu arda 4 yaşına gelene kadar görememesine sebep oluyor çeşitli yanlış anlaşılmalar da var tabi.. hatta belki şans eseri doğa görülmese oğlunu da kolay kolay bilmeyecekti yağız. tabi doğaya da kızdığım yerler oldu ama haklı da dediğim yerler oldu... ve yağızın doğayı bulduktan sonra aşkının da peşini bırakmayıp sonunda onu da ikna edip barışmalarını ve kavuşmalarını beğendim... tabi mimarlar olarak yapılan tatil köyü olayını da ve de iki tarafın da kardeşlik ilişkilerini beğendim...

nehir erdem dizisinden dolayı seviliyor sanırım ama diziyi izlemeyen ve de onu kitapları ile tanıyan biri olarak beğeniyorum ben anlatımını. son kitabı hariç okudum ve deli divane ile huysuz ruhsuz ayrı benim için... tabi +18 lik durumlar var ama aşk romanlarını sevenler için bu çok da anormal gelmese gerek çünkü çoğunda bu tarz var zaten... ve buna karşılık aşk romanları sanırım en sevdiğim tür

8. 5 kişi SELVERR nickli üyemize teşekkür etti:
    Balca (05-01-19),kubitik (05-01-19),lavinya (05-01-19),naz-naz (07-01-19),Şah-Rû (Dün)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    2,113
    387 mesaja 1,566 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    11 Mesaj

Merhabalar; etkinliğe fırsat bulabileceğim haftaya gireceğim bu haftadan sonra. Okuldaki dönem bitti an itibarıyla. Tabi okuyabildiğim iki de kitap oldu onları da hemen eklemek istiyorum.

8. Kategori (10 puan): Öğretmenlik yapmış bir yazardan bir kitap.
    Zygmunt Bauman- Sosyolojik Düşünmek*272 Sayfa

Türü roman olmasa da çok akıcıydı. Ben daha bilimsel daha sıkıcı geçecek diye düşünmüştüm laf aramızda. Ancak bir bakış açısı kazandırması bir yana bu kitapla ilgili şöyle bir şey paylaşmak istiyorum. Yüksek Lisans'ta bu dönem yaklaşık 3 tane kitap tanıtımı yaptık bunlardan ikisini etkinliklere dahil edebilmiştim. Biri de bu. Yani kitabı okuyup inceleyerek tanıtımını yani bir nevi özetini hazırlıyoruz. En keyif aldığım kitap tanıtımlarından biriydi. Orada yazdığım paragraflardan birini buraya kitabın anlatımı hakkında ipucu oluştursun diye aynen ekliyorum.

İktidar ve kültür çözümlemeleriyle ön plana çıkan Bauman eserlerinde modernizm, postmodernizm, milli kimlikler, devlet gibi kavramları da ele almıştır.
    Sosyolojik Düşünme kitabında ele aldığı düşünce; kişinin gündelik yaşantısından edindiği görüş ve duyuşların sosyolojik düşünceden farklarıdır. Burada hedef kitlesi yalnızca sosyoloji çevresi değildir. Her kesime hitap etme dürtüsüyle olağan akışta bir üslubu bulunmaktadır. Anlatmak istediği özgürlük arayışı ve bu uğurda gösterdiği çaba yalın bir dille ifade edilmiş olup yalnızca felsefe sözlükleriyle anlaşılabilir eserlerden olmayı sıyrılarak başarmıştır.

9. Kategori (10 puan): Bir aşk romanı. (Yeni yıl yeni umutlar diyerek ekledik)
    Nehir Erdem- Barut* 640 Sayfa

Daha önce belirttiğim gibi bu kitabın yazarı çok sevdiğim Sen Anlat Karadeniz dizisinin ilk sezon senaristi ve yaratıcısıdır. Ki ben de ilk sezonu severim zaten. Neyse bu sebeple kendisinin diline aşina olduğumdan merak edip edindim bu kitabını. Bu kitap biraz edebi olarak basit kalsa da samimi akıcı bir dille yazılmış o yüzden çok rahatsız etmedi. Bu tarz aşk romanları şu sıralar çok revaçta zaten. Ufku genişletir mi hayır, ancak keyif verir mi evet . Zaten birçok cümlesine hakim olduğumdan yabancılık çekmeden 2 günde kafa dinlemek adına soluklandığım bir kitap oldu.

Konu olarak bir genç kızın kaçarken yanlışlıkla denize açılan bir gemiye binmesiyle başlıyor. Aslında nasıl bindiğinden bahsedip spoiler vermek istemedim. O yüzden bu kısmı geçiyorum merak eden bakan olursa diye. Ama klasik bir gelişmeyle gemide kaptanlardan biri olan Barut Reis yani Mustaf Şiviloğlu'yla tanışıyor tabi ki "Fırtınalı" bir şekilde aşık oluyorlar. Ve yine sektirmeyen aşk filmleri romanları gelişimi gibi kötü adamlara yani kaçtığı kimselere yakalanıyor genç kızımız. Esas adam da kendisini kurtarmayı bir vazife ediniyor. Arzulardan ve cinsel isteklerden oldukça söz ediliyor akışta. Ancak ben bunun da arz ve talep ilişkisi dahilinde olduğunu düşünüyorum. Yani şu aralar bu tür romanlar çok gidiyor bu yüzden yazarı da suçlayamıyorum. Böyle bir kesim var ve kendisi de ona hitap ediyor. Bu yüzden kendisinden bir Halid Ziya performansı beklemiyordum. Eh haliyle beklentim düşük olduğu için beklentimi karşıladı. Okuyacak olanlara keyifli okumalar :)

Şu sıralar Füruzan-Sevda Dolu Bir Yaz*207 Sayfa 'ı okumaya çaba veriyorum. Zamanım yeterli olduğu için layıkıyla okuyabileceğim çok şükür. Şimdilik hoşçakalın

10. 3 kişi naz-naz nickli üyemize teşekkür etti:
    kubitik (14-01-19),lavinya (12-01-19),Şah-Rû (Dün)

Sayfa 43/44 İlkİlk ... 33394041424344 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 6 kullanıcı var. (4 üye ve 2 konuk)

1. lazuli,
  2. archeologue,
  3. pembeli84,
  4. lacivert

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri