Sayfa 66/66 İlkİlk ... 16566263646566
330 sonuçtan 326 ile 330 arası

Konu: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    2,199
    413 mesaja 1,674 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    11 Mesaj

Standart Cevap: Sen Anlat Karadeniz - Bölüm Yorumları

Diziyle ilgili bu hafta hiçbir video izlemedim. Şimdi bakacağım sanırım. Çünkü reytingler düşüşte yine. Ab 3 bandında ve 9. olmuş. Total 8 bandına düşmüş ve 2.likte. Ancak bence o da tehlikede. Artık dizinin düşüşü belli oldu. Total de sıkıldı.
    edit: 10. Olmuş

2. 5 kişi naz-naz nickli üyemize teşekkür etti:
    kubitik (Dün),Limaa (Dün),symylmz (Dün),umutveinat (Dün),yellowsugar (Dün)

Durum:
    kubitik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Konular
    28
    Ettiği Teşekkür
    1,899
    447 mesaja 1,853 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    11 Mesaj

Yorumların hepsine katılıyorum sanırım dizinin geçen yıl gerçek bir şeyler bulduğu için severek izleyen tayfasının buluştuğu ortak duygular bunlar.
    Darkonun dediği gibi 21de gemi batsaymış daha yerinde bir son olurmuş. En kötü akıbet dizinin şu hale gelmesinden daha iyi olurdu.
    Oyuncuların da aynı heyecanıın kalmadığını da net bir şekilde hissediyorum. Mesela Sinan Tuzcu, Öykü Gürman eskiden diziyle ilgili çok yoğun paylaşım yapıyorlardı, sezon başından beri hızla azaldı.

Limaa değinmiş bu konuya ben de görünce gerildim açıkçası yorum yazmaya sebep bu duygudur. Özgecan'ın o fotoğrafı hepimiz için çok çok üzücü, insanın yüreğine oturan cinsten bir görüntü. Ailesini düşünemiyorum. Bize saygısı yok Erkan BEyin ama evladını böyle vahşice kaybetmiş bir aileye de mi yok oturmuş reyting malzemesi yapıyor?

Reyting malzemesi değil, duyarlılıktan yaptı denmesin iş o noktayı geçeli çok oldu..

Diyelim ki öyle, hikayen hak ediyorsa anarsın bu insanları. Tecavüze sinek ısırığı muamelesi yapıp, şiddeti basitleştirirsen ağzına alamazsın.

Tecavüz vakalarını,
    Kadına şiddeti,
    Çocuk gelinleri,
    Çocuk istismarını,
    Yaşanan trajik bir çok olayı anlatma misyonu ciddi bir iş. Hem de hassas... Anlatacaksan her açıdan ya hakkını vereceksin yoksa yeltenmeyeceksin. Yaşanmış olayları malzeme etmek ancak reyting canavarıyla olan mücadeleyi gösterir. Ne yalan söyleyeyim içim acıdı Özgecan'ın SAKa malzeme edildiğini görünce... Nefes'in böyle zayıf, cahil, tutarsız ve bencil bir tecavüz mağduru olarak işlendiği, her zaman mutsuz olan, hep yanlış seçimleri yapan, çocuğuna annnelik yapmaktan aciz(çocuğunu alıp kaçarken plansız davranıp sokaklarda yatan bir kadın annelik yapamıyor demektir. Sosyal hizmetlerin Yiğit'e el koyması lazım.) bir kadını anlatırken ÖZgecan'ın adını ağzına alamaz kimse...

Reytinglerin düşmesine çok sevindim, Erkan neler paylaşmış diye dün gece bir girdim profiline yine hesabını dondurmuş muhtemelen tepkilerden korktu daha önce de yapmıştı biir kaç kere, ortalık yatışınca açar tekrar... Benim 12-13 yaşındaki öğrencilerim bile daha olgun daha eleştiriye açık sanırım..

Nefes Tahiri terk ederken ona mektup bırkarak kaçması için teşvik etmişti. Şimdi de içeriye tıkmaya çalışmış, fragmanı gördüm VEdatın eline düşüyor. Tecavüze uğrasa ne olur, nasılsa 8 yıl uğramış iki çocuk doğurmuş bir kere daha bir şey olmaz derseler şaşırmam.. (Dokunacağını zannetmiyorum. Fikret Babanın müdahaalesi gelir artık kadın katilleri kahraman olduğu için..)

Eski bölümlere atıfta bulunmak için eski şarkılar çalmış sanırım, kirrlenmeyen tek şey o şarkılardı çalmasalar bari... Amerikan filminde müzik altı sahneye Ferdi Tayfur dublajı yapılmış gibi uyumsuzluk olur bu sezon geçen sezonun şarkılarını çalmak..

Reytinglerin düşmesine çok sevindim... 10un altına düşmez deniliyordu ama düştü, daha başlangıç... Sezon sonunda hak ettiği yere inecektir, inşallah...

4. 8 kişi kubitik nickli üyemize teşekkür etti:
    Limaa (Dün),maven (Bugün),mehmetlover (Dün),naz-naz (Dün),symylmz (Dün),umutveinat (Dün),Urfatokat15 (Dün),yellowsugar (Dün)

Durum:
    naz-naz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Yer
    PoyrazKarayel&TahirKaleli
    Konular
    5
    Ettiği Teşekkür
    2,199
    413 mesaja 1,674 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    11 Mesaj

Özgecan meselesi nedir? Ben bulamadım? Dizide adını mı kullandılar?
    Edit: Diziler Ramazandan bayramından önce yani Mayısın son haftası bitecekmiş. Şu durumda Ramazan'da hiç şansı yok. Ayrıca Şubat ayını bitiriyoruz ben Nisan'a girdiğimizde tehlike çanları bekliyorum SAK için. Ancak Osman Sınav'dan da bazı ataklar gelecektir. Ayrıca Ulaş ve İrem'e haftaya sanırım canlı yayın yaptıracaklarmış diziden önce. Bence bunlar bir miktar çırpınış olacaktır. Ancak giderek düşeceğini düşünüyorum. Yanılırsam da alıcısına başarılar. Çok büyük rahatlık yahu videoları açayım dedim katlanamadım kapattım. Hiçbir videoyu tam izleyemedim. Cidden inanılmaz berbat etti diziyi. Bu kadar kurgu eksiği olmasına rağmen hala yeni olaylar planlamaya çalışmıyor mu resmen gülüyorum.
    İlayda ve Belfu'nun canlı yayınını izledim. Onlar da çok samimi insanlar. Gerçekten oyuncuları iyiymiş dedirtiyor. Gerçi Berrak karakterini itici bulduğum nettir. Ama yine de dikkatimi çeken beğendikleri sahneler sorulduğunda onlar da geçen seneden söz ettiler. Ah ah diyor ve yorumuma son veriyorum.
    Konu naz-naz tarafından (Dün Saat 13:09 ) değiştirilmiştir.

6. 5 kişi naz-naz nickli üyemize teşekkür etti:
    kubitik (Bugün),maven (Bugün),symylmz (Dün),Urfatokat15 (Dün),yellowsugar (Dün)

Durum:
    yellowsugar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    903
    188 mesaja 938 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Selamlar

Diziyi yine izlemedim. Kuşlu sitede ana sayfama düştüğü kadar hakimim. Orjinal hesabı hala takip ettiğim için birkaç videoya maruz kalmış bulunmaktayım. Şarkıların çaldığı sahneleri izledim. Daha doğrusu izleyemedim. Allah affetsin maruz kaldığım kısıma kadar epey bir güldüm. SAK'a damga vuran iki şarkı da öyle alakasız yerlerde çalmış ki, duygu alamadığım gibi bir de baya bir güldüm. Gün Gelir ve Gel Göğsüme Sığ Yarim SAK'ın en özel şarkılarındandır. Anladığım kadarıyla Erkan Beyi koşulsuz destekleyen kişiler için bile özel yere sahipler. Allah aşkına dün ki sahneleri gerçekten beğenen oldu mu ya? Şarkı altı sahneleri diyorum. 1.sezon o kadar güzel yerlerde çaldı ki, hepimize derin duygular hissettirdi. Şimdi ise resmen dalga geçilmiş şarkılarla. Gün Gelir'de ağlayarak Tahir'le anılarını düşünen bir Nefes, kendini Survivor'da zannedip yemek bulmaya çalışan ve o kocaman sebzeyi (sebze miydi tam emin değilim ama ) ağzına sokan bir Tahir.. Wooaahh ne etkileyici ama. Gel Göğsüme Sığ Yarim'de ise banyo yapan bir adet Nefes, yine bir şeyler tıkınan bir adet Tahir.. Kim yapıyor bu montajı ya? Onun kafasından istiyorum ben de. O sahneleri bile kurtarmaya çalışan bir kitle olmuş. Aslında Nefes ve Tahir'in birbirlerine olan özlemleriyle birleşmiş şarkılar. Nefes'i bilmem de ben Tahir'e bakınca aç karnını doyurmaya çalışan, 'Nerden geldim lan ben buraya?' diye bakan birini görüyorum. Nefes'i değil de, daha çok Karadeniz yemeklerini özlemiş gibi bakıyordu.

Nefes'in değişimi ise akıllara zarar. 25.bölümde 'Teslim olma' diye yalvaran Nefes, dün ki bölümde 'Seni çok sevdiğim için şikayet ettim.' diyor. Yersen... Senarist kendi yazdığı karakterle bile çelişiyor. İnsan kendi yazdığını da mı unutur yahu? Gerçekten çok ilginç. Tahir'i bagajında saklayan Ali ise Tahir'i tutuklamaya çalışıyor. Durmazsa vuracağını da söylüyor. Ne diyebilirim ki? İnsanların aklıyla ancak bu kadar alay edilebilirdi.

Görüyorum ki hakettiği yeri yavaş yavaş buluyormuş. Şimdi fragmancıya laf atılıyordur kesin. Bölüm muazzam ya, tek suç fragmancınındır. Asla senaryoda kabahat olamaz. Böylesine mükemmel kurgulanmış, ince ince düşünülmüş senaryoda kabahat nasıl senaristin olabilir değil mi? Oyuncular bile suçlu olabilir. Ama yapımcı ve senarist asla suçlu olamaz. Hey gidi hey.. Ne günlere kaldı SAK.
    Konu yellowsugar tarafından (Dün Saat 14:37 ) değiştirilmiştir.

8. 9 kişi yellowsugar nickli üyemize teşekkür etti:
    Erikagaci (Bugün),kubitik (Bugün),Limaa (Dün),maven (Bugün),Meryem (Dün),naz-naz (Bugün),symylmz (Dün),umutveinat (Dün),Urfatokat15 (Dün)

Durum:
    umutveinat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Ettiği Teşekkür
    253
    52 mesaja 318 teşekkür aldı.
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Ben sadece son kısımları izledim yani Tahir'in Yiğit ve Nefes'i bulduğu andan itibaren olan kısmı. Tahir Yiğit ve Nefes'i buluyor ve aradan o kadar zaman geçmiş olmasına rağmen bir hasret, özlem duygusu olur diye bekliyorsunuz bu üçlüden ama sanki Yiğit ve Nefes dolaşmaya çıkmış da Tahir onları arabayla almaya gelmiş gibi davranıyor. O kadar duygusuzdu ki her şey izlerken bu neydi ya şimdi diyorsunuz.
    Nefes'in Tahir'i ihbar etmesi neydi peki? Bu nasıl sevmek, böyle mi güçlü kadın olacakmış Nefes?, Kaçak göçek yaşayarak, oğlunu babasından kopararak, sevdiği adama ihanet ederek... Bu gerçekten Nefes mi? Bana yabancı bir karakter gibi geldi de .hatta farklı bir dizi izliyorum sandım.. İyiki dün sadece son 10-20 dakkasını falan izlemişim de bu saçmalık karşısında yorumlayacak çok fazla bir şeyim yok..
    Mantık aramayı bırakalı çok oldu. Ama insan yine de üzülüyor sevdiği dizinin yazmayı bilmeyen senaristin elinden heba olmasına..
    Ama reytingler bu hafta da ciddi bir düşüş atağı yapmış. Önceden yükselme atağı yapardı şimdi düşüş atağı yapıyor. O da ilginç.. yok ya ilginç değil senaryo alameti.. Sanıyorum ilk, günü değiştirirler sonra yavaştan vedalaşırız ve daha iyi projelerde görürüz sevdiğimiz oyuncuları..
    Seyirci seni vezir de eder rezil de diye bir söz var ya hani şu an tam da onu yaşıyor.. Eden bulur diyelim biz de..

10. 6 kişi umutveinat nickli üyemize teşekkür etti:
    kubitik (Bugün),Limaa (Dün),naz-naz (Bugün),symylmz (Dün),Urfatokat15 (Dün),yellowsugar (Dün)

Sayfa 66/66 İlkİlk ... 16566263646566

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 78 kullanıcı var. (8 üye ve 70 konuk)

1. mehmetlover,
  2. maven,
  3. umutveinat,
  4. meraltaner,
  5. Erikagaci,
  6. gülündikeni,
  7. hknmrtd,
  8. Urfatokat15

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri