Sayfa 1/4 1234 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 10 arası
 1. #1
  Doctor Who michelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  5.293
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart Menekşe İle Halil - Bölüm Özetleri

  1.Bölüm Özeti...

  Almanya’da başlayan büyük kaçış

  Aşk ile başlayan büyük kaçış…

  Menekşe ile Halil'in Berlin'den İstanbul'a kaçış öyküsü herkesi derinden etkileyecek
  “Menekşe ile Halil'”in kaçış hikayesi Almanya'nın başkenti Berlin’deki Templhof Havaalanında başlıyor. Gerilimi yüksek, stresi bol kaçış öyküsünde, izleyiciler de kendilerini öykünün içinde bulacak ve bir çıkış noktası arayacaklar. Almanya'da tutucu bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Menekşe, istemediği bir adamla evlendirilmek zorunda kalınca sevdiği adam olan Halil'e kaçıp, ona sığınır. O andan itibaren de büyük kaçış başlar.


  Yeni yayın döneminin en flaş yapımlarından olan “Menekşe iye Halil”in ilk bölümünün konusu şöyle;


  Menekşe, Almanya'da yaşayan gurbetçi bir ailenin kızıdır. Aynı pastanede birlikte çalıştığı Halil'le birbirlerini sevmektedirler. Ailesinden çekinen Menekşe, masum aşkını gizli saklı yaşamaktadır. Halil'in Almanya'da Menekşe'den başka kimsesi yoktur. Omuzlarında ağır bir yük, Menekşe'sini korkutmamak, kaybetmemek için sakladığı sırları vardır.
  Menekşe'nin küçük ağabeyi Kadir'in asker arkadaşı Menekşe'ye talip olur.
  Ailesinin baskısına karşı koyamayan Menekşe, Halil'in de hayatını tehlikeye atmamak için evlenmeyi kabul eder. Düğün günü Halil için de Menekşe için de kabusa dönüşecektir.

 2. #2
  sezinti
  Guest

  Standart

  2. Bölüm


  Halil, Menekşe’sini arıyor
  Nereye kaçsan kaybolursun?
  Kavuşmak için ayrılmayı göze alır mısın?

  Kanal D’nin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Sedef Avcı’nın oynadıkları yeni dizisi “Menekşe ile Halil” bu akşam ikinci ve yeni bölümüyle ekrana geliyor. İlk bölümü izleyicilerden tam not alan ve ekranın zirvesine yerleşen dizinin, ikinci bölümü de aşk ve macera dolu.

  Yapımcılığını Ay Yapım'ın üstlendiği, Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu'nun senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı “Menekşe ile Halil”in kaçış öyküsü izleyen herkesi, dizinin içine alıyor.

  Menekşe ile Halil’in hikayesi Berlin’de başladı. İlk karşılaşmalarında, yalnızlıklarından hüzünlerinden tanıdılar birbirlerini. Menekşe’nin ailesi Berlin’e yıllar önce göçmüştü. Menekşe büyürken dünyası giderek küçüldü, küçülttüler. Menekşe babasının baskısıyla sıkıştı kaldı. Ama bu küçük dünyaya büyük bir aşk sığdırdı. Halil’le hiç dokunmadan sevdiler birbirlerini.
  Bu aşkı yaşamalarına ise izin vermediler. Peşlerinde ecel, yollarında türlü tuzaklar var şimdi.
  Kaçarken birbirlerini kaybettiler. Menekşe İstanbul’da da yapayalnız. Halil’in sırları var. İstanbul’a gitmek istemiyor. Ama artık Menekşe’si İstanbul’da. Ölümü göze alıp Menekşe’yi bulmak zorunda.

  2. Bölümün konusu

  Menekşe’nin zorla evlendirildiği kocası ve küçük ağabeyi Kadir, ecel olup Menekşe’nin peşine düşerler. Menekşe’nin kocası ve ağabeyi İstanbul’a, Halil’le aynı uçakta gelirler.
  Halil, düğünde gördüğü kocayı ve ağabeyi tanır. Ama onlar Halil’i tanımazlar. Halil onların peşine düşerek Menekşe’yi aramaya başlar. Geldiği günden itibaren de kaçtığı her şeyle yüzleşmek zorunda kalır.

  Yayın Tarihi : 14 Eylül Cuma/2007
  Yayın Saati : 22.00


  Kaynak: kanald.com.tr

 3. #3
  Süper Moderatör ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  5.149
  Tecrübe Puanı
  42949686

  Standart

  3.BÖLÜM ÖZETİ

  Halil, Menekşe’sine kavuşuyor

  Ama;Kadir ve Mustafa, Menekşe’nin izini buluyor. Ve Menekşe ölümle burun buruna geliyor.


  Halil'i asla bulamayacağını düşünen Menekşe çaresizlik içinde İstanbul'un kalabalığına karışır. Halil'in çantasında bulduğu pasaportlar da kafasını karıştırmış, ona olan güvenini yerle bir etmiştir. Halil'in sır dolu geçmişi, daha İstanbul'a geldiği ilk gün, bundan sonra olacakların sinyallerini vermeye başlar.

  Birileri Halil'in döndüğünü öğrenmiş, onu bu sefer gerçekten öldürmek için harekete geçmişlerdir. Halil onlardan kurtulmaya çalışırken, bir yandan da Menekşe'yi bulabilmek için Kadir ve Mustafa'yı takip etmek zorundadır.

  Kaçak aşıkların kavuşması, bir an onlara bütün dünyayı unutturur. Halil'i görünce heyecandan çantasını otobüste unutan Menekşe beş parasız kalmıştır. Ama o paradan çok, sevdiği adamın kim olduğuyla ilgilenmektedir. Halil'in sır perdesi aralanmaya başlar. Öte yandan Kadir ve Mustafa, Menekşe'nin izini bulurlar. Menekşe ölümle burun buruna gelir.


  Yayın Tarihi : 21 Eylül Cuma/2007

  Yayın Saati : 22.00


  Kaynak:Kanald

 4. #4
  Süper Moderatör ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  5.149
  Tecrübe Puanı
  42949686

  Standart

  4.BÖLÜM ÖZETİ

  Menekşe ile Halil namlunun ucunda


  Beğeniyle izlenen dizinin bu bölümünde; hem Menekşe hem de Halil ölümün soğuk nefesiyle karşı karşıya kalıyor.

  Menekşe, babasının yazdığı kaderinden kaçarken, İstanbul’a ölümü göze alıp gelmiştir. Yolculuğu kısa sürmüş, ölümle burun buruna gelmiştir.

  Her şeyin bittiğini düşündüğü anda, önünde bir kapı daha açılır. Halil ile birlikte nefes nefese yeniden yola çıktıklarında, Halil’in sırlarla dolu dünyasını keşfetmeye başlar. Öğrendiği her yeni şeyle sarsılır, her yeni bilgiyle yaralanır.

  Saklanmak için evine sığındıkları Zeynep’in kimliğini öğrenince orada duramayacağını anlar.

  Ölümün soğuk nefesi ensesinde, koskoca İstanbul’da tek başınadır yine.

  Çaresiz kalan Halil’e yardım eli Almanya’dan uzanır. Sırlarla dolu geçmişi, şimdi karşısında bir namlunun ucundadır.


  Yayın Tarihi : 28 Eylül Cuma/2007

  Yayın Saati : 22.00

  Kaynak:KanalD

 5. #5
  Süper Moderatör ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  5.149
  Tecrübe Puanı
  42949686

  Standart

  5.BÖLÜM ÖZETİ

  Halil, Menekşe’yi arıyor


  Menekşe İstanbul’da sığınacak bir yer ararken, Halil de ona ulaşabilmek için her yolu denemektedir. Menekşe’ye ait en önemli bilgiye ulaştığı anda kendini yeni bir oyunun içinde bulur. Süt kardeşinin evini bulan Menekşe, hikayesini saklar. Hiç tanımadıkları kızın gizemi Balcı ailesini huzursuz eder. Eski anılarından çıkıp gelen bu kıza şüpheyle yaklaşırlar. Halil’in kendi problemlerini düşünecek vakti yoktur. Öncelik Menekşe’de, onun güvenliğindedir.

  Yusuf da kardeşini kurtarabilmek için İstanbul’a gelir. Geldiği ilk gün de Kadir’lerle buluşur ve aynı gece polisle başları derde girer.

  Halil bütün engellere karşı Menekşe’yi bulur. Mithat tarafından izlendiğini bilmeyen Halil, Menekşe’yi nasıl bir tehlikeye attığından habersizdir..  Yayın Tarihi : 05 Ekim Cuma/2007

  Yayın Saati : 22.00

  Kaynak:Kanal D

 6. #6
  sezinti
  Guest

  Standart

  6. Bölüm

  Halil ile Yusuf karşı karşıya


  Kanal D’nin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Sedef Avcı’nın oynadıkları sevilen dizisi “Menekşe ile Halil” bu akşam da sürükleyici bir bölümle ekrana geliyor. Beğeniyle izlenen dizinin bu bölümünde; Menekşe’nin ağabeyi Yusuf ile sevdiği adam Halil karşı karşıya geliyor.

  Menekşe’nin saklandığı yeri öğrenen babası, Kadir ile Mustafa’ya haber verir.

  Yusuf da Menekşe’ye çok yaklaşmıştır. Sonunda Yusuf ve Halil karşı karşıya gelirler. Bir tarafta ağabeyi, bir tarafta Halil. Menekşe çaresiz kalır. Bu arada Mithat’ın adamları onları izlemektedir. Kadir’le Mustafa yeni işlerinde nasıl bir belaya bulaştıklarının farkında değillerdir. Mithat’ın kurduğu tuzaklar, Menekşe’ye adım adım yaklaşan ölüm.

  Halil’in etrafındaki çember daralmaktadır. Menekşe ile Halil’in güvenli sandıkları, dudakta yaşadıkları mutluluk kısa sürecek, yine büyük kaçış başlayacaktır.

  Kaynak: kanald.com.tr

 7. #7
  sezinti
  Guest

  Standart

  7. Bölüm

  Menekşe ile Halil kaçıyor

  Kanal D’nin başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Sedef Avcı’nın oynadıkları sevilen dizisi “Menekşe ile Halil” bu akşam da sürükleyici bir bölümle ekrana geliyor. Beğeniyle izlenen dizinin bu bölümünde; Menekşe ile Halil, yanlarına Yusuf’u da alarak Kadir ve Mustafa’dan kaçıyorlar.

  Menekşe ile Halil, yanlarına Yusuf’u da alarak kaçarlar. Halil’in güvenini kazanmaya çalışan Mithat ve Halil’i hala seven Zeynep de bu kaçışa yardım eder.
  Menekşe ile Zeynep’in yolları istemedikleri halde bir kez daha kesişir.

  Halil’in yanından ayırmadığı çanta ve annesinin ölmeden önce yolladığı boş kutunun esrarı Mithat’ın da ilgisini çeker. Mithat uzun zamandır aradığı soruların cevabının bu kutuda olduğundan şüphelenir.

  Menekşe ve Halil’in bütün hikayesini dinleyen Mithat, Menekşe’yi öldürmeye çalışan ağabeyinin ve kocasının kendi adına çalışan adamlar olduğunu öğrenir.
  Kadir ve Mustafa, Menekşe için başka planlar yaparlar ve harekete geçerler. Menekşe’nin hayatına karşılık başka bir hayatı rehin alırlar.

  Kaynak: kanald.com.tr

 8. #8
  Doctor Who michelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  5.293
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  8.Bölüm Özeti...

  Mustafa ve Kadir, Menekşe ile Halil’i buluyor

  Menekşe’nin süt kardeşi Canay’ı kaçıran Mustafa ve Kadir başlarına büyük dert açtıklarını fark eder. Halil ve Yusuf olayı duyar duymaz Kadir’lerin peşine düşer. Bu arada Menekşe, Canay için bir şeyler yapmak ister ve Halil’den habersiz ağabeyini arar. Peşindeki avcılarla ilk kez böylesine konuşmaktadır. Bu konuşmaya Zeynep de şahit olur. Zeynep, Menekşe’den kurtulmak için büyük bir fırsat yakalamıştır. Öte yandan Mithat da Canay’ın kaçırıldığını öğrenir ve kendisini belli etmeden bu olayı da lehine çevirmeyi başarır. Kadir’lerle Menekşe’ye karşılık bir pazarlık yapılacaktır. Başlık parası karşılığı kocasına satılan Menekşe’nin şimdi de özgürlüğü pazarlık konusudur. Kadir ve Mustafa, Menekşe ve Halil’in kaldığı evi bulurlar. Mustafa bu kez hiç düşünmeden silahını ateşler.

 9. #9
  Doctor Who michelle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  09.06.2004
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  5.293
  Tecrübe Puanı
  10

  Standart

  9.Bölüm Özeti...

  Menekşe iki ateş arasında !

  Mustafa ve Kadir, Mithat’ın adamlarının eline düşer. Kadir ölüm döşeğindedir. Mustafa, onu bir an önce hastaneye götürmek ister ama, polis korkusuyla tedavisi gecikir.
  Menekşe’nin babası İstanbul’a gelir. Oğlunun Halil tarafından vurulduğunu öğrenen Hasan çılgına döner. Artık bu iş kan davasına dönecektir.
  Menekşe ile Halil, Kadir’in durumundan habersiz Mithat’ın evinde saklanırlar. Mithat onların gözünü korkutarak kendine daha yakın olmalarını sağlar. Zeynep’in ihanetini bilmeyen Halil, peşindeki adamlar yüzünden herkesin zor durumda kaldığını düşünerek vicdan azabı çeker.
  Menekşe ve Halil her türlü zor şartta bile aşklarını yaşamaktan geri kalmazlar. Mithat’ın evinde romantik anlar yaşanır. Mithat kutunun sırrının peşindedir ve bu sır yavaş yavaş çözülecektir.

  KANAL D

 10. #10
  Süper Moderatör ehlocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.06.2004
  Yer
  hiçbiryerde
  Mesajlar
  5.149
  Tecrübe Puanı
  42949686

  Standart

  10.BÖLÜM ÖZETİ

  Halil’in anı kutusunun sırrı ne?

  Halil, annesinin anı kutusunda bulduğu esrarengiz numaraları araştırmaya başlar. Mithat da kutunun sırrının peşindedir. Halil, Menekşe’ye rakamları gösterir ve birlikte bu gizemin peşine düşerler. Mithat’a kesinlikle söylememe kararı alırlar ama Zeynep öğrenir.

  Mithat’ın adamları tarafından vurulan Kadir’in durumu iyice ağırlaşmıştır. Kadir, Mustafa’nın çabalarıyla tam teşekküllü bir hastaneye kaldırılır. Hasan da oğlunun yanına gelir. Kadir çok kan kaybetmiş, bir böbreği tamamen işlevini yitirmiş, diğeri de kötü duruma gelmiştir. İyileşebilmesi için böbrek nakline ihtiyaç vardır. Uygun böbrek aramaya aile üyelerinden başlanacaktır.

  Yusuf, Kadir’in yaralandığını babasından öğrenir ve hemen hastaneye gider. Mustafa, Yusuf’u hastanede bile istememektedir. Ona göre Yusuf, Halil’le birlik olup kardeşinin bu hale düşmesine sebep olmuştur. Her fırsatta da gururla Halil’i vurduğunu söylemektedir. Yusuf bu vesileyle Zeynep’in evine gelenlerin Kadirler olduğunu öğrenir.

  Zeynep’in sırrı yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başlar. Yusuf, Zeynep’ten de Mithat’dan da şüphelenir. Artık onlara güvenmemeleri gerektiğini anlar.

  Öte yandan Mithat’ın başı fena halde derttedir. Yeni göreve gelen Komiser Ömer geniş kapsamlı bir soruşturma için Mithat’ı sorguya çeker. Mithat paniğe kapılır.

  Menekşe de yaşam savaşı veren ağabeyinin hastanede olduğunu öğrenir. Kadir peşindeki avcı da olsa, onu öldürmeyi istese de ağabeyidir.

  Halil, Menekşe’yi biraz olsun neşelendirmek, havasını değiştirmek için evden dışarı çıkarır. Zeynep de onların yanında gelir.

  Menekşe ile Halil evde yokken Mithat’a beklenmedik bir misafir gelir. Komiser Ömer bu kez elinde arama emriyle Mithat’ın kapısındadır.

  Menekşe ve Halil eve dönerken müthiş bir sürprizle karşılaşırlar. Bu sürprizle rotaları bir kez daha değişecektir.


  Yayın Tarihi : 16 Kasım Cuma/2007
  Yayın Saati : 22.00


  Kaynak:Kanald

Sayfa 1/4 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Menekşe İle Halil Bölüm Resimleri
  By sudenaz in forum Menekşe İle Halil
  Cevaplar: 330
  Son Mesaj: 24-02-16, 20:50
 2. Menekşe ile Halil - Bölüm Yorumları
  By Argosy in forum Menekşe İle Halil
  Cevaplar: 379
  Son Mesaj: 21-03-14, 14:57
 3. Menekşe İle Halil (Arşiv 5)
  By MiSz_CaniSi in forum Menekşe İle Halil
  Cevaplar: 2499
  Son Mesaj: 28-05-08, 20:20
 4. Menekşe İle Halil (Arşiv 3)
  By baharG90 in forum Menekşe İle Halil
  Cevaplar: 2496
  Son Mesaj: 15-12-07, 17:35
 5. Menekşe İle Halil (Arşiv 2)
  By nehirrrr in forum Menekşe İle Halil
  Cevaplar: 2495
  Son Mesaj: 13-10-07, 01:31

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •