Sayfa 196/196 İlkİlk ... 96146186192193194195196
978 sonuçtan 976 ile 978 arası

Konu: 1980-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

Durum:
    kvkylleri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

valla söylemek istediklerimin çoğunu söylemişsiniz fazla bişey kalmasa da yine de kendi düşüncelerimi paylaşmak isterim.salçalı ekmeği ben de severdim anneannem hazırlar getirirdi bize biz oyun oynarken özellikle beyaz peynirle çok güzel olurdu.80leri yakalamış biri olarak şalvara benzeyen kıyafetlerin beline takılan koca koca taşlı kemerler elektrik çarpmış gibi tiftik tiftik yapılan saçlar o zamanlar new wave köpük spray çok meşhurdu.vatkaları unutamayız tabi.bi de vücuda yapışan taytlar ve göbeği açık tişörtler erkek kız farketmeden herkes giyerdi.ama erkeklere hiç yakıştıramıyodum kız gibi ne o öyle bi de karnından yukarıya kadar çıkan kot pantolonları:))
    dizilere bakarsak; yabancı olarak dallas,hanedan,magnum,küçük ev,mavi ay,evimiz hollywood'da,melrose place ve diğer bütün brezilya dizileri.özellikle köle isaura çok meşhurdu.cesur ve güzel ile yalan rüzgarını unutmayalım elbette.yerli olarak perihan abla,bizimkiler,süper baba,baba evi,mahallenin muhtarları ve bu liste uzar gider.çizgifilmlere gelirsek elbette başta transformers ve voltran olmak üzere saber rider,bravestar,şeker kız candy,heidi,şirinler,ducky ve donald duck,tom ve jerry,mickey mouse,süper mario,bugs bunny,he-man,sheira,süpermen,örümcek adam ve arkadaşları,casper,taş devri,ninja kaplumbağalar,dedektif gadget ve daha birçok çizgifilm sayılabilir tabi.o dönemde özellikle güzel ve çirkin,cinderella,deniz kızı ariel,herkül ve notre dame ın kamburu adlı çizgifilmler çok meşhurdu sinemalarda gösterime girmişti.evde tek başına 1-2 adlı çocuk filmi de bunlara dahil elbette.
    sinema filmlerine gelirsek; dirty dancing hani patrick swayze nin başrolde oynadığı film time of my life şarkısı bu filmle ünlenmişti.top gun,jerry maguire,zor ölüm,cehennem silahı,terminatör adlı filmler o döneme damgasını vurmuştu.
    müziğe gelirsek; rap ve hiphop müziği ve dansları acayip popülerdi.sonra disko tekno tarzı popüler oldu.güçlü sesler olarak whitney houston,mariah carey,celine dion,lara fabian,diana ross,boney m.,madonna ve gloria estefan ı sayabiliriz.sonraları boy bandler gündeme gelmeye başladı.beatles grubundan sonra ortalığı ayağa kaldıran 90lı yılların ilk ingiliz erkek pop grubu take that.robbie williams bu gruptan çıkmıştı ve gruptan ayrılarak solo kariyerine başlayıp bugüne kadar gündemden hiç inmeyen başarılı bir sanatçı oldu.ilkokuldaydım hatırlıyorum take that bir konsere ya da tv programına çıkacak olsa ortalık yıkılırdı kızlar otobüslerle onların sahneye çıkacağı yere gelirdi çığlık çığlığa bağırıyorlar ağlıyorlardı onları görmek için.kendilerini tişörtlerini yırtıyorlardı sevgilerinden o kadar fanatiklerdi yani adeta bütün grup üyelerine aşıklardı böyle bir hayranlık hatırlamıyorum onlarınki aşırıydı bir beatles da bir de take that te görülmüştür böylesi.grup dağıldığında kızların kadınların ve çocukların ağlama krizlerine girdiğini hatırlıyorum yerlere yığılmışlardı üzüntüden.take that iyi ki geri döndü bütün dünya onları çok özlemişti dönüşleri bile olay olmuştu hele ki robbie williams da gruba geri dönünce heyecan kat be kat arttı.take that ten sonra boy band furyası aldı başını yürüdü.mesela backstreet boys,boyzone,boyz II men,new kids on the block,caught in the act,westlife,five ve blue.take that dağılınca genç kızlar bu gruplarla rahat nefes almış oldu:)) erkeklerde star olarak tek sayabileceğim michael jackson tabiki tartışılmaz.sonra ispanyol şarkıcılar ortaya çıktı ricky martin,jennifer lopez,shakira ve enrique iglesias gibi.kadın pop gruplarına gelirsek biraz sınırlı örneğin; spice girls ve destiny's child öne çıkanlardan.

Durum:
    Nrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    TubaBirce
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

aşka_aşık_11 yorumunuza katılıyorum.nerdeyse aynı şeyleri yaşamışız.

90"lı yıllar benim çocukluğuma denk geliyordu.şimdi yorumları okuyorumda hepsi çok tanıdık geliyor bana.okurken eski günler hatırlayıp heyecanlanıyorum.
    hey gidi günler.gerçekten ne güzel çocukluk yaşamışız biz.hakikaten bir çocuk olmuşuz ama şimdiki çocuklar için üzülüyorum.adları çocuk ama sanki genç bir kız veya bir erkek oturuyor karşımızda.hiçbirinin oyuncağa çizgi filmine yani kısacası çocuklarla ilgili olan şeylere merakları yok.

mesela şimdiki çocukların herşey elinin altında.bir isteklerine bakar herşey.atıyorum bir çizgi film bir müzik bir oyun istedikleri zaman internetten hemen bulurlar ama bizim çocukluğumuz çok farklıydı.mesela bir çizgi filmi izlemek için tv karşısında saatlerce beklerdik o çıksın diye veya radyoları açıp sevdiğimiz müziklerin çalmasını beklerdik heyecanla.

kendi sesimizi kasete kaydedip dinlerken bile eğlenen çocuklardık.

oyunlar oynardık.dediğiniz gibi süper mario favori oyunlarmızdı.bıkmadan tekrar tekrar oynardık.hatta sona ulaştığımızda bile tekrar yine oynardık yarının olmasını merakla beklerdik ki kalkıp tekrar oynayalım diye.

hele evcilik oyunlarımız tam bir komediydi.kardeşimle beraber sandalyeleri alıp kendimiz ev yapardık.öğretmen olurduk doktor olurduk.oyuncak ayılarımızı hasta veya öğrenci haline getirdik.
    işte bizim böyle güzel çocukluğumuz oldu.biliyorum şimdiki çocuklar bizim bu yorumlarımızı okusalar kahkahalar atarlar halimize acırlar ama bence en güzel günleri biz yaşadık.
    şimdiki çocukların hayatını teknoloji mahfetti.

Durum:
    pembeli84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 9

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: 1980-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

90'larda çocuk olan biri olarak ayak bileğine takılarak oynanılan hop top.Gazetelerde takip ettiğim çizgi diziler.Annemin hazırladığı lokmaları arkadaşlarımla paylaşmak,Lunapark'ta dönme dolap veya çarpışan araba binmek.Özledim o yılları.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri