Sayfa 33/33 İlkİlk ... 232930313233
325 sonuçtan 321 ile 325 arası

Konu: Köprü

Asistan gamze0686 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Tecrübe Puanı
    0

dizi çok güzel di oyuncular mütişti
    acı hayatla aynı saatteydi hangisini izliycegimi şaşırıyordum

Yönetmen Yavlakoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İki kapılı bir han...
    Tecrübe Puanı
    42949681

Merhabalar…
    Epeydir başlığa yazmıyorum, bölümleri izlemeye ara vermiştim çünkü…
    Bugün bir bölüm izledim… Kaldığım yeri takip etmek ve geçmişi hatırlamak açısından buraya yazmak benim için iyi oluyor…O nedenle izlemişken yorumumu da yazayım dedim…

44.Bölüm..
    Bölüm Valimin, yeni takım elbise almak istemeyerek, eski takım elbisesini ısrarla onartıp kullanmak isteyişiyle başladı…(Harikasın Valim benim… )Ardından Beyto ve Hasan’ın askere ve köprünün yapımını engellemeye yönelik planlarıyla devam etti…

Gelelim detaylara...
    Ali Maruf ve Ethem…
    Ali Maruf’un dağ köylerine özel ilgisi ve aşı desteği...Kampanyanın arkasına gizlenmiş silah kaçakçılıkları. Kokuyu alan Mert ama bir adım öteye geçemeyişi...

Ali Maruf’un Valimin “Bir gün şehre bir adam gelir ve şehrin çivisi çıkar” ifadesiyle artık bilinen gerçek yüzü.
    İş sadece ispatta….

Valimin kapısını çalan Fransız menşeili altın şirketi…
    İlk gelen temsilci Melisa Hanım ve Valime ilginç teklifleri…Valimin orijinal yanıtları…Sahneye sonradan dahil olan Melek Hanım, eşinin değişen konuk profilinden duyduğu rahatsızlık ve küçük kıskançlıklar…
    Çok eğlendim bu sahneleri izlerken…

Muhteşem kartvizite sahip şirket avukatını Valim önce ayakta bekletmiyor, ardından Avukat Hanımdan (ah ne avukatlar var ya..)valimin bu jestine karşılık “herkesin kazanacağı” teklifler geliyor…

Valimden ise bu kazançlı teklife dair yorum gecikmiyor; “Ermeni soykırımını destekleyen adam da kazanacak mı…”

Hanımefendinin siyasetle işi yok…O kazançlı teklif derken, şirket sahibinin yanında, yatta harika bir hafta sonu tatili teklifinde bulunuyor…”

Valimin yorum sizi yine süper, “Sizi kötü beslemişler…Ben trendi takip etmiyorum.”

Ardından odaya giren Melek Hanım ve onun yanında gösterişli avukat hanıma, valimden baltayı taşa vurduğunu ifade eden okkalı sözler… “Ben Karadenizliyim. Denize, deniz havasına bayılırım. Benim denizden anladığım, takaya atlayıp, kafama balıkçı beresi geçirip, olta sallamaktır. Bir de türkü tutturdum mu sıtma görmemiş sesimle, hele bir de karım oldu mu yanımda, onunla suya sallamışsak ayaklarımızı, dünya dokunmasın bana…Hele Mösyo Pascal gibiler uzak dursunlar bizden…Yoksa ben mütevazı takamla iskele sancak demeden öyle bir bindiririm ki kocaman yatlarına ne olduğunu bile anlamaz, gömülür giderler Karadeniz’in kara sularına…”
    Aslan Valim benim…

Mühürlenen fakat çalışmaya devam eden fabrika ve yenilgi…
    Duruma Tekin’in yorum güzel…
    Yenilmek var, kaybetmek yok” Aslı: Artık bu bir hayal…
    Tekin: “Hayalin yoksa gerçeğin de yok…”
    Durumu öğrenen valimin Tekin’e tepkisi harika; “Kafayı çaksaydın adama…”
    Tekin’den gelen cevap, “İçerde bakarsın bana değil mi…”
    Valimden ise tabiî ki de onay…”He bakarım bakarım…”

Zeybeğin peşinde intikam peşinde bir Cemşit…Burnu çok iyi koku alan Zeybek ve adamı anında indiriş. Olay esnasına alışverişte birlikte olduğu Elmas ve tripleri…
    “Sakince kahve içemeyecek miyiz? Sakin sakin adam öldürdün…(Sanki adam keyfine öldürüyor…)
    Zeybeğin yanıt güzel; “Keşke gerek kalmasa ama hayatta kalmamızı sağlayan bu…”
    (Bunun da hemcinsi bir diğer kadın karakter gibi kafası basmıyor… Taşıyamıyorlar karizmaların ağırlığını…)

Bölümde Erdal ve Sırma azdı ama Erdal’ın Veli’ye söyledikleri yanlıştı. “Baban ***** dövdü”

Avukat Hanım’ın Valimi ziyaretinin etkisinde kalan Melek Hanım ve kıyafet reformu…
    “Babanız elden gidiyor…Adamın odasını huriler bastı…Beni beğenmiyor musun?”
    Valimin cevap güzel;“Ben seni beğenmiyorum, seviyorum..Çünkü yüzündeki çizgilerde ben varım.”

Havalı avukatla istediğini alamayan şirketin yeni elçisi Atalay Bey…Valimin tabiriyle, Taltay, Altay Bey…
    Yanıt güzel; “Siyanürle altın aramaya izin yok..”

Finalde ise, askerin kumanya aracına saldırı…

Oyuncu _BeRFiN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Barışım Kalbimdesin
    Tecrübe Puanı
    42949685

köprü her cumartesi 19:15 te max smart ta yayınlanıyor yeniden izlemek isteyen olursa ...
    ilk bölümlerde şu an ...

Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Tecrübe Puanı
    12025916

Gerçek hayattan alınmış bir hikaye olması yani recep yazıcıoğlu muhteşem bir dava adamıydı bir televizyon haberin de şöyle demişti doğuda görev alıyordu ve su kayagını çok seviyordu.
    antalyanın ,istanbulun denizi varsa bizimde baraj gölümüz var ne kadar çok severdi vatanını. valiyi oynayan ERDAL BEŞİKCİOĞLU NA diyeceğim hiç bir şey yok muhteşem. diziyi seyrederken ençok çatışma sahnesine ağlamış en çok valinin deli rolündeki kişiyle konuşmasına gülmüşümdür.akıllı deli derler ya o öyle bir kişilikti keşke yine yayınlasalar

Asistan vatan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Afyon
    Tecrübe Puanı
    1867767

startv 2 geliyormuş inşAllah köprüde tekrar gelir
    İmzadaki resmin boyutu 600x110 aşmamalıdır.

Sayfa 33/33 İlkİlk ... 232930313233

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)