ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ, CANNES’TE BOY GÖSTERİYOR... İŞTE DETAYLAR!...

6/5/2007 16:59

Antalya Altın Portakal Film Festivali ve Uluslararası Avrasya Film Festivali ile Türkiye’nin ilk film marketi olan Uluslararası Avrasya Film Market dünyanın en büyük film marketi olan Cannes’da, dünya film profesyonelleri ile bir kez daha buluşuyor. Türkiye’nin ilk ‘film festivali standı’ olarak geçtiğimiz yıl Cannes Film Market’te yer alan ve uluslararası sinema dünyasından büyük ilgi gören Festival ve Market standı, bu yıl tanıtım çalışmalarını daha geniş bir mekanda ve yoğun bir çalışma programı ile sürdürecek.

Festival bundan böyle özellikle uluslararası platform için, Reyhan Dökmen’in editörlüğünde ve Yazıhane’nin tasarımıyla yılda iki kez çıkaracağı; Golden Orange adlı prestij dergisinin birinci sayısını da Cannes’da dağıtacak.

Oscar’dan sonra Helen Mirren’ın Antalya Film Festivali ve Türkiye için özel düşüncelerini paylaştığı, Ferzan Özpetek, Fatih Akın gibi uluslararası yönetmenlerimizin filmleri ve Antalya Festivali ile ilgili düşüncelerini içeren röportajların yer alacağı dergi, Cannes’nın Quinzaine des Réalisateurs (Yönetmenlerin 15 Günü) bölümüne seçilen Yumurta’nın yönetmeni Semih Kaplanoğlu’nun da bir röportajını uluslararası okuyucuya ulaştıracak. Festival haberlerinin ötesinde, Antalya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini de sayfalarına konuk eden Orange dergisi "portakal" üzerine derlediği tatlılarla da Türk damak tadını Cannes’a taşıyacak.