Sayfa 19/201 İlkİlk ... 91516171819202122232969119 ... SonSon
1001 sonuçtan 91 ile 95 arası

Konu: Siyah Beyaz Aşk - Bölüm Yorumları (31)

Durum:
    zorlu ikili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Benim Kimsem Yok ki
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,308

Aldığı Beğeni: 89

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı pinkspiders Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A: "Ben senin sorunun ne buldum. Biliyorum yani,"
    F: "Doktor teşhisi koydu yani ha?"
    A: "Öyle"
    F: "Neymiş söyle bakim"
    A: "Sen beni değil, kendini sevmiyorsun, görüyorum...sen kendini sevmiyorsun, yalan mı?"

Sonra çok güzel kıvırıyor Ferhat. Selfie'lerden giriyor, 'Bizi bozarlar' dan çıkıyor. 20 küsur yıldır yapa yapa ustalaştığı şeyi tekrarlıyor; Yüzeyselliğin altına sığınıp, konuyu gerçeklerden saptırıyor. Gizlemek istediğini emniyet altına alıyor.

Merhaba içimi en acıtan yerdi bu sahne bu sözler en kötüsü insanın kendi ile barışık olmaması sevmemesi Aslı doğru teşhisi koydu Ferhat ın özünde olan buydu kendini sevmiyor ne sevilmeye nede sevmeye layık görmüyor kendisini

Çok güzel inceliklerde vardı sahnelerde ve dönüp dolaşıp o sahneleri tekrar izlerken buluyorum kendimi
    Ferhatın önce kendi ile barıştığını ve sonrasında sevgi aşkla Aslı yı sarıp sarmaladığı anları göreceğiz ben inanıyorum buna

2. Beğenenler;
    aleveylül (14-02-18), basak7 (16-02-18), Bristow (14-02-18), erennn (14-02-18), lavinya (14-02-18), Limerick (14-02-18), mazze (14-02-18), melim (14-02-18), ocean 85 (14-02-18), pinkspiders (14-02-18), tubaaslı (18-02-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    3,305

Aldığı Beğeni: 5,456

Bahsedilme
    25 Mesaj

Alıntı sebebin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler canım:love01:

Ferhat’la ilgili sıkıntımız yıkıntımız malesef ki bu. Büyük hayal kırıklığı.
    Eskiden sonsuz eksiye geçiş.. Ama artıya doğru yol alamaz mı alır.. Bu dönüşü olmayan bir yol değil ve biz de onu bekliyoruz..

Ferhat’ın aşlını eskisi gibi küçük ayrıntılarda da görmeyi, onun aşkı İçin savaşını. Aslı yöntemi öğretiyor, umarım öğrendikten sonrasında yine görürüz o güzel aşkını. O derin adama kavuşmayı bekleyeceğim...
    Zaten hala savaşmayacak Aslıya dayanacak bir omuz değil sırtına binecek bir yük olarak kalmaya devam edecekse ortada ne bir aşk ne bir ilişki ne evlilik olduğunu düşünemem ben....

Sağ baştan başlamalı herkesin sesini kesmeye kendi içlerinde sorunları kendilerine ama dışarda ailesinde koruyabilmeli.... Ferhat çabalasın olmayacak bir şey yok

4. Beğenenler;
    ozlem12 (14-02-18), sebebin (14-02-18)

Durum:
    Migrenella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Gökyüzü
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    460

Aldığı Beğeni: 401

Bahsedilme
    3 Mesaj

Herkese merhaba,

bir kasım akşamıydı, eşim ve kızım erken uyumuştu. Ben günün yorgunluğuna rağmen yatmak istemiyordum, biraz kendi kendime kalmak, kendime vakit ayırmak istiyordum.
    Her zaman yaptığım gibi kendime büyük kupada köpüklü bir Türk kahvesi yaptım, yanına %80 bitterim :) Elim nedense roman okumaya gitmedi o akşam veeee işte her şey böyle başladı.
    Meğer o akşam benim de siyahlarım beyaza, beyazlarım siyaha karışacakmış
    Gülse Birsel'in dizilerini saymaz isek ben de birçoğunuz gibi yerli dizi izlemeyenlerdendim; ama, bir yabancı dizi mi izlesem yoksa gezi programı mı yoksa yemek kanalı açıp hiç denemeyeceğim
    yemeklerin nasıl yapıldığını mı izlesem derkeeeeen kanal d'de Aslı'yı odasında mutsuz bir şekilde yalnız otururken ve çalan bir telefonu ararken gördüm (Aslı mutfağa inen Ebru'yu bekliyordu ve Ebru'yu Cem arıyordu).
    Dedim ki bir beş dakika bakayım, neler oluyor bizim dizilerimizde.
    Meğer o an SBA virüsünü damarlarıma zerk ediyormuşum da haberim yokmuş :happy0064

Beşinci bölümü izledikten sonra ilk hafta sonu tüm bölümleri izleyerek bağımlılığımı doruklara taşıdım, kendi ellerimle!
    Tabii ki sadece izlemek yetmedi, kim kimmiş neymiş dizi hakkında başka neler öğrenebilirim diye sanal ortamı karıştırırken buraya düştü yolum. İyi ki düştü, o kadar keyifli ki sizi okumak, o kadar iyi hissettiriyor ki.
    Bazı yorumlarda "yeminle benim aklımdan geçen" diyorum; çoğu kez okuduklarıma içimden şiddetle gülerken, gizli gülme krizi yaşarken dışarıya normal görünmeye çalışıyorum.
    Ama orada, baktığım ekranın arka tarafında aslında benimle aynı hisleri paylaşan veya benim göremediğim bir yönü ortaya koyup "yaa evet, haklı" dedirten bunca arkadaşımın olması öyle güzel ki!
    Bazen diyorum ki yazdıklarınızı okurken "sanki yüz yüze tanıyorum ben bu kadını" "sanki kendi iç sesimle konuşuyorum". Kısacası sizleri kendime çok yakın hissediyorum, nasıl yaptınız bunu bana bilmiyorum :confused: :img-kiss:

İyi ki yaptınız, sağ olunuz var olunuz efenim :)

Bunca zaman sizi uzaktan okudum takip ettim ve dedim ki artık sen de yaz, yoksa çatlayacaksın :img-hyste:img-hyste

Benim Ferhat'ın neden konuşma yetisini kaybettiğine dair bir teorim var. Hemen link vereyim, başka örnekleri de var, komada da kaldı sonuçta buyursunlar: Yabancı aksan Sendromu :)
    Konu Alexia tarafından (14-02-18 Saat 15:49 ) değiştirilmiştir.
    Beni en mutlu eden şey, havanın yüzüme dokunmasını hissetmek!

6. Beğenenler;
    *lalezar* (14-02-18), AdaMavi90 (14-02-18), Alexia (14-02-18), Bristow (14-02-18), efsaneask (14-02-18), gülüm_su (14-02-18), lavinya (14-02-18), Limaa (14-02-18), Limerick (14-02-18), marenostrum (14-02-18), mazze (14-02-18), melim (14-02-18), meltem-cmbl (14-02-18), mimoza17 (14-02-18), mydestiny (15-02-18), nazella (14-02-18), ocean 85 (14-02-18), ozlem12 (14-02-18), pinkspiders (14-02-18), samanyolu. (14-02-18), Sarel (14-02-18), sebebin (14-02-18), UniCorn1 (14-02-18), zorlu ikili (14-02-18)

Durum:
    pinkspiders - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    317

Aldığı Beğeni: 261

Bahsedilme
    3 Mesaj

Hani Ferhat "Ben ilk defa korktum biliyor musun?" diyor ya...

ardından Aslı da "Benim için mi? Ha Ferhat, benim için mi?" diyor...

Ferhat da itiraf ediyor.."Aynen...Bak ne duymak istiyorsun bilmiyorum ama..."

Sonra Aslı sadece Ferhat'ın içinden gelen ve gerçek olan bir şey duymak istediğini söylüyor.

Ah ne çok şey anlatıyor bu sahne bize... Aslı o kadar farkında ki karşısındaki adamın...O kadar net görüyor ki o parıltılı ambalajın içini...Oraya mahkum olmuş, karanlıkta kafası ellerinin arasında bağdaş kurmuş küçük Ferhat'ı...hani berber Nejdet'in oğlu olan, Gülsüm'e "Gülsümüm benim..." diyebilen, Yiğit'e dilediğince sarılabilen o küçük çocuğu... O çocuk ses versin istiyor... Burdayım, seni görüyorum ve duymak istiyorum! diyor...

Sonra hepimizin merak ettiği soru geliyor:

"Mesela ilk gün beni niye öldürmedin? Sakın şimdi sen çok güzeldin, ben seni kaçırmak istemedim falan filan oralara girme, çünkü o ilk gün de yemedim, şimdi de yemem!"

Sonrasında Ferhat'ın cevap vermediğini düşünüyor bir çok arkadaşımız. Bence gayet netti cevabı. Evet Ferhat'çaydı ama netti.

İlk önce gerçekten hissettiklerini ifade etmenin kendisi için ne kadar zor olduğunu söyledi.

"Benim için kolay olmuyor ama...Hani böyle bazen şey oluyor ya.. Bir şeyler söylemek istiyorsun ama söyleyemiyorsun. Bende hep oluyor işte, söyleyemiyorum. "

Çünkü yıllar boyunca hislerini köreltmeye çalışmıştı. Babasının bahsettiği o 'Canı acımayan adamdan korkacaksın...' daki canı acımayan adam olmaya çalışmıştı hep...Şimdi yok ettiğini düşündüğü hislerinin varlığını kabul etmek, üstelik bir de sözcüklere dökmek çok zordu.

Sonrasında da Ferhat'ça anlattı işte;

Bana dayım ve biraz da annem tarafından bir rol biçildi. Onların beklentilerine göre şekillendim ve bunu hiç de sorun etmedim. Benden her şeyi bekleyebilirler, tüm yüklerini taşırım (boş ve ağır sandık). Fakat kendi kendime yasaklar da koydum. Onların her doğrusunu kabul etmedim. Evet kendimi bir hücreye kapatmış olabilirim ama gardiyanı da yine benim dedi.

Yani;

"Namık seni öldürme emri verdi, her zaman onun beklentilerine karşılık vermeye alışkındım ve seni o ormana götürdüm ama kendime koyduğum kurallara uymuyordu seni öldürmek. Öldüremedim."

dedi.

Sonra da ekledi,

F: "Anlıyor musun ne demek istediğimi bilmiyorum ama..."

A: "Anlıyorum!"

8. Beğenenler;
    AdaMavi90 (14-02-18), aleveylül (14-02-18), basak7 (16-02-18), Bristow (14-02-18), gülüm_su (14-02-18), lavinya (14-02-18), Limerick (14-02-18), mazze (14-02-18), melim (14-02-18), Migrenella (14-02-18), mimoza17 (14-02-18), mydestiny (15-02-18), nihz (14-02-18), Sarel (14-02-18), sarenza (14-02-18), UniCorn1 (14-02-18), YESIL8 (14-02-18), zorlu ikili (14-02-18)

Durum:
    sebebin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    5,802

Aldığı Beğeni: 6,559

Bahsedilme
    41 Mesaj

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten hala savaşmayacak Aslıya dayanacak bir omuz değil sırtına binecek bir yük olarak kalmaya devam edecekse ortada ne bir aşk ne bir ilişki ne evlilik olduğunu düşünemem ben....

Sağ baştan başlamalı herkesin sesini kesmeye kendi içlerinde sorunları kendilerine ama dışarda ailesinde koruyabilmeli.... Ferhat çabalasın olmayacak bir şey yok
    Evet o bir çabalamaya başlasa olmayacak bir şey yok.. Artık tedaviyi kabul ettiğine göre de Aslının omzuna bir yük olmaktan çıkıp onunla yanyana yürümeyi denemesi lazım. Denediğinde bir iki tökezleyecek belki ama başaracak. Yanında Aslı varken başarması çok zor olmayacak. Elinden düşmemesi için sımsıkı tutan biri var. İzin vermeyecek onun düşmesine Aslı...
    Ben toplarım sandım. Senin gözlerinde, benim avuçlarımda kaldı cam kırıkları..

10. Beğenenler;
    AdaMavi90 (14-02-18), Limaa (14-02-18), ocean 85 (14-02-18), zorlu ikili (14-02-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri