Sayfa 100/201 İlkİlk ... 509096979899100101102103104110150200 ... SonSon
1001 sonuçtan 496 ile 500 arası

Konu: Siyah Beyaz Aşk - Bölüm Yorumları (38)

Durum:
    em210 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    102

Aldığı Beğeni: 117

Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese günaydınn öğlen oldu farkındayım erken kalktımda aslında neyse sabah sabah 2. Bölümün başını izliyim dedim Ferhatın silahı çektiği ve evlenelim dediği kısım çok seviyorum o sahneleri niye bilmiyorum aklıma bir hayal düştü benim 2. Evlenme teklifi hayalimi yazayım size Ferhat,Aslıyı ormanlık bir alana götürsün Aslı tabi meraklı niye geldik buraya Ferhat? ilk önce sık ağaçlar içinden geçsinler Ferhat hatta kolundan çekiştirsin Aslı tabi biraz endişeli biraz meraklı sonra o ağaçlar küçük bir kumsala açılsın el ele deniz kenarına yürüsünler dalgalar hafifçe ayaklarına gelirken Ferhat aniden eğilsin Yüzüğü çıkarıp benimle evlenmen gerek doktor desin ve eklesin yani benimle evlenir misin desin sonra Aslı ne olur tabi şook çok güzel olmaz mı

2. Beğenenler;
    AdaMavi90 (09-03-18), ARZUM 1 (09-03-18), cerbe (09-03-18), UniCorn1 (09-03-18)

Durum:
    esmamüge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Denizli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    215

Aldığı Beğeni: 401

Bahsedilme
    6 Mesaj

Alıntı sebebin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O sarılmadan bir şey çıkarsa Aslının gidişi tümü anlamını yitirecek.
    Aslı Ferhat’a kızgın olduğundan gitmedi ki sarılınca geçsin..
    Aslı Ferhat’ta değişmeyenlere gitti, Aslı kendi değişimine gitti..

Orada sarılırlar ve birleşirlerse gidişlerin tüm anlamı bitecek ve komediye dönecek.

Eğer birleşme 1 bölüm içinde olacaksa bile bu zaman atlaması ve bazı değişimlerin bize gösterilmesi ile olmalı.
    Öyle olmalı ki çünkü Aslının bu çöküşünün de zamana ihtiyacı var.
    Belki zaman atlamasi su sarki icin olur
    Sarki arka fonda akarken bir hafta gecer falan
    Ayy ben ferhatsiz bir hafta dayanamam yaa hahaha
    Asli nasil dayancak

4. Beğenenler;
    asdemas (09-03-18), sebebin (09-03-18), UniCorn1 (09-03-18)

Durum:
    lavinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Ankara
    Konular
    22
    Verdiği Beğeni
    2,914

Aldığı Beğeni: 1,797

Bahsedilme
    29 Mesaj

Sevgili nihz yorumuna eklemek isteyebileceğim hiç bir şey yok.:img-clapp:img-ok:
    Sadece yazdıklarına aynen katıldığımı belirtirim. :img-yes: Aslı ve Ferhat'ı muhteşem anlatmışsın.:img-ok:

Ferhat'ın birden beyaza geçmesi benim için hiç inandırıcı olmazdı. Şu anda bile Ferhat'ın çok çabuk dönüşüyor olmasından endişeliyim. Adam çok değişti.

Benim kocam bana hiç seni seviyorum demedi biliyor musunuz. Sitem ettiğimde "sevdiğimi bilmiyor musun, sözle mi söylemem lazım" derdi. Evet bilirdim sevdiğini, hep bildim. Bazı insanları sözleriyle değil ifadeleriyle kendilerini anlatırlar. Sevdiklerine verdikleri değeri de sözleriyle değil, tavır, davranış ve ifadeleriyle verirler. Ferhat bence hiç bir zaman Kiralık Aşk'ta ki Ömer veya İstanbullu Gelin'de ki Faruk olmayacak. Olmasını ister miyim. Asla istemem. Ferhat şahsına münhasır bir adam. Ömer Defne'yi, Faruk Süreyya'yı Ferhat'ın Aslı'yı sevdiğinden daha mı çok seviyor. Kesinlikle değil. Ferhat'ın aşkını Ömer ve Faruk'un aşkına değişmem. İkisinin aşkı bir olsa Ferhat'ın Aslı'ya olan aşkına denk gelmez. Tabii bana göre.

Alıntı nihz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buralara uğrayacak zamanım pek olmadı bu hafta dolayısı ile forumu da pek takip edemedim. bölümün pek keyifli olmaması da bu etken tabi...

ben şöyle genel bir Aslı&Ferhat yorumu yapıp, bende düşündürdükleri üzerine bir kaç kelam yazıp kaçacağım...

Aslı benim izlediğim türk dizileri içinde en tutarlı, en güçlü, en sağlam ve duruşunu en bi sevdiğim karakter oldu. umarım böyle de devam eder... olaylara durumlara karşı tavrı çok net, çok anlaşılır ve çok mantıklı kurgulanıyor diye düşünüyorum... mesleği bile karakterine çok uygun seçilmiş... o bir doktor... ve ilişkide de doktor... ilişkide ona seçilen rolde bu... aşkta mantıklı, doğru ve sağlıklı olan taraf Aslı... beyaz olan o... yürünecek yol onunki... seçilecek taraf onunki... varılacak nokta onun durduğu taraf... dolayısı ile sunulan ilişkide onun haklılığını sorgulayacağım hiçbir nokta yok. gönül ister ki, Ferhat hemen çok acil bir şekilde bu beyazlığa, doğruluğa doğru anında cevap versin ama reelde bunun pek mümkün olmadığını düşünüyorum... teoride olması gerektiğini düşündüğümüz şeylerin, pratiğe o kadar da çabuk dökülmediğini çoğumuz tecrübe etmişizdir. hep ama hep dediğim bir şey var... hayat dediğimiz yer 2x2=4 etmez. bu böyle olursa, o öyle olur diyebileceğimiz bir yer değil, bir sürü yan faktör olması gerekeni geciktirir... normal bir kadın-erkek ilişkisinde bile çok ciddi gel-gitler, anlaşmazlıklar, sorunlar olurken... ruhu yara ile kaplanmış partner ile ilişki daha da zor hale gelir... tabii ki Aslı'nın da yaraları, üzüntüleri var ama Ferhat'a göre hayatını daha normalize edebilmiş bir karakter o... dediğim gibi ilişkinin doktoru Aslı, hastası ise Ferhat... ben bu pencereden bakıyorum... Ferhat'ı bir hasta olarak gördüğümden sebep beklentimi minimal seviyede tutuyorum... forumun genelinden farklı olarak... bunu niye yapmadı, neden sözcüklerle kendini tanımlayamadı, o hareketi yapması neden geciktiyi anlıyorum... Aslı'nın cesur oluşunu, hissettiğini hemen uygulamaya döküşünü de bu perspektiften değerlendiriyorum... çünkü Aslı normal... çünkü Ferhat anormal... normaller normal olarak mantıklı olanı yapar... anormaller de normal olarak mantıksızı yapar... her hastanın tedaviye cevap verişi, hastalığının boyutu, yaşadığı hasara göre farklı olur... bana göre 12 yaşından sonrası kayıp bir adam, hiçbir kadın ile annesi de dahil normal bir ilişki yaşamamış bir adam da aynı Ferhat gibi hareket eder. Ferhat'ın evrilebilmesi için zamana ihtiyacı var, 5 bölümle, 2 sevişme ile, aşkla tanışması ile beraber hemen karadan aka yol alması ne dizi de ne de gerçek hayatta bana sorarsanız mümkün değil... ruhuna tecavüz edilmiş bir adamın hemencecik aşk adamı olmasını beklemek benim aklıma çok da yatkın bir durum değil... önce emekleyecek ki bence 2-3 bölümdür emekliyor zaten sonra ayakta duracak tay tay yapacak sonra bir kaç adım atacak sonra yürümeye sonra koşmaya başlayacak... bunları yaparken dış faktörler devreye girecek emeklemeyi öğrenen o bebek, yaşadığı son olaydan etkilenip ayağa kalkmaya bir türlü cesaret edemeyecek ama yanında öyle bir güç hissedecek ki, eninde sonunda kalkacak... tam kalkacak ani bir gürültü yüzünden popo üstü düşecek... poposu acıdığı için bir daha kalkmak istemeyecek belki ama yürümek o kadar tatlı gelecek ki, yeniden deneyecek...

bütün bunların yanı sıra şunu da diyebilir tabi, aman canım bu kız da buna mecbur mu? ama gelin bunu aşka düşen Aslı'ya sorun bakalım... tıpkı Ferhat'ı anladığım gibi,6-7 bölüm önce ''sen hastasın ama bende doktorum, seni iyileştiririm'' diye Aslı'nın o kararlılıktan bu bıkmışlığa, vazgeçmişliğe gelmesini anlıyorum çünkü dedim ya siz bazen ne kadar isterseniz isteyin, ne kadar kararlı olursanız olun yan faktörler sizi yolunuzdan, aşkınızdan, isteklerinizden uzaklaştırıp bambaşka bir duygunun içine hapseder... yapmam dediklerinizi yapar, istemem dediklerinizi ister, kararlık olduğunu yoldan sapıp başka bir yola girmenize sebep olur... hayat bu işte... hayat o yüzden büyük konuştuklarını yedirir insana... teoride başka bir hayat tasarlarken pratikte bambaşka bir hayat yaşarsınız...

6. Beğenenler;
    ARZUM 1 (09-03-18), Bristow (09-03-18), Diyarbekirli (10-03-18), Sevdasi (09-03-18), zorlu ikili (09-03-18)

Durum:
    CaniMelekkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Uzaylılarla Piknikte
    Konular
    14
    Verdiği Beğeni
    113

Aldığı Beğeni: 790

Bahsedilme
    7 Mesaj

bu evin durumu baya komedi gibi bir hal almaya başlayacak gibi
    Düşünsenize zamanında @sebebin ile yazdıklarımız oluyormuş

Al sana hayatımızın en büyük şoku :rip::rip::rip:

Toplumun Kanayan Yarası

364 Gün Boyunca İşkence Gören ve Sadece Bir Gün Hatırlanan
    Kadınların, Kadınlar Gününü Kutlamıyorum..

8. Beğenenler;
    sebebin (09-03-18), UniCorn1 (09-03-18)

Durum:
    legends_of - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    **EFSANE**
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    997

Aldığı Beğeni: 1,158

Bahsedilme
    17 Mesaj

Selam...

Alıntı lavinya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baharım, Aslı acılar çekiyor da Ferhat çekmiyor mu? Adam Yiğit mesut olsun, Aslı mesut olsun der, yeğen gelir bir karış boyuyla katilsin sen der, karısı der, kardeşi der. O sadece eyvallah der. Acıyla, ıstırapla. Ferhat gününü gün ediyor ama Aslı acı çekiyor öyle mi? Yapma etme kuzum ya. Adamın Aslı için neler yaptığını nasıl görmezden geliyorsun? Aslı'nın hayatı diyoruz ya Ferhat'ın? Adamın her hakkı elinden alınmış ve hala siz mutlu olun yeter ki diyor. Yiğit'e bir şey olmasın, Gülsüm'e bir zarar gelmesin, aman yeter istediği hayatı yaşasın, Aslımın kılına zarar gelmesin, tek yüzü gülsün, konuşsun istediği gibi ben onlara amadeyim demiyor mu? Aslı kahvaltıda konuşmadı diye neden konuşmuyorsun demedi mi? onu hiç bir zaman üzgün görmeye dayanamadı. Kıyamıyor Aslı'sına. Yüzü güldüğünde Ferhat mutlu oluyor, karnı doyduğunda rahatlıyor.
    Ama lavinyam ben Ferhat dört dörtlük güller içinde acısız dertsiz yaşıyor demedim ki. Tam tersi Ferhat ın acılar adamı olmasından en çok rahatsız olanlardan birisiyim. Ferhat acının hemde dip noktasında. Karakterine ben uygun bulmuyorum bile bu kadar ben hiç gezmedim ben hiç gülmedim ben hiç mutlu olmadım serzenişlerini. Ferhat benim gözümde o acıların dibinde yine yaşar ama karşısındakine ajitasyon yapmazdı. Bu tabi olayın farklı boyutu...:ranger:
    Ben diyorum ki Aslı acı çekiyor ve Ferhat buna dair bir davranış sergilesin. ASLI Ferhat ın acılarında her daim yanındaydı. Onunla konuşmaya çalıştı kendisinden anılar anlattı bak bende çok mutlu bir hayat sürmedim ama yaşamaktan vazgeçmedim imajı verdi. İstiyorum ki Ferhat ta Aslı şuan acı içindeyken ben varım dediği sahnede ki gibi lafının arkasında durup gereğini yapsın.. Karanlıktan Aslı için çıksın.. Ordan çıkması gerektiğini idrak etmesi gereken bir aşamadayız ben bunun derdindeyim. Bir türlü ben karanlığım olayından çıkamıyoruz. Yetmedi mi?
    Ferhat ın sarılması bakması o şu bu artık anlam ifade etmiyor. O dünyadan çıkmak için çaba sarf ettiğini görmek istiyorum. Artık Aslı vurma dedi vurmadım olayı yeterli değil. Evet o durumlar bir başlangıç ama o evreyi geçtik. Yine dönüp başa sarmayalım diyorum. Sırf hareket katmak için 5 dakikalık ayrılık sonra hoop kavuştuk yine kaçtık kaçırıldık bu sahneler izkeyiciyi sıkıyor belliki reyting de belli. Uzun ayrılık derdin de ise hiç değilim. İkisi birlikte o dünya ile savaşsın artık. Namık ı mı düşman görürler başkalarını mı bilemem....:confused:

10. Beğenenler;
    AdaMavi90 (09-03-18), Alexia (09-03-18), Bristow (09-03-18), lavinya (09-03-18), meltem-cmbl (09-03-18), ozlem12 (09-03-18), sebebin (09-03-18), UniCorn1 (09-03-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri