Sayfa 4/201 İlkİlk 123456781454104 ... SonSon
1001 sonuçtan 16 ile 20 arası

Konu: Siyah Beyaz Aşk - Bölüm Yorumları (39)

Durum:
    grida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    jüpiter
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    541

Aldığı Beğeni: 722

Bahsedilme
    4 Mesaj

Yeni başlığımız hayırlı uğurlu olsun.

Umut en büyük kötülüktür işkenceyi uzatır demiş Irvın Yalom. Umut etmekten yorulduğumuz için uzun uzun kelimelere dökülüp konuşmak istemiyorum. Erkan bey şu forumu adam akıllı okuyup değerlendirseydi dizinin mantığını kavrayıp ona göre bir harita çizerdi.

Sema ve eylemin yazım diline hakim değilim ama sansasyonel işleri başlatıp toplumsal çatışma yaşattıkları için çoğu işlerini bırakmışlar sizden duyduklarımla. Demek ki bu kadınlar farklı bir iş için kolları sıvıyorlar. Kurdukları ilk dünya açıkcası çok amerikan variydi ama benim hoşuma gitti. İzliyen kaçan yada kaçmakta olan kitlenin hoşuna gitti.

Erkan bey farkını tam o noktada göstericekti. Biz sokakta bu tiplemede adamları görüyoruz. Hergün yaşamaktan vazgeçmeyen Aslıları görüyoruz. Biz sokakta cool Ferhat görmüyoruz. Yaşamak için boyun eğmiş gibi yapan ama savaşına devam eden Aslı görmüyoruz.

Ferhat gibi hayatının en kötü gününden sıyrılıp kabuklarla örülmüş kendi içinde yaşattığı o çocuğu kimse görmesin diye ruhsuzlaşmış. Herkese güvenmediği için hayatının tüm evresinde tetikte yaşamış ve bu yüzden hep bir kaç adım ötesini öngörmüş bir adamı 4 yıl askerlik 6 yıl hapishaneya ve Azad babaya mahkum eden senaristin yazdığı yazacağı ve söyleyeceği hiç bir şey umrumda değildir.

Çocuk avutmak istiyor kuşlusunda avutsun. Tutarlı yazdığı tek bir karakteri yok hala inanmıyorumları savurabiliyor. Kızgınlık yaşamıyorum. Kırgın hiç değilim. Aklı başında her birey gibi yaptığı şeylerin sorumluluğunu alır. 4 sezon karagül izleyen arkadaşlarım siz bu zülme nasıl dayandınız ?

Bu dizi sezon sonu görür şurda yaza bir şey kalmadı ama kendisinde çok götürür. Birce hanımı sanatçı kişiliğini ve insanlığını çok takdir ederim. İbrahim beyin oynadığı Ferhat tiplemesi için tebrik ediyorum. Hepimizi ferhattan tiksindirdi. Rolünün hakkını veriyor. Kendisinin insanlığı ve duruşuna dair bir izlenimim yok. İkisinede bambaşka projelerde bol başarılar.

2. Beğenenler;
    AdaMavi90 (12-03-18), Limaa (12-03-18), Migrenella (12-03-18), ozlem12 (12-03-18), Saba (12-03-18), sebebin (12-03-18)

Durum:
    esmamüge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Denizli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    215

Aldığı Beğeni: 401

Bahsedilme
    6 Mesaj

Ekibin cektigi bir video var setten
    Taksinin icinde biri var acaba dedim kerem mi ki o hahah
    Yeni baslik hayirli ugurlu gelsin insallah
    Dizimizin adini duyurdugu
    Guzel bir bolum izleriz insallah :)

Durum:
    *lalezar* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    alias1758
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    318

Aldığı Beğeni: 64

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Limaa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu yazdıkların korkunç biliyor musun ? O kadar belli oluyor ki önyargısı ve gelişime kapalı oluşu herşeyi en doğru şekle kendisinin getirdiğini zannedişi inanılmaz. Belkide en iyisi ya bilemiyorum kendisi bu kafada devam eder yakında çoğu senarist internet dizilerine çalışır kendiside dünya halkı uzaya çıkınca dünyada kalan son insan gibi TV de kalsın buraların kralı benim desin ne yapalım yani...

Bende şunu soruyorum işte hangi iş ahlakına sığınarak zerre inanmadığınız saygı duymadığınız bir işi kabul edip ondan para kazanırsınız ???
    yazdıklarım, kendisinin yazdığı cümleler.

sevmeyi yeni öğrendiği ile ilgili, Ferhat sevginin ne olduğunu sevmeyi sevilmeyi gayet iyi bilen bir karakter. babasına ve yiğite olan sevgisini görmezden gelemeyiz ki. dedim
    baba-kardeş sevmekle kadın sevmek aynı değil dedi.
    tabii ki aynı değil ama sevginin, birini seviyor olmanın ne olduğunu, sevdiği insanlara nasıl davranılması gerektiğini biliyor sonuçta değil mi. Aslıya tavrı pek ona kıymet veriyormuş gibi gelmiyor açıkçası, dedim.
    hiçbirimizin sizinle kişisel bi problemi yok buna emin olun. ama bizim çok severek bağlandığımız izlediğimiz değişimini merakla beklediğimiz karaktere "ben ona inanmadım dediğiniz" an diziyle bağlarımz koptu malesef, dedim.
    ama gerçekten inanmadım...nedenleri de söyledim... dedi.

boldladığım sorunu ben tee ne zaman yazmıştım kuşluda ama görmedi sanırım (gerçi etiketlemiş miydim hatırlamıyorum,çünkü o dönem ağzını açana saldıyordu herkes, korkmuş olabilirim )
    görse cevap verirdi herhalde, herşeyi okuduğunu belirtmişti.
    ama birisi tekrar sorarsa cevabı duymayı çok isterim.

5. Beğenenler;
    AdaMavi90 (12-03-18), Limaa (12-03-18), Saba (12-03-18), sebebin (12-03-18), UniCorn1 (13-03-18)

Durum:
    grida - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    jüpiter
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    541

Aldığı Beğeni: 722

Bahsedilme
    4 Mesaj

Alıntı sebebin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Limaa, grida ve lalezar :love01:
    Hepinize katılıyorum alıntılamaya yetişemedim:)

Ferhat’ın bu fazla, ağır kıro halleri İbrahimin de eklentileri ile olabilir ama onu bu hale getiren kimdi peki.
    Kim yazdı ıslahevini cezaevini ve 4 yıllık acılı askerliği.

İbrahim başta neden öyle değildi de bu durumdan sonra öyle oldu diye sorarlar adama. Bu misyon ona yüklenince böyle olmaya başladı ve konuşamama durumu geldikçe de İbrahim arttırdı.
    Ama onu da bu duruma öteledi senaryo.
    Başta konuşan Ferhat vardı, konuşamayan yaptılar.
    SIKINTI YOK’ları Erkan bey yazmıyormuş, İbrahim ekliyormuş. Eee başka replik yok ki, adam da boşluk olmasın diye Ferhat’a dair en bildiği iki kelimeyi ekliyor oraya..
    Başka kelime yok ki konuşmalarda. Onu da Erkan bey yazmıyorsa Ferhat aaaa bile demeyecek demek ki..
    Eyvah eyvah
    Sebebin biliyorsun ki bizde Sıkıntı yok. Bu diziye emek veren onca insan var. Bunu söyleyip demogoji yapmayı biliyor ama zamanından çalıp diziyi izleyen belli bir kesmi görmezde gelebiliyor. Kusura bakmayın arkadaşlar ama inşallah çukur ve survivor bu hafta sba yere çakar. Aklı başında bir adamda gider üstüne bir bardak su içer.

7. Beğenenler;
    erennn (12-03-18), Limaa (12-03-18), sebebin (12-03-18), UniCorn1 (13-03-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    3,306

Aldığı Beğeni: 5,463

Bahsedilme
    25 Mesaj

Ayhan olmadı yenisi geliyor hadi hayırlı olsun :)) Ben sıkıldım artık diziye giren kadınlardan bıktım...Siyah Beyaz Aşk dizisine Selin Köseoğlu dahil olmuş. Genç yetenek, Aslı'nın yeğeni Jülide rolüyle 22. bölümden itibaren hikâyede tansiyonu yükseltecek. Aslı ve Ferhat'ın aşkı yeni sürpriz gelişmelerle yine büyük sınavlardan geçecek.

EDİT: Lalezar cım görse cevap vermeyi geç linç ettirirdi :)) Kadın sevmek aynı mı ? Bir şey demiyorum ahahah aklıma kötü şeyler geliyor Ferhatı kendisinden esinlenmiş bence

9. Beğenenler;
    UniCorn1 (13-03-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri