Sayfa 70/201 İlkİlk ... 206066676869707172737480120170 ... SonSon
1001 sonuçtan 346 ile 350 arası

Konu: Siyah Beyaz Aşk - Bölüm Yorumları (36)

Durum:
    YESIL8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kırmızı
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    2,635

Aldığı Beğeni: 3,525

Bahsedilme
    87 Mesaj

Alıntı UniCorn1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada aslında dün yazacaktım ama malum yazamadım.. İçimde de kalmasın ağırlık yapıyor sonra ( ahh @YESIL8 'ciğim o diyetlerr ahhh:closed_2...

Dün başlığı okurken şunu farkettim. Herkes diziyi izlerken kendi yaşadıklarıyla bir şekilde bağdaştırmış. Sonra da buraya yorum olarak yazmış.
    Ben böyleydim aslı böyleydi diye.. Kaybettiklerimizin acısını da paylaşmışız bir nevi yorumlarımızda. Sonra hepimiz birbirimize destek olmuşuz.
    Farklı yaşamışız belki acılarımızı, farklı yansıtmışız, farklı çok değişik hikayelerle vermişiz kayıplarımızı ama anlamışız birbirimizi..
    Verilen repler, özel mesajlar, profil mesajları vs.. hepimiz saygıyla paylaşmışız acıyı, anlamışız.
    Aslı gibi bende yorumları okurken "aynıymış... aynıymışız yani..." dedim.
    Ne kadar güzel bir şey değil mi. Bunu görünce sanal bir dizi forumundan bu kadar güzel şeyleri paylaşabilmek, acıya, duaya ortak olabilmek...
    Dediğim gibi dün yazacaktım ama bugüne kısmetmiş.Dün bunları Görünce çok güzel, çok iyi hissettim...Cansınız..

P.S: @YESIL8 avatarın diyorum avatarın.. Allahım krizzzz... yerlerdeyimmm :img-hyste:img-hyste:img-hyste
    Çok başka kişilik ve karakterlere sahip olsak da acılar ve yaralar bizi birleştirebiliyorsa eğer birlikte gülmeyi de başarabiliriz...:)

İlk avatarımda Yeşül ferhatı itiyordu..Bir Yeşül e yakıştıramayan Sarel için @ozlem12 ;tersten yaptı gifi

ahahah halbü kii iterek de Ferhat la çok çok başka şeyler yapabiliriz :)

ayrıca içimden geldi @Sarel ; :img-tomat:img-hyste

gülümsüyorsun biliyorum..:)

Bu arada Ferhat şu avatar la

Sevgili @AFKFan ;a göre sahnelerin yansıması olacak..Ki görüyoruz hepimiz evet yansıyor...
    Bence 4 teki bu öpüşme sahnesi de yansımalı artık...

madem ayrılık çanları çalıyor...gitmeden öp aslı Ferhat ı şöyle muckkkkksss seslisinden o da yansısın ...içimizde hiç bir şey kalmasın..hiç bir şey

@Legends_of
    ; alev alev yandığım doğru ...küllerimden doğar mıyım Ferhata doğru ..:becky:
    tek kavrulan ben olmayayım...paylaşmak güzeldir :img-hyste:img-hyste

not: @AFKFan ;rica ediciem gel..yansımak istiyorum ben artık...liiiitttfeeen rica ediyoruuum :becky:

fragmnın çok başka olup yine benim çok başka dünyada oluşum...
    dünya göçerken yeşül saçını tarar :img-hyste:img-hyste

iddiayı başlatıyorum..

Aslı ne zaman gidecek?

Spoiler İçermektedir

2. Beğenenler;
    AdaMavi90 (01-03-18), AFKfan (02-03-18), legends_of (01-03-18), Limaa (01-03-18), ozlem12 (01-03-18), Sarel (01-03-18), sebebin (01-03-18), syno (01-03-18), UniCorn1 (01-03-18)

Durum:
    sebebin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    5,802

Aldığı Beğeni: 6,559

Bahsedilme
    41 Mesaj

Alıntı AdaMavi90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İNŞALLAH artık BU SORGULAMA VE KAYBOLMA HALİ senaryonun bizim istediğimiz gibi şekillenmesine neden olur. Ferhat önce kendi inanmalı öyle bir cesaret göstermeli ki Aslı da yeniden kendini bulsun. Aslı herşeyden vazgeçti kendinden vazgeçti. Ferhat İNADIRMALI ARTIK ONU ONA UMUDUNU geri vermeli. Şimdi Aslı kaybolmuş bir kız çocuğu gibi. Ferhat nasıl yanında olacak GERÇEKTEN CESARET EDEBİLECEK Mİ BUNA, KABULLENMEYİP SAVAŞACAK MI. Eski Aslıyı Aslıya gösterebilecek mi. SEN BUNLARI YAPARDIN, SENİN UMUDUN VARDI, AMAÇLARIN VARDI diyebilecek mi kaybettiklerini ona geri verebilecek mi.

Herkes'in Ferhat'ın çabasını o eski tutkusunu görmeye ihtiyacı var. ASLI KAYIP. ONU BULUP ÇIKARABİLECK Mİ. ELİNE SİLGİYİ ALIP SİLMEYE YENİDEN YAZMAYA CESARET EDEVİLECEK Mİ. İşte görmek istediğimiz Ferhat bu.

ve bir şarkı yine Aslı'yı anlatır.

Spoiler İçermektedir
    Aslı Ferhata ilk bölümlerde demişti. Umutla ilgili, umut edince her şey güzel oluyor sen de dene bir şey kaybetmezsin gibisinden..
    Aslı umudunu da kaybetti artık. Aslı sahip olduğu tüm güzellikleri bu karanlıkta kaybetti.
    Ferhat kaybettirdi demiyorum ama kaybetti işte öyle ya da böyle..

Ferhatın Aslıya eski Aslıyı gösterme zamanı. Ferhatın Aslıya ayna olma zamanı..

Senaryo artık bir yerinden rayına oturmalı. Karakterler netleşmeli, olacaklar belirlenmeli. Aslı uzaklaşacaksa net olmalı, kalacaksa da. Hepimiz bir bölümcük doldurmak ve yükseltmek adına yazılmış olaylardan gelgitlerden, ayrılık vari olan ama olmayan hallerden, yakınlaşmış görünüp aslında uzak kalmalarından yorulduk,tükendik. Ne olacaksa olsun ama sağlam olsun, gerçek olsun..

Artık inanamıyoruz ki.. Ayrılıyorlar mı aman bir bakalım cidden uzun soluklu ve gerçekçi mi olacak diyoruz:)

Cidden fragmana güvenmiyorum ben. Bir anlık kararı olabilir Erkan beyin, sonraki bölüm oluştuğu kendisinden memnun, bir iki cümle ile ikna edilmiş bir Aslı görebiliriz. :) Şaşırmam da. Ama ben cidden artık netlik istiyorum. Mehter takımından beteriz ileri geri, ileri geri..

Senaryo artık cidden bu aşk için Ferhatın da çabaladığı kısma geçmeli bana göre. Artık Ferhatın Aslı için, Aslının da ellerinden tutarak aydınlık için adım attığı yere geçmeli. En azından çabalamasına geçmeli...

Şarkı cukk... Ve çok iyi:good:
    Ben toplarım sandım. Senin gözlerinde, benim avuçlarımda kaldı cam kırıkları..

4. Beğenenler;
    AdaMavi90 (01-03-18), legends_of (01-03-18), Limaa (01-03-18), UniCorn1 (01-03-18)

Durum:
    Limaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    3,304

Aldığı Beğeni: 5,429

Bahsedilme
    25 Mesaj

Biz Aslının hallerini neden sevmiyorduk .Özellikle Sebebin cim ve ben ,bu tür orantısız ve kör bi verişin sonunun Aslı için korkunç olacağını .Sonunda yok olacağını kendisinden geriye bir şey kalmayacağını düşünmüştük .Aslında tam olarak korktuğumuz şey oldu .Aslı bitti vere vere bir şey kalmadı boşaldı . İşte Ferhatın hiç çabalamamasına tepkimizde korkumuzda bundandı . Aşk birlikte çağladığında önüne katar götürür .Tek tarafın suyu ile olmaz o iş .Olmuyor .:icon_sorr:good::img-cray:

6. Beğenenler;
    legends_of (01-03-18), sebebin (01-03-18), UniCorn1 (01-03-18), YESIL8 (01-03-18)

Durum:
    UniCorn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    2,798

Aldığı Beğeni: 1,124

Bahsedilme
    14 Mesaj

Alıntı YESIL8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok başka kişilik ve karakterlere sahip olsak da acılar ve yaralar bizi birleştirebiliyorsa eğer birlikte gülmeyi de başarabiliriz...:)

İlk avatarımda Yeşül ferhatı itiyordu..Bir Yeşül e yakıştıramayan Sarel için @ozlem12 ;tersten yaptı gifi

ahahah halbü kii iterek de Ferhat la çok çok başka şeyler yapabiliriz :)

ayrıca içimden geldi @Sarel ;

gülümsüyorsun biliyorum..:)

Bu arada Ferhat şu avatar la

Sevgili @AFKFan ;a göre sahnelerin yansıması olacak..Ki görüyoruz hepimiz evet yansıyor...
    Bence 4 teki bu öpüşme sahnesi de yansımalı artık...

madem ayrılık çanları çalıyor...gitmeden öp aslı Ferhat ı şöyle muckkkkksss seslisinden o da yansısın ...içimizde hiç bir şey kalmasın..hiç bir şey

@Legends_of
    ; alev alev yandığım doğru ...küllerimden doğar mıyım Ferhata doğru ..:
    tek kavrulan ben olmayayım...paylaşmak güzeldir :img-hyste

not: @AFKFan ;rica ediciem gel..yansımak istiyorum ben artık...liiiitttfeeen rica ediyoruuum

fragmnın çok başka olup yine benim çok başka dünyada oluşum...
    dünya göçerken yeşül saçını tarar :img-hyste

iddiayı başlatıyorum..

Aslı ne zaman gidecek?

Spoiler İçermektedir
    Aynen öyle.. birlikte gülebiliriz... (Göğe bakalım diyesim geldi.. Turgut Uyar'a selam olsun.. )
    İtmek demişken yeşülcüm Erkan beye iletir misin şöyle itmeli çekmeli falan bir öpüşme sahnesi fena olmazdı hani Aslı giderken ferhat gidemezsin diye çekip kolundannn Tabi boynunu falan kırmadan :becky:

O zaman ne diyoruz.. Okulmuş, sınavmış,tezmiş, işmiş, efendime söyleyeyim istanbulun lanet ulaşımıymış vs.. Bütün stres ve sinir harplerini atlatmak için günlük 1 doz yeşüll yorumu alınız, yeşüll avatarına en az 5 doz bakınız...:img-hyste:img-hyste
    Doktorlar ve psikiyatrisler tarafından reçeteye gerek olmadan doğrudan direkt olarak tavsiye edilmektedir :img-hyste:img-hyste

Bu arada bende @AFKfan 'ın fragman ve yansıma yorumlarını merak ediyorum. Nerelere yansıyoruz bu bölüm

8. Beğenenler;
    AFKfan (02-03-18), sebebin (01-03-18), YESIL8 (01-03-18)

Durum:
    andalucia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Ankara
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    39

Aldığı Beğeni: 88

Bahsedilme
    0 Mesaj

Aslı- Ferhat arasındaki dinamiğin işlenmesinde, Namık-Ferhat ilişkisinin de önemli bir yeri var, umarım geçiştirilmeden detaylıca işlenir o cephe de. Ferhat’ın her ne kadar Namık’a atarlı giderli çıkışları olsa da, ona karşı belli oranda bir zaafı olduğunu da düşünüyorum. Artık kan mı çekiyor bilemiyorum ama Namık Ferhat’ı manipüle edebiliyor. Kardeşi için ona kafa tutan Ferhat, söz konusu kendi hayatı olduğunda ‘aşık mısın’ diye sorulduğunda cevapsız kalabiliyor, ya da Namık mecbur bıraktı diye Aslı’yı götürüp havaalanına bırakabiliyor. O yüzden Ferhat’ın ilk başlarda Aslı’dan kaçmasında ve kendini sevmemesinde Namık’ın da önemli bir payı var bence. Şimdi de tutmuş ‘bizim dünyamıza ait değil o’ diyor. Israrla Ferhat’ı ‘biz’ dediği karanlığın içinde tutmaya ve ışık sızması için aralanan yerleri de kapatmaya çalışıyor. Fragmandan çıkarımım Ferhat’ın yine bir şekilde cevapsız kaldığı yönünde. Umarım konuşmanın devamında küçük de olsa, Aslı’yı hayatında tutmak istediğine dair bir işaret olur. Bence iyileşmenin en büyük adımını, Namık’a kendi hayatıyla ilgili rest çektiğinde atacak. O yüzleşmeyi merakla bekliyorum. Ferhat Namık’a birkaç sefer ‘sana borcum yok, fazlasıyla ödedim’ gibisinden konuştu. Öyleyse kapıyı vurup çıkması için onu engelleyen ne? Buzdağının görünmeyen kısmının bu noktada iyi anlatılması gerekiyor. Böylece biz de seyrederken, Ferhat’ın prangaları, onu karanlıkta tutan gerekçeler sandığımızdan ve tahmin ettiğimizden daha ciddiymiş diyebilelim.

Ayrıca bazı karakterler arasında göze çarpan iletişim kopuklukları var. Mesela bölümlerdir Aslı-Yeter diyalogu göremiyoruz. Aralarında en ufak bir replik bile geçmedi. İlk zamanlarda ikisinin ilişkisi de önemli bir yere sahipti ama son zamanlarda çok boşlandı. Yeter’in Handan ve İdil’le kavgalarından birkaçı kısılsın, Aslıyla sahne yazılsın bence. Cem’in ölümünde Yeter Aslı’yı teselli edebilirdi veya Gülsüm odasının sınırlarından dışarı çıkmayıp ‘Aslı ne yapıyor acaba’ diye sormakla yetineceğine gidip destek olabilirdi. Sadece kendilerini ilgilendiren önemli bir mesele olduğunda diyalog kurmaları benim gözümde doğallığı zedeliyor.

10. Beğenenler;
    sebebin (01-03-18), YESIL8 (01-03-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri