Sayfa 2/19 İlkİlk 12345612 ... SonSon
95 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Smallville-Replikler

Durum:
    magicalrose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

sezon 1 / Bölüm: Hourglass
    Clark, Lex’in bahçesinde O’nu beklemektedir. Lex (Süper havalı Porshe’siyle) arabasıyla her zamanki gibi hızla gelir. Karizma yerindedir. Arabadan iner.
    Clark: Virajları ses duvarlarını aşmayan bir hızla almayı denesen.
    Lex: O zaman zeki çıkmaz.
    Clark: Ciddiyim. Kaza yapabilirsin. ( Clark’ın endişeli yüz ifadesine bayılıyorum)
    Lex: Sağlığıma bu ani ilgin neden?
    Clark: Huzurevinde bir kadınla tanıştım. Geleceği görebiliyor.
    Lex: Geleceğini mi söyledi?
    Clark: Pek sayılmaz. Dedi ki, bana çok yakın birisi.......
    Lex: Ölecek?
    Clark. Çılgınca biliyorum ama gerçekten biliyor gibi söyledi
    Lex:Yapma Clark, bir dinleyeni var da ondan.
    Clark: Annemlar gibi konuştun.
    Lex: Bu ilk kez olmalı
    Clark: Lex..... gerçekten biliyor gibi
    Lex. O zaman kendine sorman gereken şu; sen geleceğini bilmek istiyor musun?
    Clark:Hayatının nasıl olacağını bilmak istemez misin?
    Lex: Hayat bir yolculuktur. Haritayla yapmak istemem.
    (Bayılıyorum bu adamın taşı gediğine koyan sözlerine ama Lex dayanamaz kadına gider. Kadın öyle şeyler görür ki -kan yağmuru, kuruyan tarlalar falan- kadının kalbi gördüklerine dayanamaz)
    .................................................. ...................................

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Sezon 1 /bölüm: Kinetic
    Chloe ve Clark okul için Lex’le röportaj yapmaktadırlar.
    Chloe: Hazır mısın Clark?
    Clark: Evet. Kayıt düğmasine basmayı unutmuşum. Pardon.
    Chloe: Evet Bay Luthor. Luthor Şirketi’nde 13. Bölge gibi başka gizli inşaat projeleri var mı? (Burda Chloe pek bir hırslı gazeteci havalarında ama Lex’in cevaba bakın?)
    Lex: Lütfen... Bana Lex deyin.
    Chloe: Lex, soruma cevap verecek misin? (sıkıştırma taktiği : )
    Clark: Chloe....
    Chloe: Ne var?
    Lex: Sorun değil Clark. “Eleştrimenler dostlarımızdır.Bize hatalarımızı gösterirler.”
    Chloe: Benjamin Franklin.
    Görevli gelir: Aferdersiniz Bay Luthor, babanız telefonda.
    Lex: O’nunla konuşmam gerekli. Serada konuşacağım.
    Chloe’ye döner.
    Lex: Laf düellomuza devam etmeye can atıyorum.
    (Bu lafla Chloe’nin yelkenleri indirdiğini yüzünden anlayabiliyoruz. Şeker kız)
    .................................
    sezon 1/ Bölüm: Stary
    İnsanların düşüncelerini okuyan çocuğun Ryan’ın olduğu bölümden bir replik
    Lex: Yardımcı çocuk nerde?
    Clark:uyuyor.
    Lex: O’nun ağabeyin olduğunu sanıyor.
    Clark: Evet sanırım yarına kadar öyleyim.
    Lex: O’na kanın kaynadı.
    Clark: Nasıl olduğunu bilrsin. Tek çocuk olmak.Etrafta başkasının olmaması.Hiçbir kardeşin olmasını istemedin mi? (damar soru?)
    Lex: vardı Clark.
    Clark: Gerşekten mi? Bunu bilmiyordum
    Lex: 11 yaşındaydım. Annem hamile kalmıştı. Tam bir sürprizdi. Babamı bu kadar mutlu görmemiştim. (lionel luthor mutlu.... inanmak zor) Julian’ın doğduğu gün hayatımda ilk kez kendimi gerçek bir ailenin parçası gibi hissettim.
    Clark: Ne oldu peki?
    Lex: Vaftiz töreni sabahı annem odasında beşiğinde O’nu nefes almayı kesmiş buldu. Annem eskisi gibi olmadı babamda gittikçe uzaklaştı. Julian’ı ikinci bir şans olarak görmüştü sanırım Gerçekten sevebileceği bir oğul.
    Clark: Üzüldüm. (Yine üzüldü:) (hikayede acıklı yani, insanın Lex’i sarıp sarmalayıp bağrına basası geliyor)
    Lex: Artık geçmişte kaldı, Clark. Zaten birbirimizden nefret ederdik en sonunda. Babam bunun olacağından emin olmuştur..... ama ailemin trajik geçmişini anlamaya gelmedim. Babam Metropolis’e dönmemi teklif etti.
    Clark: Ryan’a söz ettin mi?
    Lex: Kimseye söz etmedim Clark.
    Clark: Hep bunu istemiştin.
    Lex: Öyle sanıyordum artık emin değilim. Orda farklı bir insanım, babamın yanında farklı biriydim. Yarın akşam bir yanıt istiyor. Metropolis’te yemek yiyeceğiz.
    Clark’ta özlü bir söz geliyor.
    Clark: Ne olmak istediğini seçebilecek tek kişi var Lex; sen.

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

sezon 1/ Nicodemus
    Nicodamus çiçeğini koklayanın tüm arzuları iradesi dışına ortaya çıkar. Bu çiçekten Pete’de etkilenmiştir. Elinde silahla Lex’in evine “ villa /şato/malikane/kule..”. gelir.
    Pete: Kimse bir yere gitmiyor
    Lex: Pete, burda ne işin var?
    Pete bir el ateş eder, ıskalar.
    Pete: Bu işin içinde olduğunu biliyordum. Clark’ın dostu gibi davranıyorsun ama aslında değilsin ve babası senin yüzünden ölecek.
    Hamilton: Bu ne böyle. (Tüm suç bu adamda Pete!)
    Pete: Bilmiyormuş gibi yapma, ahıra gittim.
    Lex: Ondan koklamış... Pete, tedavisini bulduk, herkesi iyileştireceğiz
    Pete: Yalancısın! Clark bunu göremiyor ama ben görüyorum. Ve şimdi ödeşeceğiz.
    Lex: hayır!!
    Pete, Hamilton’a ateş eder panzehirin olduğu defter şömine ateşine düşer.
    Lex: Pete yardım etmek istiyorum.
    Pete: Sen kendinden başka kimseye yardım etmezsin.Kasabaya geliyorsun ve birden Clark’ın en iyi dostu oluyorsun! Adamdan anlar sanırdım (kıskanıyoooo)
    Hamilton: Lex, kitap?
    Lex: Pete oraya uzanıp kitabı alacağım. Eğer beni vurmak istiyorsan durma. (cesuca bi olay)
    Pete: Hiç sorun değil.
    Lex’i vuracakken Hamilton Pete’in eline vurur. Hamilton Kitabı alır kaçmayı başarır.
    Lex: Kaç!!
    Pete silahı Lex’e çevirir.
    Pete:Elveda Lex
    Clark gelir.
    Clark : Pete ! Yapma
    Pete: Biz iyi dosttuk. Babası babamı kazıkladı (nedir bu Lex’in babasından çektiği). Ve şimdi O bizi bozmaya çalışıyor. Dünya O’nsuz daha iyi (bence renksiz)
    Clark: Pete indir silahı.
    Pete: O’da işin içinde. Hamilton’u burda gördüm. Bu işte beraberler.
    Clark: Bu doğru mu?
    Lex: Clark, saçmalıyor (ufak bi yalan)
    Clark: Sana inanıyorum. Haklısın Pete, Lex herkese yalan söylüyor. Gerçek dostlarımı biliyorum artık.
    Lex’e doğru yürümeye başlar.
    Lex: Clark ne yapıyorsun?
    Clark: Bu olaydan kurtulamazsın Lex. Gerçekte ne olduğunu biliyorum .Dostluğumuz bitti.
    Lex’i yakasından tutar hızla duvara fırlatır. Lex bayılır.
    Pete: İyi yaptın Şimdi işini bitiricem!
    Clark Pete’in eline süper bir hızla vurur.
    Pete: Bunu nasıl yaptın?
    Clark: Meraklanma Pete seni hastaneye götüreceğiz.
    Pete bayılır. Lex kendine gelir.
    Lex: Neler oluyor Clark?
    Clark: Özür dilerim Lex.
    Lex: Numara mı yapıyordun.?
    Clark: Ne yapacağımı bilemedim. Seni vuracaktı. (Güzel numara)
    Lex: Beni de kandırdın. (beni de) Ciddi olduğunu sandım.
    Başını tutar.
    Lex: O çiftlikte ne yediriyorlar sana.
    Clark: Hamilton gerçekten buradamıydı.?
    Lex: Sen ne düşünüyorsun ki? (Böyle sorulardan nasıl kutulacağını iyi biliyor)
    .................................................. .............................
    sezon 1/ bölüm Zero
    Talon’un açılışında Zero’daki olayla ilgili konuşuyorlar.
    Lex: Benden kaçıyor gibisin Clark?
    Clark: Hakkında bilmediği çok şey olduğunu fark ettim.(Lex’te senin hakkındakileri bilmiyor ama.....)
    Lex: Karanlık geçmişimin sana bulaşacağından mı korkuyorsun? .....Amanda’yı korumaya çalıştım. Babam O’nun için bir şey yapmazdı ama tek oğlunu kutarmak için her şeyi yapardı.
    Clark: Suçu sen üstlendin. Ve herşey örtpas edildi yani? Gerçekten olan bumuydu?
    Lex: Gerçaek şu ki dostlarım için herşeyi yaparım.
    (Bu bölümü izleyenleriniz varsa ben cinayeti hala kimin işlediğinden tam emin değilim ama galiba gerçekten Lex’in suçu yok gibi, diyorum)

sezon 1 / Bölüm: Hourglass
    Clark, Lex’in bahçesinde O’nu beklemektedir. Lex (Süper havalı Porshe’siyle) arabasıyla her zamanki gibi hızla gelir. Karizma yerindedir. Arabadan iner.
    Clark: Virajları ses duvarlarını aşmayan bir hızla almayı denesen.
    Lex: O zaman zeki çıkmaz. (Bence de)
    Clark: Ciddiyim. Kaza yapabilirsin. ( Clark’ın endişeli yüz ifadesine bayılıyorum)
    Lex: Sağlığıma bu ani ilgin neden?
    Clark: Huzurevinde bir kadınla tanıştım. Geleceği görebiliyor.
    Lex: Geleceğini mi söyledi?
    Clark: Pek sayılmaz. Dedi ki, bana çok yakın birisi.......
    Lex: Ölecek?
    Clark. Çılgınca biliyorum ama gerçekten biliyor gibi söyledi
    Lex:Yapma Clark, bir dinleyeni var da ondan.
    Clark: Annemler gibi konuştun.
    Lex: Bu ilk kez olmalı
    Clark: Lex..... gerçekten biliyor gibi
    Lex. O zaman kendine sorman gereken şu; sen geleceğini bilmek istiyor musun?
    Clark:Hayatının nasıl olacağını bilmak istemez misin?
    Lex: Hayat bir yolculuktur. Haritayla yapmak istemem.
    (Bayılıyorum bu adamın taşı gediğine koyan sözlerine ama Lex dayanamaz kadına gider. Kadın öyle şeyler görür ki -kan yağmuru, kuruyan tarlalar falan- kadının kalbi gördüklerine dayanamaz oracıkta ölür)
    .................................................. ...................................

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

1,sezon/ bölüm:dron
    Okulda başkanlık seçimi vardır ve Pete Clark’ı başkanlığa aday gösterir. Clark Lex’in evine gider, konuşurlar.
    Lex: “Clark Kent Başkan Adayı”
    Clark: Seçime katıldığımı narden bildin?
    Lex: El ilanlarından birini camımda buldum. (O istemesede bilgi Lex’i buluyor, napsın adam)
    Clark: Aşırı gayretli bir kampanya yöneticim var.(Pete’den bahsediyor. Bu lafa çok güldüm)
    Lex: Politik amaçların olduğunu bilmiyordum.
    Clark: Yok. Bir değişiklik yapabileceğimi düşündüm. (Sen kendin komple değişiksin)
    Lex: Kampanyana bağış toplamak için mi geldin?
    Clark: Aslında Talon’da olanları biliyor musun diye soracaktım? (Bak yaaa .Tabii ki biliyor
    Offf öğrenemediler şunu bir türlü!)
    Lex:Yani son iki haftadır boş olduğunu mu?
    Cark: Lana’ya yardım edecek misin? Herşeyi denedi.
    Lex: Takdire değer bir gayret.
    Clark: Eğer Talon iflas ederse....
    Lex: Clark para kaybeden bir operasyona katkıda bulunmam. Talon kendini desteklemeli.
    Clark: Oraya gidip dayanışma gösterebilirsin.
    Lex: Gördün mü çoktan seçmenlerin için çalışmaya başladın bile. Tavsiyemi ister misin? (seçimle ilgili)Bence daha iyi bir slogana ihtiyacın var. Bunu herkes kullandı. Ben de.
    Clark: Sende mi öğrenci ofisine katıldın?
    Lex: Bir kere ama amaçlarım asil değildi.
    Clark: Kazandın mı? (Soruya bak, cevabı o kadar belli ki, işteeee cevap)
    Lex: Tabii ki.
    Clark: Tüyoların var mı?
    Lex: Banim yöntemime gerek yok, sen kendi tarzınla kazanmalısın. (kampanyanın başında Pete’in olduğunu unutuyorsun ama Lex. :))
    Clark: Rekabet çok güçlü
    İşte Lex’den bir özlü söz olayı daha. Hem de sloganlık
    Lex: İyi bir kavganın kötü bir yanı yoktur. Unutma yarının adamı bugünün savaşıyla öne geçer.
    Clark: Bunu kullanabilir miyim? Yani “yarının adamı” sloganını. (Kullanmazsan ayıp sana)
    Lex: Rahatına bak.

Durum:
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

1.sezon/ bölüm: tempest (fırtına)
    Birinci sezon finalinin açılış sahnesi. Lionel helikopterle fabrikaya gelir. Lex O’nu beklemektedir.
    Lionel: Harika bir gün değil mi?
    Lex: Şimdilik, daha sonra fırtına çıkacakmış.
    Lionel: Bu kasabayı bilirsin bazı şeyler hemen değişebilir. Herkes toplandı mı?
    Lex: 24 Saatte toplayabildiğimiz kadar. Yapacağın konuşmanın kısa özetini verir misin?
    Lionel: Defalarca duyduğun motivasyon dolu konuşma. (yalancııı!!!!)
    Lex: Fabrika iki sene içinde ilk kez kâr etti bu dönem. Adamlarım övgü almak istiyorlar ve bunu hak ediyorlar. (hakkaniyetli adamdır bizim Lex)
    Lionel: Onları üzmemeye çalışıcam. ( alaycı seni)
    Lionel kürsüye çıkar. Kalabalıktan alkış sesleri gelir.
    Lionel: Sağolun. Bildiğiniz gibi geçen sene çok yoğun çalıştınız. Kendinizle gurur duyun.(Adam önce yağlıyor milleti)
    Kalabalıktan çoşkulu tezahüratlar yükselir.
    Lionel: Bir geminin kaptanının çizdiği rotayı takip ettiği gibi bir şirkette liderin kabiliyeti kadar gelişir. Kontrolünüzde olmayan idari başarısızlıktan dolayı fabrika şu andan itibaren kaptılmıştır. (şok şok şok!!!! flaş flaş flaş haber!!!!). Hepinize iyi şanslar.(Bir de iyi şans diliyo gıcık)
    Kalabalık şoktadır, tepki bağrışmaları duyulur.
    Lex: 2500 insanı kovdun ve şuçu bana attın.(Zalim senin baban, hem zalim hem oyunbozan cinsinden)
    Lionel: Bir gün teşekkür edeceksin. Smallvalle senin geleceğin değil. Haytında ufak bir bölüm sadece.
    Lex: Yapma bunu. (Ay bana böyle baksa fabrikayı açar bir fabrika daha verirdim valla)
    Lionel: Erdem çağında yaşıyoruz Lex ( başladı yine derin felsefeye) . Güçsüzler arkada kalır
    Fabrika üretmiyordu . Başka seçeneğim yoktu.
    Lex: Şirketsel barbar zırvalarını kes (hay ağzını öpeyim be konuş! :)) O insanların kocaları,
    eşleri, çocukları ve ipotekleri var.
    lionel: Kâr için iş yapıyoruz dost için değil. Zor kararları verirken duyguların seni kontrol etmesin. (Var ya bence zalimlik konusunda Erol Taş’a çok haksızlık etmişiz zamanında)
    Lex: Duyguların kontrolü konusunda bana nasihat verme. Fabrika kâr yapıyordu. Seninle Metropolis’te çalışmayacağım için kapatıyorsun.
    Lionel: Lex, yurdunun burası olduğunu sanıyorsun ama yanılıyorsun. Burası senin idman alanındı. İdman bitti. Eve dönüyorsun oğlum. (Adamda ne para var ya. Sırf oğlu işi öğrensin diye koca fabrika açıyor. Keyfine gelince de kapatıyor)
    -------------------- -----------------------------

Sayfa 2/19 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri