Sayfa 60/60 İlkİlk ... 10505657585960
300 sonuçtan 296 ile 300 arası

Konu: Soma.. Yürek Acımız..

Durum:
    fracture - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    L'Histoire des ours Panda
    Konular
    20
    Verdiği Beğeni
    610

Aldığı Beğeni: 635

Bahsedilme
    13 Mesaj

Alıntı asslli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu şirketin iki ocağı daha varmış ve oralarda yarın iş başı olacakmış Karşı Direniş'in haberine göre..Şaka gibi,inanılır gibi değil..Ve işçiler biz oralarda çalışmak istemiyoruz demişler..Aynı şirket olduğu için ben sanmıyorum ki çalışma şartları çok da farklı olsun..Acaba oralarda yaşam odaları var mı?Ne tatlı şeymiş şu para denilen kağıt parçası..Çok olunca demek ki ihtiyaçtan çok bağımlılık yapıyor insanda..Eğer bu haber doğruysa o insanlıktan nasibini almamış patrona da buna izin veren yetkililere de yazıklar olsun
    Asıl daha da tuhafı verilen ifadeler..

Ön raporlar...

Hepsi birbirinden çelişkili..

Endişem birilerine bütün suçu yıkmaları..

İşte o zaman Türkiye'de hiçbir şey değişmemiş hatta değişmeyecek demektir...

Orada birçok insanın hatası var..

İşvereninden işçisine kadar..

Hoş işçileri,teknisyenleri ya da mühendisleri dinleyen bir sistem var mıydı?

Gelen ifadelere ve açıklamalara göre yok:whistle2

Bir de ben maddi anlamda yapılan yardımlarla o patron her şeyden sıyrılsın istemiyorum...

Onun için en kolay yöntem o..

Ver parayı geçiştir acıları..

Vicdan ifadesi yine geliyor gündeme bu yüzden..

İnsanlarımızın temelinde ahlak kavramı oluşmuş mu acaba, hâlâ sormakta direniyorum...

Durum:
    asslli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Gezi Ütopyası
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fracture Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asıl daha da tuhafı verilen ifadeler..

Ön raporlar...

Hepsi birbirinden çelişkili..

Endişem birilerine bütün suçu yıkmaları..

İşte o zaman Türkiye'de hiçbir şey değişmemiş hatta değişmeyecek demektir...

Orada birçok insanın hatası var..

İşvereninden işçisine kadar..

Hoş işçileri,teknisyenleri ya da mühendisleri dinleyen bir sistem var mıydı?

Gelen ifadelere ve açıklamalara göre yok:whistle2

Bir de ben maddi anlamda yapılan yardımlarla o patron her şeyden sıyrılsın istemiyorum...

Onun için en kolay yöntem o..

Ver parayı geçiştir acıları..

Vicdan ifadesi yine geliyor gündeme bu yüzden..

İnsanlarımızın temelinde ahlak kavramı oluşmuş mu acaba, hâlâ sormakta direniyorum...
    Sıyrılacak gibi görünüyorlar maalesef..Farelerin bile madenden kaçmasına rağmen,bilgisayarlara girilen fazla karbonmonoksit verilerine rağmen,üretimin devam etmesi düpedüz cinayettir..Ancak savcı patronun tahliyesini istemiş bile..Ve cezaevine gönderilenler için de aynı savcılık makamı şüphelileri yükümlülüğün ihmali nedeniyle değil de dikkat ve özen göstermemekten suçlamış. Yani olayın sorumluları müebbet hapis cezası alabilecekken, 8 yıl hapis cezası ile bu cinayetlerden kurtulabileceklermiş.

Oysa dövülmeden önce konuşan ÇHD avukatı bunun bir kaza olmadığını,çünkü kazaların öngörülemeyen bir şey olduğunu,bu olayın bile bile gerçekleştiğini anlatıp,dilekçelerini bile isteye,sistematik bir şekilde bu insanların öldüğü gerekçesiyle,yani soykırım adı altında suçlama dilekçesi yazacaklarını ve eğer böyle bir suçlama olursa da patronun tüm mal varlığına anında el konulması gerektiğini söylemişti..Bu hukuki süreç nasıl işliyor bilmiyorum ancak bu avukatların dediklerini yapmabilmelerini,uygulayabilmelerini yürekten istiyorum..
    #SOMA!..Unutma! UNUTTURMA!..

ÇOCUKLAR UYURKEN SESSİZ OLUNUR ÖLÜRKEN DEĞİL!!.

Durum:
    JADE2010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İngiltere
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı nazelim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    787 sayısını günler sonra kendilerince tutturdular.
    Ölen işçi sayısı 301.
    Kurtarılan işçi sayısı 486!!!!!

Ilk günden itibaren gelişmeleri takip ediyorum hangi ara bu kadar işçi kurtarıldı bi türlü anlamadim.
    Maden girişleri kapatılıyor. Benim içim yanıyor. Orada çıkarılmayan işçiler olduğunu artık hepimiz biliyoruz.
    Rabbim onlarin ailelerine yakınlarına sabır versin.

Artık anladım ki, aileler kayıplarını dile getiremeyecekler bile.En acısı da bu zaten.

Burada Almanya ile ilgili birkac yorum okudum. Bende Almanya'da yaşıyorum ve burasi maden bölgesi.
    Geçimini madenden sağlayan tanıdığımız cok aile var.
    Buradaki çalışma şartları ile Türkiye'yi kıyaslamak yaz ile kışı kıyaslamak gibi bişey. Burası işçinin emekçinin hakkını sonuna kadar koruyan tüm sosyal haklarını önüne seren bir ülke.
    Burada madende çalışan işçilerin yıllık izinleri, maaşları, emeklilik primleri herzaman yer üstünde çalışan birinden kat kat fazla olmuştur. Onlar yer altında herkesten daha cok yıpranıyorlar diye normal emeklilik yaşından 15 yil daha erken emekli oluyorlar.
    Soma'daki kardeşlerimin aldıkları maas tam bir sömürge zihniyetine yakışır sekilde.
    Tek temennim yaşanılan bu acıdan çok çok ders çıkarmak ve halkımızın yasal haklarının bilincinde olarak hareket etmesi. Kimseye boyun bükmemesi.

Sanki son günler lanetli gibi..dualarımız Bosnalı kardeşlerimizle.Allah yardımcıları olsun.

selam

neyin ne oldugu hala tam bilmiyoruz ama ben sanmiyorumki 400 iscinin cenazesi orda olup aileleri sussun, bir degil iki degil bu kadar cenaze irakilsaydi isyan cikardi diye tahmin ediyorum..

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

su ana kadar rakamlara adaklanmistik haberlerde ,dun bir haber kanalinda arik sehit olan bazi madencilerin hayatlari ve ailerini izledik. kimisi kredi borcuyla tup bebek sahibi olup o borcu odemek icin calisiyordu , ikizi ve kucuk cocuklarina duymadan gitti, kimisi kacirdigi ve sevdigi karisina daha duymadan onu ve kucucuk iki cocugunu arkasinda gozu yasli birakmis, ..Bu acilara yurek dayanmaz, artik oglumun yaninda haber izlemek istemiyorum zira kucucuk cocuguna bu aci goruntuleri anlatamiyorum bile ..alllah ailelerine sabir versin , zira ats dustugu yeri yakiyor.

holding mashalah baya govenlik unlemleri almis:icon_whis ne yasam odasi, ne maske nede iscilere verilen egitim oratada buyuk bir ohmila sonucu yitirilen yuzlerce can, yuregi yanan yuzlerce aile..dilerim bu cezasiz kalmaz.

Durum:
    KaNoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    ÇağlarE & EnginA
    Konular
    18
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 74

Bahsedilme
    0 Mesaj

301 Can,301 ateş,301 anne,301 baba ve dahası cocuklar

301 diye bir sayıya ben dahil hiç birimiz inanmıyoruz,dayatmaya
    calışılana ınanıyoruz sadece..ne acıdır kı yitip giden bu koca
    hayatlar 3 gun sonra unutulamaya mahkum bırakılacaklar,yalnız
    vicdanı merhameti olan asla unutamayacak duasını bi an esirgemeyecek
    nice insanlarımız da vardır;

çok acı seyler yasıyoruz umarım tekrarları yasanmaz
    diye de kendımızı avutup duruyoruz ama aynı tas aynı hamam
    hepimiz biliyoruz boyloe gittiği sürece bu düzen daha nice acılar
    yasamya mahkum edileceğiz..keşkelerle avunacağız

Allah rahmet eylesin
    Yaşadıkları yaşayamadıklarından daha çok koyar insana

Yağız Egemen 💔

Durum:
    __P0SiiTiiV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    GALATASARAY
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bugün tam 1 ay oldu.. Bugün kac tane baba cocugunun karne gününe sahit olamadi..

Ve buna neden olanlar hala disarda.. Cok aci cidden..

Allah ailelere, geride kalanlara sabir versin.. Bir daha böyle acilar yasatmasin..

Sayfa 60/60 İlkİlk ... 10505657585960

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri