Sayfa 3/196 İlkİlk 12345671353103 ... SonSon
978 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: 1980-90'lı Yıllarda Çocuk ve Genç Olmak

Durum:
    sinope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı sezinti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzlemediğimden bilmiyorum ama 80'li yılların çok güzel dizileri varmış. Kartallar Yüksek Uçar ve Kaynanalar. Hele unutulmaz Dallas dizisi. İnsanları ekrana bağlayan dizilermiş. 80 Yıllar ve nostalji :)
    Merhabalar sevgili Sezinti
    oncelikle boyle bir baslik actiginiz icin size sonsuz tesekkurler.
    Pazar gun demek bizim icin cizgi film demek idi.Aksama ise malum ertesi gun okul oldugu icin annemiz tarafindan yikanir,saclarimiz kurutulurdu(simdi ise ben ayni seyi kizima uygularken sanki ogunleri tekrardan yasiyorum.:img-yes:)
    Pazar aksami haberlerden sonra saatler suren spor programi sonrasi iple cektigimiz Dallas dizisi baslardi.O muhtesem ev bayan elly ve o tatli esi Jock konusmalari,diologlari super otesiydi.Eving ailesi olarak o tatli sevimli ikili hala gozlerimin onundedir.
    J.r isimli evin buyuk oglu 3 kagitci(alevera dalevera ne ararsan sirketi resmen dolandiran bir karakterdi)
    Esi sue ellen(zamaninda teksasta guzellik yarismasinda secilmis guzellik isede tam bir alkolikti(esinin ihanetlerine dayanayan bir cilekesti desek daha dogru olur)
    Bobby ise en yakisiklisiydi(sanki yillanmis sarap derler iste o misaldi)
    Esi Pamela ise iyilik sever,esine bir o kadarda duskun,seven bir bayandi(sonradan tabi o yaslarda neyin ne oldugunu anlayamazdik, sozcukleri annemizede soramazdik( nerdeee o zamanlar bu kadar modernlik,annemiz bir bakis attimi biz kedi misali olurduk)megerse kimin eli kimin cebinde belli degilmis(Aradan uzun yillar gecti Hollandaya geldikten 2 yil sonra falandi,Bir kanalda dizinin tum tekrarlarini izlemistim.( megerse Gayri mesru Ray kahyaydi o zamanlar , Lucy gizli bir beraberlik yasiyorlardi)Lucy de Lucy di yani beline kadar sapsari saclari hala aklimdadir.Vee dizi biter bitmez haydin yataga derdi annem(keske su an yanimda olabilsede yine ayni seyleri soyleyebilse,ama yazin Turkiyeye gittigimde yine annem gec saatler kadar oturdugumda kizim cocuklar erken kalkiyorlar,haydi yat,dinlen dedikce simdi annemi daha iyi anlayabiliyorum, ama bu sefer bir bir anne olarak:img-yes:
    Sonra Kartallar Yuksek ucar isimli dizi heyy ustadlarin ustadi koskoca Sadri Alisik(mekanin cennet olsun)
    Bir selda Alkor (bir icim su idi o zamanlar,yillanmis sarap misali su andada)
    Vesselam oyle guzel 2 dizi izlettirmisti bizler o zamanlar tek kanal olan TRT 1 (simdi ise sayisini bile bilmedigimiz yuzlerce kanal)
    Veee ilk ozel tv nin acildigi gunu hic unutmam(Allahim o yabanci diziler,cizgi filmler,resmen bayram etmistik):happy0064
    Sonucta cok guzel gunlerimiz gecti cocukluk donemimizde(keske zamani geri alabilsem bazen diyorum).
    Sevgilerimle

Durum:
    rainbow06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    EzoGelin BizimEvinHalleri
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Öncelikle bu başlık için çok teşekkürler... Birkaç gündür forumda bazı arkadaşlarla bu başlığın açılmasını bekliyorduk...
    Biz 80'li yılların çocuklarının o yıllarla ilgili paylaşacak o kadar çok şeyi var ki...

* Susam Sokağı'nı çok severdik. Minik Kuş'u, Kırpık'ı, Kurabiye Canavarı'nı, Edi ile Büdü'yü, Kermit'i, gitar çalan Hakan Abi'yi, manav Zehra Teyze'yi, marangoz Tahsin Amca'yı kim unutabilir ki?

* He-Man, She-Ra, Voltran, Clementine, Yakari, Calimero (Ama Bu Haksızlık Öyle Değil mi?), Heidi, Şeker Kız Candy ve daha bir sürü harika çizgi film vardı o zamanlar. Hepsini severek izledik...

* Hayat Ağacı (Sam ve Kyle), Yalan Rüzgarı, Mavi Ay (David ve Maddie), Kara Şimşek, Cosby Ailesi, Yıldıza Ulaşmak. İlk izlediğimiz diziler bunlardı. Sonradan Beverly Hills 90210 yani Evimiz Hollywood'da geldi. Branda, Brandon, Kelly, Dylan, Donna, Steve ve Andrea'nın maceralarını keyifle izledik... Bizimkiler, Perihan Abla, Kaynanalar (Nuri Kantar), Uğurlugiller (Arap Bacı) gibi dizileri de severek izledik...

* Adam Olacak Çocuk (10 puan 10 puan 10 puan -Alkış-), Bir Başka Gece, Tele Pazar, Evet-Hayır, Tele Kutu gibi programları izledik. Her pazar sabahı konser dinledik...

* Lambada Şarkısı, Lambada Dansı ve Lambada Eteği çok moda oldu...

* Hey George Versene Borç Olmaz Michael Bende de Yok, Mor Menekşe, Biz Ayrılamayız, Süper Babanne, Aboneyim Abone gibi şarkılar dinledik...

* Saklambaç, yakantop, istop, çinçan, beştaş ve seksek oynadık, ip atladık...

* Siyah okul önlüğü giydik, beyaz dantelli yakalar ve beyaz kurdelalar taktık. Ayşegül Serisi ile Cin Ali Serisi kitapları okuduk...

* Su tabancası ile oynadık, detarjanlı su ile köpük yaptık...

* Meybuz ve altın paralı çikolata yedik, sakızlardan çıkan kağıtları biriktirdik, peçete, pul ve poşet koleksiyonları yaptık...

* Kumbarada para biriktirdik, ilkokuldayken okulda dağıtılan fındık ve sütleri yedik, ağaçlardan meyve topladık...

80'lerde çocuk olmak çok güzeldi... Biz en ufak şeyden mutlu olabilen ve elindeki ile yetinmesini bilen çocuklardık.
    Şimdi çocukluk günlerini hatırlamak ve o günleri yeniden yaşamak harika bir duygu...

Evet biz kesinlikle şanslı çocuklardık...
    Konu rainbow06 tarafından (09-10-07 Saat 01:45 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    1520
    Verdiği Beğeni
    168

Aldığı Beğeni: 609

Bahsedilme
    33 Mesaj

o günleri o kadar çok özlüyorum ki..

çizgifilm olarak mustiler vardı.

dizilerden perihan abla, uzaylı zekiye, kara şimşek, yıldıza ulaşmak, (eduardo capetillo çocukluk aşkımızdı. birlikte büyüyen 3 arkadaş tvde hayranlıkla onu izlerdik :) ),

bir de demsi ile mekpis vardı. iki dedektif. dizinin ismini hatırlamıyorum ama kaçırmadan izlerdik onu da.

yine kurtarma 911 en sevdiğim programdı.. susam sokağı, atlı karınca... vay bee keşke yeniden verseler. ne güzel olurdu..

tv dünyasından çıkıp normal hayata gidersek, o zamanlar ne güzel mahalle arkadaşlarımız vardı. birlikte büyüdüğümüz arkadaşlarımız. sokaklarda akşama kadar bir sürü oyunlar oynardık. mahalle maçları ve dolayısıyla kavgaları olurdu.

bizler çocukluğumuzu çok güzel yaşadık. şimdiki çocuklara üzülüyorum vallahi..

özlüyorum o günleri..

Durum:
    Medea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Amasra
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı *Sultan* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Basligi görünce agliyasim geldi :icon_sorr:img-in_lo

Nereden baslasam?

Andre Agassi, Boris Becker´den mi ?
    yoksa, evet evet, 21 jump street´teki Johnny Depp´ten mi?

Aklima geldikce yazicagim, cok sevdim bu sayfayi :img-in_lo
    Can evimden vurdun Sultan:img-wink: İflah olmaz bir Boris Becker hayranıydım ben tenis kortlarında az sürtmedim bende oyn ayacağım diye.Hala da öyleyim aslında Borisi de tenisi de çok seviyorum.Hey gidi günler be diyorum :)
    Rain'i tanımıyorsan, Kore'li değilsin! -"Dream High"

Durum:
    RODYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Unhappy Ah Ahh

Alıntı Medea Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Can evimden vurdun Sultan:img-wink: İflah olmaz bir Boris Becker hayranıydım ben tenis kortlarında az sürtmedim bende oyn ayacağım diye.Hala da öyleyim aslında Borisi de tenisi de çok seviyorum.Hey gidi günler be diyorum :)
    Martina Narvatilovayı 80 li yılların çoçukları unutur mu sevgili Medea:img-wink:

Yaşlanıyoruz arkadaşlar,80 ler diyince hep içimde bir sızı

Diziler diyince Hayat Ağacını unutmak mümkün mü?Kyle,Sam,Monic...

Çizgi filmlerden,clementine,Thunder cats,.....

Susam Sokağı demişken şu hayatım boyunca güleceğim espriyi nasıl unutabilirim:

Edi:Büdüüü uzaylılar var şu an odamızda

Büdü:Sor bakalım tarhana çorbası içiyorlar mı

:)

Bu benim önüm,Arada kaldım,Dağdan geliyor bir kız döne döne...:img-yes:
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri