butun mantik hatalarini belki anlayabilirim yok sagi tutmus yok teli kapaliymis falan bunlara mantik hatasi degilde ufak tefek dikkatsizlik olarak bakiyorum ben anlayabilirim bir noktada ama arkadasin yazdigi bu noktalar kesinlikle MANTIK HATASIDIR ve asla anlamiyorum bukadarda abartilmaz biraz daha gercege yakin birseyler yapsalar daha inandirici olurdu. senaristlerin bu hesabina gore universite okumak bosuma tercume icin 5yil okucaksin basin yayin icin 4yil bunlara gerek yokmu yani okuyan insanlara haksizlik yapildigini dusunuyorum biraz daha inandirici olmasi gerekir senaryonun

Alıntı rhinokurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sabihanın meslekleri mantık hatasıdır

1.Tercümanlık
İşin ehli olan insanlar dururken hiç bir şirket Sabiha gibilere tercümanlık yaptırmaz.

2. Almanca çocuk kitaplarını Türkçeye tercüme etmesi
Burada atlanan en büyük hata Çocuk edebiyatı ile ilgili bir tercümeyi anca edebiyattan anlayan birinin başarıyla yapabileceğidir. Çünkü edebi metinleri mahvedersiniz. Çocuk psikolojisi çok hassa konudur. Onlara hitap eden edebiyatın dili uzmanlık gerektirir. Sabiha'nın tercümeleri direkt matbaaya gidiyorsa çok yanlış bir iş yapılmış olur. En azından bir edebiyatçını o tercümeyi alıp tekrar baştan yazması gerekir.

3.Yönetici asistanlığı
Bu işin ehlinin yanında uzun süre staj yapması gerekirdi. Koca bir şirketin yönetici asistanı
o kadar kısa sürede olunamaz

4. Editörlük
Editör her şeyden önce bir yazardır. Sabihanın bir yazar olmadığını biliyoruz. Üstelik bir de içerik koyacak, dergideki diğer yazar çizer takmını yönetecek yetmedi ayrı uzmanlık isteyen reklam giderleriyle de ilgili plan yapacak bizde buna inanacağız. Edebiyat ve ya iletişim mezunu biri 4 ayda editör yardımcısı olabilir mi?
Yayın asistanlığı yapacak, Redaktörlük yapacak, yazılar yazacak, yazdıkları yayınlanacak, kendine has bir uslubu olcak, yöneticilik vasıflarına sahip olacak ki tüm bunlar 4 aya sığmaz. Kaldıki bu konuda sıfır eğitimi var.
bunun haricinde de evet

Alıntı selin_im Nickli Üyeden Alıntı
Nurselin elini kolunu sallaya sallaya korumalarin gozunun onunden gecip korumalarin tepkisiz kalmasi mantik hatasiydi bence.
Bunada katiliyorum nursel o gelinlikle girerken gorevliler nerdeydi bide sozde daha yeni olaylar yasandi guvenlik had safada duyda inanma:icon_whis