Sayfa 1/70 123451151 ... SonSon
350 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Elvis Presley

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Elvis Presley

  Elvis Aaron Presley, 8 Ocak 1935’te Tupelo, Missisippi’de doğdu. Çocukluğu boyunca Pentecostal kilise korosunda şarkı söyledi. 1948 yılında ailesi Memphis’e yerleşti. Blues ve caz müzikle tanışması ve bu müzik türlerine ilgi duyması onu şarkı söylemeye itti. 1953 yılında Lise’den mezun olduğunda daha 18 yaşındayken müzik firmalarının kapısını aşındırmaya başlamıştı. ‘My Happiness’ ve ‘That’s When Your Heartaches Begin’ parçalarını annesine doğum günü armağanı olarak yazmıştı. Memphis Recording ve Sun Recording’e giderek sesini dinlemelerini istedi. Plak yapımcısı ve müzik şirketi sahibi Sam Phillips Elvis’in ses tonundan ve müzik tarzından çok etkilendi.
  1954 yılında Gitarda Scotty Moore, bas gitarda Bill Black ile birlikte üçlü ilk stüdyo kayıtlarını yaptılar. "That's All Right" ve "Blue Moon of Kentucky" country, blues tarzında hareketli rock’n roll parçalarıydı. Sun Records’la yaptığı kontrat RCA Record firmasına satılınca yavaş yavaş kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı. Bu sıralarda çıkardıkları 5 single gençlerin ilgisini çekerek müzik listelerinde ilk On’a girmeye başlamıştı. Bu 5 single içinde en ilgi çeken parça ise "I Forgot to Remember to Forget" ti ve Country listelerine 1 numaradan girmişti.
  Televizyon ekranları
  "Heartbreak Hotel" parçası ise Elvis Presley’in tekrar müzik listelerine girip 8 hafta boyunca listelerde kalmasıyla son buldu. Ed Sullivan’ın televizyon programına çıkan Elvis Presley, hareketleri ve konuşmasıyla ilgi çekti. Bu ilginin farkına varan ve onların doğrudan kalplerinde son bulan parçalarla karşılık veren Elvis bu dönemde "Don't Be Cruel," "Hound Dog," "Love Me Tender," "All Shook Up" ve "Jailhouse Rock." parçalarını yaptı.
  I Want You, I Need You, I Love You parçasıyla 11 hafta boyunca listerde kalan Elvis hızla yükseliyordu. 1956 Kasım’ında Love Me Tender filmyle kamera karşısına geçti, böylece ileride 31 filmde yer alacağı Hollywood stüdyolarıyla tanışmıştı. Bu filmden iki ay once Ed Sullivan’ın televizyon programında ‘Love Me Tender’ı televizyon ekranlarında onu izleyen 54 milyon izleyici önünde söyleyerek ününe ün katmıştı, artık Amerika onu konuşmaya, onu dinlemeye başlayacaktı. fakat o büyük felaket bilinmiyordu......
  Filmleri
  1955`in sonlarına doğru, dj Bill Randle`nın kariyerini anlatan The Pied Piper of Cleveland adlı belgeselde göründü. Film Elvis Presley de dahil sanatçıların sahne performanslarını mercek altına alıyordu. Bu film sadece Cleveland da bir defa gösterildi, ayrıca şu anda nerede olduğu bilinmediğinden bazı Elvis araştırmacıları bu filmin hiç var olmadığını iddia etseler de, bu doğru değildir.
  Love Me Tender filmiyle gerçek anlamda başlayan sinema yolculuğu toplam 31 film sürmüştür. Bu filmler genelde müzikal olup, Elvis`in asi bir rock and roll şarkıcısı halinden herkese hitap eden, uysal haline geçişini göstermektedir. Elvis, bütün yönetmenleri tarafından övülmüş, şöhretine rağmen çok çalışkan ve nazik oluşundan dem vurulmuştur.
  Jailhouse Rock (1957), King Creole (1958), ve Flaming Star (1960) en iyi fimleri olarak bakılır. Hayranları içinde ayrıca Blue Hawaii ve Viva Las Vegas ın ayrı bir yeri vardır.
  Kendi filmlerine ek olarak, kendisinin adı geçen 70 filme daha konu olmuştur.
  Elvis Presley'in ölümü
  1973 yılında eşinden boşanan Elvis Presley, 1977 yılında Indianapolis’deki son konserinden sonra 16 Ağustos 1977 tarihinde öldü. Ölümünden sonra açıklama yapan Doktor Jerry Francisco ölümüne kalp yetmezliğinin neden olduğunu söyledi. Tüm dünyada milyonlarca hayranı bulunan Elvis Presley, Rock’n Roll müziğinin öncüsü, kralı ve babası olarak anılır


 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart elvis presley

  Elvis Hala Gönüllerde 15/01/2003

  8 Ocak, Rock’n’Roll Kralı Elvis Presley’in 68. doğumgünüydü. Ölümünün üzerinden 26 yıl geçen Elvis, bugün hala ünlü.
  Elvis yalnızca tek bir çeşit değil, pop, rock, blues, folk, dinsel ve kolay dinlenir müzikte de unutulmaz bir yere sahip. Kanada’daki üç konserinin dışında sadece Amerika’da sahneye çıkan Elvis Presley İngilizce’nin dışında hiç şarkı söylememesine rağmen tüm dünyada ödüller kazandı, bir numaraya çıktı, plakları ve filmleriyle milyonlarca kişinin sevgilisi oldu.
  Elvis Aaron Presley, 8 Ocak 1935’de Mississippi eyaletinin Tupelo kentinde doğdu. Ailesi son derece yoksuldu. Çocukluğunda kilisede ayinler söyler, fırsat buldukça müzik dinlerdi. Hem de her türünü. Elvis 13 yaşındayken ailesi Tennessee eyaletinin Memphis kentine taşındı. Öyle yoksullardı ki derse verecek paraları olmadığı için Elvis, gitar çalmayı kendi kendine öğrendi. Liseden sonra bir süre kamyon şoförlüğü yaptı. 1953’de annesi için yazdığı "My Happiness" adlı ilk parçasını kaydetti.
  Elvis ilk şarkısını Memphis Kayıt Stüdyosu’nda 3 Dolar'a doldurdu, annesine doğum günü armağanı olarak. Stüdyo, sesine hayran kalıp onu daha büyük bir plak şirketine tavsiye etti. Sun Plak Şirketi'nin sahibi Sam Phillips uzun bir süredir siyahlara özgü rhythm ve blues şarkıları söyleyecek beyaz bir şarkıcı arıyordu. Elvis birkaç ay küçük bir grupla çalıştı ve 19 Temmuz 1954’de "That’s All Right" adlı ilk plağını çıkardı. Elvis’in ilk plağı Memphis’de iyi sattı, yerel radyolarda defalarca çalındı. Sam Phillips ayrıca Elvis’in birçok yerde konser vermesini sağladı. Rock’n’Roll devri başlamıştı, bütün dünya sallanıp yuvarlanıyordu. Elvis Presley’in bundan sonra doldurduğu ilk plak listebaşı oldu, sanatçıya televizyon yolunu açtı.
  Birkaç yıl içinde Elvis Presley, rock’n’roll şarkıları, hareketli sahne show'u ve kıvrak danslarıyla büyük ün kazandı. Ayrıca Amerika’da ilk kez büyük bir tartışma başlattı. Sahne show'unu seksi bulan ve gençler üzerinde kötü bir etkisi olduğunu savunanlar vardı. Ama gençler her konserinde kendilerinden geçiyor, özellikle de genç kızlar peşini bırakmıyorlardı. Elvis 1956’da ilk filmini çevirdi. Filmle aynı adı taşıyan şarkısı bir numara oldu. "Love Me Tender".
  Elvis Presley 1950’lerde Hollywood’un en çok kazanan aktörüydü. 31 film çevirdi. Ardından Almanya’da askerlik yaptı. Amerikalı bir subayın kızı olan 14 yaşındaki Priscilla’ya aşık oldu. Evlenmek için yedi yıl bekledi. Düğün 1967’de yapıldı. Priscilla 21, Elvis 32 yaşındaydı. Bir yıl sonra tek çocukları Lisa Marie doğdu. Lisa Marie de yıllar sonra popun kralı Michael Jackson’la 18 ay süren bir evlilik yaptı. Elvis’e çok benzeyen Lisa Marie ardından Oscar ödüllü aktör Nicholas Cage’le evlendi, ancak bir süre önce bu evlilik de geride kaldı. Elvis Presley, 3 Grammy ödülü aldı yaşamı boyunca. İlk ödül 1967’de dini şarkıları topladığı albümle geldi. Elvis Presley 1960’larda Las Vegas’da sayısız konser verdi, ardından Amerika turnesine çıktı. Biletler kapış kapış satılıyor, hayranları Elvis’i görmek için saatlerce bekliyor ve her defasında onu çılgınca alkışlıyorlardı. Konserler, turneler, uykusuz geceler, hovardalıklar birbirini izledi ve Elvis Presley uyku ilaçları almaya başladı. İlaçlar kilo almasına neden oldu, kilo sorunu depresyona yolaçtı. Ardından evliliği bozuldu. Elvis’in albümlerinin çoğu 1970’lerde çıktı. Televizyon konserleri de büyük ilgi gördü. 1973’de Hawaii’den yayınlanan konseri 40 ülkede bir milyar kişi tarafından izlendi.
  Son albümü 1976’da kaydettiği "Moody Blue" oldu. Elvis Presley 16 Ağustos 1977’de evinde ölü bulundu. Önce kalp krizi geçirdiği söylendi ancak daha sonra aşırı dozda ilaç aldığı anlaşıldı. Ölümünün üzerinden geçen 26 yılda Elvis, bırakın unutulmayı, ününe ün kattı demek daha doğru olur. Bugün de Elvis’in ölmediğine inanan hayranları, onu taklit eden binlerce showmen, listebaşı parçalarını kullanan yüzlerce şarkıcı var. Bugün de Elvis Presley Rock’n’Roll’un tartışmasız en büyük ismi


 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart elvis presley
 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart elvis presley


 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  aşk_bu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.06.2006
  Yer
  Diyarbakır
  Mesajlar
  22,320
  Konular
  57
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart elvis presley

  Elvis Presley (1935 - 1977)

  Elvis Aaron Presley, 8 Ocak 1935’de Missisippi’de doğdu. Çocukluğu boyunca Pentecostal Kilise Korosu'nda şarkı söyledi. 1948 yılında ailesi Memphis’e yerleşti. Blues ve caz müzikle tanışması ve bu müzik türlerine ilgi duyması onu şarkı söylemeye itti. 1953 yılında liseden mezun olduğunda, daha 18 yaşındayken müzik firmalarının kapısını aşındırmaya başlamıştı. "My Happiness" ve "That’s When Your Heartaches Begin" parçalarını annesine doğum günü armağanı olarak yazmıştı. Memphis Recording ve Sun Recording’e giderek sesini dinlemelerini istedi. Plak yapımcısı ve müzik şirketi sahibi Sam Phillips, Elvis’in ses tonundan ve müzik tarzından çok etkilendi.
  1954 yılında, gitarda Scotty Moore, bas gitarda Bill Black ile birlikte ilk stüdyo kayıtlarını yaptılar. "That's All Right" ve "Blue Moon of Kentucky" blues tarzında hareketli rock’n roll parçalarıydı. Sun Records’la yaptığı kontrat, RCA Record firmasına satılınca yavaş yavaş kariyer basamaklarını tırmanmaya başlamıştı. Bu sıralarda çıkardıkları 5 single gençlerin ilgisini çekerek, müzik listelerinde ilk 10'a girmeye başlamıştı. Bu 5 single içinde en ilgi çeken parça ise "I Forgot to Remember to Forget" tı ve country listelerine 1 numaradan girmişti. "Heartbreak Hotel" parçası ise Elvis Presley’in tekrar müzik listelerine girip 8 hafta boyunca listelerde kalmasıyla son buldu.
  Ed Sullivan’ın televizyon programına çıkan Elvis Presley, hareketleri ve konuşmasıyla ilgi çekti. Bu ilginin farkına varan ve onların direk kalplerinde son bulan parçalarla karşılık veren Elvis, bu dönemde "Don't Be Cruel", "Hound Dog", "Love Me Tender", "All Shook Up" ve "Jailhouse Rock" parçalarını yaptı. "I Want You, I Need You, I Love You" parçasıyla 11 hafta boyunca listerde kalan Elvis, hızla yükseliyordu. 1956 Kasım’ında "Love Me Tender" filmiyle kamera karşısına geçti; böylece ileride 31 filmde yer alacağı Hollywood stüdyolarıyla tanışmıştı.
  Bu filmden iki ay önce Ed Sullivan’ın televizyon programında "Love Me Tender"ı televizyon ekranlarında onu izleyen 54 milyon izleyici önünde söyleyerek ününe ün katmıştı; artık Amerika onu konuşmaya, onu dinlemeye başlayacaktı. 1973 yılında eşinden boşanan Elvis Presley, 1977 yılında Indianapolis’deki son konserinden sonra, 16 Ağustos 1977 tarihinde öldü. Ölümünden sonra açıklama yapan Doktor Jerry Francisco, ölümüne kalp yetmezliğinin neden olduğunu söyledi. Tüm dünyada büyük üzüntü yaşayan hayranları, Elvis Presley’i rock’n roll müziğin öncüsü, kralı ve babası olarak ilan ettiler.


Sayfa 1/70 123451151 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forumu
netspor
canlı maç izle
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.