Sayfa 2/73 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
364 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Kemal Sunal

Durum:
    cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kıbrıs - Girne
    Konular
    26
    Verdiği Beğeni
    53

Aldığı Beğeni: 66

Bahsedilme
    0 Mesaj

öncelikle bu başlığı açtığın için sana çok teşekkür ederim. iyi düşünmüşsün. 2 günlük oyuncuların başlığı varken Kemal Sunal gibi bir duayenin isminin olmaması beni üzdü açıkçası. Kemal Sunal Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük aktörüydü. onun filmleriyle büyüdük. inek şaban, kibar feyzo, yedi bela hüsnü... hepsiyle bizi gülmekten kırıp geçirdi.. Hala daha öldüğüne inanmıyorum Sevgili Kemal Sunal'ın. bizi her zaman gülmekten kırıp geçiren o güzel insan 03 Temmuz 2000 tarihinde ilk kez ağlatmıştı. filmleriyle, canlandırdığı karakterleriyle hala daha yaşıyor Kemal Sunal.. bizler gibi onun filmleriyle bir çok nesil daha büyüyecek. bir kemal sunal daha gelmez dünyaya

Kemal Sunal'ın rol aldığı filmler

Propaganda
    Bay Kamber
    Şaban ile Şirin
    Şaban Askerde
    Saygılar Bizden
    Varyemez
    Boynu Bükük Küheylan
    Abuk Sabuk Bir Film
    Koltuk Belası
    Zehir Hafiye
    Talih Kuşu
    Gülen Adam
    Polizei
    Uyanık Gazeteci
    Öğretmen
    Bıçkın Ali
    Sevimli Hırsız
    Düttürü Dünya
    İnatçı Bayram
    Kiracı
    Yakışıklı
    Japon İşi
    Davacı
    Yoksul
    Garip
    Tarzan Rıfkı
    Deli Deli Küpeli
    Gurbetçi Şaban
    Katma Değer Şaban
    Şendul Şaban
    Şaban Papuçu Yarım
    Sosyete Şaban
    Keriz
    Atla Gel Şaban
    Ortadirek Şaban
    Şabaniye
    Postacı
    Tokatçı
    Çarıklı Milyoner
    Kılıbık
    En Büyük Şaban
    Yedi Bela Hüsnü
    Doktor Civanım
    Davaro
    Üç Kağıtçı
    Kanlı Nigar
    Gerzek Şaban
    Devlet Kuşu
    Gol Kralı
    Zübük
    Dokunmayın Şabanıma
    Korkusuz Korkak
    Bekçiler Kralı
    Umudumuz Şaban
    Şark Bülbülü
    İnek Şaban
    Kibar Feyzo
    Köşeyi Dönen Adam
    Avanak Apti
    İyi Aile Çocuğu
    Yüz Numaralı Adam
    Hababam Sınıfı Tatilde
    Güllüşah İle İbo
    Çöpçüler Kralı
    Şabanoğlu Şaban
    Sakar Şakir
    Hababam Sınıfı Uyanıyor
    Süt Kardeşler
    Tosun Paşa
    Sahte Kabadayı
    Kapıcılar Kralı
    Meraklı Köfteci
    Hanzo
    Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
    Hababam Sınıfı
    Şaşkın Damat
    Hasret
    Mavi Boncuk
    Köyden İndim Şehire
    Salak Milyoner
    Salako
    Yalancı Yarim
    Güllü Geliyor Güllü
    Canım Kardeşim
    Oh Olsun
    Tatlı Dillim

Kemal Sunal Hayatı
    (Kendi kaleminden)

"1944'de Ýstanbul'da doðdum. Lise son sýnýftayken felsefe öðretmenim Belkýs Balkýr, elimden tuttuðu gibi beni Müþfik Kenter'e teslim etti. Bu arada üniversiteye baþladým. Bir süre sonra turneler nedeni ile öðrenimime ara vermek zorunda kaldým. Kent Oyuncularý'ndan sonra sýrasýyla Ulvi Uraz Tiyatrosu, Ayfer Feray Tiyatrosu ve en son Devekuþu Kabare Tiyatrosu'nda oynadým. 1972 yýlýnda Ertem Eðilmez'in beni beðenip seçmesiyle sinemaya adýmýmý attým. Özel televizyonlarýn yaygýnlaþmasý üzerine diziler yaptým. Bu sýralarda da üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayý kafama koymuþtum. Çünkü Türkiye'nin okuyan insana ihtiyacý vardý. Marmara Üniversitesi Ýletiþim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü'nü 1995 yýlýnda bitirdim. Bu da yetmez deyip yüksek lisans öðrenimimi de tamamladýktan sonra tez müddetim baþladý. Bundan sonra da çok özlediðim tiyatroyu ve sinemayý birlikte yapmayý planlýyorum..."

Ardından

CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER
    "Değerli sinema sanatçısı Kemal Sunal’ın vefatından büyük üzüntü duydum.

Türk sinemasına uzun yıllar emek veren Kemal Sunal, rollerine kattığı sıcaklığı ve sevecenliği ile ulusumuzun beğenisini kazanmış bir sanatçımızdır.

Günlük yaşamımızda her gün karşılaştığımız insan tiplemelerini kendine özgü bir mizah anlayışıyla en iyi biçimde sinema perdesine aktaran Kemal Sunal’ı insanımız, her zaman kendi içinden biri kabul etmiş, O’nu öylece tanımış ve sevmiştir.

Kemal Sunal’a Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesine ve sanat dünyamıza içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

BÜLENT ECEVİT:
    "KEMAL SUNAL'DAN ÇOK DERS ALDIM"

Bülent Ecevit, evinden Başbakanlık binasına geçerken, gazetecilere Kemal Sunal'ın ölümüyle ilgili açıklamalar yaptı: "Ben bir Kemal Sunal hayranıyım. O'nun filmlerini defalarca seyretmekten hiçbir zaman usanmadım, bundan sonra da usanmayacağım. Çok büyük bir sanatçıydı. Görünürde Hababam Sınıfı öğrencisiydi, ama gerçekte Kemal Sunal bir öğretmendi. Çok önemli, çok değerli, çok etkileyici bir öğretmendi. İşi şakaya vurarak, güldürüye getirerek, topluma çok önemli mesajlar verirdi. Bir politikacı olarak ben de ondan bazı dersler alırdım. Ölümüne çok üzüldüm, ama o eserlerinde yaşayacaktır, halkın gönlünde yaşayacaktır. Allah'tan O'na rahmet diliyorum. Aile üyelerine, bütün akrabalarına başsağlığı diliyorum. Dediğim gibi O, gönüllerde ve eserlerinde her zaman yaşayacaktır."

HÜLYA KOÇYİĞİT: UÇAĞA BİNMEKTE NEREDEN ÇIKTI ŞİMDİ?
    "Biz beraber hiç oynamadık ama kızım Gülşah’la oynamıştı. O duyduğu zaman kahrolacak. Çünkü bizim bağımız hiç kopmadı, ailece, eşiyle de çok çok yakın görüştük. Türk sineması için çok büyük kayıp ve Kemal Sunal’ın ölümü tarif edilemeyecek bir acı şu anda benim için. Allah ailesine sabır versin"

"Hayatında hiç uçağa binmemiş bir insan. Nereden çıktı bu şimdi, onu anlamadım. Uçaktan çok korkan ve hep karayoluyla giden bir insan. Uzak yerlere bile arabayla giderdi. Bugüne kadar uçağa bindiğini hiç duymadım. İlk defa hayatında uçağa binmeye karar veriyor belki de ve Allah nasip etmiyor. Hayret bir şey. Gerçekten çok üzüldüm. Şu anda çok şaşkın ve inanmakla inanmamak arasında bir haldeyim...."

GÖKSEL ARSOY: NE İÇKİSİ NE DE SİGARASI VARDI
    "...çok takdir ettiğim, çok beğendiğim, hakikaten Türk sinemasına damgasını vurmuş, halkın sevgisini kazanmış, gönlüne girmiş olan çok büyük bir sanatçıydı. Yeri doldurulamaz. Bir Kemal Sunal daha gelmez. İnanamıyorum. Hiç beklenmedik bir şey. O kadar sakin bir insandı ki... İçki ve sigara da içmezdi."

MÜJDAT GEZEN: BİZİ YALNIZ BIRAKTI

Kemal Sunal’ın ölümüyle çok yakın bir arkadaşını ve kardeşini kaybettiğini“ söyledi.

Gezen, Sunal ile her gün, en az bir kez telefonla görüştüğünü anlatarak, kaybından dolayı “çok kötü olduğunu“ ifade etti.

Mesleklerinin yorucu olduğunu belirten Gezen, Kemal Sunal’ın son günlerde çok yoğun çalıştığını ve bu nedenle stresli olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“Ölümüyle çok yakın bir arkadaşımı, bir kardeşimi kaybettim. Kemal kalbinden şikayetçiydi. Aynı zamanda yüksek tansiyonu vardı. Stres, temel neden olabilir. Kalbi, bu çalışma temposuna dayanmamış olabilir. Ben, Kemal Sunal ve Uğur Dündar, birbirimize çok yakındık. Her gün, en az bir kez telefonla görüşürdük. Uğur da çok üzüldü. Oğlu Ali ile konuştuğumda da bana ’Bizi yalnız bıraktı’ dedi.

EMEL SAYIN: "ONUN SICAK, DOST KİŞİLİĞİNE TANIK OLDUĞUM İÇİN KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM"
    "Varlığı yokluğu belli olmazdı, ama yönetmen ’motor’ dediği an, karşımızda devleşen bir aktör olurdu. Onun sıcak, dost kişiliğine tanık olduğum, bunu bir nebze olsun paylaşabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Fakat bu inanılmaz ölümle kahroluyorum."

TÜRKAN ŞORAY: "HAYATINI ÇOK İNANDIĞI BİR YOLDA YİTİRDİ"

"Bu ölüm herkes gibi beni de çok etkiledi. Ben de herkes gibi çok yakın bir dostumu kaybetmiş sayıyorum kendimi. Kaderin acı cilvesi ki, yine mesleği gereği bir çekim için çok korktuğu halde o uçağa bindi. Ve hayatını çok inandığı bir yolda yitirdi. Ölümünün böyle olması beni daha da fazla etkiledi"

GÖNÜL ÜLKÜ - GAZANFER ÖZCAN

"Onunla dostluğumuz ve arkadaşlığımız, sinema üzerine konuşmalarımız vardı. Bu zamansız ve sırasız ölüm, bizi çok sarstı"
    Konu eyllse tarafından (25-10-09 Saat 23:15 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    dilosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Patrick Jane.
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

kemal sunal gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biriydi...yeri asla dolmayacak biri...

kesinlikle muhteşem biri...
    Konu eyllse tarafından (25-10-09 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    NecatiSasmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Almanya
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Kemal Sunal harika bir oyuncuydu!!! bence bu dünyada en iyi oyuncu Kemal Sunal onun gibisi yokdu ve olmucak!!!!! forumu olmamasina cok sasirdim dogrusu!! o filmeriyle beni hep güldürmüsdü.. muhtesem biriydi!!

Durum:
    cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kıbrıs - Girne
    Konular
    26
    Verdiği Beğeni
    53

Aldığı Beğeni: 66

Bahsedilme
    0 Mesaj

Rahmetli Kemal Sunal'ın Resimleri

hepimizin gönlünde taht kuran hababam sınıfı
    Konu eyllse tarafından (26-10-09 Saat 00:37 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    gözde_lp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

öldüğünü duyduğumda hiç tanımadığım,sadece ekrandan izlediğim bir insanı kendime ne kadar yakın bulduğumu ve yine tanımasamda çok üzülebileceğimi öğrendim......kemal sunal hakkında söylenecek o kadar çok şey varki....acaba kim onun kadar sevilmiştir...üzüntümüze ortak olup bir anda bizi kahkahalarla güldürmüştür...üstelik filmlerini onlarca kez izlemiş olmamıza rağmen....yaptığı her espriye,her harekete sanki ilk defa izlemişiz gibi güldük...yeri geldi onunla ağladık....sanki o bizim ekrana yansıyan halimizdi....hayat telaşında yok olup giden komik yanımızı almış,kendine katmış bizi bize sunardı....şimdi de yetenekli oyuncularımız var ama bir kemal sunal gibisi yok,onun kadar içteni yok....keşke hep olsaydı ekranlarda...ama hayat keşkelerle geçmiyor,keşkeler hiçbirşeyi değiştirmiyor...çok seviyorum bu koca yürekli oyuncuyu....hiç unutmayacağım....ve bize bıraktığı o güzel eserlerinide hep aklımın ve kalbimin bir köşesinde tutacağım....teşekkürler kemal sunal...mezarında rahat uyu....

Sayfa 2/73 İlkİlk 1234561252 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)