Sayfa 2/106 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon
526 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Kemal Sunal

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  28
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  öncelikle bu başlığı açtığın için sana çok teşekkür ederim. iyi düşünmüşsün. 2 günlük oyuncuların başlığı varken Kemal Sunal gibi bir duayenin isminin olmaması beni üzdü açıkçası. Kemal Sunal Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük aktörüydü. onun filmleriyle büyüdük. inek şaban, kibar feyzo, yedi bela hüsnü... hepsiyle bizi gülmekten kırıp geçirdi.. Hala daha öldüğüne inanmıyorum Sevgili Kemal Sunal'ın. bizi her zaman gülmekten kırıp geçiren o güzel insan 03 Temmuz 2000 tarihinde ilk kez ağlatmıştı. filmleriyle, canlandırdığı karakterleriyle hala daha yaşıyor Kemal Sunal.. bizler gibi onun filmleriyle bir çok nesil daha büyüyecek. bir kemal sunal daha gelmez dünyaya

  Kemal Sunal'ın rol aldığı filmler

  Propaganda
  Bay Kamber
  Şaban ile Şirin
  Şaban Askerde
  Saygılar Bizden
  Varyemez
  Boynu Bükük Küheylan
  Abuk Sabuk Bir Film
  Koltuk Belası
  Zehir Hafiye
  Talih Kuşu
  Gülen Adam
  Polizei
  Uyanık Gazeteci
  Öğretmen
  Bıçkın Ali
  Sevimli Hırsız
  Düttürü Dünya
  İnatçı Bayram
  Kiracı
  Yakışıklı
  Japon İşi
  Davacı
  Yoksul
  Garip
  Tarzan Rıfkı
  Deli Deli Küpeli
  Gurbetçi Şaban
  Katma Değer Şaban
  Şendul Şaban
  Şaban Papuçu Yarım
  Sosyete Şaban
  Keriz
  Atla Gel Şaban
  Ortadirek Şaban
  Şabaniye
  Postacı
  Tokatçı
  Çarıklı Milyoner
  Kılıbık
  En Büyük Şaban
  Yedi Bela Hüsnü
  Doktor Civanım
  Davaro
  Üç Kağıtçı
  Kanlı Nigar
  Gerzek Şaban
  Devlet Kuşu
  Gol Kralı
  Zübük
  Dokunmayın Şabanıma
  Korkusuz Korkak
  Bekçiler Kralı
  Umudumuz Şaban
  Şark Bülbülü
  İnek Şaban
  Kibar Feyzo
  Köşeyi Dönen Adam
  Avanak Apti
  İyi Aile Çocuğu
  Yüz Numaralı Adam
  Hababam Sınıfı Tatilde
  Güllüşah İle İbo
  Çöpçüler Kralı
  Şabanoğlu Şaban
  Sakar Şakir
  Hababam Sınıfı Uyanıyor
  Süt Kardeşler
  Tosun Paşa
  Sahte Kabadayı
  Kapıcılar Kralı
  Meraklı Köfteci
  Hanzo
  Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
  Hababam Sınıfı
  Şaşkın Damat
  Hasret
  Mavi Boncuk
  Köyden İndim Şehire
  Salak Milyoner
  Salako
  Yalancı Yarim
  Güllü Geliyor Güllü
  Canım Kardeşim
  Oh Olsun
  Tatlı Dillim

  Kemal Sunal Hayatı
  (Kendi kaleminden)

  "1944'de Ýstanbul'da doðdum. Lise son sýnýftayken felsefe öðretmenim Belkýs Balkýr, elimden tuttuðu gibi beni Müþfik Kenter'e teslim etti. Bu arada üniversiteye baþladým. Bir süre sonra turneler nedeni ile öðrenimime ara vermek zorunda kaldým. Kent Oyuncularý'ndan sonra sýrasýyla Ulvi Uraz Tiyatrosu, Ayfer Feray Tiyatrosu ve en son Devekuþu Kabare Tiyatrosu'nda oynadým. 1972 yýlýnda Ertem Eðilmez'in beni beðenip seçmesiyle sinemaya adýmýmý attým. Özel televizyonlarýn yaygýnlaþmasý üzerine diziler yaptým. Bu sýralarda da üniversiteyi bitirmeyi ve böylece gençlere örnek olmayý kafama koymuþtum. Çünkü Türkiye'nin okuyan insana ihtiyacý vardý. Marmara Üniversitesi Ýletiþim Fakültesi Radyo-TV ve Sinema Bölümü'nü 1995 yýlýnda bitirdim. Bu da yetmez deyip yüksek lisans öðrenimimi de tamamladýktan sonra tez müddetim baþladý. Bundan sonra da çok özlediðim tiyatroyu ve sinemayý birlikte yapmayý planlýyorum..."

  Ardından

  CUMHURBAŞKANI AHMET NECDET SEZER
  "Değerli sinema sanatçısı Kemal Sunal’ın vefatından büyük üzüntü duydum.

  Türk sinemasına uzun yıllar emek veren Kemal Sunal, rollerine kattığı sıcaklığı ve sevecenliği ile ulusumuzun beğenisini kazanmış bir sanatçımızdır.

  Günlük yaşamımızda her gün karşılaştığımız insan tiplemelerini kendine özgü bir mizah anlayışıyla en iyi biçimde sinema perdesine aktaran Kemal Sunal’ı insanımız, her zaman kendi içinden biri kabul etmiş, O’nu öylece tanımış ve sevmiştir.

  Kemal Sunal’a Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesine ve sanat dünyamıza içten başsağlığı dileklerimi iletiyorum."

  BÜLENT ECEVİT:
  "KEMAL SUNAL'DAN ÇOK DERS ALDIM"

  Bülent Ecevit, evinden Başbakanlık binasına geçerken, gazetecilere Kemal Sunal'ın ölümüyle ilgili açıklamalar yaptı: "Ben bir Kemal Sunal hayranıyım. O'nun filmlerini defalarca seyretmekten hiçbir zaman usanmadım, bundan sonra da usanmayacağım. Çok büyük bir sanatçıydı. Görünürde Hababam Sınıfı öğrencisiydi, ama gerçekte Kemal Sunal bir öğretmendi. Çok önemli, çok değerli, çok etkileyici bir öğretmendi. İşi şakaya vurarak, güldürüye getirerek, topluma çok önemli mesajlar verirdi. Bir politikacı olarak ben de ondan bazı dersler alırdım. Ölümüne çok üzüldüm, ama o eserlerinde yaşayacaktır, halkın gönlünde yaşayacaktır. Allah'tan O'na rahmet diliyorum. Aile üyelerine, bütün akrabalarına başsağlığı diliyorum. Dediğim gibi O, gönüllerde ve eserlerinde her zaman yaşayacaktır."

  HÜLYA KOÇYİĞİT: UÇAĞA BİNMEKTE NEREDEN ÇIKTI ŞİMDİ?
  "Biz beraber hiç oynamadık ama kızım Gülşah’la oynamıştı. O duyduğu zaman kahrolacak. Çünkü bizim bağımız hiç kopmadı, ailece, eşiyle de çok çok yakın görüştük. Türk sineması için çok büyük kayıp ve Kemal Sunal’ın ölümü tarif edilemeyecek bir acı şu anda benim için. Allah ailesine sabır versin"

  "Hayatında hiç uçağa binmemiş bir insan. Nereden çıktı bu şimdi, onu anlamadım. Uçaktan çok korkan ve hep karayoluyla giden bir insan. Uzak yerlere bile arabayla giderdi. Bugüne kadar uçağa bindiğini hiç duymadım. İlk defa hayatında uçağa binmeye karar veriyor belki de ve Allah nasip etmiyor. Hayret bir şey. Gerçekten çok üzüldüm. Şu anda çok şaşkın ve inanmakla inanmamak arasında bir haldeyim...."

  GÖKSEL ARSOY: NE İÇKİSİ NE DE SİGARASI VARDI
  "...çok takdir ettiğim, çok beğendiğim, hakikaten Türk sinemasına damgasını vurmuş, halkın sevgisini kazanmış, gönlüne girmiş olan çok büyük bir sanatçıydı. Yeri doldurulamaz. Bir Kemal Sunal daha gelmez. İnanamıyorum. Hiç beklenmedik bir şey. O kadar sakin bir insandı ki... İçki ve sigara da içmezdi."

  MÜJDAT GEZEN: BİZİ YALNIZ BIRAKTI

  Kemal Sunal’ın ölümüyle çok yakın bir arkadaşını ve kardeşini kaybettiğini“ söyledi.

  Gezen, Sunal ile her gün, en az bir kez telefonla görüştüğünü anlatarak, kaybından dolayı “çok kötü olduğunu“ ifade etti.

  Mesleklerinin yorucu olduğunu belirten Gezen, Kemal Sunal’ın son günlerde çok yoğun çalıştığını ve bu nedenle stresli olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

  “Ölümüyle çok yakın bir arkadaşımı, bir kardeşimi kaybettim. Kemal kalbinden şikayetçiydi. Aynı zamanda yüksek tansiyonu vardı. Stres, temel neden olabilir. Kalbi, bu çalışma temposuna dayanmamış olabilir. Ben, Kemal Sunal ve Uğur Dündar, birbirimize çok yakındık. Her gün, en az bir kez telefonla görüşürdük. Uğur da çok üzüldü. Oğlu Ali ile konuştuğumda da bana ’Bizi yalnız bıraktı’ dedi.

  EMEL SAYIN: "ONUN SICAK, DOST KİŞİLİĞİNE TANIK OLDUĞUM İÇİN KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM"
  "Varlığı yokluğu belli olmazdı, ama yönetmen ’motor’ dediği an, karşımızda devleşen bir aktör olurdu. Onun sıcak, dost kişiliğine tanık olduğum, bunu bir nebze olsun paylaşabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum. Fakat bu inanılmaz ölümle kahroluyorum."

  TÜRKAN ŞORAY: "HAYATINI ÇOK İNANDIĞI BİR YOLDA YİTİRDİ"

  "Bu ölüm herkes gibi beni de çok etkiledi. Ben de herkes gibi çok yakın bir dostumu kaybetmiş sayıyorum kendimi. Kaderin acı cilvesi ki, yine mesleği gereği bir çekim için çok korktuğu halde o uçağa bindi. Ve hayatını çok inandığı bir yolda yitirdi. Ölümünün böyle olması beni daha da fazla etkiledi"

  GÖNÜL ÜLKÜ - GAZANFER ÖZCAN

  "Onunla dostluğumuz ve arkadaşlığımız, sinema üzerine konuşmalarımız vardı. Bu zamansız ve sırasız ölüm, bizi çok sarstı"
  Konu eyllse tarafından (25-10-09 Saat 23:15:53 ) değiştirilmiştir.

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  dilosh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  01.03.2006
  Yer
  Patrick Jane.
  Mesajlar
  2,889
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  kemal sunal gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biriydi...yeri asla dolmayacak biri...

  kesinlikle muhteşem biri...
  Konu eyllse tarafından (25-10-09 Saat 23:16:18 ) değiştirilmiştir.

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  NecatiSasmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  27.02.2006
  Yer
  Almanya
  Mesajlar
  394
  Konular
  5
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Kemal Sunal harika bir oyuncuydu!!! bence bu dünyada en iyi oyuncu Kemal Sunal onun gibisi yokdu ve olmucak!!!!! forumu olmamasina cok sasirdim dogrusu!! o filmeriyle beni hep güldürmüsdü.. muhtesem biriydi!!

 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  28
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Rahmetli Kemal Sunal'ın Resimleri  hepimizin gönlünde taht kuran hababam sınıfı
  Konu eyllse tarafından (26-10-09 Saat 00:37:21 ) değiştirilmiştir.

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  gözde_lp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  12.01.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  66
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  öldüğünü duyduğumda hiç tanımadığım,sadece ekrandan izlediğim bir insanı kendime ne kadar yakın bulduğumu ve yine tanımasamda çok üzülebileceğimi öğrendim......kemal sunal hakkında söylenecek o kadar çok şey varki....acaba kim onun kadar sevilmiştir...üzüntümüze ortak olup bir anda bizi kahkahalarla güldürmüştür...üstelik filmlerini onlarca kez izlemiş olmamıza rağmen....yaptığı her espriye,her harekete sanki ilk defa izlemişiz gibi güldük...yeri geldi onunla ağladık....sanki o bizim ekrana yansıyan halimizdi....hayat telaşında yok olup giden komik yanımızı almış,kendine katmış bizi bize sunardı....şimdi de yetenekli oyuncularımız var ama bir kemal sunal gibisi yok,onun kadar içteni yok....keşke hep olsaydı ekranlarda...ama hayat keşkelerle geçmiyor,keşkeler hiçbirşeyi değiştirmiyor...çok seviyorum bu koca yürekli oyuncuyu....hiç unutmayacağım....ve bize bıraktığı o güzel eserlerinide hep aklımın ve kalbimin bir köşesinde tutacağım....teşekkürler kemal sunal...mezarında rahat uyu....

Sayfa 2/106 İlkİlk 1234561252102 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Ali Sunal
  By NîlûferY in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 91
  Son Mesaj: 01-08-20, 03:10:53
 2. Kemal Pekser
  By A.Konak in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 947
  Son Mesaj: 23-08-12, 18:21:41
 3. Gökçe (Bahadır) Sunal
  By Sunrise in forum Kapatılan Başlıklar (Yerli Oyuncular)
  Cevaplar: 945
  Son Mesaj: 24-08-11, 17:08:45
 4. Kemal Erek
  By BuseLim in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 13
  Son Mesaj: 30-08-10, 15:09:38
 5. Ezo Sunal
  By guli_guli53 in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 26
  Son Mesaj: 02-10-08, 21:48:09

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

webmaster forum
netspor
taraftarium24
yerli filmler
diziizle.blog
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

Mobil Ödeme bahis
cratosslot giriş
vdcasino
meritroyalbet
güvenilir casino siteleri
canlı casino
meritroyal bet
casino siteleri
canlı rulet
deneme bonusu
ilbet giriş
bursa escort
kartal escort
maltepe escort
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.