Sayfa 1/48 1234511 ... SonSon
236 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Münir Özkul

 1. #1
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Arrow Münir Özkul  Hepimizin hafızasında yer etmiş yeşilçam filmlerinin en büyük oyuncularından.. Hababam Sınıfının Mahmut Hocası, Gülen Gözler'in fakir ama gönlü zengin babası ama en önemlisi Türk sinemasına ömrünü vermiş Münir Özkul hakkındaki düşüncelerimizi bu başlıkta paylaşalım..


  Biyografi


  Bakırköy Halkevleri'nden yetişti Münir Özkul. Paşa torunu olarak doğduğu Bakırköy'de tanınan , sevilen bir simaydı. Önce tiyatroya atıldı. İstanbul ve Ankara Şehir-Devlet Tiyatroları'nda çalıştı. Sinemaya ise bir girdi pir girdi. 1950'lerin siyah-beyaz filmlerinde sıkça görülür oldu. Kalıptan kalıba giriyor, özellikle mimikleri çok beğeniliyordu. Her role girdi ama zengin ve kötü yürekli adam olmayı bir türlü beceremedi.Orhan Aksoy'un "Fakir Kızı Leyla" filminde evin kahyası rolüne çıkan Münir Özkul daha sonraları defalarca bu kalıba girdi.

  Hep eve gelen fakir genç kızı bir hanımefendi olabilmesi için eğitti. "Fakir Kızı Leyla" da yürüyüş dersi verebilmek için kadın kılığına bile girdi. Daha sonra "Kezban " ve "Kezban Paris'te" de genç kızı, bir kuğu haline getirdi. "Gülşah" ın dedesi oldu, torununa yeni bir anne bulmak için elinden geleni yaptı. Ayşecikli filmlerde huysuz dede olmaktan kaçınmadı. Bastonuyla çocuk kovaladı. Hülya Koçyiğit ve Ekram Bora'nın başrollerini paylaştığı "Seni Seviyorum" da mafya üyesi rolüne bile çıktı. Zeki Müren'li filmlerde de göründü. "Gurbet" filminde , Müren'le birlikte balıkçıydı ve bugünkü halinden çok daha fazla saçlıydı. "Gece Kuşu Zehra" da ise usta bir hırsızdı. "Şöför Nebahat" filminde şarkılar söyleyen neşeli dolmuş kahyasıydı.

  Münir Özkul'u halka asıl sevdiren filmler "Arzu Film" yapımları oldu. Ertem Eğilmez'li yıllarda birbiri ardına sayısız film çevirdi. "Gülen Gözler" "Bizim Aile" de fakir ama onurlu bir baba, Yaşar Usta oldu. "Mavi Boncuk" da dev bir kadroyla halkı güldürdü. Ve tabii "Hababam Sınıfı" serisindeki unutulmaz Kel Mahmut rolü. Münir Özkul daha sonra Adile Naşit'le birlikte çok sayıda film çevirdi. Video filmlerinde rol aldı. Bazı dizilerde göründü. Devlet sanatçısı ünvanı da taşıyan Özkul'un "sinema rüyası " yıllar boyunca hiç bitmedi.

 2. #2
  Durum:
  Çevrimdışı
  LİBRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  16.01.2006
  Yer
  .::Çemberimde Gül Oya::.
  Mesajlar
  833
  Konular
  10
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Babam evlenmekten korkmaz boşanamamaktan korkar

  Sibel ARNA

  Güner Özkul, bir yazı yazdı, babasını çok farklı yönleriyle anlattı. "Eğer zamanında Kafka babamın lavabodaki suyun girdabına direnerek deliğe düşmemeye çalışan kakayı taklit edişini görseydi, belki de ’başkalaşım’ başka türlü yazılmış olurdu" diye biten bir yazı. Münir Özkul’u bize çok farklı tanıtan bir yazı. "Kızlar babalarına áşık olurlarmış, çocuktum, o kadınların neden o kadar üzüldüğünü anlamadım. Ama erkeklerin hep at suratlı, elleri güzel ve akıcı olanlarını, oyuncu değilse de oyunbaz ve kötü olanlarını sevdim, farklı şekillerde de olsa beni üzmelerine izin verdim" cümleleriyle içimize işleyen bir yazı...

  Güner Özkul’da bu yazıdan daha fazlası vardır diye düşündüm. Yanılmamışım. Babasını çok güzel anlattı. Neden bir Münir Özkul kitabı yazmadığını sordum. Şöyle cevapladı: "Ben babamı doğrusuyla, yanlışıyla seviyorum. Yazdığım kitaptan sonra hayranları onu eskisi kadar çok sevmezler diye korkuyorum."

  Doğduğunuzda babanızın sizi kıskandığı doğru mu?

  - Doğru. Kendi anlattı. Bana hazırlıksız yakalanmışlar. Evde bir bebeğin olmasına bir türlü alışamamışlar. Durumu fark eden anneannem ve dedem beni anne ve babamdan almış. Üç aylıkken ayrıldım onlardan. Bir yıl sonra babam içkiyi bırakmış, beni geri almak istemiş ama anneannem razı olmamış. Babam bunun suçluluğunu her zaman hissetti. Belki de bu yüzden bana karşı her zaman dürüst ve hayatta hiç kimseye olmadığı kadar iyi oldu. Alışılmış bir baba-çocuk ilişkisinde anlatılmayacak duygularını bile açık açık anlattı.

  Anneniz ve babanıza kaç yaşında kavuştunuz?

  - Yedi yaşındayken anneannem öldü. Ben de mecburen anne ve babamın yanına taşındım. Ama bir sene sonra boşandılar. Ben babamla kaldım. Ayrılmaları beni çok derinden etkilemedi. Çünkü zaten onlarla yaşamaya alışık değildim.

  Neden babanızla kaldınız?

  - Benim tercihimdi. Mahkeme velayetimi anneme vermişti ama ben babamla kalmayı istedim. Annem de onayladı. Babamın, benim hayatımı kötü etkilemeyeceğini düşündü.

  Haklı çıktı mı?

  - Tabii. Babam bana her zaman bir yetişkin gibi davrandı. Olgun bir çocuk olduğum için hiçbir problem yaşamadık. Yedi yaşına kadar beni iki yaşlı insan büyütmüştü.

  BABAMIN MAZLUM HALİ KADINLARI ÇEKERDİ

  Yaşadığı bütün ilişkileri size açık açık anlatır mıydı?

  - Hiçbir zaman bu konuları konuşmak zorunda kalmadık. Ama neyin ne olduğunu ikimiz de biliyorduk.

  Babanızın birlikte olduğu kadınlarla siz de duygusal bağ kuruyor muydunuz?

  - Biriyle oldu. İsmi Tülay’dı. Manken Tülay. Gidince onu çok özlediğimi hatırlıyorum. Ama şimdiki aklımla baktığım zaman çok yıpratıcı bir ilişkileri olduğunu görüyorum.

  Münir Özkul, evliliğe nasıl bakardı?

  - Evlilikten korkmazdı ama boşanamamaktan korkardı. Dört kere evlendi. İlk eşi Şadan Hanım, sonra annem Suna Selen, sonra Tophaneli Örümcek Yaşar yani Yaşar Anne, en son da Umman Abla.

  Babanız yakışıklı erkek kategorisine girecek bir tip değil. Ama buna rağmen istediği bütün kadınları elde etti. Sizce ondaki şeytan tüyünün sırrı ne?

  - Günümüzde karizma diye tanımlanan şey var ya, işte o. Babamın bir mazlum hali vardı ki, bu kadınlarda ona yardımcı olma isteği uyandırırdı. Annelik duygularını harekete geçirirdi. Ses tonu mükemmeldi. Çok konuşkan bir insan olmamakla birlikte nerede konuşacağını bilirdi. En doğru zamanlarda en doğru cümleleri kurardı. Hem sonra bu adam kitleleri peşinden sürükleyen bir adamdı. Sinemada bir salon dolusu insanı büyülerdi. Bir tek kişiyi mi etkileyemeyecek?

  İÇENLE İÇMEYEN BABAM TAMAMEN FARKLI

  Alkol sorunu ciddi boyutta mıydı?

  - Evet çok ciddi. İçenle içmeyen Münir Özkul tamamen farklı iki karakterdi. Birinde ne kadar yumuşak, ne kadar halim selim bir insan oluyorsa, diğerinde o kadar kırıcı olurdu. İçtiği zamanlar arkadaşlarını, arkadaşlıklarını nasıl hırpaladığını gözlerimle gördüm. Normal zamanlarda nasıl en güzel sözü söylemeyi biliyorsa, içtiği zaman da en acıtacak, en kanırtacak sözleri büyük bir ustalıkla bulurdu. Sanırım bu yönümü ondan almışım. Ben bunu içmeden de yapıyorum.

  Sizi de acıttığı oldu mu?

  - Hayır. Ben onun sarhoş olduğu zamanlarda görünmez olmayı çok iyi beceriyordum.

  Münir Özkul kendiyle derdi olan bir adam mıdır?

  - Olmasa bu kadar içmezdi. Belki de yapmak istediği çok şey vardı, belki de kabına sığamıyordu. Hiçbir zaman kafasına takılan şeyleri başka türlü dile getirmedi. Hayatta tek yaptığı şey oynamaktı.

  Elindekilerle yetinmedi diye onu hiç suçluyor musunuz?

  - Hayır. Yetinmenin bir oyuncu için doğru bir şey olduğunu zannetmiyorum. Bir takım psikolojik rahatsızlıkları vardı. Ben bunları tam olarak bilmiyorum. Çünkü bunlar hep alkolün getirdiği problemler olarak algılandı. Hiçbir zaman doğru teşhisler konmadı. Ya da kondu da çocukken bana söylenmedi.

  Babanız şimdi tonton bir ihtiyar mı oldu?

  - Öyle gibi oturuyor. 80 yaşında. Çok yorgun. Hafızasında bazı boşluklar var. Çalışmak istemiyor. 10 yıl önce içkiyi tamamen bıraktı. Sigara da içmiyor. Bunları yapmadığı zaman çok eğlendiğini sanmıyorum. Ara sıra dışarı çıkıyor. Ama siyatiği olduğu için yardım almadan yürüyemiyor.

  En son kamera karşısına ne zaman geçti?

  - Hamdi Alkan’ın canlandırdığı Yarmagül karakterinin dedesini oynadı.

  Oyunculuk defterini kapatma kararını nasıl verdi?

  - Gürdal ve Erdal Tosun kardeşlerin Cihangir’de Kiraz isimli bir restoranı vardı. Hatırlar mısınız? Babam kendini en son orada sosyal hissetmişti. Arada sırada Kiraz’a gitmek, Gürdal ve Erdal’la konuşmak ona iyi geliyordu. Yılmaz Erdoğan, Mazhar Alanson ve Hamdi Alkan sık sık gelirdi. Gürdal vefat ettikten sonra babam evden çıkmaz oldu. Yarmagül’ün dedesini oynarken çok yorulduğu için de oyuncuk defterini kapattı.

  Münir Özkul’un ortalıklarda görünmemesinin faturasını eşi Umman Hanım’a kesenler var. Konuşturmuyor, çalıştırmıyor, kimseyle görüştürmüyor diyorlar...

  - Böyle sözcükler kullandığımız zaman onu itham etmiş oluruz. Ve o bu suçlamaları hiç hak etmiyor. Umman Abla babamın tepkilerinden yola çıkarak bu kararları alıyor. Babam hayır demeyi pek bilmez. Hayır diyen o olduğu için dışardan sevimsiz gözüken o oluyor. Bu kadın, bu adamla 27 senedir birlikte. Acı tatlı her şeyini taşıdı. Ben onların kararlarına özellikle de üvey annemin kararlarına saygı duyuyorum.

  En büyük eksiğim hırs bu geride kalmama yol açıyor

  Babanız Münir Özkul gibi bir adam, anneniz Suna Selen gibi bir kadın olsa siz de normal olmazdınız. Güner Özkul da normal bir kadın değil. Ağzına geleni dan diye kıvırmadan söylüyor. Üç yıldır CNN Türk’te Afiş programını sunuyor. Arada sırada filmlerde rol alıyor. Dizilerde neden yoksunuz, diye soruyorum. "Bilmem onu yapımcılara sormak lazım" diyor.

  Siz feleğin çemberinden küçük yaşta mı geçtiniz?

  - Ben feleğin çemberinden hiç geçmedim. Her türlü macera ve her türlü kötülük etrafımdaydı. Ama hiçbirine bulaşmadım. Hiç canım yanmadı. Kendimi korumayı çok küçük yaşta öğrendim. Belki temkinliydim her zaman.

  Okul hayatınız nasıldı?

  - Çok tembel bir öğrenciydim. Hiç ders çalışmadım. Haylaz değildim ama. İşim gücüm roman okumaktı.

  Grafik tasarım okumak bilinçli bir tercih miydi?

  - Orta ikide verdiğim bir karardı. Aslında bir yandan da içten içe annemin hayatta yaptığı şeyleri yapmak istedim. Annem akademiye gitmiş. Ben de ilkokulda ressam olmaya karar verdim. Annemin mezun olduğu liseden mezun oldum, annem gibi akademiye gittim. Fakat grafikerliği sürdüremedim. Çünkü bilgisayar çağı başladı, ben ayak uyduramadım. Ek iş olsun diye mankenlik yapmaya başladım. Annem de uzun seneler mankenlik yapmıştı. Annemi hep uzaktan takip ettim. Onu çok onaylar gibi gözükmemekle birlikte hayatta er ya da geç annemin benim için onayladığı şeyleri yaptım. Ve onun yaptığı her şeye de hayranlık duydum.

  Anneniz ve babanız oyuncu olmanızı istemiyormuş öyle mi?

  - Daha doğrusu şöyle: Babam istemiyordu, annem hayatta yapabileceğim en işi şeyin oyunculuk olduğunu düşünüyordu. Gençlik yıllarım annemle inatlaşarak geçtiği için anneme inat olsun diye oyunculuktan hep uzak durdum.

  Ne zaman pes ettiniz?

  - Aslında daha üniversite ikideyken annemin haklı olduğunu anladım ama babamla kavga ettik. 14 yaşında Şehir Tiyatroları’nda çocuk oyunlarında oynamaya başlamıştım. Üniversiteden sonraki yıllarda "Sarı Tebessüm" adlı bir film için ilk kez kamera karşısına geçtim.

  SES TONLARIMIZ BENZİYOR ÇÜNKÜ...

  Herkes ses tonunuzun rahatlatıcı etkisinden bahsediyor. Siz bu sesin kıymetini biliyor musunuz? Böyle bir sese sahip olmanın bizim bilmediğimiz avantajları var mı?

  - Çocukken sesimi çok ince bulurdum. Fakat şimdi evet ben de kendi sesimi beğeniyorum. Yalnız sinirlendiğim zaman biraz inceliyor. Annem "siren gibi" diyor. Tabii ki babam kadar özel bir sese ve yeteneğe sahip değilim. Ama babamın sesindeki yumuşaklığın bende de olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebini sonradan dişçiden öğrendik. İkimizin de damağı çok yüksek. Ağzımızda farklı bir akustik var. Kubbe gibi. Bunun da sebebi burnumuzdaki et. Burnumuzdan hiç nefes alamadığımız için damağımız yükselmiş.

  Çok başarılı bir anne babanın çocuğusunuz... Ben asla onlar gibi olamayacağım endişesi taşıyor musunuz?

  - Endişeli değilim. Ama sanırım en büyük eksiğim hırs. Bu geride kalmama yol açıyor. Ben atletizmi bile bu yüzden bıraktım. Birinci olayım gibi bir derdim hiçbir zaman olmadı. Aslında içten içe en iyisi olduğuma inanıyorum ama tek başına megalomani hiçbir boka yaramıyor. Yarışmam, hırslı olmam, tırmalamam gerekiyor. Ama nerde?

  Babamın imajının zedelenmesine yüreğim el vermez

  Babamı yazmayı çok isterim ama neyi ne kadar söyleyeceğimi bilmemek elimi kolumu bağlıyor. Çünkü ben babamı iyi kötü her türlü yanıyla seviyorum. Yaptığı hataları anlıyorum. Ama yine de herkesin benim kadar kolay kabul edemeyeceği şeyler olduğunu düşünüyorum. Bir evlat olarak insanların gözündeki imajının zedelenmesine yüreğim el vermez. Benim gözümde bunlar bir insanın imajını zedeleyecek şeyler değildir ama herkes böyle düşünmeyebilir. Bu çok hassas bir denge. Bu dengeyi kurmayı becerdiğim gün yazarım.


  http://www.hurriyet.com.tr/pazar/3752817.asp

 3. #3
  Durum:
  Çevrimdışı
  Türk_Jön - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  18.08.2006
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  1,420
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Türk sinemasına ve tiyatrosuna emeği geçmiş en büyük aktör sanatçı ünvanını sonuna hak eden ender kişilerden biri bir ara 1000 yakın filmde rol aldığını duymuştum. Rahmetli Adile Naşit'le çok iyi çift olurlardı küçükken hep gerçek karı koca sanırdım ikisini

 4. #4
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı Türk_Jön Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türk sinemasına ve tiyatrosuna emeği geçmiş en büyük aktör sanatçı ünvanını sonuna hak eden ender kişilerden biri bir ara 1000 yakın filmde rol aldığını duymuştum. Rahmetli Adile Naşit'le çok iyi çift olurlardı küçükken hep gerçek karı koca sanırdım ikisini
  Ben de öyle sanırdım Ama gerçekten çok yakışıyorlardı Adile Naşitle.

  LİBRA teşekkürler :good:

 5. #5
  Durum:
  Çevrimdışı
  cyprus_hsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  13.02.2006
  Yer
  Kıbrıs - Girne
  Mesajlar
  3,091
  Konular
  27
  Verdiği Beğeni
  53

  Aldığı Beğeni: 66

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Rol aldığı yapımlar..  Dar Alanda Kısa Paslaşmalar 2000
  Ay Işığında Saklıdır 1996
  Nasreddin Hoca 1993
  Al Dudaklım 1993
  Arabesk 1988
  Acı Gurbet 1988
  A Ay 1988
  Afife Jale 1987
  Kuşatma 2 / Şok 1987
  Aile Pansiyonu 1987
  Günah Ömer 1987
  Kadersiz Kullar 1987
  Yaşamaya Mecburum 1987
  Yıllar 1987
  Uzaylı Zekiye 1987
  Otobüs Yolcuları / İhsaniye - Karasu 1987
  Ana Kucağı 1986
  Kızlar Sınıfı Tatilde 1986
  Babalar da Ağlar 1986
  Dayak Cennetten Çıkma 1986
  Elmayı Kim Isırdı 1986
  Milyarder Mahmut 1986
  Büyük Günah 1985
  Ya Ya Ya Şa Şa Şa 1985
  Deliye Hergün Bayram 1985
  Çalınan Hayat 1985
  Duyar Mısın Feryadımı 1985
  Sarı Öküz Parası 1985
  Şaşkın Gelin 1984
  Geçim Otobüsü 1984
  Çaresizim 1984
  Kızlar Sınıfı 1984
  Gırgıriyede Büyük Seçim Emin 1984
  Şaşkın Ördek 1983
  Dostlar Sağolsun 1983
  İlişki 1983
  Gırgıriyede Cümbüş Var Emin 1983
  Gazap Rüzgarı 1982
  Bir Yudum Mutluluk 1982
  Islak Mendil 1982
  Ağlayan Gülmedi mi? 1982
  Altın Kafes 1982
  Buyurun Cümbüşe Kamil Bey 1982
  Talih Kuşu 1982
  Adile Teyze 1982
  Şıngırdak Şadiye 1982
  Görgüsüzler Muratın amcası 1982
  Beni Unutma Fıratın babası 1982
  Deliler Koğuşu 1981
  Bizim Sokak 1981
  Gırgıriyede Şenlik Var Emin 1981
  Gırgıriye Emin 1981
  Banker Bilo 1980
  İbişo 1980
  Erkek Güzeli Sefil Bilo 1979
  Gelinciklerim 1979
  Aşkın Gözyaşları 1979
  İbiş in Rüyası Nahit 1979
  Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor Kel Mahmut 1978
  Neşeli Günler Kazım 1978
  Cennetin Çocukları Hasan 1977
  Gülen Gözler Yaşar 1977
  Hababam Sınıfı Tatilde Kel Mahmut 1977
  Aşk Dediğin Laftır 1976
  Aile Şerefi Rıza 1976
  Hababam Sınıfı Uyanıyor Kel Mahmut 1976
  İşte Hayat 1975
  Gülşah 1975
  Bizim Aile / Merhaba Yaşar 1975
  Hababam Sınıfı Kel Mahmut 1975
  Gece Kuşu Zehra Kadri 1975
  Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Kel Mahmut 1975
  Beş Milyoncuk Borç Verir Misin Münir 1975
  Hasret 1974
  Beş Tavuk Bir Horoz 1974
  Gariban 1974
  Mavi Boncuk Baba Yaşar 1974
  Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz 1974
  Salak Milyoner Mehmet Çavuş 1974
  Niyet Rıfkı 1973
  Çulsuz Ali 1973
  Izdırap 1973
  Şaban İstanbul'da 1973
  Kaynanam Kudurdu 1973
  Oh Olsun Burhan 1973
  Yalancı Yarim Derviş 1973
  O Ağacın Altında 1972
  Üç Sevgili Fatmanın babası 1972
  Karamanın Koyunu 1972
  Ver Allahım Ver 1972
  Yiğitlerin Kaderi 1972
  Tatlı Dillim Muhtar Hasan 1972
  Sev Kardeşim Mesut 1972
  Senede Bir Gün 1971
  Kezban Paris'te 1971
  Son Hıçkırık Ferhat 1971
  Bebek Gibi Maşallah Hüsnü 1971
  Beklenen Şarkı 1971
  Solan Bir Yaprak Gibi 1971
  Donkişot Sahte Şövalye 1971
  Yedi Kocalı Hürmüz 1971
  Beyoğlu Güzeli 1971
  Aşk Uğruna 1971
  Beyaz Kelebekler 1971
  Gönül Hırsızı Salih Reis 1971
  Hayatım Senindir 1971
  İbiş Gangsterlere Karşı 1971
  İşte Deve İşte Hendek 1971
  Kadifeden Kesesi 1971
  Tophaneli Murat 1971
  Ayşecik Ve Sihirli Cüceler Rüyalar Ülkesinde 1971
  Aşk Hikayesi Şekerci Ahmet 1971
  Hayat Sevince Güzel Deli amca 1971
  Tatlı Meleğim Selim 1970
  Kara Dutum 1970
  Bütün Aşklar Tatlı Başlar 1970
  Kalbimin Efendisi 1970
  Yuvasız Kuşlar Kuşbaz Recep 1970
  Yumruk Pazarı 1970
  Ali İle Veli 1970
  Allı Yemeni 1970
  Berduş Kız 1970
  Dikkat Kan Aranıyor 1970
  Dönme Bana Sevgilim 1970
  Yavrum 1970
  Küçük Hanımefendi Bülent 1970
  Şoför Nebahat Kahya 1970
  Son Kızgın Adam Mavi melek Münir 1970
  Hayatım Sana Feda Mehmet 1970
  Seven Ne Yapmaz Kazım baba 1970
  Arım, Balım, Peteğim Zeynepin babası 1970
  Sevgili Babam 1969
  Boş Çerçeve Ferhat 1969
  Uykusuz Geceler 1969
  Gelin Ayşem 1969
  Nisan Yağmuru 1969
  Sevdalı Gelin 1969
  Ayşecik'le Ömercik Sansar Nuri 1969
  Fakir Kızı Leyla Evin Kahyası 1969
  Bana Derler Fosforlu Zurna Kazım 1969
  Nilgün 1968
  Artık Sevmiyeceğim 1968
  Kanlı Nigar Apti 1968
  İstanbul'da Cümbüş Var 1968
  Kara Gözlüm Efkarlanma 1968
  Yayla Kartalı 1968
  Urfa İstanbul Doktor 1968
  Kalbimdeki Yabancı Mücteba 1968
  Çifte Tabancalı Damat 1967
  Elveda 1967
  Sürtüğün Kızı 1967
  Yaşlı Gözler 1967
  Bir Millet Uyanıyor Tilki Onbaşı 1966
  Denizciler Geliyor 1966
  Ben Bir Sokak Kadınıyım 1966
  Aşkın Kanunu 1966
  Seni Sevmiyorum 1966
  Fakir Bir Kız Sevdim Kaptan 1966
  Kan Gövdeyi Götürdü 1965
  Senede Bir Gün 1965
  Kart Horoz 1965
  İnatçı Gelin 1965
  Bilen Kazanıyor 1965
  Seveceksen Yiğit Sev 1965
  Şoför Nebahat Bizde Kabahat 1965
  Şekerli Misin Vay Vay 1965
  Yalancının Mumu 1965
  Cezmi Band 007.5 1965
  Gönül Kuşu 1965
  Dokunma Bozulurum 1965
  Kahreden Kurşun Tencere Münir 1965
  Bir Bahar Akşamı 1961
  Yumurcak 1961
  Yaman Gazeteci 1961
  Taş Bebek 1960
  Gurbet 1959
  Altın Kafes 1958
  İftira 1958
  Miras Uğrunda 1956
  Kalbimin Şarkısı Münir 1956
  Bir Aşk Hikayesi 1955
  Tuş / Bir Aşk Hikayesi 1955
  Balıkçı Güzeli / 1002. Gece 1953
  Edi İle Büdü 1952
  Edi İle Büdü Tiyatrocu 1952
  Barbaros Hayrettin Paşa 1951
  Evli Mi Bekar Mı 1951
  Lale Devri 1951
  Yavuz Sultan Selim Ve Yeniçeri Hasan 1951
  Üçüncü Selim'ın Gözdesi 1950


  kaynak: http://www.sinematurk.com/kisi.php?1846

Sayfa 1/48 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
Güvenilir Bahis Siteleri
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.