Sayfa 2/61 İlkİlk 1234561252 ... SonSon
304 sonuçtan 6 ile 10 arası

Konu: Ayhan Işık

 1. #6
  Durum:
  Çevrimdışı
  anny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  06.09.2005
  Yer
  Oğluşum Emirim
  Mesajlar
  941
  Konular
  3
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Ayhan Işık,Sadri Alışık ve Göksel Arsoy'la iyi dostmuş..Göksel Arsoy onunla ilgili anılarını hiç unutmamış..

  Göksel Arsoy, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde okurken, Yeşilköy Havaalanı'nda bir İngiliz şirketinde çalışmaya başladı. Sinemaya 1958 yılında Sırrı Gültekin'in yönettiği 'Kara Günlerim' adlı filmle geçti. Ardından 'Kelepçe' ve 'Samanyolu' adlı filmlerde başrol oynadı. Belgin Doruk'la birlikte sinemadaki 'ideal çift' modasını başlattı. Göksel Arsoy, Ayhan Işık'la çok iyi dosttu ve onunla ilgili anılarını hiç unutmadı...

  'Bir akşam Tarabyo Garajı'nda yemek yiyoruz. Ayhan birden bire 'Ben lisedeyken koşuda şampiyondum, beni kimse geçemez' dedi. İkimiz de içkiliyiz. Hadi koşalım dedim. Gece saat 24.00... Tarabya oteline kadar koştuk ve ben birinci oldum. Rahmetli Ayhan, mazereti hazır, ayağı çekmiş. Ayhan'la yine kısa süren bir dargınlık yaşamıştık. Sonra barıştık tabii.'

 2. #7
  Durum:
  Çevrimdışı
  zeynep nazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  04.08.2006
  Mesajlar
  758
  Konular
  2
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart


  Konu eyllse tarafından (22-08-09 Saat 11:57 ) değiştirilmiştir.

 3. #8
  Durum:
  Çevrimdışı
  LİBRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  16.01.2006
  Yer
  .::Çemberimde Gül Oya::.
  Mesajlar
  833
  Konular
  9
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Taçsız Kral, Kardeşimizdi...
  Ayhan Işık
  Ayhan Işık 30.05.1975 yılında Kültür Muhterem Locasında tekris oldu • 11.06 1976’da Kalfalığa geçti •17.02.1978’de Üstatlığa yükseldi
  Filmlerinden gördüğüm kadarıyla bende hep tıknaz bir adam intibaı bırakmıştı. Halbuki O ince uzun boylu, yeşil gözlü ve cidden çok yakışıklı bir kişiydi. Sizlere O’nu tanıtırken O’nu yakından tanıyan, O’nunla beraber çalışmış, O’nun dostu olan, ailece görüşen bir kişiye, İzzet Günay’a başvurdum.

  Büyük yemek salonunun altında mermer şömineli küçük bir yemek salonu vardı. Toplantılara girmeden önce bazı Kardeşler burada oturur sohbet eder, beyaz peynir, omlet ve rakının tadına bakarlardı. Bu salonda bir de Amerikan bar vardı. 1978 Aralık ayında birkaç Kardeş bu Amerikan barda birer kadeh rakı içiyor ve sohbet ediyorduk. Salon bayağı kalabalıktı. Toplantı saati geldi. Biz barmenden hesabı istedik. Barmen ödendi diye cevap verdi. Kim ödedi diye sorunca hemen arkamızdaki bir kişiyi işaret etti. Döndük ve Türk sinemasının kralı Ayhan Işık’ı gördük.

  Hiçbirimiz daha önceden O’nu tanımıyorduk. Uzun boylu, ince ve hakikaten çok yakışıklı Kardeşimiz utangaç ancak çok da ciddi bir edayla "Sohbetinizi dinledim ve çok hoşlandım. Ancak katılamadım, lütfen beni affediniz benim de payım hesabı ödemek olsun” dedi. Kendisine teşekkür ettik. Kırk yıllık dostlar gibi vedalaştık. Daha sonra da aynı yerde 2-3 defa karşılaştık, hal hatır sorup kısacık sohbetler ettik.

  Ne yazık ki Ayhan Işık 6-7 ay sonra 16.06.1979 da 50 yaşında aramızdan ayrılıp ebedi maşrıka göçtü.

  Türk sinemasının unutulmaz ismini, kralını işte böyle tanımış oldum.

  Filmlerinden gördüğüm kadarıyla bende hep tıknaz bir adam intibaı bırakmıştı. Halbuki O ince uzun boylu, yeşil gözlü ve cidden çok yakışıklı bir kişiydi.

  Sizlere O’nu tanıtırken O’nu yakından tanıyan, O’nunla beraber çalışmış, O’nun dostu olan, ailece görüşen bir kişiye başvurdum. Ayhan Işık için bir yazı yazmak istiyorum, bana yarım saatinizi ayırır mısınız der demez hemen randevu veren ve yarım saat için görüşmüşken, 1,5 saat bana Ayhan Işık’ı anlatan Türk sinemasının bir başka büyük jönü İzzet Günay’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

  İzzet Günay, Ayhan Işık’ı anlatıyor:

  “1957 yılında Küçük sahnenin kuruluşu ile birlikte Haldun Dormen’le çalışmaya başladım. 1961 de Irma la Douce müzikalini Atlas sinemasında oynadık ve büyük başarı kazandık. Ondan sonra sahneye konan Pasifik şarkısı isimli müzikal beklediğimiz seviyede başarılı olmamıştı. İşte o günlerde, 1962 de bir film için teklif aldım. Görüşmek üzere platoya gittiğimde Ayhan Işık’ı biraz da sinirli bir edayla platoda dolaşırken gördüm. Çünkü verilen saatte orada olması gerekenler biraz geç kalmışlardı. Onun iş ve çalışma anlayışı gecikmeleri kabul etmezdi. Çifte Nikâh isimli bir film çekilecekti. Ayhan Işık ciddi jönü, ben de komik jönü oynayacaktık. Platoda 2 büro masası kurulmuş, 2 hanım da sekreter olarak oturuyorlardı. Bunlar bizim sevgililerimizi oynayacaklardı. Görüşmemiz çok kısa sürdü. Rejisör bana evden iki takım elbise al gel, hemen başlıyoruz dedi. Bu suretle sinemada figüranlık dışında ilk ciddi rolümü komik jön olarak almış oldum. O gün Ayhan Işık’la tanıştık. Daha sonraki yıllarda arkadaş olduk. Daha da ötesi dost olduk. Ailece görüşen iki dost.

  Ayhan Işık her konuda ciddi bir insandı. Her konuyu ciddiye alır, inceler, üzerinde düşünür ve öyle karar verirdi. Bazen de kararlarında geç kaldığı için kendine kızar, sıkılmamış bir yumruk gibi tuttuğu sol elini alnına vurarak “tüh” derdi. Sol elini diyorum, çünkü solaktı.

  O sol el çok güzel resim çizerdi. Güzel sanatlar akademisi mezunuydu ve aktörlüğe başlamadan önce Cağaloğlu’nda basında çalışmıştı.

  Türk sinemasına birçok yenilik getirmiştir. Pazar günleri çalışmayı kaldıran O’dur. Oynadığı filmlerde sette mutlaka büyük bir ciddiyet vardı. Mert bir insandı. Hiçbir zaman bir başkası hakkında konuştuğunu duymadım. Dedikodudan nefret ederdi. Sinema dünyası bol dedikodulu bir yerdir. Böyle sohbetlere en çok hafif gülümseyerek iştirak eder, katiyen dedikodu yapmazdı. Sansasyondan hoşlanmazdı. Çok düzenli bir hayat yaşardı. Sağlığına büyük önem verirdi. Sabah kahvaltısı sadece bir fincan Türk kahvesiydi. Bana “yemek, bir porsiyon ızgara biftek ve salatadır. Bu suretle insan 90 yaşına kadar yaşar. “ derdi. Devamlı spor yapardı. Akşamları yatmadan önce balkona çıkar ve şnav çekerdi. Sigara kullanıyordu ve sigarayı bırakmak istiyordu. Bunun için de bir süre paket taşımadı. Ancak canı çok çekince de setteki arkadaşlardan bir tane ister ve içerdi. Bunun sonucu basında çok cimri olduğu ve otlakçılık yaptığı haberleri çıktı. Buna çok üzülmüştü. Yanlış anlaşılmaktan çok korkardı.

  Türk sinemasında kraldı. Gazetelerde bir zamanlar oyunculuğu tartışıldı. O hiçbir polemiğe girmedi. Türkiye’de geleceği en üst seviyeye ulaşmıştı. şansını Hollywood’ta denemesi için bir sürü telkinler aldı. Bunun için Amerika’ya gitti. Olmadı. Döndüğünde “benim gibi orada 5000 kişi sıra bekliyor. Ayrıca çok da marifetleri var. Zıplayıp havada iki takla atıyorlar. Hem de ana dilleri gibi İngilizce konuşuyorlar. Bize orada ekmek yok.” diyecek kadar açık yürekliydi. Bir de hayatına renk katan hobisi vardı: Otomobiller. Çok iyi araba kullanırdı ve zamanın o uzun arabalarına bayılırdı.”

  Ayhan Işık nasıl yıldız oldu?

  Ayhan Işık 30.11.1928 de doğdu. Yıldız dergisinin açtığı bir yarışmada birinci gelerek 1951’de film çevirmeye başladı.(Aynı yarışmada Belgin Doruk da birinci gelmişti.) İlk filmi Yavuz Sultan Selim ve Yeniçeri Hasan’dır. Bu filmdeki başarısı ile başrol oyuncusu oldu. Kanun Namına, İngiliz Kemal, Öldüren şehir, Kardeş Kurşunu, Yangın Var, Kanlı Firar, Otobüs Yolcuları, Acı Hayat ve Belgin Doruk’la oynadığı Küçük Hanım film dizisi önemli filmleridir. 1975’te çevirdiği Haşhaş ve Harakiri filmlerinin hem başrol oyuncusu, hem de yönetmenidir.

  Konu eyllse tarafından (22-08-09 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.

 4. #9
  Durum:
  Çevrimdışı
  lady croft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  24.11.2007
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  312
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Ayhan Işık
  Konu eyllse tarafından (22-08-09 Saat 12:00 ) değiştirilmiştir.

 5. #10
  Durum:
  Çevrimdışı
  kualo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  06.07.2005
  Mesajlar
  1,254
  Konular
  7
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 4

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Resimler için başlık için çok teşekkürler cidden de bakmaya doyum olmayacak kadar yakışıklıydı :))Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun senin filmlerinle büyümek bir onurdur


  Ayhan Işık ne diyebilirm ki benim en favori en çok sevdiğim oyuncuların başında gelir. Sadri baba(ALIŞIK) ile kendisini hep sevdim hep de seveceğim .Çok yakışıklı ve çok yetenekli başarılı bir oyuncuydu ."Küçük Hanımın Şoförü " serisi filmlerinde gerek Ayhan Bey gerek Sadri Baba gerekse Belgin Hanım okadar güzel bi esere imza attılar ki defalarca izlesem asla bıkmayacağım filmlerdir.

  Çok sevdiğim bu iki aktörün birbiriyle yakın dost olmaları çok güzel ve herkese örnek olacak nitelikte

  Ayhan Işık'ın vefatından sonra Sadri babanın bunalıma girdiğini ve ölüm haberiyle onun en sevdiği parçayı plakda dinlediğini odadan günlerce çıkmadığını bir anısında daha çocuk yaşımda okumuştum ve hiç unutmadım

Sayfa 2/61 İlkİlk 1234561252 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. Kenan Işık
  By forever_bim in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 72
  Son Mesaj: 31-03-14, 02:00
 2. Ece Ayhan
  By nis in forum Yazarlar ve Şairler
  Cevaplar: 69
  Son Mesaj: 14-11-12, 19:05
 3. Hicran Işık
  By ayrılık- in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 152
  Son Mesaj: 24-07-12, 01:49
 4. Baran Ayhan
  By nazlikiz in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 47
  Son Mesaj: 16-06-11, 21:00
 5. Ayhan Taş
  By NîlûferY in forum Yerli Oyuncular
  Cevaplar: 14
  Son Mesaj: 13-03-10, 17:49

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

antalya eskort
escort ankara
bahis siteleri
canlı bahis siteleri
maltepe escort
izmit escort
buca escort
iddaa siteleri
bahis siteleri
adiosbet
sağlam bahis siteleri
bahis siteleri
canlı casino
rulet siteleri

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.