Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon
1000 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Söz - Bölüm Yorumları (3)

Durum:
    A.Konak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetici
    Yer
    Poyraz Karayel
    Konular
    524
    Verdiği Beğeni
    168

Aldığı Beğeni: 606

Bahsedilme
    34 Mesaj

Standart Söz - Bölüm Yorumları (3)

Bir önceki başlık 1000 mesaj sayısını geçtiği için kapatılmıştır. Yorumlarınıza bu başlıktan devam edebilirsiniz.

A.Konak
    Moderatör
    Konu A.Konak tarafından (30-12-17 Saat 22:41:44 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,833

Aldığı Beğeni: 1,040

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yabancı büyükelçi lafının kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Hangi ülke olduğu asla söylenmeyecek. Bu tip şeylere dikkat ediyorlar. Hangi ülke deseler sıkıntı. Erol Taş’ı döven insanların ülkesi bu. Almanya derler tüm ülke Almanlar’a düşman olur:i Dış güçler gibi bir şey bu yabancı ülke. Mahiyeti tam belli değil. Eylem’i çok antipatik gösterdiler durumu toparlamaya çalışıyorlar herhalde. Ama kör göze parmak yapınca ters tepebiliyor. Eylem Olcay’la bölümün başında da karşılaştı ama hiç şüphelenmedi. Bahar’la konuşunca işkillendi nedense. Olabilir aslında konuşma tarzı vs kızı şüphelendirmiş olabilir.
    BB’nin ölümünü araştırsa ilginç olur.
    Tabii ki canım, zaten direkt ülke vb isim kullanılınca sansürsüzde bile bipliyorlar. Zaten onu sormaktaki maksadım Eylem'i BB'ye bağlamaktı.:img-hyste Ben bütün olayları YavBah odaklı düşünerek taraflı fikirlerde bulunduğum için.. hiç objektif fikirlerim olamıyor..

Eylem antipatik değil kız, sıkıntı karakterde değil... sorun oyuncu da değil... ama bir sahne yazacaksan ya ona uygun kapasitede bir oyuncu bulacaksın ya da bulduğun oyuncunun kapasitesine göre karakteri adapte edeceksin ki sırıtmayacak. Üstüne mantık hatalarını da ekleyince hepten saçma oluyor, yoksa Eylem'i oynayan oyuncu da elinden geleni yapıyor belli ama olmayan bir şeyler var bunu çektiklerini izleyince görüp rahatsız olmuyorlar mı acaba?

Ya Bahar’a bir sevgi, umut kırıntısı bile vermeyen senarist bir talip bir kısmet verir mi allasen: Lanet gitsin Ethem!:
    Senaristin genel olarak cinsiyetçi bir tavrı var ya... hep bir geri planda tutma çabası ve sevdası içinde nedense.. yani bu bir asker dizisi, kadına yer yok gibi bir savunmayı da kabul etmiyorum çünkü kadınların olduğu sahnelerde bile kadınlar geri planda çok ilginç..

Alayı basmak mı? Yapmaz Bahar öyle bir şey. Cazgır bir tip değil. Hele ki askeriyeyi basacak, askerlerinin yanında Yavuz’a bağıracak falan ben kaldıramam öyle şeyler
    Valla şimdi öğrendikleri karşısında delirebilir Bahar. Ben artık çiftimizde bir hayat belirtisi görmek istiyorum, çok mülayimleştiler. Cazgır olmayan kız ve "no f.cking way out" dimi.. dansın olduğu balo gecesi çek vermeye gelen abiye küfür edecekti zor tuttu kendisini.. Daha Yavuz'a çemkirdiklerini sanmıyorum. :img-hyste

Monika nallayan biri bence cazgırlaşabilir de... tabi işin şakası gidip öyle ortalık dağıtacak değil ya, ama Yavuz'u ziyarete giderdi bence.. ya da boşver ayağına çağırsın...:img-hyste

Komutanın acıların çocuğu olduğu hatırlatıldı. Vefalı biri kendisi.
    Unutmaya fırsat bulamadığımız yegane detay oysa ki.. O vefayı azdık da Bahar'a gösteriversin. :hıh

Bahar’ın kendini çektiğini düşünmüyorum. Çocuğun üstüne atlamıyor belki ama bence ilgisi hala açıkça ortada. Seni bir daha hiç göremeyeceğim sandım dedi o bana yetti zaten. Başından beri belirsiz olan Yavuz. Bahar inşallah sır ortaya çıkınca bir çeker kendini. Çünkü eskiden aşkına sahip çıkıyor, medeni cesareti var diye takdir ettiğim kıza acımak üzereyim. Anası, babası sevmedi bu kızı bari Yavuz sevildiğini hissettirsin. Pes cidden
    Yani işte sevdikleri belli, niye durdukları belli değil.. Adına ne dersek diyelim sonuç budur.:img-hyste

Bahar bir şey yapsın ya, valla böyle şapşik seven kadın halleri hiç hoşuma gitmiyor.

İlk diziye girdiğinde erkekleri çekiştiren süründür, arama diyen o kız nerede acaba?:img-hyste

Kız nerede anası, babası, bir arkadaşı bile yok, bir kedisi bile yok.. :img-cray: Yavuz'da madem göstermiyorsun, bari kendi derdine derman niyetine git kıza... o da yok..:img-hyste

Ahahahaha yok artık ya. Aşka meşke girmeye pek niyeti yok senarisin. Bunca pembe dizi dramasını yazmaz. Endişeye mahal yok bence Zaten ya yakınlaştıklarında öğrenecek Bahar ve araları açılacak ya da bu sır yüzünden yakınlaşamayacaklar. Açıkçası 22 bölüm sonra ne olacak da Yavuz açılacak onu da bilmiyorum. Hiç öğreneceğimizi de sanmıyorum. Ethem şu bölümde açılsın diyecek ve olacak. Olayların bir gelişimi yok Kıskançlıklar şunlar bunlar ummuyorum artık çünkü aşk işlenmiyor. Şuraya da biraz Yavbah koyalım tadında yazılıyor.
    Zaten o yüzden hayal ya adı.. Ya pembe dizi draması mıdır bilmem de... bizim senaristin kafası böyle çalışıyor onu bilirim. Böyle saçma iç içe, dar alanda kısa paslaşmalarla... kendi alanını daraltmaya ve büyük trajediler yazmaya bayılıyor.

Zaten sevdikleri belli, ikisi için de... ama libido desen hiç hissedilmiyor, ilk sezon bari tutku vardı genel anlamda, bu sezon çok anlık yakalayabiliyoruz.. kesin o Şişman Nuri kılıklı yemeklerine bir şey katıyor bunların bak demedi deme..:img-hyste Bu kadar dipdibe, bu kadar temasta olup bu kadar yoksun olurdu.. Zaten haftada bir 1. bölümden başlayıp bütün YavBah'ları tekrar bakıyorum ki pembe gözlüklere cila olsun... aralarındaki tutku tazelensin de o gözle izlemiş olayım diye..:img-hyste

Total, Ab ve Abc var. Seyirci kitlesinin sosyoekonomik seviyesine göre ayrılıyor diyelim. Reklam veren markaların hedef kitlesi hangisi ise reklamlarını o kategorinin reytingi üzerinden fiyatlandırıp ödüyorlar. Mesela bir kola markası total üzerinden ödeme yaparken yabancı bir beyaz eşya markası AB reytingi üzerinden ücretlendiriliyor. Söz’ün reytinglerinde hiçbir sıkıntı yok. Anketlerin sebebi reyting olamaz çünkü bu olay son bölümde oldu. Anketten sonra Daha da önemlisi sosyal medyada en güçlü diziler genelde reytingde beter durumda oluyorlar. Hani reyting düşse anketle falan kurtaramazlar Her kategoride her hafta 1. olmamız şart değil. Ama son zamanlarda totale oynadıkları belliydi. Total reytingleri artarken ABC izleyici eeeah demeye başlamış olabilir. Hepimiz buradaydık. Hepimiz dedik Yine de ABC reytingi 9’un üzerinde ve bu gayet iyi bir rakam.
    Hımm, anladım. Yani ben bu kadar kısa sürede elimdeki başarıyı koruyamayıp kaybediyorsam ve düşüşe geçiyorsam bunu başarısızlık olarak görürdüm. Tabi yaptığın işten beklentinin ne olduğu da önemli, ben böyle bakardım. Her ne yapıyorsan en iyi şekilde yapmalısın... hep de daha iyiyi hedeflemelisin.. ana sorun bu sadece hikaye değil, her şeyde düşüş mevcut ve işin daha o kadar başı ki... şaşkınlığım sadece onunla alakalı, aman neyse ya acemiyim ilk ve son olsun izlediğim takip etmeye çalıştığım dizi dedirtti bana :)

Bahar ilk sezon elin paralı askerini odaya kapatıp no f.cking way out diye bağırmış bir kadın. Hatta terörist kıza da diklendi sen kimsin diye ama nedense sonra bir titreme geldi kıza Yine de saldırdı yani. Asla korkak veya panik atak diyemeyiz. Becerikli kısmı tartışılabilir ama yani teröristle boğuşamamak bir beceriksizlik sayılmaz bence
    Bahar her anlamda ataktı... aktifti... girişkendi, konuşkandı... insanlarla vakit geçirmeyi seviyordu güya, asosyal oldu çıktı kız. Yavuz bir bölümde diyor ya "sen de ne yaptığını hiç bilmiyorsun" diye... bu konuda Yavuz'u haklı çıkarmak adına çabalıyor senarist amca. :hıh

Sadece onlar değil.. kadınlar olarak okula gittiklerinde silah çeken adamın karşısında da dimdik duruyor. Her anlamda herkese dikleniyordu eskiden...

Ne olduysa zaten Bahar tabuta girdikten sonra oldu. Hiç yaramadı bu korku ikisine de..

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,833

Bahsedilme
    2 Mesaj

Yanıtları yazarken başlık kapanmış, kopyaladım alıntılayamayınca...

Werther'ciğim senin yorumu kopyala yapıştırla ekleyeceğiz mecbuuurr.. :)

Bunu dün konuşmuştuk.Bölümü tam izlemedim ama ruhsuz dediğiniz sahnelerin çoğunun sebebini ben de oyuncuların ve ekibin yorgunluğuna bağladım..Kamera arkasında çalışanlar oyunculardan daha çok yorgundur muhtemelen.Böyle olunca da senin o dediğin açılar, ya da dün senin gördüğün ama benim ve Zuzinha'nın göremediğimiz o bakışlar ortaya çıkıyor.Bu işlerden pek anlamadığım için fazla da konuşmayacağım ama yönetmen iyiydi bence.Belki sorunlar vardı yine de göz ardı edebiliyorduk.Ama işte dizi böyle her açıdan düşüşe geçtiğinde insanın önceden görmek istemediği kusurlar da gözüne batmaya başlıyor.
    Yani genel anlamda size katılıyorum ben zaten... ama YavBah konusunda özellikle.. yani operasyonları biraz toparladılar ama bu sefer kalan sahneler çok salla pati çekilmeye başladı.

İlk sezon tadını, detaylarını ben de yakalayamıyorum ama kafa yorunca da senaryona ne demek istemiş üç beş çıkarım yapabiliyorum.

Yoksa mesela en sevdiğim sahneleri düşünüyorum. Teker teker yakın planları, birlikte uzaktan, yakından... ne görmemiz gerekiyorsa onu görüyorduk.

Şimdi ne tam yüzleri görünüyor, mesela cimcime Yavuz'la Bahar'ı sıkıştırırken... Yavuz'un çok ani başını çevirişi var ama biz ne arkadan ne yandan, ne yüzünü ne ensesini ne başını görüyoruz.. ani hareketle başını çevirmese anlamayacağız ne yapmaya çalışıyor.

Ya da ne bileyim işte... kıskançlık diye kafa yorduğumuz sahne.. yani senarist belli ki bir sebeple yazmış ama yönetmenin ne olduğundan haberi var mı hiç emin değilim işte. Yani ne demiş, niye demiş kafa yoruyoruz...

Veya eşim Bahar deyip elini tutuyor Yavuz, sebebi belli ama elini bırakmıyor, Yavuz gibi biri düşün, duyguları zaten belirsiz, ne istediği belirsiz.. böyle bir hamlede bulunuyor. Wow diyeceğimiz yerde detay inceleme derdine düşüyoruz. Ben mesela eşim deyip elini tuttuktan sonra elini bırakmadığını anlamak için tekrar sarıp baktım. Kolu açılıyor geriye doğru, iyi bari falan dedim...:img-hyste Ya da ne bileyim öyle sıradan normal bir el tutuş değildi, bir boydan ver, yüzleri ver, elleri göster madem bir sebebi var... öncesinde yüzyüze gelip bakışmaları, gülüşmeleri... oyuncular gayet güzeller ama gösterilen açıdan ne gözler, ne yüz, ne sırıtış... her şey flu gibi...

Hele bazı sahnelerde resmen Aybüke'ye demişler çekil bir köşeye dur göze batma da ne yaparsan yap demişler herhalde.. Su'yun babası silah çekmiş, Yavuz atılmış önüne.. bizim kız kapıda saf saf izliyor.. artık dedim herhalde alıştı o da... ne bileyim ben olsam sevdiğim adam öyle bir durumda olacak atılırım hiçbir şey yapamazsam yanında dururum. bir şey söyler insan adama değilse bile anneyi iknaya çabalarsın... öyle saçmalar ki..

Ama bu çiftin, çifte yazılan sahnelerin, oyuncuların olayı değil yani... bu tamamen bunun kurgusu mu denir bilmiyorum artık sen anla, bu işi yapan kişiyle alakalı bir sorun... yönetmense yönetmen, X kişisiyse X kişisi yani...

Aman neyse yaa... pembe gözlüklü hayallerle de güzel geliyorlar hala bana... :img-in_lo

Durum:
    Zuzinha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    781

Aldığı Beğeni: 1,740

Bahsedilme
    1 Mesaj

Alıntı Osysia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eylem antipatik değil kız, sıkıntı karakterde değil... sorun oyuncu da değil... ama bir sahne yazacaksan ya ona uygun kapasitede bir oyuncu bulacaksın ya da bulduğun oyuncunun kapasitesine göre karakteri adapte edeceksin ki sırıtmayacak. Üstüne mantık hatalarını da ekleyince hepten saçma oluyor, yoksa Eylem'i oynayan oyuncu da elinden geleni yapıyor belli ama olmayan bir şeyler var bunu çektiklerini izleyince görüp rahatsız olmuyorlar mı acaba?
    Bence oyuncu iyi, karakter antipatik. Önüne geleni öldürmesi, Fethi'yi hiç düşünmemesi vs beni itti. Onu öldürcem bunu da öldürcem. Zannedersin ki Dexter:img-hyste (İzledin mi bilmiyorum. Katilleri öldüren bir seri katildi kendisi. Aynı zamanda polisti. Cinayet içgüdülerini kötüleri öldürerek bastırıyordu garibim:img-hyste) Minicik yumrukları da arada batmıyor değil ama esas sorun başka:)

Senaristin genel olarak cinsiyetçi bir tavrı var ya... hep bir geri planda tutma çabası ve sevdası içinde nedense.. yani bu bir asker dizisi, kadına yer yok gibi bir savunmayı da kabul etmiyorum çünkü kadınların olduğu sahnelerde bile kadınlar geri planda çok ilginç..
    Aynen. Restoran bölümünde bile kadın rehineleri dırdırcı yaptı ellerine bombaları tutuşturdu. Kadın bizim ne suçumuz var diye yalvardı durdu. Ayrıntıya takılıyorum gibi gelebilir ama öyle değil. Genel olarak cinsiyetçi yazdığı için ayrıntılar ayrı bir batıyor:img-hyste

Valla şimdi öğrendikleri karşısında delirebilir Bahar. Ben artık çiftimizde bir hayat belirtisi görmek istiyorum, çok mülayimleştiler. Cazgır olmayan kız ve "no f.cking way out" dimi.. dansın olduğu balo gecesi çek vermeye gelen abiye küfür edecekti zor tuttu kendisini.. Daha Yavuz'a çemkirdiklerini sanmıyorum.
    Baskınlık hatta agresiflik başka cazgırlık başka:img-hyste Seviyesini bozmaz benim Bahar'ım:img-hyste

Kız nerede anası, babası, bir arkadaşı bile yok, bir kedisi bile yok.. :img-cray: Yavuz'da madem göstermiyorsun, bari kendi derdine derman niyetine git kıza... o da yok..:img-hyste
    Mesleği var ama ev kızı artık:img-hyste

Zaten sevdikleri belli, ikisi için de... ama libido desen hiç hissedilmiyor, ilk sezon bari tutku vardı genel anlamda, bu sezon çok anlık yakalayabiliyoruz.. kesin o Şişman Nuri kılıklı yemeklerine bir şey katıyor bunların bak demedi deme..Bu kadar dipdibe, bu kadar temasta olup bu kadar yoksun olurdu.. Zaten haftada bir 1. bölümden başlayıp bütün YavBah'ları tekrar bakıyorum ki pembe gözlüklere cila olsun... aralarındaki tutku tazelensin de o gözle izlemiş olayım diye..
    Oyunculardan mı kaynaklı diye ben de düşünüyorum ama komutanına Fatma'nın ölümünü haber verirken şaheser oyunculuk sergileyen adam niye iş aşka gelince yorulsun ki. Bence bize verilmek istenen bir mesaj var ama alamıyoruz. Soğuk değil de bişi aslında Yavuz ama ne:img-hyste:img-hyste

Hımm, anladım. Yani ben bu kadar kısa sürede elimdeki başarıyı koruyamayıp kaybediyorsam ve düşüşe geçiyorsam bunu başarısızlık olarak görürdüm. Tabi yaptığın işten beklentinin ne olduğu da önemli, ben böyle bakardım. Her ne yapıyorsan en iyi şekilde yapmalısın... hep de daha iyiyi hedeflemelisin.. ana sorun bu sadece hikaye değil, her şeyde düşüş mevcut ve işin daha o kadar başı ki... şaşkınlığım sadece onunla alakalı, aman neyse ya acemiyim ilk ve son olsun izlediğim takip etmeye çalıştığım dizi dedirtti bana
    Şimdi başarıyı reytinglerle ölçersek çok yanlış iş yaparız. Bu işin zararı bize olur çünkü en çok reyting alan bölümler en sevmediklerimiz bir tanesi hariç:img-hyste Çok sevdiğimiz geçen sezon bunun en az 2 puan gerisindeymiş. Bu sezonun ilk bölümü de öyle. 15'ten itibaren şahlanıyor. Son bölümde de totalde artış var diğer iki kategoride 0.2 puancıklık bir düşüş. Yine de dizinin ortalamasının çok üstünde oranlar ve cidden o kadar küçük ki düşüş diyemeyiz. Kısacası bizim hissettiğimiz o düşüş reytinglere yansımıyor hatta neredeyse tam aksi. Çukur'a izleyici kaptırmıyoruz.

Bahar her anlamda ataktı... aktifti... girişkendi, konuşkandı... insanlarla vakit geçirmeyi seviyordu güya, asosyal oldu çıktı kız. Yavuz bir bölümde diyor ya "sen de ne yaptığını hiç bilmiyorsun" diye... bu konuda Yavuz'u haklı çıkarmak adına çabalıyor senarist amca. :hıh
    Dediğim gibi, ev kızı:img-hyste

Ne olduysa zaten Bahar tabuta girdikten sonra oldu. Hiç yaramadı bu korku ikisine de..
    Bunu bir ihtimal olarak düşündüm ama her şeyi biz böyle kafadan yazamayız. Senaryo bize Bahar'ı hiç anlatmıyor anacım:img-hyste

Durum:
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    1,833

Bahsedilme
    2 Mesaj

Bence oyuncu iyi, karakter antipatik. Önüne geleni öldürmesi, Fethi'yi hiç düşünmemesi vs beni itti. Onu öldürcem bunu da öldürcem. Zannedersin ki Dexter: (İzledin mi bilmiyorum. Katilleri öldüren bir seri katildi kendisi. Aynı zamanda polisti. Cinayet içgüdülerini kötüleri öldürerek bastırıyordu garibim: Minicik yumrukları da arada batmıyor değil ama esas sorun başka:
    Yok oyuncu gayet iyi ona lafım yok, ama yetersiz kaldığı aksiyon sahneleri var, elinden gelenin fazlasını yaptığı da belli ama tutarsızlıklar çok... Yani oyuncu da kendisine verileni yapıyor, bazen aksiyon boyutunu yapay buluyorsam da oyuncudan ziyade senaristin yazdığında... yazılanı oyuncuya uyarlayamayan yönetmende işte...

Ajan işte, duygularını bastırmak üstüne bir eğitim almış falan ya... o sebeple duygusal hareketleri rahatsız ediyor çünkü Fethi'ye karşı bir tek tam bir ajan gibi davranıyor.

Aynen. Restoran bölümünde bile kadın rehineleri dırdırcı yaptı ellerine bombaları tutuşturdu. Kadın bizim ne suçumuz var diye yalvardı durdu. Ayrıntıya takılıyorum gibi gelebilir ama öyle değil. Genel olarak cinsiyetçi yazdığı için ayrıntılar ayrı bir batıyor:
    Ya o durum beni de sinir ediyor, hayır cinsimden de pek memnunum. Hoşlanmıyorum böyle geri planda bırakılmaları da.. :hıh

Yok ya ben de çok takılıyorum o tarz ayrıntılara, genelde YavBah yazdığım için girmiyorum ama bana da çok batıyor.

Mesela Yavuz'unda Bahar'a ilk bölümler yaptığı farklı değildi. Nallama muhabbetinin olduğu bölüm Bahar çıkışınca sevindim ben "kadınlar senin için korunması gereken bir papatya türü mü?" diyor ya.. Yavuz orada biraz toparlıyor gibi "benim yüzümden diye düşünüyorum da ondan" diyor... ama o açıklamaya kadar ben de sinir oluyorum.

Bir kadın isterse yapamayacağı, üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur bana göre... aynı zorlukları kadınlar da yaşıyor, amaç askeri anlatmaksa askerlerin hayatında öğretmenler, doktorlar, mühendisler, aileleri, akrabaları, siviller, eczacılar, mühendisler, muhasebeciler de var... sanki adamlar insan yüzü görmüyor, başka meslekten insanlarla, kadınlarla hiç muhatap olmuyorlar. :img-beee:

Bunu, şehir ayırmaksızın dağ başlarında baraj, tünel, yol şantiyeciliği yapan bir kadın olarak söylüyorum. Bir kadın isterse üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur.

Baskınlık hatta agresiflik başka cazgırlık başka: Seviyesini bozmaz benim Bahar'ım:
    Bak buna katılıyorum...:img-hyste bu kıza bu tarz hareketler de çok komik olur zaten, dış görüntüsüne bile aykırı duruyor.:img-hyste

Oyunculardan mı kaynaklı diye ben de düşünüyorum ama komutanına Fatma'nın ölümünü haber verirken şaheser oyunculuk sergileyen adam niye iş aşka gelince yorulsun ki. Bence bize verilmek istenen bir mesaj var ama alamıyoruz. Soğuk değil de bişi aslında Yavuz ama ne:
    Yok ya, oyunculuklar çok iyi, oyuncular karakterlerine çok uygun ve hakimler bence... olmasalar ilk sezon böyle hayran kalmazdık... hele tekli çatışmalar, ağlama sahneleri falan çok iyiler... haklarını yemiş oluruz..

Ben bu konuda çok netim, senariste takılıyoruz en çok ama ondan önce sorun yönetmende...

Oyuncular sıralamamda en son sırada bile değiller, bence ekip oldukça iyi. Verileni hepsi en iyi şekilde yansıtma çabasında bence..

Bunu bir ihtimal olarak düşündüm ama her şeyi biz böyle kafadan yazamayız. Senaryo bize Bahar'ı hiç anlatmıyor anacım:
    Tabii ki, ona bir şey demiyorum. Şimdilik bununla yetiniyorum ne yapayım demek istedimdi. Elimdeki bu ben de hayallerimle birleştiriyorum.:img-hyste

Sayfa 1/200 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri