Sayfa 116/200 İlkİlk ... 1666106112113114115116117118119120126166 ... SonSon
998 sonuçtan 576 ile 580 arası

Konu: Söz - Bölüm Yorumları (4)

Durum:
    yaqmuur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    1
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Buraya ne olmus böyle, görmeyeli pek degismissin dizifilm
    Neyse konuya gelelim, bu bölümü baya sevdim ama gecen bölüm bir tik daha iyi gibiydi, kendi adima. Bundan sonra Yavuz Karasu ve Hamit Karasu'yu izleyecek olmanin mutlulugunu yasiyorum, ondan uğradım aslında, yorumlara bir bakayım dedim :) Tabi Ethem yine hemen babasiz birakmazsa Yavuz'u.
    YavBah‘a gelince, yorumlancak bir ask bile görmüyorum orta da, kendi adima. Bahar cok gurursuz bir karakter malesef. Senaristin sacmalamasi, osu busu beni ilgilendirmez. Ben izledigime bakarim. Bir öpücüge tav olcaksan, neyin tatavasini yaptin. Geciniz.
    Yavuz'un da Bahar'i gercekten sevdigini inanmiyorum. Ethem yazmiyor evet ama ben izledigime bakarim, dedigim gibi. Yazmadigi seyleri kendim ekleme yapip, aslinda böyle diyemem di mi ama Elinde Tolga Saritas gibi mükemmel bir oyuncu var ama ask yazmiyor. Belki de kendince hakli Ethem, cünkü Yavuz'un hikayesini izliyoruz ve Yavuz'un önceligi ask degil. En azindan bir kadina duydugu ask degil Vatan aski.
    Bahar asIk bir kadin evet, asIk yaziliyor ve ben asIk oldugunu biliyorum ama sadece biliyorum, Aybüke Pusat'in yetersiz oyunculuguna sebep hissedemiyorum, biliyorum ama his yok yani. Ayrica karakter bana göre bombos. Bahar‘in ilk sezona göre, ucundan sahiplenilmesinin en büyük nedeni de, Tolga Saritas'in fanlarinin gösterdigi tepkiler. Kizi okadar elestirdiler ki, sahip cikanlar da olacakti tabi. Kendi adima ne Bahar karakterine, ne de Aybüke Pusat'a karsi bir önyargim yok, hatta bu sezonun ilk bölümleri, sevmeye baslamistim ama su an geldigim nokta, izle gec, fazla da sey etme.
    Neyse ne gerci, dizi güzel bir sekilde ilereliyor su an kendi adima. Illa ask arayan biri degilim, özellikle böyle bir dizi'de beklentilerim cok baska. Shipleyebilecegim bir cift yok bu dizi'de, derin bir aska sahip bir cift yok kisacasi.
    Ama Yavuz Karasu'yu izlemek muazzam! Hamit Karasu'yu da öyle. & timi de tabii :)

Durum:
    Hukuks88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    0
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Herkese Merhaba.Bende bu sezon diziye başlayanlardanım.Ethem Yavuz Bahar'ı geri planda yazsa da Tolga Aybüke uyumu ile çiftin aşkları ön plana çıkıyor.Sosyal Medyada baya popülerler

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    0
    Bahsedilme
    2 Mesaj

ben 6 7 senedir Türk dizisi izlemiyorum anca oyuncuları seversem yada baş rol çifti seversem o da netten sadece onların sahnelerini izlerim bu diziyi de geçen video sitesinde yavuz ve baharın videolarına denk geldiğim de ikisine de bayıldım bana biraz çok severek izlediğim bir Kore dizi olan Descendants of the Sun anımsattı Kore dizisi izleyen varsa bilirler onda da asker doktor aşkı işleniyordu ama tabi ki bizimki versiyonu değil ben benzettim sadece zaten onda aşk ön plandaydı bunda askerlerin neler yaşadıkları nelerle mücadele etikleri acıları vatan sevgisi millet sevgisi gibi konular ön planda o yüzden baharla yavuz sahneleri az ama birbirlerine olan sevgileri o kadar güzel işleniyor ki ve iki oyuncunun uyumu o kadar süper ki o kısacık sahnelere bile bayılıyor insan bu bölümdeki o kısacık sahneye bayıldım aç kapıyı kocan geldi kocam olduğun yeni mi aklına geldi haklısın aç yavuz kapıyı açtığında yelkenleri suya indireceğini biliyordu sanki o yüzden kapıyı açta ne yaparsan yap der gibiydi bahar da aynen kapyı açarsa hemen yumuşayacağı nın farkındaydı öyle de oldu öpüşme sahnesi muhteşemdi tolga sarıtaş ı daha önce hiç izlemedim ama yavuzu karakterini çok iyi oynuyor gerçekten tebrik ederim neyse baharın yavuzu bu kadar çabuk affetmesine ben kızmadım çünkü yavuz bir asker her saniye ölümle burun buruna yani bir daha göremeye bileceği bir insana aşık normal birine aşık olsaydı dersin bir hafta sürünsün ama yavuzun gidip bir daha dönmeme ihtimali var o yüzden bahar a kızamadım babasını yavuzun öldürdüğünü öğrenmesini de istemiyorum babasının nasıl bir insan bilse de yavuzu kolay kolay affetmeyecektir sonuçta ne olursa olsun onun babası bu çiftin ayrılmasını istemiyorum vallah çok şekerler sırf onlar için izliyorum

Durum:
    st_tubi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    #AyYıldız.
    Konular
    3
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Hellöövvv!!!
    Ayol foruma ne olmuş böyle?! Gözüm alışmadı, alışamaz da bir süre sanırsam :/ İkonlar bile çok farklı, her neyse ben bölüm yorumuma bakayım :)

YavBah sahnesi hariç beğendiğim ve hatta uzun zaman sonra eğlendiğim bir bölüm oldu. Hamit Karasu hoşgelmiş, sefa gelmiş.
    Timin kızağa çekilip 4 gün boyunca sopa yemesine ve fabrika ayarlarına dönmesine sevindim, çok sevindim. Az bile yaptılar, ben olsam daha fazlasını yapardım, sonrasında değil operasyona gitmek parmaklarını bile oynatamazlardı. Erdem anne tavuk gibi davranıyor kimi zaman, gülesim geliyor (:
    Çolak'ın "sevgilisi" ile yeniden kavuşması ve şiddetli sahneleri kalp ben. O kıl kuyruk büyük elçi aradan çekilse aslında çok güzel olacaklar ama nalet olsun kel çalıya

Yalnız dizideki bazı devamlılık hataları artık göze batar hale geldi biraz özen lütfen! Tim 4 gün boyunca psikolojik eğitimde sonrasında operasyona gidiyorlar ve dönüşte Feyzullah annesi ile konuşurken dün diye konuşuyorlar?! Sonrasında Feyzullah toparlamaya çalışsa da yenmiyor yani, az daha dikkat.
    Feyzo bu gidişle tüm evi, düğünü kız tarafına yıkar çünkü kılavuzu Sarı Komtan değil mi! O da az yıkılmıyor Baharcığımın üstüne.

Son sahne ise son zamanların en iyi sahnesiydi diyebilirim. Erdem konuşup yanıt alamayınca aha dedim bitti ama harika bir geri dönüş oldu, beğendim. Birde adamın sadece doğruyu değil örgüt içindeki çatlakları da anlatması hoşuma gitti. O röportaj yapan sevimsiz gazeteciyi ülkesine postalasınlar, yalan yanlış haberler yaparak iki ülke arasına nifak sokuyor diye de ceza versin Bu arada dikkatimi bir şey daha çekiyor neden Fransızca neden Fransız gazeteciler ve neden Fransa? Mesela Eylem'de ilk geldiğinde Fransız bağımsız gazeteciydi sonra Fransız ajanı oldu. Yani aslında olaylara fransızız mı denmek isteniyor yoksa Büyük Elçi olayı da mı Fransa'ya bağlanacak merak ediyorum

Her şey bir yana sevgili arkadaşım yorumunu görünce birkaç kez okuyup cevap yazıp yazmamayı düşündüm ama es geçemedim ne yazık ki.

Alıntı yaqmuur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....
    YavBah‘a gelince, yorumlancak bir ask bile görmüyorum orta da, kendi adima. Bahar cok gurursuz bir karakter malesef. Senaristin sacmalamasi, osu busu beni ilgilendirmez. Ben izledigime bakarim. Bir öpücüge tav olcaksan, neyin tatavasini yaptin. Geciniz.
    Öncelikle koyulttuğum cümle için şunu demek istiyorum Ethem'in saçmalamasını izledik bölümde, doğaçlama olan veya senaryo dışında yer alan bir sahneyi değil. Oyuncular kafalarına göre ben şöyle oynayayım, böyle laf edeyim ya da davranayım demez, diyemez. Yani izlediğime bakarım dediğiniz yer Ethem'in saçmaladığı senaryo sayfası, biliniz istedim. Onun dışında evet bir öpücüğe tav olmak hoş değildi katılıyorum.

Yavuz'un da Bahar'i gercekten sevdigini inanmiyorum. Ethem yazmiyor evet ama ben izledigime bakarim, dedigim gibi. Yazmadigi seyleri kendim ekleme yapip, aslinda böyle diyemem di mi ama Elinde Tolga Saritas gibi mükemmel bir oyuncu var ama ask yazmiyor. Belki de kendince hakli Ethem, cünkü Yavuz'un hikayesini izliyoruz ve Yavuz'un önceligi ask degil. En azindan bir kadina duydugu ask degil Vatan aski.
    Yavuz'un aşkına bende inanmıyorum çünkü Ethem yazmıyor. Yazsa da Tolga oynayamasa hadi belki o duygu geçmiyor derim ama yazılmayan şeyi Tolga nasıl oynasın değil mi? Şu çocukça "hikaye şuna yazılıyor, bunun üzerinden yazılıyor" sömürüsünden vazgeçsek artık. Dizinin ana hikayesi Yavuz değil Yavuz'un mensup olduğu TSK ve buradaki bir tim. Evet öncelik aşk olmayabilir ama bu demek değil ki aşk es geçilecek veya üstün körü yazılacak. Ethem dengesiz yazıyor. Bırakın bir kadını bir hayvanı sevmeyi bilmeyen vatan sevgisini bilemez çünkü temel olan şey sevgidir o yüzden Yavuz'un ilk sezonda anlatıldığı gibi tutkulu bir aşık olarak yazılması gerekirdi. Sürekli mıç mıç olan bir çift yerine dozunda ama tutkulu ve aşık çift yazmak zor değil Ethem'ciğim için ama onun derdi Çolak ve avanesini yazmak.

Bahar asIk bir kadin evet, asIk yaziliyor ve ben asIk oldugunu biliyorum ama sadece biliyorum, Aybüke Pusat'in yetersiz oyunculuguna sebep hissedemiyorum, biliyorum ama his yok yani. Ayrica karakter bana göre bombos. Bahar‘in ilk sezona göre, ucundan sahiplenilmesinin en büyük nedeni de, Tolga Saritas'in fanlarinin gösterdigi tepkiler. Kizi okadar elestirdiler ki, sahip cikanlar da olacakti tabi. Kendi adima ne Bahar karakterine, ne de Aybüke Pusat'a karsi bir önyargim yok, hatta bu sezonun ilk bölümleri, sevmeye baslamistim ama su an geldigim nokta, izle gec, fazla da sey etme.
    Aybüke Pusat'ı Söz dizisine kadar hiç izlemedim, bilmezdim bile kim olduğunu ama tamamen yetersiz/yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum. Kasmadan, sakince oynuyor. Tam tersi Bahar bomboş bir karakter değil aksine dolu dolu bir karakter, baktığınız çerçeve farklı olabilir ama. Aybüke'ye senaryo olarak verilen neyse elinden geldiğince ve yönetmenin yarattığı atmosferde başarılı bir şekilde canlandırmaya çalışıyor. Tolga Sarıtaş'ın fanlarının Aybüke ile ne gibi bir ilgisi olabilir, bunun diziye katkısı nedir anlayamadım? Aybüke'yi beğenenleri bu şekilde yaftalamak hoş değil bence çünkü kırılabilecek veya alınabilecek arkadaşlar olabilir, aman diyim.

Durum:
    Osysia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Mavi Liman...
    Konular
    0
    Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben geldiiiiiiiiiiiiim, iyi akşamlar dileriiiiiiimmm...

Biz forumda tema falan değişir derken baya arayüz falan ne varsa değişmiş. Böyle bir turuncu-mor uyumsuzluğu mu desem yoksa renklerin ve tonların kötülüğü mü desem... sizce de fazla göz yormuyor mu? Telefon uyumlu dedilerdi, telefon uyumu demek satır başına bir kelime demekse ben hiç hoşlanmadım o telefon uyumundan... :mad72: Bir de yeni ikon gelmiş dedilerdi sevinmiştim de ikonları görünce sandalyeden düşüyordum, onlar ney öyleeeeee? Yok mu şöyle Ethem'e sinirlenince tükürecek, taş atacak, mınçıkayı çevirip kafasına indirecek, atını alıp sefere çıkacak türde, ne bileyim tırnak törpüleyen bir ikon mesela çünkü ben Ethem'e bir şeyler yazarken hep o modda oluyorum, olmuş mu şimdi bu derken o ikonu kullanmak istiyorum mesela... bir tek şu elinde BAN yazan ikonumsu şey güzel onunda elinde ne yazdığını anlamak için mercek şart. Neyyyyseee... buna da alışacağız artık ne yapalım. Her şeye muhalefet etmesem olmazdı zaten... benden çok acayip argeci olur. :img-hyste
    Neyse muhalefetle başladım muhalefetle devam edeceğim. Dur önce yorumları kurcalayacağım, uzak kaldım diye, buraları boş sanmasın o Ethem. Her yerden laf yetiştiririm ben sana. Bu arada Ethem'cim şu kılıçlı ikonu görünce aklıma geldi yorum yazarken açtım Battle Beast'ten Black Ninja'yı, sen de aç onu dinlerken oku yazdıklarımı. Listeye o bitince Delain'den Stardust koydum, unutma onu da ekle listene bakayım. Not al iyice, burada sen düzgün şeyler yaz diye çabalıyorum sıraya Kamelot'tan Sacrimony ekleyeceksin. Sonra da Lindsey Stirling'den Skyrim ekleyebilirsin. Tamam her şeyi de benden bekleme, biraz git çalış şimdi. :img-hyste
    Karar verdim YavBah şipliyordum, BahKüz yapmıştım, ondan da vazgeçtim. SafKüz şiplemeye başlıyorum. "Saftorik Bahar ile Öküz Yavuz" olarak kesin karar kıldım.

Alıntı werther Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün o öpüşme ne bileyim.. Sevmedim diyemem ama o kadar alakasız bir sahneydi ki. Hiçbir giriş, gelişme, sonuçsuz..(ben bölümü izlemedim başka YavBah sahnesi olmadı sanırım) Geçen bölüm yaşanan o denli ciddi bir anlaşmazlığın devamı böyle komedi karışık bir sahne olmamalıydı. Başka sahnelere ihtiyaç vardı. Bilemedim. Israrla bu çiftin hikayesi yazılmıyor.
    Her zamanki gibi ne kadar manalı cümleler kurmuşsun Werther'ciğim. Yavuz'cusun falan ama çok adil bir Yavuz'cusun. Tebrik ederim, ne kadar mükemmel bir noktaya değinmişsin, sahne çok çok güzeldi sonuna kadar katılırım. Keşke öncesinde o kavga olmasaydı ben de sahneyi çok sevebilseydim... Yavuz'un yaptığına pişkinlik denir, yüzsüzlük denir, densizlik denir, arsızlık denir... neyse diyecek çok şey var da sonra diyeceğim. O bir kavga değildi, tartışma da değildi... barışma hiç değildi.

Bölümü izlesem mi demişsin, henüz ben de izlemedim, birkaç saniyelik daha var ikili sanırsam ama onlar ilkinden de beterdi. İzlemeye değer miydi bilmiyorum! İzlediğim kadarı ben de pek istek yaratmadı. Bir kere Agah ve Yavuz ikilisi öyle bahsi geçtiği gibi bir his yaratmadı ben de. Gerçekten yürekleri dağlayan, yıllar sonra açığa çıkmış bir gerçek, bir kahramanlık, bir aile dramı, muhteşem bir sevgi gören varsa beri gelsin, benim alıcılar çekmiyor herhalde! 2 bölüm önce Yavuz'u gözünü kırpmadan deşip ertesine bıçağa bakıp ağlarken de hiç etkilenmemiş aynı cümleleri yazmıştım.

Alıntı celiktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baharın gerektiği kadar trip atamaması sanırımmm biraaz bozmuşş olabilirrr ama sakınnn bozulmayı aralarndakii muhabbet bira daha ilerlesin baharrr babasını yavuzun vurduğunuuu üğrensinn o zaman beklenen o hareketlerr bahardan gelecektirr bol miktarda diye düşünüyorumm.
    Şekercim sen olayı farklı yorumlamışsın. Mesela benim olayım Bahar'ın tepkisi değil Yavuz'un ARTIK insanlıktan ve adamlıktan ne denli uzak olduğu konusuyla başlıyor. Yoksa Bahar trip atmış atmamış, bilmem neymiş olay o değil, olay baş rolün bozmuş olması, hem de öyle böyle değil... neyse ki bu bölüm bir temiz dayak yediler Erdem'den belki bi toparlarlar.

Alıntı A.Konak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallahi ben bölümü beğendim. Tamam Yavbah konusu çok eksikti ama durumu böyle kabullenmeye karar verdim. Bahar Yavuz'a olan aşkı konusunda dizinin başından beri istikrarını koruyor. Yani kayıtsız, koşulsuz sadece sevme. Yavuz'un yanında olması onun için yeterli bir durum. Yavuz'a güya kızdığı sahnede bile kızmadığı o kadar belliydi ki Yavuz durumun kurtarılabilir boyutta olduğunu düşününce kapıyı kırıp içeri daldı. Eğer ki Bahar gerçekten kızsaydı Yavuz buna cesaret edemezdi. Keşke en azından sonrasında Bahar'ın sorgulamasını öğrenebilseydik. Bahar böyle davrandığı sürece Yavuz onu kaybetme korkusu yaşamayacağından aynı şekilde davranmaya devam edecektir. Artık maalesef suç Yavuz'un olmaktan çıktı. Ben tüm suçu Bahar'ın Yavuz karşısında sevgisine hep yenik düşmesinde buluyorum. Ama bu durumun düzeleceğine dair umudum var. Muhtemelen Yavuz'un hiç beklemediği bir anda gelecek Bahar'ın tepkisi. Yani öyle bir ümidim var.
    Modumcum bir açıdan bakınca haklı olabilirsin ama bir de şu açıdan düşünmeni istirham edeceğim (evet çok kibar bir insanımdır ben), diyelim ki Bahar yanlış davranmış olsun, ben de katılıyorum çünkü tepkilerinin şimdiye kadar izlediğimiz Doktor Bahar karakterine uygun olmaması zaten rahatsızlık verici geliyor bu birincisi. Sence Bahar'ın sevdiği adama yaklaşımı anlayışlı ve yumuşak yüzlü olunca suç Yavuz'un olmaktan çıkıyor mu? Yoksa Yavuz'u sömürgeci biri mi yapar? Kendisini seven, her koşulda destek olan bir kadın var, bu demek değil ki her sıkıntısının acısının o kadından çıkarsın sırf sabırla alttan alıyor, kahrını çekiyor diye... lafla peynir gemisi yürüyeydi keşke, bencil Yavuz beyin dünyasında yürüyor mu? Bir tek o var zaten, kalbimi bir tek sana açıyorum, seviyorum, aşığım demekle olup bitseydi dünya böyle cehennemin önizlemesi değil de cennet köşelerinden bir gül bahçesi olurdu muhtemelen. Geçelim o kısmı lütfen. Bak söylediği her şeyi geçtim, verdiği bütün sözleri geçtim ama bir erkek sevdiğini iddia ettiği kadını bu şekilde yarı yolda bırakıp gözünü bile kırpmadan gidebiliyorsa kimse kusura bakmasın ben onun adamlığını bile sorgularım. Bir adam sadece kendisini düşünüp gidelim dediği kadın karşısında gözyaşları içinde burada seni bekleyen, özleyen, merak eden, seven bir kadın var "benimle kal" dediğinde "ne demek istiyorsun, gelmeyeceksin yani, beni bırakıyorsun, yapacak bir şey yok ben de yalnız giderim" deyip neticesini dönüp gidiyorsa ben o herifin adamlığını dibine kadar sorgularım. Yetmezmiş gibi işini geri alır almaz tekrar kadının kapısına gidip kuru bi özrü bile çok görüp (kıymetli yiğitliğine leke süremedi herhalde) pişkinlik yapıyorsa da sorgulanacak çok şey var demektir. Özetle kaçırılan asıl nokta bu, olay çiftten ve aşktan çıkalı çok oldu, olay şu anda Yavuz karakterinin yetersizlikleri boyutuna indirgendi. Benim gözümde durum bu en azından.

Alıntı hard-rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavuz tam babasını bulmuşken kaybeder mi tekrardan bana öyle geliyor ki 3/4 bölüm sonra Hamit Karasu bir şekilde öldürülecek yavuzda travma geçirir.
    Aklımıza getirmeyelim böyle kötü şeyler, bir de onun travmasını çıkarmasın başımıza. Adam ağlamaktan helak oldu, göz pınarları kurumuş diyorlar.

Alıntı Zuzinha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yavuz'un ayı olmasının müsebbibi Bahar'ın ayı oynatmayı bilmiyor olması olamaz modumcum. Hem Bahar'ın mazereti aşk en azından. Yavuz'unki şımarıklık.
    Gel kız buraya, öpçemmm... :)

Yavuz Bahar'ın kızmadığını anladı kapıyı ondan kırdı iddiasını hemen çürüteceğim. Aksine Yavuz Bahar'ın kızgın olmasına ihtimal bile vermediği için pişkin pişkin gitti. Ne demek istiyorsun diye sorup durmasından idrak yollarının tıkalı olduğu belliydi zaten. Baktı ki kızgın gerçekten açmayacak kırayım bari kapıyı dedi. Çünkü o şımarık bir oğlan çocuğu. Bahar Yavuz için gerçekten vazgeçilebilir mi? Bence net bir cevap yok. Ama Bahar tüm ilişki sorunlarının bu kadar farkında olduğunu belirtip sonra erkekim negzel kapı kırdı, ne de güzel öptü unuttum gitti diyecek kadar ergen bir kız değil. Zaten hadisenin sanki kimse kimseyi terk etmemiş de Yavuz Bahar'a sen kilo mu aldın demiş onun üzerine kavga etmişler gibi çözülmesinin sebebi ne Yavuz ne Bahar. Tamamen Ethem'in duygu durumu bozukluğundan kaynaklanıyor.
    Ayyyy, bak koyulaştırdığım cümle var ya, işte tam olarak rahatsızlık duyduğum Bahar ve Yavuz cephelerinden ilkini işaret ediyor. Bahar bunca zaman Yavuz'la inatlaşıp, Yavuz'un çok iyi biliyorum dediği ne varsa çürüterek, kendi ayakları üstünde, inatla, direnerek geldi bugüne... Kabul ediyorum bunları çok iyi göremedik ama sonuçta vazgeçmedi ve hala orada mesleğini gönüllülükle yapmaya devam ediyor. Kendisinden sadece Yavuz için değil mesleği, insanların hayatı için de çok şeyden feragat eden bir karakter Bahar. Ve bu denli dişli, inatçı, ne istediğini bilen, güçlü bir kadın tavrı değildi bu affediş.

Güya kızmıştı ama kararlı bir kadın gibi terslenmedi daha çok kapris yapıyor gibiydi, bereket cümleleri biraz sitem eder gibiydi ama gerçekten merak ediyorum bir kadın, hadi alttan da alsın... bir kadın hele ki Bahar gibi zeki, ne istediğini bilen bir kadın nasıl olur da; askerden atılan sonra gelip ilk iş "benimle kal" demesine rağmen onu bırakıp totosunu dönüp giden adam, işini geri alır almaz geri geldiğinde nasıl sormaz "Niye döndün? Hani gidecektin? İşe geri dönmeseydin ne olacaktı?" diye sormaz, sorgulamaz... gerçekten anlayamıyorum.

Hadi sorgulamadın bari diren biraz çünkü sen inatçı, her şeye inatla direnen, hep doğru bildiğini okuyan bir kadınsın ya! O açıdan söylüyorum. Geçen sefer gitti gelmedi, aramadı dedi herhalde 1 ay dedi ama 1 yıllık aradan bahsetti sanırım. Onun da ne olduğu belli değil. Madem mimli bu adam (çekirge 1 sıçradı, 2 sıçradı 3'e ne olacak acaba) neden adam gibi tepkini koymuyorsun, alıp karşına mantıklı insan gibi konuşmuyorsun? Neden sormayıp ertelemeye devam ediyorsun? Malum insanlar konuşa konuşa... diyeceğim ama bizimkiler 30 bölümdür kayıp olan hayvani içgüdülerin güdümünde koklaşa koklaşa (onu da beceremiyorlar) anlaştılar (!). :img-beee:

Kovulmalar, cinayetler, ölümler, hukukun üstünlüğünü yok saymalar, terk etmeler vs. dizide basit bir soğuk algınlığı kadar bile sürmüyor. Bölüm sonu gerçekleşip diğer bölüm başı neredeyse hiç olmamış gibi devam ediliyor. Benim beynim artık bu olaylarla yükselemiyor. Öğrenilmiş hayal kırıklığı yaşıyorum. O yüzden de zerre heyecan duyamıyorum izlerken. YavBah'ın sıkıntısı Bahar platonikmiş de sen kabullenmişsin biz kabullenememişiz değil ki modumcum. YavBah diye bir ilişki yok. Her bölüme serpiştirilen Yavuz-Bahar skeçleri var. Skeç var hikaye yok. Bahar Yavuz için gerçekten vazgeçilebilir mi? Hayır değil. Bahar platonik mi? Hayır değil. Yavuz daha çok seviyor bile olabilir. Yavuz duygularını okuyabileceğimiz biri değil. Duygusal bozukluğu var bence. Ethem'in kendi karakterinin hikayeye çok yansıdığını düşünüyorum. Belki hikayeciler orada duygu ve tutku dolu bir barışma yaz dediler Ethem'in anladığı bu
    Yavuz karakterinin ana problemi psikolojik bir bütünlüğe sahip olmaması, nasıl katılıyorum yine sana... çok şaşırdın değil mi? :) Yavuz'un duygusal bütünlüğü yok ki, ne düşündüğünü anlamıyoruz, bilmiyoruz, görmüyoruz... ben bir baş rolü çözemeyeceksem hata yaptığı zaman, bırakıp gittiği zaman, geri plana atması gerektiği zaman onu nasıl anlayabilirim, yaptıklarına nasıl hak verebilirim?

Ben bu son YavBah sahnesinin bir çeşit barışma olduğunu bile düşünmüyorum. Çok doğru dedin evvelki gün yanakların bıngıl bıngıl demiş de bugün Bahar kendisini naza çekmiş gibi. Hayır bari azıcık direndiğini, en azından kafasına yastık falan ataydı, bu kadar mı kolaymış? Breh breh... :hıh

YavBah‘a gelince, yorumlancak bir ask bile görmüyorum orta da, kendi adima. Bahar cok gurursuz bir karakter malesef. Senaristin sacmalamasi, osu busu beni ilgilendirmez. Ben izledigime bakarim. Bir öpücüge tav olcaksan, neyin tatavasini yaptin. Geciniz.Yavuz'un da Bahar'i gercekten sevdigini inanmiyorum. Ethem yazmiyor evet ama ben izledigime bakarim, dedigim gibi. Yazmadigi seyleri kendim ekleme yapip, aslinda böyle diyemem di mi ama
    Selam şekerim epeydir görünmüyorsun. Bahar gurursuz demişsin, sebep olarak da bir öpücüğe tav olacaksa neden tatava yapmış demişsin. Aynı mantıkla Yavuz da gurursuzun önde gideni mi demeliyiz? İlk bölümden beridir ne kapamadığı gönül defterleri sayarım sana ne seveceğimi bilsem denerimler ne sevmeler haram bizeler ne ölmek istemeler ne kendinden nefret etmeler... tüm bunları söylerken Bahar'la flörtleşmeleri, kızın peşinde gezmeleri, gelip sen inanmasan da aşkını ilan etmelerini mi, kızın parmağına yüzük takıp karım demelerini mi? Şimdi bu çelişkiye bakılırsa Yavuz ne gururlu bir adam ne de karakterli bir adam değil öyle mi? Hem söylediklerini bir güzel yaladı hem de aşığım dedi ve eğer aşığım derken aslında aşık değilse adamım diye de gezmesin zaten ortalıkta... artık kusura bakmazsan ben de Ethem'in saçmalıkları demeyip izlediklerime baktığımda ortaya çıkan sonuç bu oluyor.

Elinde Tolga Saritas gibi mükemmel bir oyuncu var ama ask yazmiyor. Belki de kendince hakli Ethem, cünkü Yavuz'un hikayesini izliyoruz ve Yavuz'un önceligi ask degil. En azindan bir kadina duydugu ask degil.. Vatan aski.
    Yavuz'un önceliği aşk değil vatan aşkı yazmışsın... nerede bu vatan aşkı? Biz neden göremiyoruz? İlk bölüm üniformasını tehlikeye atıp Merve intikamıyla Köse'nin peşine düşen Yavuz, sezon sonu görevden alınıp başı belaya girince polise gitmek yerine yine kendi başına hukuksuz işlere kalkışan Yavuz, annesinin öldürüldüğünü öğrendiğinde önüne geleni öldürmeyi düşünen ve katillerin peşine düşen Yavuz, annesine küfredildi diye sivilleri hastanelik eden Yavuz, sivilde 7-8 adamı öldüren Yavuz, babasının vatan haini olduğunu öğrenip peşine düşüp öldüren Yavuz... geçelim o insanız hepimiz hata yaparız safsatalarını, askerlik, profesyonellik, Vatan Millet Sakarya konuşmalarının hangisine uyuyor bu yaptıkları? Hangisinde vatan aşkı var? Hangisinde üniformanın, ordunun, vatan ve bayrağın kutsallığı var? Ben sana söyleyeyim hepsinde sadece ve sadece Yavuz'un egosu var, bencilliği var, kendi şahsi intikam dürtüsü var... başka hiçbir şey yok.

Dizinin merkezinde Yavuz dolayısıyla Tolga olabilir lakin bu dizinin ana teması Yavuz ve timi ve onların hayatları. Ben hiç asker görmedim ki bir evi yok, öyle ortalıkta vatan da vatan diye dolanan... saçma olurdu zaten vatan ve bayrak sevgisi insanın dilinde değil gönlünde olur. Ve gerektiğinde gerekeni yapar bu ilki... ikincisi askerlerin de bir özel hayatı, aile hayatı, aşkı olur... sizin çevrenizde nasıl askerler var anlamakta güçlük çekiyorum, nedir bu askeriye bilirkişiliği? Aşk illa olsun olmasın değil konu, bir şeyler işleniyorsa dizi 150 dakika olsun diye değil diziye bir şeyler katsın diye koyulmalı... mesela aşık bir tim elemanı, duyguları olan, güzel olduğunu düşündüğüm bir adam oluyor, robot/katil değil bu adam gönüllü nefer diyebiliyorum. Hisleri var, duyguları var, aşkı var ama hepsini ikinci plana atmış, sevdikleri de kabullenmiş, düşe kalka yapıyorlar görevlerini diyebilirim. Keşke ilişkiler ve sıkıntılar bunların üstünden yürüse ama yürümüyor, biz de haklı olarak eleştiriyoruz. Verilen her detay hakkında fikir belirtme, kendi penceremizden eleştirme hakkına sahip olduğumuzu düşünüyorum. :)

Bence Tolga hayranlığınla Tolga'nın canlandırdığı karakteri birbirinden ayırmalısın. Böylece Yavuz karakterine daha objektif bir gözle bakabilirsin. Şahsi ve naçizane tavsiyemdir. Zira çok katılırım Tolga gelecek vaat eden, potansiyel sahibi bir oyuncu olabilir lakin yolun çok başında ve bana sorarsan özellikle Yavuz gibi bir karakterin aşk sahnelerinde yetersiz kalıyor. Hoş bana kalırsa 2. sezon Yavuz karakterinin altından da kalkamamaya başladı, bilmem farkında mısın ama 10 bölümdür aynı surat ifadesiyle izliyoruz adamı. Bir ara saç sakal aldı başını gitti, aldığı kilolar desen ayrı bir konu... zaten yaşından büyük bir rol oynuyor, görüntü olarak da bir parça çocuksuluk var, bir türlü tam oturtamadılar Yavuz'u ve sallanıyor. İster kabul et ister etme, ister katıl ister katılma, ister beğen ister beğenme ama benim fikrim budur. :)

Dürüst olmam gerekirse ilk cümlenden Aybüke'ye karşı önyargılı ve tepkili olduğunun çok aşikar. Çünkü dizide aşkını görüp hissedemediğimiz taraf Yavuz, maalesef ki Yavuz.

Aybüke de tıpkı Tolga gibi yolun çok başında genç bir oyuncu adayı. Yetersiz kaldığını düşündüğüm zamanlar oluyorsa da genelde salak saçma sahnelerdeki salak saçma diyalogların olduğu zamanlardır. Bence en can alıcı sahnelerdeki performansı, ağlamaları, üzgün zamanları, aşık bakışları çok çok iyi. Bana göre Bahar gibi zarif, sade, doğal, güçlü bir kadın için de biçilmiş kaftan. Aybüke için çok mıymıy hiç karaktere uygun değil gibi birkaç yorum görmüştüm, zinhar katılmıyorum.

Nerede okumuştum hatırlamıyorum. Bale için "gördüğünüz o zerafet aslında acı, kan ve gözyaşından ibarettir" gibi bir şeydi, öyle güzel kuğu gibi süzülürken dansçılar tırnağı mı düşmüş, canı mı yanıyormuş, bacağına kramp mı girmiş, kası mı zedelenmiş, kısa süre önce parmağı mı kırıkmış... acı dolu olan hiçbir şey yansıtılmazken göze hitap eden muhteşem bir görsellik var ortada... bunu başaran bir kadının Bahar gibi dişli, inatçı, güçlü bir kadını canlandıramadığını lütfen söylemeyin... acemi deyin ama yeteneksiz demeyin, ilerleyen zamanlarda kız alıp başını yürür siz söylediğinizle kalırsınız. :)

Neyse ne gerci, dizi güzel bir sekilde ilereliyor su an kendi adima. Illa ask arayan biri degilim, özellikle böyle bir dizi'de beklentilerim cok baska. Shipleyebilecegim bir cift yok bu dizi'de, derin bir aska sahip bir cift yok kisacasi. Ama Yavuz Karasu'yu izlemek muazzam! Hamit Karasu'yu da öyle. & timi de tabii
    Haklısın, dizi güzel ilerliyor... ilginçtir bana da diziyi bıraktırmayı düşündüren şey oldu Yavuz Karasu'nun bozulan karakteri ve son dangozlukları... bakış açısı işte... :)

Alıntı Hukuks88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba.Bende bu sezon diziye başlayanlardanım.Ethem Yavuz Bahar'ı geri planda yazsa da Tolga Aybüke uyumu ile çiftin aşkları ön plana çıkıyor.Sosyal Medyada baya popülerler
    Benden duymuş olma ama güzel bir enerjileri olduğu için olabilir. Hatta Ethem muhalefetine rağmen.

Alıntı mehmetlover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neyse baharın yavuzu bu kadar çabuk affetmesine ben kızmadım çünkü yavuz bir asker her saniye ölümle burun buruna yani bir daha göremeye bileceği bir insana aşık normal birine aşık olsaydı dersin bir hafta sürünsün ama yavuzun gidip bir daha dönmeme ihtimali var o yüzden bahar a kızamadım babasını yavuzun öldürdüğünü öğrenmesini de istemiyorum babasının nasıl bir insan bilse de yavuzu kolay kolay affetmeyecektir sonuçta ne olursa olsun onun babası bu çiftin ayrılmasını istemiyorum vallah çok şekerler sırf onlar için izliyorum
    Ne tesadüf ben de YavBah için izliyorum, ne güzel anlatmşsın her konuda aynı fikirdeyim, ikilinin enerjisine bayılıyorum.:img-hyste

Yalnız tek konuya değinmeden geçemeyeceğim, affınıza sığınarak yazıyorum ama şu mantığı anlamıyorum, tamam kabul ediyorum Yavuz'un zor bir işi var ve ölüm riski de yüksek... ama allasen normal olarak nitelendirdiğiniz hangi insanın 80-90 yaşına kadar yaşayacağının garantisi mevcut acaba? Bahar'da terör bölgesinde çalışan bir doktor. Yarına çıkacağının garantisi var mı? Yavuz onu orada, tehlikede bırakıp arkasını dönüp gidiyor ve herkes Bahar'ın affetmesinin normal olduğunu savunuyor. Yapmayın lütfen. Bu biraz şeye benziyor... babam kalp krizi geçirmişti de, doktoru gelip "üzülmesin, heyecanlanmasın, korkmasın bla bla" bir sürü şey saydı gitti, yemek diyeti verir gibi... insanız ya, 16 yaşımdaydım şunu duyduğumda hala düşünürüm nasıl olacak o öyle, üzülmeyeceğim demekle üzülünmüyor muymuş? Mesela endişelenmeyeceğim demekle oluyor muymuş? İnsan olmamak lazım ama nasıl? Bahar zaten her şeyi alttan alıyor, anlayış göstermeye çabalıyor... ama o da insan ya, onun da en az Yavuz kadar hata yapmaya hakkı var ya, onun da zamansız ölme gibi durumları var ya... nedir bu tek taraflı fikrin sebebi, üzgünüm anlayamıyorum, anlamaya çabalasam da olmuyor.

Alıntı st_tubi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çolak'ın "sevgilisi" ile yeniden kavuşması ve şiddetli sahneleri kalp ben. O kıl kuyruk büyük elçi aradan çekilse aslında çok güzel olacaklar ama nalet olsun kel çalıya
    Heeee yaaaa bu ikilinin sevgilimli muhabbetleri çok iyiydi, bu bölüm izlemedim gerçi sen iyi dediysen bakacağım. Ben YavBah'tan sonrasına bakacak vakti bulamadım. Hayırlısıyla izlerim bir ara..

Yalnız dizideki bazı devamlılık hataları artık göze batar hale geldi biraz özen lütfen! Tim 4 gün boyunca psikolojik eğitimde sonrasında operasyona gidiyorlar ve dönüşte Feyzullah annesi ile konuşurken dün diye konuşuyorlar?! Sonrasında Feyzullah toparlamaya çalışsa da yenmiyor yani, az daha dikkat. Feyzo bu gidişle tüm evi, düğünü kız tarafına yıkar çünkü kılavuzu Sarı Komtan değil mi! O da az yıkılmıyor Baharcığımın üstüne.
    Ahahaha, neden şaşırmadım acaba? Yavuz bütün timin hatta TSK'nın giderlerini Bahar'a yüklerse şaşmamak lazım. Bahar'cım git de al artık şu mirasını, doktorluk maaşıyla da nereye kadar dimi ama. :img-hyste

Yavuz'un aşkına bende inanmıyorum çünkü Ethem yazmıyor. Yazsa da Tolga oynayamasa hadi belki o duygu geçmiyor derim ama yazılmayan şeyi Tolga nasıl oynasın değil mi? Şu çocukça "hikaye şuna yazılıyor, bunun üzerinden yazılıyor" sömürüsünden vazgeçsek artık. Dizinin ana hikayesi Yavuz değil Yavuz'un mensup olduğu TSK ve buradaki bir tim. Evet öncelik aşk olmayabilir ama bu demek değil ki aşk es geçilecek veya üstün körü yazılacak. Ethem dengesiz yazıyor. Bırakın bir kadını bir hayvanı sevmeyi bilmeyen vatan sevgisini bilemez çünkü temel olan şey sevgidir o yüzden Yavuz'un ilk sezonda anlatıldığı gibi tutkulu bir aşık olarak yazılması gerekirdi. Sürekli mıç mıç olan bir çift yerine dozunda ama tutkulu ve aşık çift yazmak zor değil Ethem'ciğim için ama onun derdi Çolak ve avanesini yazmak.
    Gel kız seni de öpçeeeeemmm... :img-kiss:

Tolga Sarıtaş'ın fanlarının Aybüke ile ne gibi bir ilgisi olabilir, bunun diziye katkısı nedir anlayamadım? Aybüke'yi beğenenleri bu şekilde yaftalamak hoş değil bence çünkü kırılabilecek veya alınabilecek arkadaşlar olabilir, aman diyim.
    Ben alınmam vallahi, kimsenin avukatlığını yapacak değilim, ikisi de yetişkin insanlar, oyuncuları kendi çapımda beğenip destekliyorum. Ama bu karakterlerini ve performanslarını eleştirmeyeceğim manasına da gelmiyor. :)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)