Sayfa 132/137 İlkİlk ... 3282122128129130131132133134135136 ... SonSon
682 sonuçtan 656 ile 660 arası

Konu: Söz - Bölüm Yorumları

Durum:
    mehmetlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    898

Aldığı Beğeni: 957

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Söz - Bölüm Yorumları

Alıntı angelic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aksine ratingler iyi gidiyor totalde 2.sıradadı ben yeni sezonda da
    olur sanmıştım ama uzatmak istemedilr demek ki bende çok üzüldüm
    bitecek olmasına harika bir ekipti onları izlemek süperdi mutlu son
    bende beklemiyorum
    Benim için final yapması şaşırtıcı oldu çünkü Arka Sokaklar gibi olur sakız gibi uzar gider diye düşünüp korkmuştum açıkçası uzatıp saçmalamak yerine tadında bitire bilmek çok daha iyi bence keşke bütün dizilerimiz böyle olsa

2. Beğenenler;
    angelic (07-05-19)

Durum:
    itouch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Karşıyaka
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    614

Aldığı Beğeni: 185

Bahsedilme
    2 Mesaj

Ben savaşçının final yapmasını beklerken tersi oldu söz final yapıyor, ama kararlıyım mayıs sonunda söz finali ile her 2 diziyi de takipten vazgeçeceğim,
    Keepintouch

4. Beğenenler;
    Selin (26-05-19)

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1,037

Aldığı Beğeni: 1,764

Bahsedilme
    5 Mesaj

Güzel bir bölümdü final nasıl olacak merak ediyorum.

Yavuz sonunda göreve geri döndü. Buna sevindim. Yalnız madem bu kadar kolay dönebilecekti de neden bir sezon beklettiler acaba
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

Durum:
    bayüye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    Yalova
    Konular
    4
    Verdiği Beğeni
    1

Aldığı Beğeni: 100

Bahsedilme
    1 Mesaj

Söz'ün final yapması şaşırtıcı ama sezon başında okuduğum bazı haberleri düşününce aslında şaşırtıcı da değil. İşin aslı aslında bu sezonun son sezon olacağı pek çok defa yazılmıştı ama sonradan yani sezonun yarısı geçtikten sonra 4 sezona uzayacak diye haberler çıkmıştı. Gerçi ben o haberlere çokta inanmamıştım çünkü dizinin gidişatı o haberleri aksini gösteriyordu.

Tims'in bu sezon sonrası diziye devam etmek istemediği söylenen hatta bilinen bir durumda. Tims'in 2019 eylül ayından sonra yayınlamak istediği 2-3 projesi var. Bu projelerden 1 tanesini star tv de yayınlamak istediği biliniyor ve o dizi için Tims'in pazartesi akşamını düşündüğü söyleniyordu.

Bazı yerler Söz'ü Ocak ayında bitirip yerine Çılğın Türkler Dizisini koyacağını iddia ediyorlardı. Ben onun imkansız olduğunu tahmin ettiğim için twitter da yazdığım zaman Ranini TV sayfasına bana Söz'ün yerine mutlaka bir tims dizisi gelecek ama o Çılğın Türkler değil başka bir dizi olabilir şeklinde cevap yazmıştı.

Çılgın Türklerin Ocak ayına yetişmeyeceğini biliyordum çünkü daha dizinin kurulmuş bir seti bile yoktu. Setin kurulması, senaryonun hazırlanması ve oyuncu seçimlerinin yapılmasını hesap edince o dizinin 2019 eylül ayından önce yayına geçmesinin imkansız olduğunu aklı başında olan herkes biliyordu.

Benim şuan ki tahminim Tims gelecek sezon için Pazartesi akşamlarına Çılgın Türkleri koymak için starla anlaşmış ise belki de Söz'ü bitirmeyi istemesine rağmen bu kadar uzattılar.

İyi reyting alan bir diziyi neden sezon devam ederken bitirmek istemişlerdir diyen olabilir ama yapımcılar bazen böyle kararlar alabilmekte.

Star ve Kanal D gibi kanalların ayrıca bazı yapımcıların geçmişte bu şekilde bitirdikleri pek çok dizi var.

Kanal D Fatih dizisini beklenenin üzerinde reyting almasına rağmen bitirdi. Zirvede değildi ama pek çok kişi o dizinin hali hazırda aldığı reytingi almasını beklemiyordu. Kanal D 2015 yazında pazar günleri 1 olan bir dizisinin ilk defa kötü reyting aldığı gün ipini çekti.

Star Tv de benzer şeyleri bazı dizilerinde yaptı.

Bence Söz'ü bitirme kararı almalarında 2 etmen var.

1. Tadında bırakmak istediler
    2. Reyting gruplarında genelde ilk 3 de yer almasına rağmen bence yapımcı ve kanal belli bir oranın üstünde reyting istiyorlardı ama o oranlar gelmediği için bu kararı aldılar. Orandan kastım 9 hatta 10 üzeri oran istiyorlardı bu olmadığı için final kararı alınmış olabilir.

Bir dizinin reyting listesinde sadece 2-3 hatta bazen 1 bile olması devam etmesi için yeterli değil. Bazı diziler için listede kaçıncı olurlarsa olsunlar 5 ve üzeri reytingleri yeterli görüp devam ederlerken bazı diziler 1 bile olsalar reytingleri 8-9 üzerinde değilse o diziyi bitirme kararı alıyorlar.

Mesela şuan kanal D de 4.5 reyting alan ve devam eden hatta yeni sezonda devam edeceği de söylenen dizi var. Aynı kanal 4 sene önce pazar günleri 1 olan bir dizisini reytingleri 5 çıkaramadı diye bitirdi. Üstelik o sene reyting sistemi farklıydı yani hafta sonları yayınlanan hiç bir dizi 5 ve üzeri reytingin üzerine çıkamıyordu. Hafta içi dizileri de 7-8 çıkamıyordu. Yani o yıllarda hafta sonu bir dizi 4 reyting alıyorsa bu çok iyi bir durumdu. ona rağmen kanal bir dizini bitirmişti.

Bunu neden yazdım çünkü reytinglere bakıp bir dizinin devam edip etmeyeceğini sadece yer aldığı sıra değil aynı zamanda aldığı oranda belirliyor.

Durum:
    angelic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herşeye rağmen iyi kalpli olmaktan VAZGEÇME!
    Yer
    necatitutkunu
    Konular
    6
    Verdiği Beğeni
    2,419

Aldığı Beğeni: 773

Bahsedilme
    7 Mesaj

Alıntı mehmetlover Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim için final yapması şaşırtıcı oldu çünkü Arka Sokaklar gibi olur sakız gibi uzar gider diye düşünüp korkmuştum açıkçası uzatıp saçmalamak yerine tadında bitire bilmek çok daha iyi bence keşke bütün dizilerimiz böyle olsa
    Benim içinde şaşırtıcı oldu ben bir sezon daha izleyebilirdim ama
    uzayınca iyi olmuyor bu sezon inişli çıkışlı bir sezon olmuştu
    bakalım nasıl bir final olacak
    ​

8. Beğenenler;
    mehmetlover (07-05-19)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri