Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
17 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Çocuk

Durum:
    alpingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    Mersin
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 7

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Çocuk

Alıntı deren1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Geldimmm

Pazartesi günü izleidğim bir dizi olmadığı için bu dizinin ilk bölümüne bakayım dedim. Efe'ciğim sarı şekeri görünce de izlemeye devam ettim ama ama iş Ali Kemal'in Efe'yi alıp da Akça'nın yanına gidip bir toplantım var diyerek çocuğu bulup, kurtaran kadın bile olsa Akça'nın yanında bırakıp gittiğinde koptu bende ve TÜK DİZİSİ işte dedirten sahneler devamında geldi.

Kusura bakılmasın ama DRAM dizisi diye ne kadar insanı zıvanadan çıkartan şey, olay kurgusu varsa maşallah bu dizi hepsini bünyesine toplamış. Raiting aracı da Efe'ciğim olacak maalesef Babanenin meğer önce ki hayatında doğurduğu, yurtta büyüyen psikopat sayılacak bir oğlu varmış ve bu oğlan da sarı şeker Efe'nin esmer babası.

Sonra Akça bu psikopattan hamile kalıyor, bebeği veriyo ki aman o ne babanemiz yeni evliliğinden olan oğlu Ali Kemal ve Şule'nin çocuğu olmuyor diye bu çocuğu evlat alıyor ki (bu çiftimiz çok genç ileride çocukları olmayacağı ne malum diye düşünmeyiniz lütfen) Şule güya Efe'ciğime iyi davranırken sonra kendi çocuğu doğunca öyle bir ÜVEY ANNE oluyor ki evlere şenlik. Çocuğu alıp SDultan Ahmet'te bırakmalar ve bölüm son sahnesinde çocuk balkondan düşerken öyle bakıp kalma ki YETERRRRR cidden yeter içinizdeki bu RAITING şakı için yapmayacağız, yazmayacağınız kurgular aşkına yeter

Beni mi ilk bölüm bana yetti. Sadece yazık diyorum. Gerçek hayatta bu kadar şiddet var iken hala yeni başlayan diziler de olmazsa olmaz hala şliddet, kötülük, entrika felan filan

Çok söylenecek şey var ama sussam iyi olacak
    Tum yazdiklariniza sonuna kadar katiliyorum. Hele Efe'cigin o odada saldiran adamlari korku icinde odada bekleme sahnesi yokmu, cok rahatsiz etti beni, ne bahtsiz bir cocukmussun sen dedim, dun annen seni birakti, bugun bunlar, tabii arkasindan da ertesi gunu balkondan dusmeler, lutfen bu cocugu ertesi gunu hic bir sey olmamis gibi normal tavirlarla gostermeyin, ben bu yasimda bu travmalari yasasam uzun muddet normale donemem, lufen sanki bunlar normal seylermis gibi izlettirmeyin insanlara.

2. Beğenenler;
    deren1970 (11-09-19), Saykos (11-09-19)

Durum:
    deren1970 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    İstanbul
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    2,482

Aldığı Beğeni: 1,366

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı alpingo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tum yazdiklariniza sonuna kadar katiliyorum. Hele Efe'cigin o odada saldiran adamlari korku icinde odada bekleme sahnesi yokmu, cok rahatsiz etti beni, ne bahtsiz bir cocukmussun sen dedim, dun annen seni birakti, bugun bunlar, tabii arkasindan da ertesi gunu balkondan dusmeler, lutfen bu cocugu ertesi gunu hic bir sey olmamis gibi normal tavirlarla gostermeyin, ben bu yasimda bu travmalari yasasam uzun muddet normale donemem, lufen sanki bunlar normal seylermis gibi izlettirmeyin insanlara.
    Sevgili alpingo cuğum o kadar haklısın ki. Hangisini söylesek. Ondan önce çocukları çalıştıran ellerinden para alan adamı görünce EYVAHHH dedim, sonrasında o odada saklanan, korkudan sinen Efe'yi izlemek, Şule denilen korkunç kadının çocuğa davranışları, kötü adamlardan kaçan Efe tüm bunları yaşadıktan sonra normal olursa PESSS dememek ne mümkün ne mümkünde karşımızdaki senaristler çok normalmiş gibi Akça'nın peşinde olan o adamların o işyerine girişleri, o yaşlı adamı dövmeleri filan bak şimdi aklıma geldi de cidden kınım kınım kınıyorum böyle dizi yazılmasınıi bu dizileri yayınlayan kanalları, kısacası her sorumluyu kınıyoruım.

Bunları normal şey gibi gösterin, sonra şiddet olduğunda biz HAYAL ÜRÜNÜYÜZ bizden etkilenmleri normal değil gibi hiç suçunuz yokmuş gibi davranmaya devam edin olur mu dediğim gibi söylenecek çok şey var da kime söylüyelim ki bunu. Kime duyuralım sesimizi

4. Beğenenler;
    Saykos (11-09-19)

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    124

Aldığı Beğeni: 335

Bahsedilme
    4 Mesaj

dajavu Bu ne? Ali Kemal & Akça olmayacak mı? Herkes karısını almış yanına bir köşeye çekilmiş. Ben de netten izleyeyim diyordum Ali Kemal ve Akça olmayacaksa hiç izlemeyeyim gitsin. Sahip olduğu çocuğa bir pislik gibi davranan kadına; kadındır, evlidir aldatılmaz edebiyatı yapacaksanız boşuna bizi yormayın.Çocuğu yapana kadar elindeki bebekle idare eden, kocasını elinde ip var gibi tutup sonra öz çocuğu olunca özlük,üveylik travması geçiriyor diye bir kocası olduğunu unutan kadına mı acıyalım şimdi de? oldu Bir Alev az gelmişti TV dünyasına hepten cinnetlik olalım istiyorsunuz. Gerçi doğurandan çok büyüteni yerin dibine sokan bu tip senaryo anlatımlarını sevmesem de ( Ağlama Anne'de de aynısı yapıldı) Akça'nın nedenleri sağlam verilmiş.Kafayı boydan boya kendi öz manyaklıkları ile çizmiş bir belalısı var kadın ne yapsın. Belki de tecavüz edildi. Hoş siz dizinin iki başrol erkeğini de aynı anneden doğma kardeş yaparak olayı en başından batırmışsınız. Şimdi Ali Kemal ve Akça'yı shiplemek bize haram edilir. Bu dizi bu kurguyla çok sürmez zaten. O onun kardeşi bu bunun oğlu çıkıyor bu ne? Çizilen bu dar kalıp konuyla bir şeyler üretmek çok zor. Senaryoda herkesin hikayesi birbiriyle ilişkili.
    Konu hazanyagmuru tarafından (11-09-19 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    Cemned (12-09-19), dajavu (12-09-19), Saykos (11-09-19)

Durum:
    Saykos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İzmir
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    520

Aldığı Beğeni: 623

Bahsedilme
    4 Mesaj

Herkese selamlar...

Dizinin dün tekrarına denk geldim. Tam Efe okuldaki kız arkadaşına bakıyordu tatlı tatlı.. Şans eseri oldu o da, tanıtımına hiç rastlamamıştım.. Sevdiğim oyuncuları ve tatlı küçük çocuğu görünce de dayanamadım izledim. Dizinin ilerleyen kısımlarında ise içim şişti. Çocuğun başına iki günde gelmeyen kalmadı. Başladığım işleri yarım bırakmayı sevmem, ilk bölümü tamamlayayım ayıp olmasın bari dedim. Sonra o da ne! İsmail Hacıoğlu! Dizi onun girişiyle birden çiçek açtı. Kötü karakter olduğunu öğrenmemle yıkıldım tabi. Sevdiği kadını karnında çocuğuyla dövmesi ,hapisteyken bile kadının peşini bırakmayıp pişkin pişkin peşine adam takması, hapisten çıktıktan sonra bile akıllanmaması, yaşlı adama zarar vermesi... Rahatsızlık verici bir karakter olmuş. Psikopat karakterleri severim ama bu şekilde asla değil. İsmail Hacıoğlu için bu dizi çekilir mi, emin değilim. Bu arada oyuncu hiç yaş almıyor, yaşı hep 18.

Alıntı deren1970 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Geldimmm

Pazartesi günü izleidğim bir dizi olmadığı için bu dizinin ilk bölümüne bakayım dedim. Efe'ciğim sarı şekeri görünce de izlemeye devam ettim ama ama iş Ali Kemal'in Efe'yi alıp da Akça'nın yanına gidip bir toplantım var diyerek çocuğu bulup, kurtaran kadın bile olsa Akça'nın yanında bırakıp gittiğinde koptu bende ve TÜK DİZİSİ işte dedirten sahneler devamında geldi.

Kusura bakılmasın ama DRAM dizisi diye ne kadar insanı zıvanadan çıkartan şey, olay kurgusu varsa maşallah bu dizi hepsini bünyesine toplamış. Raiting aracı da Efe'ciğim olacak maalesef Babanenin meğer önce ki hayatında doğurduğu, yurtta büyüyen psikopat sayılacak bir oğlu varmış ve bu oğlan da sarı şeker Efe'nin esmer babası.

Sonra Akça bu psikopattan hamile kalıyor, bebeği veriyo ki aman o ne babanemiz yeni evliliğinden olan oğlu Ali Kemal ve Şule'nin çocuğu olmuyor diye bu çocuğu evlat alıyor ki (bu çiftimiz çok genç ileride çocukları olmayacağı ne malum diye düşünmeyiniz lütfen) Şule güya Efe'ciğime iyi davranırken sonra kendi çocuğu doğunca öyle bir ÜVEY ANNE oluyor ki evlere şenlik. Çocuğu alıp SDultan Ahmet'te bırakmalar ve bölüm son sahnesinde çocuk balkondan düşerken öyle bakıp kalma ki YETERRRRR cidden yeter içinizdeki bu RAITING şakı için yapmayacağız, yazmayacağınız kurgular aşkına yeter

Beni mi ilk bölüm bana yetti. Sadece yazık diyorum. Gerçek hayatta bu kadar şiddet var iken hala yeni başlayan diziler de olmazsa olmaz hala şliddet, kötülük, entrika felan filan

Çok söylenecek şey var ama sussam iyi olacak
    Merhabalar sevgili deren1970, yazdıklarınıza imzamı atmak istiyorum izninizle. Sarı şeker benzetmenize bayıldım. Çocuk hakiki bir sarı şeker. Ama iki günde yaşadığı iki travma ve kardeşin doğumuyla başlayan duygusal ihmal çok sarsıcı bir şey. Üstelik annesi bildiği kadın tarafından fiziksel ve psikolojik şiddette görüyor. Bir çocuk için çok yıpratıcı bir şey bu. Tek iyi olan şey ailenin diğer üyeleri ve evin yardımcıları. Her ne kadar anne gibi olmasa da onlardan sevgi ve ilgi görmesi biraz olsun içimi rahatlattı. Anne baba esmer, çocuk tam aksi sarı şeker... Bu benim de ilgimi çekti. Ama örnekleri var. O yüzden şimdilik dert etmeyeyim diyorum. Şule'nin Efe'ye olan nefretinin altı tam doldurulmamıştı bence. Sonuçta bazı şeyler kan bağıyla da olmaz. Çocuklarla çalışıyorum bazen bende. Aranızda başka bir bağ kuruluyor. Şule nasıl kendi büyüttüğü, emek verdiği çocuktan böylesine soğumuş anlamadım. Konusu insanı yıpratıyor gerçekten. Doğum sonrası depresyonu denilen şey de Şule'nin yaşadıkları değil üstelik. O çok başka bir şey çünkü. Şule'nin derdini çözemedim. Üstelik bu dizide herkes birbirinin bir şeysi. Nasıl olacak merak ediyorum. Hasan desen saf kötü. Böyle bir karakterin sonu ya mezar ya da hapishane olur.

Klasik ama etkili bir kapanış yapmak istiyorum. Ali Kemal o senin yengen yengen. Ali Kemal yine boşansın Şule'den. Ama Akça ve Ali Kemal içime sinmedi. Bir kere de şu klişe olmasın dizilerde. İyi forumlar.
    Konu Saykos tarafından (11-09-19 Saat 23:47 ) değiştirilmiştir.
    <span style=font-family: times new roman><font color=#00ffff><font size=1><font size=3>"Sarışın bir kurda benziyordu.
Ve mavi gözleri çakmak çakmaktı."</font>
</font></font></span>

8. Beğenenler;
    deren1970 (12-09-19)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    85
    Verdiği Beğeni
    337

Aldığı Beğeni: 691

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dajavu Bu ne? Ali Kemal & Akça olmayacak mı? Herkes karısını almış yanına bir köşeye çekilmiş. Ben de netten izleyeyim diyordum Ali Kemal ve Akça olmayacaksa hiç izlemeyeyim gitsin. Sahip olduğu çocuğa bir pislik gibi davranan kadına; kadındır, evlidir aldatılmaz edebiyatı yapacaksanız boşuna bizi yormayın.Çocuğu yapana kadar elindeki bebekle idare eden, kocasını elinde ip var gibi tutup sonra öz çocuğu olunca özlük,üveylik travması geçiriyor diye bir kocası olduğunu unutan kadına mı acıyalım şimdi de? oldu Bir Alev az gelmişti TV dünyasına hepten cinnetlik olalım istiyorsunuz. Gerçi doğurandan çok büyüteni yerin dibine sokan bu tip senaryo anlatımlarını sevmesem de ( Ağlama Anne'de de aynısı yapıldı) Akça'nın nedenleri sağlam verilmiş.Kafayı boydan boya kendi öz manyaklıkları ile çizmiş bir belalısı var kadın ne yapsın. Belki de tecavüz edildi. Hoş siz dizinin iki başrol erkeğini de aynı anneden doğma kardeş yaparak olayı en başından batırmışsınız. Şimdi Ali Kemal ve Akça'yı shiplemek bize haram edilir. Bu dizi bu kurguyla çok sürmez zaten. O onun kardeşi bu bunun oğlu çıkıyor bu ne? Çizilen bu dar kalıp konuyla bir şeyler üretmek çok zor. Senaryoda herkesin hikayesi birbiriyle ilişkili.
    canım ben daha bölümü izleyemedim
    Nazan Kesala bayılıyorum özellikle en son Halka dizisindeki Hümeyra karakteri ile kadına bir kez daha hayran kaldım
    o var diye diziyi izlemeyi istiyorum ama bakalım izleyebilecek miyim şu aralar hiç zamanım yok eskisi gibi uzun uzun yorumlar ve analizlerde
    yapamıyorum artık üşeniyorum çok bakalım izleyabilirsem gelip yorumlamaya çalışırım

10. Beğenenler;
    hazanyagmuru (13-09-19)

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 21 kullanıcı var. (3 üye ve 18 konuk)

1. Yasemingll,
  2. psikedelik,
  3. fifi92

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri