BBC’den Eva Green’in başrolde yer alacağı The Luminaries isimli bir bir dönem draması geliyor.

BBC’den ünlü aktris Eva Green‘in başrolde yer alacağı The Luminaries isimli bir bir dönem draması geliyor.
Kanada doğumlu Yeni Zelandalı yazar Eleanor Catton‘ın 2013 basımı tarihi kurgu ve gizem türündeki aynı isimli romanından uyarlanacak olan dizi 6 bölümden oluşacak.

Kadınların ve erkeklerin servet kazanmak uğruna dünyayı dolaştığı yıllarda geçen aşk, cinayet ve intikamla bezeli destansı bir hikaye olarak lanse edilen The Luminaries’ın diğer 2 başrol oyuncusu ise The Knick dizisinden tanıdığımız Eve Hewson ile Into the Badlands, Rogue ve Klondike gibi dizilerden tanıdığımız Yeni Zelandalı aktör Marton Csokas oldu.

Dizi, İngiliz kanalı BBC Two ve Yeni Zelanda kanalı TVNZ‘nin ortak yapımı olacak. Catton’a yapımcı koltuğunda Lucy Richer, Andrew Woodhead, Tim Bevan ve Eric Fellner gibi isimler eşlik edecek.

Hikaye 1865 yılında başlayacak ve Anna Wetherell (Hewson) isimli meydan okumayı seven, yeni bir hayata başlamak üzere İngiltere’den Yeni Zelanda’ya yelken açan genç bir maceraperesti merkezine alacak. Anna oraya vardığında ışık saçan bir adam olan Emery Staines ile tanışıyor. Açıklanamayan garip bir tür sihri tetikleyen bir karşılaşma oluyor. Anna batık gemi ve cinayet, altınlar, şantaj ve ihanet, açgözlülük, haksız yere hapse düşme vb. onu Emery’den ayırmaya yönelik engellerle dolu bu tehlikeli dünyada hayatta kalmak zorunda.

Green dizide ayrıntıları açıklanmayan Lydia Wells isimli bir karaktere hayat verecek. Csokas ise Francis Carver isimli bir karakteri canlandıracak.

-22dakika'dan alintidir