Sayfa 3/13 İlkİlk 1234567 ... SonSon
64 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Outlander (Starz)

 1. #11
  Durum:
  Çevrimdışı
  MissCullen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  21.01.2009
  Yer
  Ankara
  Mesajlar
  3,731
  Konular
  248
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 18

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Serinin bir dizi olacağını duyduğumda hem heyecanlanmıştım hem de nasıl çekecekler yahu diye meraklanmıştım. İlk kitap Yabancı beni çok etkilemişti; ancak ikinci kitap Kehribardaki Yusufçuk'u okurken itiraf etmem gerekirse birazcık sıkılmıştım. Hoş bu çok normal, kitaplar bin ya da daha fazla sayfa. Araya başka şeyler girdi etti derken seriye devam etmedim. İzlemeye başlamakta biraz tereddütlüydüm açıkçası. Nasıl yansıtılır nasıl olur şüphelerim mevcuttu. Dün ilk bölümü az önce de ikinci bölümü izledim ve çok beğendim. Gerçekten de kafam oluşturduğuma benzer bir Claire ve Jamie izliyor olmak beni çok mutlu etti. İki bölümde de çok başarılı bir tarihi film izler gibiydim, görsel olarak da çok tatmin edici bir dizi olmuş.

  Okuduğum kitap bitince ikinci kitaba tekrar bir göz atmayı planlıyorum hatırlama amaçlı ve sonrasında da seriye devam niyetim var. Umarım dizi de aynı başarıda uzun süre ilerler ve bizler de keyifle izlemeye devam ederiz. :)

 2. #12
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Tanıdık yüzler görmeye devam! :img-wink: Miss'ciğim hoşgelmişsin, avatarınla da bu sayfalarda sıkça yorumunu göreceğimiz çıkarımına varmak için erken mi konuşmuş olurum bilemiyorum. :)

  Ben de 2. kitabı okuduktan sonra devam edemedim. :) 3. kitabı bir arkadaşım tedarik edebileceğini söyledi benim için onu bekleyeceğim sanırım çünkü kitapçılarda ya ilk kitabı var ya da tükenmiş durumda. Dost'a gittiğimde unutulmuşlar köşesinden çıkarmalarını sağlamayı başardım ama adamlar son kitabın baskısını getirip aradaki kitapları getirmeyerek çok kaliteli (!) bir işe de imza atmış durumdalar. :img-hyste Serinin her kitabı bence herkese hitap etmiyor, bunun diziye de yansıyacağını düşünüyorum. 2. kitap da sürükler haydi belki 3'ü de katalım ama devamında karakterler çok değiştikleri için başka bir dizi izliyormuş gibi hissettirebilir.

  1x03 The Way Out
  Spoiler İçermektedir


  Alıntı değillerdir.
  Spoiler İçermektedir

 3. #13
  Durum:
  Çevrimdışı
  mirth07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  12.11.2011
  Yer
  That's not enough for me!
  Mesajlar
  885
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  1.03

  Bölümün başlangıcı benim adıma da şaşırtıcıydı, ama Clarie'nin ruh haline, içinde bulunduğu duruma bakarak da olmaz diyemedim. Zaten bölümde izlemeden önce rast geldiğim tanıtımlarda bu sahneye dair birkaç ayrıntı görmüştüm. Hayaldir bu diye kestirip atmadım gerçek olabilir gibi de geldi, çünkü bu gibi durumlarda yanında seni anlayan, dinleyebilen ne yapabileceğine dair fikir verebilecek tek bir insanın gereksinimini öylesine derinden duyarsın ki, boşluğa düştüğün bir anda içinde bulunduğun duruma ortak olacak birisini ararsın. Tabi doğaüstü bir durumla karşı karşıya kalınca ucube gibi bakılacak olmanın getirdiği korku daha baskın çıkardı şu durumda. Clarie adına çok olağan bir durum değil yaşadığı, bölüm içinde yaşadığı olaylar da bunu kanıtlar nitelikteydi. Lakin ben bu insanların güvenini kazanayım onlar zaten benim esaretime isteyerek son verecekler stratejinisi de anlayamadım. Görünen şartlarda oradaki insanların Clarie gibi bir insana ihtiyaçları varsa yerine işinde onun kadar iyi bir aday bulmadan asla bırakmazlar, genel mantık budur. Bunları bu kadar akıllı bir kadının gözardı etmesi tuhaf. Ama içinden gelen dürtülere engel olamayıp insanlara yardım etmesi de -Tammas olayındaki gibi- karakterin doğasında olan bir şey. Bence tüm bunları yaparak, kendisinin de sonunda kabul ettiği gibi orada yerini sağlamlaştırdı. Bir şekilde kaçıp kurtulmadan o insanların rızasını alarak terk-i diyar etmesi çok zor artık.

  Diğer sahnelere dönecek olursam aklımda kaldığı kadarıyla... Ben aslında en en en başından Clarie ve Frank arasında aşk namına o kadar derin bağ olmadığını düşünüyordum ki hala da aynı fikirdeyim. Lakin aynı şekilde hemfikir olduğum bir başka konu da aralarındaki sevgi bağının güçlülüğü oldu sanırım. Tren garında veda anındaki sahnelerinin beni etkilemesinin şu cümlelerimde etkisi mutlaka vardır. Oyuncunun Jack Randall'ı da canlandırması ve sert bir yüzü olmasından ötürü tam bir etkileşim olamadı aramızda, bakışlarında derinlik ifade eden samimiyeti bir türlü yakalayamadım sanırım. Sam öylesine derin ve içten gözle anlatım ifadelerine sahip ki Tobias çok donuk kalıyor onun yanında, kıyaslama yapmak istemiyorum ama aynı dizi içinde olunca eksileri olan karakter etkilemiyor beni. Hem sanırım oyuncunun fiziksel duruşu, suratı, bakışları kötü bir karakteri canlandırmaya daha uygun, ben Frank'a bakarken içinden vahşi ve farklı yüz çıkacak diye bekliyorum. Clarie&Frank sahnelerinde bu bahsettiğim bağın varlığını hissetmemde en önemli etken Clarie oldu ama, çünkü öncesinde ilişkilerini tam anlamıyla anlamlandırıp ifade edecek düzeyde değildim. Gözlerindeki ışığı gördüğüm flashback anları ve kocasına tekrar dönme azminden bir an bile vazgeçmemiş olması... Ama aslında burada da sadece geleceğe gitmek için tutunduğu bir amaç gibi geliyor bana Frank, asıl olay kocasına geri dönmek değil de o ortamda dönebileceği birilerinin varlığına tutunup düştüğü kuyudan kurtulabilmek gibi. Bir onsuz yaşayamam durumu yok Clarie'de, deli gibi sevdiğim adama dönmek için ölüyorum durumları falan, hani biraz daha ısınsa ortama, biraz daha şartlara uyum sağlasa orada ömrü boyunca yaşar, öyle derin bir şey değil kocasına hissettiği, önceki satırlarımda bahsettiğim amaca daha uygun gibi.

  Dizi içinde cevaplarını aradığım birçok nokta var. Kitapları okumadım, şu an hala da kendimi dizginleme aşamasındayım ama diziye dair okuduğum birkaç bilgi vardı başlamadan önce. Bu bölümde duyduğum birkaç cümleleyle birleştirince... Jamie ile öpüşen adı L ile başlayan kız (adını hafızama almaya gerek duymuyorum, alıcılarım da kabul etmiyor zaten ) ve bunu görüp Jamie ile alay eden Clarie'ye bu konuda dikkatli olmasını söyleyen arkadaşın, kurduğu cümle tam hazıfamda değil ama ima ettiği şey bu olay duyulursa Jamie ile kızın evlenmek durumunda kalacağıydı herhalde. Diziye dair gördüğüm bilgilerde -ne kadar doğru bilemiyorum- Jamie ile Clarie'nin evlenmek durumunda kalacağı bilgisi vardı, aralarında yaşanan özel bir anın duyulmasından ötürü böyle bir evliliğin olması ihtimali belirdi kafamda. Dizilerde böylesi sahneler boşuna verilmez, sahneyi izlerken de aklım direkt böyle bir sonuca vardı.

  Son paragrafımı da Jamie'ciğime ayırmadan edemiyorum. :whistle2 Bu bölümde gördüğüm Jamie halleri beni fena etkiledi sanırım. Hafif küstahlıkta çok güzel durmadı mı karakterin üzerinde? Bu yanını görmemiştim, gittikçe daha da
  sevimlileşiyor sanki hayvan herif! Cesur, cüretkar, maceracı ve Clarie'yi kıskandırmaya çalışan halleri de cabasıydı bölüm esnasında. Daha görmediğimiz nelerin var lan senin şapşal?! Göster de şenlenelim hı?:img-eat: Haaah ama en bi' çok bakışları. Bozulduğunda bile çok güzel bakıyor adam ya, Clarie arada Jamie'yi sinir etmeli o masa başındaki halleri gibi. Bir de Clarie'nin yarasına bakarken ki o ifade dahi edemediğim anlar var ki... Jamie bence orada kadına karşı hissettiklerinden ürkmeye başladı, yüzünde tutkuyu bir kenara bırakıyorum hafif bir korku ifadesi de vardı. Tabii o kadar yakın durmanın getirdiği etki de önemli ama bu zamana kadar böyle yakın durdukları anları da gördük, genelde hayranlık belirten bakışları vardı. Bilmiyorum bu sefer ben mi farklı hissettim yoksa karakterin dünyasına böylesine girmiş bir adamın her ifadesinde bir anlam mı arar oldum?:865323 4. #14
  Durum:
  Çevrimdışı
  dream_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yardımcı Yönetmen
  Üyelik tarihi
  20.11.2007
  Yer
  andthenwerunlikehell.
  Mesajlar
  2,951
  Konular
  1
  Verdiği Beğeni
  0

  Aldığı Beğeni: 0

  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı mirth07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Lakin ben bu insanların güvenini kazanayım onlar zaten benim esaretime isteyerek son verecekler stratejinisi de anlayamadım. Görünen şartlarda oradaki insanların Clarie gibi bir insana ihtiyaçları varsa yerine işinde onun kadar iyi bir aday bulmadan asla bırakmazlar, genel mantık budur. Bunları bu kadar akıllı bir kadının gözardı etmesi tuhaf. Ama içinden gelen dürtülere engel olamayıp insanlara yardım etmesi de -Tammas olayındaki gibi- karakterin doğasında olan bir şey. Bence tüm bunları yaparak, kendisinin de sonunda kabul ettiği gibi orada yerini sağlamlaştırdı. Bir şekilde kaçıp kurtulmadan o insanların rızasını alarak terk-i diyar etmesi çok zor artık.
  Ben bunu tuhaf bulmadım aslında. Hatta bence çok insansı ve gerçekçi. Hangi yüzyılda yaşarsak yaşayalım rol yapmak zordur, kendini koruma içgüdüsüyle hareket edersin doğru ama bir haksızlık yapıldığında, masum bir bedenin göz göre göre cahillik ve bağnazlıkla kurban edileceğini seyrettiğinde Claire gibi birisinin kayıtsız kalması mümkün olmazdı. Claire zaten çevresindekilere bağlanmaya çalışmıyor şu aşamada, eğer öyle olsaydı tuhaf olurdu. Ama bölümün sonunda bir efsane anlattı ya ona Jamie, orada zaten ipucu vardı.

  "Ellerimle en uzun taşa dokundum ve arkadaşım ve sevgililerim olacak insanlarla birlikte yaşayacağım çok uzak bir diyara yolculuk yaptım."

  Yavaş yavaş.

  Sam öylesine derin ve içten gözle anlatım ifadelerine sahip ki Tobias çok donuk kalıyor onun yanında, kıyaslama yapmak istemiyorum ama aynı dizi içinde olunca eksileri olan karakter etkilemiyor beni. Hem sanırım oyuncunun fiziksel duruşu, suratı, bakışları kötü bir karakteri canlandırmaya daha uygun, ben Frank'a bakarken içinden vahşi ve farklı yüz çıkacak diye bekliyorum. Clarie&Frank sahnelerinde bu bahsettiğim bağın varlığını hissetmemde en önemli etken Clarie oldu ama, çünkü öncesinde ilişkilerini tam anlamıyla anlamlandırıp ifade edecek düzeyde değildim. Gözlerindeki ışığı gördüğüm flashback anları ve kocasına tekrar dönme azminden bir an bile vazgeçmemiş olması...
  Ben de Tobias'ı daha çok Jack Randall'ı oynarken görmek istiyorum. Karaktere bayıldığımdan değil tabii ama. :) 3. bölümün başındaki sahnede bir içtenlik vardı ama 2'de miydi neydi Claire kaybolduğunda arabanın yanındaki sakinliği bana tuhaf geldi. :img-hyste Sanki kadın köşeden dönüp kendisine gelecekmiş gibi bir rahatlık. Panik görmek isterdim ama belli ki fazla olacağını düşünmüşler. Claire'in onu sevdiğine inanıyorum ama nasıl desem şu an 20. yy'dan kimi görse bağrına basacak durumda. Ama tabii tek sebep bu değil, kendi de itiraf etti Jamie ve Laoghaire'in yakınlaşmasında bunu hissetti.

 5. #15
  Durum:
  Çevrimdışı
  mirth07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Figüran
  Üyelik tarihi
  12.11.2011
  Yer
  That's not enough for me!
  Mesajlar
  885
  Konular
  0
  Verdiği Beğeni
  0
  Beğenilen Mesaj
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart

  Alıntı dream_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben bunu tuhaf bulmadım aslında. Hatta bence çok insansı ve gerçekçi. Hangi yüzyılda yaşarsak yaşayalım rol yapmak zordur, kendini koruma içgüdüsüyle hareket edersin doğru ama bir haksızlık yapıldığında, masum bir bedenin göz göre göre cahillik ve bağnazlıkla kurban edileceğini seyrettiğinde Claire gibi birisinin kayıtsız kalması mümkün olmazdı. Claire zaten çevresindekilere bağlanmaya çalışmıyor şu aşamada, eğer öyle olsaydı tuhaf olurdu. Ama bölümün sonunda bir efsane anlattı ya ona Jamie, orada zaten ipucu vardı.

  "Ellerimle en uzun taşa dokundum ve arkadaşım ve sevgililerim olacak insanlarla birlikte yaşayacağım çok uzak bir diyara yolculuk yaptım."

  Yavaş yavaş.
  Aslında en başında böyle bir mantık yürütmesi normal, çünkü evet ben bu insanların güvenine sahibim artık eğer bir şeyler anlatacaksam bana inanıp buraya ait olmadığıma karar verip beni bırakabilirler gibi bir strateji yürütüyor kafasında Clarie. Ama sonrasında yaşadıklarının şokundan sıyrılıp daha mantıklı bir görüş açısıyla içinde bulunduğu duruma bakacak olursa bu planın kusursuz ve işine yarayacak bir plan olmadığını anlaması lazımdı diye düşünüyorum ben de. Ha ama işte şöyle bir durum var, tüm bu karmaşada 'sadece' hayatta kalmak, oradaki insanların dikkatini/tepkisini çekmemek için böyle bir plan uygulasa asla bahsini etmezdim. Şahsen ben olsam en kısa zamanda oradan kurtulmak istiyorsam, bana bu planda en yardımcı olacak insanın aklını kadınlık yetilerimle çeler, sonrasını da tıkır tıkır işletirdim. Clarie'de bu cazibe de fazlasıyla var. :img-hysteBiliyorum çok karmaşık durum. Clarie'de haklı aslında. Olur da umduğu gibi olmazsa, o taşlardan artık geleceğe dönüş kapısı açılmazsa en azından ortadaki yerini sağlama almak istiyor içten içe. Çocuğun içinde bulunduğu duruma hatta Tammas olayındaki tavırlarına tamamen Clarie'lik tepkiler dedim. Başka birisi olsa belki de hiç karışmam ne halleri varsa görsünler de diyebilirdi ama Clarie özünde böyle bir insan. O çocuğun orada o şekilde insanlık dışı bir işkenceye her ne olursa olsun maruz kalmasına katlanamazdı, Jamie olmasa bile tek başına mutlaka bir plan bulur, uygulardı da. O kadar gözü kara. Ama ben en çok o hekimlik yanıyla, tamamen doğaüstü şartlarda oraya gelmesine rağmen, iblis tarafından ele geçirilme durumlarına kulak asmayıp doğru hamleyi yapmasını sevdim. Clarie uçuk kadın karakterlerin yanında daha gerçekçi geliyor bana.

  Alıntı dream_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ben de Tobias'ı daha çok Jack Randall'ı oynarken görmek istiyorum. Karaktere bayıldığımdan değil tabii ama. :) 3. bölümün başındaki sahnede bir içtenlik vardı ama 2'de miydi neydi Claire kaybolduğunda arabanın yanındaki sakinliği bana tuhaf geldi. :img-hyste Sanki kadın köşeden dönüp kendisine gelecekmiş gibi bir rahatlık. Panik görmek isterdim ama belli ki fazla olacağını düşünmüşler. Claire'in onu sevdiğine inanıyorum ama nasıl desem şu an 20. yy'dan kimi görse bağrına basacak durumda. Ama tabii tek sebep bu değil, kendi de itiraf etti Jamie ve Laoghaire'in yakınlaşmasında bunu hissetti.
  Oyuncuya asıl giden karakter o da bu yüzden öyle istiyorsun canım. Ben hala ısrarcıyım adamın yüzünden zerre duygu akmıyor, duygusuz, cani bir karakteri oynaması daha mantıklı.:img-wink: Sanki karısı daha önceden de ortadan kaybolmuş da gayet olağan bir durummuş gibi bakıp karısını aramasıysa evet. Adamı gördüğümüz anlar zaten sınırlı, ama ben de Frank yanını izlemek istemiyorum, samimi gelmeyen bir şeyler var. Karakter çok düz, buz gibi bir kere, en azından bir sevecenlik kataydınız, belki iki zıt karakteri de gayet belirli keskin sınırlar çizerek oynayabilirdi oyuncu. Öylesine mimiksiz durunca korkuluktan öteye gitmiyor, aklıma da direkt Jack geliyor.:img-hyste Misal o andan, karısı kaybolduktan sonra neler düşündüğünü merak ediyorum ben, başkası için onu terk ettiğinden şüphelenmiş olması gayet olası gibi önceki tepkilerine bakarak? :)


Sayfa 3/13 İlkİlk 1234567 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Benzer Konular

 1. American Gods (Starz)
  By nurdi in forum Dram-Gerilim-Korku-Fantastik
  Cevaplar: 19
  Son Mesaj: 02-06-19, 18:58
 2. Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 19-06-12, 22:45
 3. The Pillars Of The Earth (Starz)
  By ImChief in forum Diğer Biten Yabancı Diziler
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 14-07-11, 19:24

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

hd film izle
film izle
fragmanlar
juul
One Hit Wonder
istanbul evden eve nakliyat
Kayseri evden eve nakliyat
uluslararası evden eve nakliyat
Bu sistem vBulletin® alt yapısına sahiptir, Version 4.2.5 kullanılmaktadır. Telif hakları, Jelsoft Enterprises Ltd'e aittir. Copyright © 2020

bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
casino siteleri
canlı bahis siteleri
escort ankara
tipobet
cialis
kamagra
deneme bonusu
Güvenilir Bahis Siteleri
maltepe escort
buca escort
sağlam bahis siteleri
eskort
istanbul escort
bayan escort
almanya medyum

LinkBacks Enabled by vBSEO 3.6.1 © 2011, Crawlability, Inc.