Sayfa 1/27 1234511 ... SonSon
131 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Tek Yürek - Bölüm Yorumları

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    175
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 695

Bahsedilme
    15 Mesaj

Standart Tek Yürek - Bölüm Yorumları

TRT1’den yeni dizi geliyor! Üstelik İstanbul’da yaşanan gerçek bir hikayeden alıntı!

“Savaşçı” dizisinin ardından “İsimsizler”i çeken ünlü yönetmen Volkan Kocatürk’ün yeni projesi belli oldu.

Kocatürk, yapımcı Ahmet Kayımtu ile birlikte Degas Film isimli bir yapım şirketi kurdu. İlk dizilerini de TRT için çekmeye hazırlanan iki ortak, yaşanmış bir hikâyeyi beyazcama taşıyacak.

“Sıfır Noktası” adlı dizide sokaklardan buz pistlerine uzanan gençlerin etkileyici öyküleri anlatılacak. 8 yıl önce Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, ilçedeki buz pistine gelenlere rahatsızlık veren sokaklarda yatan bir grup genci topluma kazandırmak için harekete geçmişti.

Örnek bir davranışa imza atan başkan, vatandaşların sürekli şikayet ettiği, kendilerini toplumun dışına itilmiş hisseden gençlerden oluşan bir buz hokeyi takımı kurmuş ve bu özel takım da büyük takımları eleyerek Avrupa Şampiyonu olmuştu. İşte bu başarı öyküsü yakında “Sıfır Noktası” adıyla dizi olarak seyirci karşısında olacak. Dizinin cast görüşmeleri geçtiğimiz günlerde başladı.

(Medyatava-Birsen Altuntaş)
    Konu nazguzeli tarafından (13-02-19 Saat 14:34 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    " kendi dünyasında.."
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 11

Bahsedilme
    0 Mesaj

Ilgimi cekti epeyce.. Gercek yasamdan uyarlanmis filmleri seviyorum,diziyi de severim umarim.. Böyle bir basariyi duymamis olduguma da üzüldüm.. Dilerim benim eksikligimdir duymamis olmam.. Gözardi edilmemistir bu basari .. Ve ümit ediyorum ki yollarina bu sporcular devam ediyorlardir..Kendi kendime Türk kanallarinda dizi izlememe karari almistim ama güzel bir is olur ve ben böyle bir karari erken almisimdir dilegimi de buraya yazayim..
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Durum:
    Defneci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moderatör
    Yer
    ReyyanMiran
    Konular
    175
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 695

Bahsedilme
    15 Mesaj

Gerçek yaşamdan alınan dizileri bende seviyorum.. Ve trt de yayınlanan genclik dizilerini de cok seviyorum.

Sevgili dolunay37 gözden kacırmıssındır büyük ihtimalle.. Zamanında bende Zeytinburnu'nda yasıyordum. Bundan 6-7 yıl önce , önce parkların büyük alanlarına Geri dönüşüm malzemeleri getirilerek buz pistine bir nevi bedava giris hakkı tanındı sokak çocuklarına , insanlarına.. Sonra bu konuda bayağı yol katetti belediye ve son yıllarda epey popüler oldu. Şimdilerde spor yarışlarına katıldıklarını bile gördüm tv haberlerinde..

Özellikle belediyenin yaptıgı en iyi seylerden biri alkol, uyusturucu vb. Madde kullanımı yapan çocuk/gençleri vazgeçirip bu buz pistine karşı heveslendirmek oldu. Dedigim gibi simdilerde Buz Hokeyi gibi sporlarla onların ilgisini cekip hayata geri döndürüyorlar..

Pek benzemese de zamanında Arka Sıradakiler dizisinde de bu uyusturucu sigara vs. Konusunu ele alan bölümler olmuştu. İnsanları az buçuk bilgilendirmeye çalışmışlardı.

Şimdi o misal.. Ki AS de günümüze yakın konuları işlemislerdi ilk sezonlarda.. Sıfır Noktası da güncel bir konu işleyecek.. Ve güzel bir etki uyandıracak bence..

Dizi icin konuşmak icin henüz erken lakin ben yine de umutluyum bu diziden :) cast ekibi icinde umarım yeni yüzler kullanırlar..

Durum:
    nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    " kendi dünyasında.."
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    8

Aldığı Beğeni: 11

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bilgi icin tesekkür ederim sevgili defneci..Ben de biraz bakindim internette..Basarilarinin devamini getirebilmelerine daha da sevindim..Ne yazik ki bazen istedikleri gibi gidemiyor isler..Böyle olsaydi belki de ben de baslamadan noktayi koyardim .. Basimizi belki bireysel bir seyler yapamadigimiz icin istemiyerekte olsa "Allah'tan kolayliklar dileyerek" diger tarafa cevirebiliyoruz malesef :icon_sorr..Ama bu umursamamazlik degil asla.. Zalim dünyada güzel isler yapabilenlerin oldugunu görmek güzel :good:..

Bence de yeni yüzler görelim.. Yeni sezonda olur sanirim..Simdiye kadar sadece iki isim (yapimci,yönetmen) varsa yaz dizisi degil herhalde..Ve umarim dizi sürelerini de kaliteyi olumsuz etkiledigini görüp kötü gidisata bakarak kisaltirlar.. Bir ümit yazayim dedim :whistle2..
    Bilinmedik bir hüzün var içimde,bir gariplik !!..
    Anladım ki ya ben fazlayım bu şehirde ya da biri eksik !!..

Durum:
    diziseti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    kuşlar
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    3 beneği almış
    Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Sıfır Noktası ( Trt 1 )

Gerçek bir hikaye olması gerçekten çok güzel; ama hikayenin izleyiciye geçmesi çok daha önemli. Mesela SAK dizisinde hikaye saçma ama izleyiciye geçince sonuç ortada

Sayfa 1/27 1234511 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri