Sayfa 55/59 İlkİlk ... 545515253545556575859 SonSon
294 sonuçtan 271 ile 275 arası

Konu: Teşkilat - Bölüm Yorumları

 1. #271
  Durum:
  Çevrimdışı
  EzgiJi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  17.05.2021
  Yer
  İzmir
  Mesajlar
  31
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Teşkilat - Bölüm Yorumları

  Tüm bölüm boyunca Serdar’ı uçağa tıktılar neyse ki bölümün en heyecan verici ve vurucu kısmı uçakta yaşandı da değdi. Bölümde en beğendiğim sahne Serdar ‘ın Eren ile olan konuşmasıydı. İkisinin arasındaki diyalog yüzeysel yazılsa da tek cümlesi yetti. “ Erenler çok cesur olur, iyi ki bizimlesin Eren.” Bu güzel detay için teşekkürler ve bravo
  Tüm ekibin ceren’in peşinde koşturması o kadar komik ki hepsi bir Ceren ancak ediyorsa tabi ceren’in onu büyüten şefi bir çırpıda öldürmesi bu kız en iyisi olmak için her şeyi yapar dedirtti. Ceren’in yeni şefi kim görmedik ama umarım ididalı bir oyuncu olur da seyir zevki yüksek olur.
  Metro macerasını sıkıcı bulan bir benim heralde... Mantık hataları ile doluydu Pınar’ın topallayıp bir anda ceylan gibi koşması çok saçmaydı. Pınar ve Zehra’nın alnının biraz kanayıp tüm bölüm boyunca ııııı demeleri de Hakkı dayı o kadar yaş almasına rağmen o gençlere taş çıkarır.
  Ebru umarım ölmüştür mit dizisinde yeterince bayık oyuncu var bir de ona katlanamam.
  Çağlar Ertuğrul diziden ayrıldı mı ayırlmadı mı belli değil ama diziye çok yakıştığı gerçek ve kim gelirse gelsin o ilk etkiyi yaratamaz
  Kiraz çiçeği huzurunda buluşalım 🍂

 2. #272
  Durum:
  Çevrimdışı
  EcrinB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Set Görevlisi
  Üyelik tarihi
  12.05.2021
  Yer
  İstanbul
  Mesajlar
  41
  Konular
  0
  Bahsedilme
  0 Mesaj

  Standart Cevap: Teşkilat - Bölüm Yorumları

  Sezon finali bölümü aksiyon izlemek isteyenler için güzel fakat içinde ters köşeler,mantık ve derinlik bekleyenler için yetersizdi.
  Serdar iki saat boyunca uçaktaydı ana karakterimiz Serdar doğal olarak tüm hikaye onun etrafında dönmeli uçakta öyle de oldu fakat gereksiz uzadı. Serdar’a doktorun ve emekli askerin yardımı da iyiydi ama asıl kalbimi titreten Eren’in yardımıydı. Küçücük ama o kadar cesurdu ki Serdar’ın da dediği gibi Erenler çok cesur olur.
  Tüm bölüm Serdar ve Eren’i izlesem sıkılmazdım bölümde dönüp izleyeceğim kısım da kesinlikle Serdar ve Eren’in konuşmasıydı.
  “ İyi ki Varsın Eren.” ❤
  Hakkı dayı, Hulki. Zehra ve Pınar’ın ordan oraya koşturup buna rağmen Ceren’i ele geçirmemeleri çok sıktı. Bu tür sahneleri izlerken ekibe olan inancımı kaybediyorum gerçekten güzellenen o başarılı ekibi göremiyorum. Ceren elini kolunu sallaya sallaya istediğini yapıyor bizim ekip de seyirci gibi izliyor. Bu da demek ki Ceren o anlatılan ekipten kat kat iyi bir ajan zaten gördüğümüz de o.
  Ceren’in Serdar ile yüzleşme yaşamadan ölmesini istemiyordum zaten en azından gelecek sezon bu yüzleşmeyi göreceğiz Ceren’in ifşalandığını gördük bu da demek oluyor ki Ceren bundan sonra kaçacak yani yalandan nişanlılık son bulacak halbuki işin o tarafı komikti izlerken keyif alıyordum.
  Ceren’in yeni patronunu ben de dahil çoğu kişi Mete beklemiş bu olsa ters köşe yaşayıp waooow derdik diziye yeni bir ruh gelirdi fakat ceren’i güçlü birine çalışan kötü ajan olarak izlemeye devam edeceğiz gibi.
  Uzay’ın karısı Ebru umarım ikinci sezon diziden ayrılır izlerken aşırı sıkıldığım bir karakter.

  Çağlar Ertuğrul diziden ayrılmayacak galiba şu an tamamen muamma sanırım her şey yazın yeni sezon için yazılacak senaryoya bağlı. Şayet senaryoyu beğenirse devam eder ben Çağlar’ın hikaye seçimlerini beğeniyorum eğer devam kararı alırsa senaryoda düzenlemeye gidilmiş daha keyifli bir sezon bizi bekliyor demektir ama diziden ayrılırsa senaryo yerinde sayacak demektir.
  Diziyi oyuncular için değil hikayesi için izleyen kesim Çağlar çıksa da izlemeye devam eder fakat Çağlar ile dizi başladı 14 bölüm Serdar’a Çağlar ruh üfledi doğal olarak Serdar ve Çağlar bütünleşti Çağlar diziden ayrılıp yerine biri gelirse seyirci bir süre bunu kabullenmeyebilir ve alternatif isimlerin hiçbiri de Çağlar Ertuğrul gibi yakışmaz.
  Sadece nefes al

 3. #273
  Durum:
  Çevrimdışı
  SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Yönetmen
  Üyelik tarihi
  19.06.2007
  Yer
  Kütahya
  Mesajlar
  9,066
  Konular
  3
  Bahsedilme
  5 Mesaj

  Standart Cevap: Teşkilat - Bölüm Yorumları

  fena bir sezon finali değildi.

  uçak sahnesi çok uzatıldı. Hayır tüm bölüm uçaktan çıkamamak nedir yani? tamam anladık heyecan olsun da 2 saat onu izlemek baydı beni izlerken. Uçağın en güzel detayı eren vurgusu oldu. Onun dışında serdar için ölen doktoru da sevdim. hani isimsiz kahramanlar denir ya hem eren hem o doktor serdardan daha çok şey başardılar bence. serdar yaralı kurtuldu ama onu tıra bindiren istihbarat mı yoksa yeni sezonda esir serdar mı izleriz onu anlamadım pek..


  mervan olayı bence dizinin asıl sürprizi oldu. fadinin yanına geldiğinde ve şüphe içerikli hallerinden şüphe etmedim ama teslimat anında tuzak deyip sıkması acaba mı dedirtti. hatta bir teori vardı mervan istihbarat çıkar diye . öyle olacak zannettim ama mete aldırmış onu. Sanırım tüm bölümler boyunca metenin yaptığı en iyi hamle buydu. Hele fadiyi öldürdü ya derin bir oh çektim. çok fazla uzatmışlardı ..


  Cerenin birini öldüreceği belliydi de bunun şef olmasını beklemiyordum. şeften daha üstün bir baş çıktı. bakalım kim olacak sanki görünmeyecek yüzü gibi. Ceren olayının kapatılmasını isterdim. çok saçma bir şekilde uzatılıyor bu konu. mükemmel gibi her şeyi yapıyor ediyor. Ve şefi öldürmesinden falan ceren de dinlendiğini biliyordu da oynuyormuydu dedirtti beni. Bir an şefi öldürünce mete yanında çıkar diye korkmadım değil ama masum insanın katilini Türk ajanı yapmadıklarına sevindim. Umarım yeni sezon da çok uzatmadan onun da ipi çekilir. Bu sezon gibi sürekli kırk takla atan cereni izlemeyi kaldırabileceğimi hiç sanmıyorum.

  Metro sahneleri çok gerçekçiydi o kadar insanın korkusu ve telaşı. ekibin uğraşı falan. Güzel olmuş. bir tek orada ebru uzayı görür diye bekledim. öyle gibi olacaktı neredeyse ama son anda görmedi. hatta zehrayı bile görebilirdi ama o telaştan görmedi. Ebru kurtuldu. ama uzay, hulki ve zehra yaralanır herhalde diye düşünüyorum.

  ebru demişken ceren olayını çözdü tamam da hayır neden hemen yine inanıyorsun her dediği yere gidiyorsun. ebrunun zehranın eski eşini araması yeni sezonda onun da araştırma yapabilceğini düşündürdü bana. şüphe etmeye başlayabilir o da. kızın kötü durumda olduğunu düşünüyor ama kız doğruyu söylüyor.

  bir sezon bitti umarım yeni sezonda da tek düşman etrafında dönüp durmayız. Mantık dışı sahneler izlemeyiz.
  Ah, kimselerin vakti yok. Durup ince şeyleri anlamaya

 4. #274
  Durum:
  Çevrimdışı
  justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  14.01.2007
  Mesajlar
  1,799
  Konular
  0
  Bahsedilme
  6 Mesaj

  Standart Cevap: Teşkilat - Bölüm Yorumları

  Uzun zaman sonra bölümün yarısını filan izledim herhalde kapatmadan... Yeni konular olacağı sinyali veren bir sezon finali olmuş... Şaşırttı... Bir ara Serdar’ın Zehra’nın kızına babalık yapıp yapamayacağı odaklı bayık şeyler izletecekler sanmıştım... Neyse uyuyanların uyanması sözleri kendi içlerinde köstebeklerin olduğunu düşündürüyor... Yeni sezonda The Departed gibi bir senaryo gelebilir...

  Serdar konusunda hazır uçağı bulmuşken uçakla ilgili tüm senaryoları çekelim, başka uçak bulamayız demişler herhalde... Uçak bir yerden sonra sıktı gerçekten... Sezon finalinde başrol ölecek mi mevzusu pek sıkıcı bir şey... Onu Serdar’ı alıp götüren tır gizemi ile biraz gölgelemişler, iyi olmuş... Çağlar çıkmazsa Serdar yeni sezonda mevzunun içine uyanacak...

  Asıl mevzu ise Ceren’in şefi öldürmesi... Benim için bu dizinin tek ilginç karakteri Ceren... Kime çalıştığı, geçmişinin ne olduğu, Serdar’a hiç mi aşık olmadığı merak uyandırıcı... Yine de Şef’i öldürmesini istemezdim çünkü Ceren’in geçmişini Şef üzerinden öğrenebilirdik... Ben onu da merak ediyorum çünkü...

  Ceren’in evinin izlendiğini öğrenen Şef’in anında Ceren’in biletini kesmesi şöyle anlamlı, o evin Ceren’den habersiz izlenemeyeceğini düşünüyor olmalı... Sadece “bana yalan söyledin mi” diye sordu... Ev konusunda açıklama duymak bile istemedi, Ceren de savunma yapmadı zaten... Bu da bize evinin izlendiğinden büyük ihtimalle Ceren’in haberinin olduğunu gösteriyor... Hatta istediği bilgiyi ekibe böyle gönderiyor olabilir, hedef şaşırtmış olabilir.... Evle ilgili izlediğimiz bütün sahneler Ceren’in planı olabilir... Şimdi bu mükemmel karakter değil de nedir? Ceren’i flaş tv kötüsü yapmaya çalışmadıkları sürece Ceren çok boyutlu bir karakter aslında.. İyi ve kötü arasındaki tek bağlantı... Ezgi Eyüboğlu’nun çok sevimli bir tip olması da karaktere çok şey katıyor bence... Kötü kadın tiplemesi bellidir çünkü, kötü kadınlar kızıl saçlı, şuh bakışlı ve topuklu ayakkabılı olur... Ceren ise tam tersi... “Bu kız nasıl kötü olabilir” diye diye izliyorsun... Diziden ilk kareler yayınlandığında ben çok sevimli ve masum bir tip olacağını düşünmüştüm... Tam tersi çıktı ve bazen seyirciyi şaşırtmak gerekiyormuş gerçekten... Bir röportajında rolü bu yüzden istediğini söylemiş... İyi de yapmış... Farklı roller deneyen oyuncuları seviyorum..

  Metro sahnelerinde kimseye bir şey olmaz bence... Allahtan düşmanımız metroyu durakta patlatıp ölü sayısını katlamak yerine tünelin içinde durdurdu, yolcuları da tahliye ettiler... Bizimkiler de yangın çıkışlarına filan gizlenir herhalde... Metro orası sonuçta...

 5. #275
  Durum:
  Çevrimdışı
  justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Oyuncu
  Üyelik tarihi
  14.01.2007
  Mesajlar
  1,799
  Konular
  0
  Bahsedilme
  6 Mesaj

  Standart Cevap: Teşkilat - Bölüm Yorumları

  TİMS ve Ethem koalisyonun diğer dizisi Maraşlı final yapıyormuş… O diziyi izlemedim ama anasayfamda izleyenler vardı... Onların paylaştıklarından az çok fikir edindim ve final haberi geldiği gün verilen fragman da çok şey anlatıyor bence… Final haberi gelmiş ve Burak Deniz’in karakterinin çocukluğuna iniyorlar… Çok erken olmuş bu sanki… TİMS ve Ethem'in Teşkilat'da aynı şeyi yapmasını istemiyorum... Serdar karakteri en azından derdini anlatabilsin istiyorum... Çukur’un finalinden sonra tamamen emin oldum ki bu ülkede Aras Bulut İynemli bile olsan harcanıyorsun…. Tam bir Serengeti burası… Anında yerler adamı…

  Teşkilat'a gelirsek 14 bölüm olmuş biz Serdar ile ilgili çok az şey biliyoruz… Yalan makinesini kandıracak kadar soğukkanlı olduğunu ama Ceren’e karşı kontrolünü kaybedip öfkelendiğini biliyoruz… Ailesi ölmüş, ülkesini seviyor, çocuklarla arası iyi, başka bilgi yok… Bir zahmet Serdar’ı tanımamız için onun da çocukluğuna inilsin… Yetimhanede mi büyümüş nerde büyümüş görelim… Flashbackler olsun… Almanya’dan gelince hiç mi kültür şoku yaşamamış, hiç mi ailesini özlememiş, Mete ile ne kadar yakın? Ne bileyim yazarsın yani, yangın nedeniyle ateşten korkuyor olabilir… Başka travmaları vardır ya da… Yalan söylemeyi belki savunma mekanizması olarak benimsemiştir… Ben olsam kesinlikle bunu yazardım… Leyal gibi insanların kafasına girmekte o yüzden yeteneklidir belki de…

  Serdar'ın çocukluğunda kurduğu yalan dünyayı Ceren'e bağlayabilirler ve buna benzer bir replik vardı, her konuda insanları kandırırsın ama aşk konusunda değil diye... Bu repliğin üstüne hiç gidilmedi… Gidilmeyince de karakteri tanıyamıyoruz işte… Ceren’le karşılaştığında onca yalanın içinde Ceren ona gerçek görünmüştür ya da Serdar gerçek olmasını istemiştir… Belki de Ceren’in yalan olduğuna inanmayarak onu gerçeğe dönüştürebileceğini düşünüyordur….Aile sıcaklığını hissettiği ilk kişi Ceren ve bunu bırakmak istemiyordur… Serdar’ın Ceren’i nereye koyduğu ile ilgili bir şeyler görelim çünkü replikler yetmez hiçbir zaman… Ceren’in onun aile özlemini kullandığını görelim, zamanında Serdar’la nasıl oynadığını görelim… Bırakın sövelim Ceren’e… Serdar'ın hamlelerini görelim, aferin diyelim... Hikayeyi buraya getirecek şekilde kurgulamak bile en az 10 bölüm sürer… İlk sezon anlatılmalıydı bunlar… Serdar ve Ceren olmayacaksa bile bunun neden olmadığı anlatılmalı…

  Açıkçası ZehSer konusunda beni heyecanlandıran tek sahne “zeki ve güzel bir kadın” sözünü kime söylediğinin bilinmediği o fragmandı… Bunun sebebi de Serdar’ın Zehra’yı tuzağa düşürme çabası… Serdar'ın karakteri ile ilgili şunu anlatıyordu: demek ki sadece işle ilgili konularda değil normal hayatında da böyle... Fakat Teşkilat Yazı Grubu denilen dandik oluşum “Aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey” tadında senaryo yazıyor, o yüzden izleyemedik bunu… Aşk üçgeni olmayacakmış, gerilim olmayacakmış…. Ne izleyeceğiz yav o zaman?

  Dizi 10 reyting alıyor, almasa bile TRT’de yani hemen bitmez… 2 reyting bile olsa devam eder... Nereye yetişmeye çalışıyorlar da hemen Zehra ve Serdar’ı baş göz etme derdine girdiler anlamadım… Serdar TRT dizisinde Türk ajanı oynuyor… Çok başarılı, insanüstü bir karakter olmalı o yüzden… Bu ise sıkıcı bir şey… Ceren ise onu sıkıcılıktwn kurtarabilecek tek şey… Şu gelinlik videosunda Ceren’e kedi gibi baktı diye insanlar Serdar’a kızar sanmıştım… Ama alttaki yorumlarda “Allah kimseyi sevdiğiyle sınamasın” diye Serdar’a üzülmüş insanlar… İnsanlar Serdar’ın zaafı ile empati yapabiliyorsa bu iyi bir şey… Serdar tam da oradan sınanmalı işte… Yoksa figüran gibi adam döver sadece…

  Dizide Zehra mantığı ve gerçekliği temsil ederse, Ceren safsata ve gerçekdışılığı temsil ederse bence güzel bir savaş izleyebiliriz... Serdar'ın bu savaşı vermesine izin verilmeli hatta Zehra ve Ceren de savaş vermeli... Öyle senarist torpiliyle elde etmemeliler hiçbir şeyi...Zehra Serdar’ı mantıksızlıktan kurtarmaya çalışsın… Ceren Serdar’ı kendine çekmeye çalışsın… Serdar, mantık (Zehra) ve yalan (Ceren) arasında kalmışken sürekli sınansın… Şu içimizdeki düşmanlar hikayesi de buna yedirilsin… Mis gibi hikaye bence...

  Serdar'ın ölümü de bence buradan gelmeli... Bir yalancı asla kendi yalanlarına inanmamalı... Kendi yalanlarına inanmaya başladığında bitersin çünkü... Tam Ceren'e inandığı noktada mayına bastığını anladığını görmek isterim açıkçası...Onun sonunu getirecek şey de bu olmalı bence… Yalanlar, yani Ceren… Çok lazımsa Zehra da Ceren’in sonunu getirsin ki mantık kazansın… Bence saçma saçma flört sahnelerinden daha heyecanlı bir hikaye olur bu... Hem de şu ana kadar izlediğimiz şeylerle hiç çelişmez... Maraşlı'da silip yeniden başlamaya çalıştılar filan bence daha kötü oldu o... Burada onu yapmasınlar hiç...
  Konu justitia tarafından (30-06-21 Saat 19:10:45 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Açma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

vdcasino
vdcasino
vdcasino
betexper
fragmanlar
Yuregininsesi
juul
One Hit Wonder
cratosslot giriş
eta saat
bahis forum
ilbet
vdcasino giriş
Mobil Ödeme bahis
bahis siteleri
güvenilir casino siteleri
canlı bahis siteleri
bahis
deneme bonusu
escort ankara
izmit escort
izmir escort
vdcasino
ilbet giriş
ilbet
en iyi casino siteleri