Sayfa 48/59 İlkİlk ... 3844454647484950515258 ... SonSon
295 sonuçtan 236 ile 240 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    59

Aldığı Beğeni: 97

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Alıntı hazanyagmuru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    RTÜK'ün son birkaç yılda kısıtlayıcı bir unsura dönüştüğü doğru ama bu sefer sebepler tamamen ekonomik. Dizilerin tamamını dijitale taşımalarının imkanı yok o zaman sektör tümden batar. Dizi film sektörü çok pahalı bir sektör halkın parasıyla yapım gelirlerini karşılayamazlar hem kimse de dizi izlemek için platformlara para vermez şahsen ben vermem. Benim tahminim ekonomik sıkıntıların altından kalkamayacak sektör. Bu yüzden yapımcı ve kanallar çoğu diziyi yayından kaldıracak yani bir çoğu erken final verecek. Sadece 10 share hatta 10'un daha da üstünde reyting alan birkaç dizi yayında kalacak. Yani bana öyle geliyor. TV büyük ihtimale sık sık akşamları Kemal Sunal filmlerinin yayınlandığı eski zamanlara dönecek. Ben rahmetliyi çok severdim benim için sıkıntı yok. Çocukluğumda sürekli akşamları onun filmleri yayınlanırdı diziler yerine. Sonra doksandokuzda bir polisiye dizi çıktı. Dizi sektörü onunla başladı zaten.
    Diziler toplumların afyonudur... Ülkece ekonomik sıkıntı çektiğimiz şu günlerde insanları bunlardan uzaklaştıracak bişeyler lazım... Yoksa Olenna Tyrell’in güzel bir sözü var: eğer insanları biz eğlendirmezsek kendi eğlencelerini kendileri yaratırlar ve bu eğlence bizim için hayırlı olmaz der... İnsanların dikkatini dağıtacak o eğlenceyi sağlamayı daha güvenli buluyor kendisi

2. Beğenenler;
    hazanyagmuru (27-12-18), semaltan (28-12-18)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    308

Aldığı Beğeni: 632

Bahsedilme
    2 Mesaj

normalde ocak ayında her kanalda yeni diziler başlar bu sefer ise sadece star tv de en sevdiğimiz senarist Sırma Yanık ın kardeş çocukları başlayacak
    TRT1 de ise üç tane yeni dizi daha başlıyor yahu neler oluyor diğer kanallarda tık yok trt de ise yer yok ama üç yeni dizi neler oluyor diyordum bende
    demek bu yüzdenmiş

ben inanmıyorum bu masallara yerli dizi sektöründeki yaşanacak en büyük değişiklik dizilerin 2 buçuk saaten 4 saate çıkması falan olur anca
    şubat ve mart gelince manyak gibi her kanalda yeni diziler başlamaya başladığında görüşürüz
    ama eğerki haberler doğruysada ben sevinirim piskopat babaları, manyak anneleri, paragöz yengeleri, üç kyağıtçı dayıları amcaları,
    enişteyle kaçan baldızları, yengeye göz diken yeğenleri, aynı kişiye aşık olan kardeşleri, 17 yaşında çocuklara göz diken dedeleri
    tecavüzü, dayağı, kavga gürültü kıyamet, kaçırılma, kaza, hapishane ve hastane ajitasyonlara bla bla bla bunları izlemesemde gam yemem
    zaten çoğunlukla hatta neredeyse sadece yabancı dizi izliyorum yine o şekilde devam ederim ohh misssşş

en son izlediğim 4 tane yerli dizi vardı, Elimi Bırakma, Ağlama Anne, Şahin Tepesi ve Çarpışma
    Çarpışmayı sevdim bir iki saçmalığı dışında güzel dizi ona bir şey demiyorum
    Elimi Bırakmanın elini ise çoktan bıraktım senarist hangi gezegende yaşıyor bilmem ama dünyada olmadığı kesin
    Şahin tepesi desen beni ufaktan çileden çıkarmaya başlamıştı sanki Tunanın Meleğin her işine taş koyacağını bilmiyoruz
    bide şu Tunanın kız kardeşinin imkansız aşk ajitasyonları kıznın zırlamaları her bölüm işlenen cinayetler sıkmaya başlamıştı bile
    zaten sadece Efe ve Verda için izliyordum devam etseydide ikisinin olduğu kısımları izleyip geçecektim
    Ağlam Anneye gelince ise vazlaca şiddet ve saçmalık barındırsada oda idare eder bir diziydi ama reyting kurbanı oldu
    hangi yerli diziye elimi atsam elimde kalıyor, sonu hep hüsran, ayrıca yerli dizileri izlerken yaşadığım sinir krizlerini
    yabancı dizileri izlerken tek bir defa bile yaşamadığımı fark ettim o yüzden en iyisi sadece yb izlemek....

4. Beğenenler;
    semaltan (28-12-18)

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    120

Aldığı Beğeni: 322

Bahsedilme
    4 Mesaj

@dajavu 'cuğum sen beni yanlış anladın canım. Ben hiç dizi yayınlanmaz demedim zaten. Elbette yeni diziler türemeye devam edecektir ama çoğu başladığı gibi parasal sıkıntılar ve reyting yetersizliği yüzünden kaldırılır. Hem ocak ayı reklam gelirleri planlaması daha yapılmadı bakalım bütçe açığı ortaya çıktığında hangi kanal hangi diziye ya da dizilere daha başlamadan eyvallah diyecek. O yüzden Şahin Tepesi'nin bitmesi beni şaşırtmıyor. Tabi o müziğini ve dizinin iki dev kadınını çok özleyeceğim. Hem böylesi daha iyi olur belki az diziyle daha nitelikli konular ortaya çıkar insanların beyni daha az ölür. Ayrıyeten bu sektörü dizi sürelerini uzatarak batırdılar zaten şimdi birazda kendi ettiklerini çekiyorlar acıyorum dersem yalan söylemiş olurum.
    Konu hazanyagmuru tarafından (27-12-18 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.

6. Beğenenler;
    dajavu (27-12-18)

Durum:
    ACABA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    10
    Verdiği Beğeni
    184

Aldığı Beğeni: 92

Bahsedilme
    4 Mesaj

Final kararına üzüldüm. Büyük ihtimal yarın dizinin reytingleri yüksek gelecektir. 5'i görme şansımız var. Bu durum oluşursa, yapım kanal arayışına girer mi bilmiyorum ama bir kanal değişikliği olsa bile yine karşılarında güçlü bir rakipleri olacaktır.

Dizi neden final yaptığının sorusunu cevaplarından bir tanesi bence 6. bölümün 2. fragmanında saklı! Maşallah Efe ile Verda bu bölüm halvete doğru gidecek gibi! Peki, arkadaş biz bu aşkı neden derinden izleyemedik 5 bölüm boyunca diye sormadan edemiyor insan...

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    134

Aldığı Beğeni: 186

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesela Hazar Ergüçlü çok farklı bir yüz... Genelde yanrollerde görürüz bu sebeple....
    Merhaba :) Dizinin kaldırıldığını okuduktan sonra başlığı okurken Hazar Ergüçlü'nün adına rastlayınca dayanamadım :) Sebebi de kendisinin yetenekten ziyade çok yüksek bir şansa sahip olduğunu düşünmem :) Ben Hazar Hanım'ın yan rol olmayı da kabullendiğini düşünmüyorum. Hatırlarsanız Medcezir'den sonra Hazar Ergüçlü'nün başrol olarak yer aldığı üç dizi peş peşe erken final yaptı. Ki ben geçen sene Ekin Koç'la oynadığı son dizisini çok severek izliyordum. Dizinin adını hatırlayamadım ama Ahmet Mümtaz Taylan'la oynuyorlardı. O çok güzel bir diziydi, oyunculuklar da çok iyiydi ve bence en zayıf halka Hazar Hanım'dı :) Kendisinin bir NBC filminde oynamış olmasına, filmdeki rolü ve repliği çok az olmasına rağmen Cannes'da bu kadar ilgi görmesine, şu anda da Netflix dizisi sayesinde New York Times'da falan fotoğraflarının yayınlanmasına inanamıyorum :) Bir insanda şans olacak işte diye düşündürüyor bana :)

Neyse lütfen yanlış anlamayın, bahsi geçen herhangi bir oyuncuya veya diziye karşı olumlu ya da olumsuz bir tavrım yok, polemik çıkarmak amacıyla veya herhangi bir oyuncuyu savunmak ya da yermek amacıyla da yazmadım :) sinema ve internet dizilerinde öyle olabilir ama tv dizilerinde Hazar Ergüçlü'de de başrol oynama ısrarı var :)

9. Beğenenler;
    justitia (28-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri