Sayfa 49/59 İlkİlk ... 39454647484950515253 ... SonSon
295 sonuçtan 241 ile 245 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    semaltan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    13

Aldığı Beğeni: 72

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diziler toplumların afyonudur... Ülkece ekonomik sıkıntı çektiğimiz şu günlerde insanları bunlardan uzaklaştıracak bişeyler lazım... Yoksa Olenna Tyrell’in güzel bir sözü var: eğer insanları biz eğlendirmezsek kendi eğlencelerini kendileri yaratırlar ve bu eğlence bizim için hayırlı olmaz der... İnsanların dikkatini dağıtacak o eğlenceyi sağlamayı daha güvenli buluyor kendisi
    diziler toplumlarin afyonudurrrrrrr SUPER yorum, uyusturuluyoruz

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    59

Aldığı Beğeni: 97

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı ACABA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Dizi neden final yaptığının sorusunu cevaplarından bir tanesi bence 6. bölümün 2. fragmanında saklı! Maşallah Efe ile Verda bu bölüm halvete doğru gidecek gibi! Peki, arkadaş biz bu aşkı neden derinden izleyemedik 5 bölüm boyunca diye sormadan edemiyor insan...

Dizinin orijinalini izlemedim, ben doğmadan önce yayınlanınca Lakin oradaki aşk hikayesi epey zorluymuş... Verda ve Efe miras işleri nedeniyle evlenmek zorunda kalıyormuş ama Verda başkasından hamile... Evlendikten sonra aşık oluyorlar ama o çocuk ve yalan hep aralarında oluyormuş falan filan... Oradaki gerilimi alıp telefonumu düşürdün o zaman arabanı çizeceğime bağlamışlar... Tamam o hikaye de dünyanın en güzel aşk hikayesi değil ama en azından bir gerilim var...

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba :) Dizinin kaldırıldığını okuduktan sonra başlığı okurken Hazar Ergüçlü'nün adına rastlayınca dayanamadım :) Sebebi de kendisinin yetenekten ziyade çok yüksek bir şansa sahip olduğunu düşünmem :) Ben Hazar Hanım'ın yan rol olmayı da kabullendiğini düşünmüyorum. Hatırlarsanız Medcezir'den sonra Hazar Ergüçlü'nün başrol olarak yer aldığı üç dizi peş peşe erken final yaptı. Ki ben geçen sene Ekin Koç'la oynadığı son dizisini çok severek izliyordum. Dizinin adını hatırlayamadım ama Ahmet Mümtaz Taylan'la oynuyorlardı. O çok güzel bir diziydi, oyunculuklar da çok iyiydi ve bence en zayıf halka Hazar Hanım'dı :) Kendisinin bir NBC filminde oynamış olmasına, filmdeki rolü ve repliği çok az olmasına rağmen Cannes'da bu kadar ilgi görmesine, şu anda da Netflix dizisi sayesinde New York Times'da falan fotoğraflarının yayınlanmasına inanamıyorum :) Bir insanda şans olacak işte diye düşündürüyor bana :)

Neyse lütfen yanlış anlamayın, bahsi geçen herhangi bir oyuncuya veya diziye karşı olumlu ya da olumsuz bir tavrım yok, polemik çıkarmak amacıyla veya herhangi bir oyuncuyu savunmak ya da yermek amacıyla da yazmadım :) sinema ve internet dizilerinde öyle olabilir ama tv dizilerinde Hazar Ergüçlü'de de başrol oynama ısrarı var :)
    Millet hollywood yıldızlarının rol seçimlerini eleştiriyor... Biz Türk televizyonlarındaki oyuncu seçimlerini eleştirirken polemik olmasın diye lafa giriyoruz... Ecnebi memleketlerde bu eleştiriler ile casting değiştiğini ben çok gördüm... Bizim burada ünlüler yolunu bulmuş “hater” diye etiketleyip sıyrılıveriyorlar... Sonra proje yeteri ilgiyi görmeyince hep suçlu kafası basmayan “total seyirci” oluyor... Kendi özgün karakterini yaratan ekibe gıkım çıkmaz ama eski bir dizinin, filmin, kitabın uyarlamasını yapıyorlarsa seyircinin rolden beklentisini göz önüne almaları lazım... Bu ilk önce orijinal esere saygısızlık...

Ben Hazar Ergüçlü’ye bir yaz dizisinde rastlamıştım sonra Ahlat Ağacı’nda görünce çok şaşırmıştım... Öncesini bilmiyordum... Yine de takdir ediyorum çünkü Nuri Bilge Ceylan onun oynadığı tek sahneyi birkaç dakika boyunca sahneyi kesmeden çekmiş ki oldukça zordur bunu oynamak bir oyuncu için... Tabii filmden çıkınca filmin afişindeki saçmalığına güldüm Sonra Burcu Biricik ve Ayça Ayşin Turan ile oynadı galiba... Yanrol ya da başrolü paylaşmak en güvenlisi kendisi için... Bunu kabullendiğini umuyorum... Menajeri ya da tanıdıkları bir şekilde sokuyor bir yerlere ama ortalama bir vatandaş olan benim canım annem ne Nuri Bilge Ceylan izler, ne netflix izler... Bu kızı zerre kadar tanımaz, dikkatini de çekmez öyle bir yüz... Ben izliyorum ben de sevmiyorum... Bu kızın başrol olabilmesi için çok aykırı bir rol olması lazım... Hazar’a “popüler” diye para harcayacak yapımcı varsa net vizyonsuzdur... Benzer bir saçmalık Belçim Bilgin için de yaşanıyor... Normal TV izleyicisi, sokaktaki insan hiç bilmez ama sorsan en ünlümüz oymuş... Komedi...
    Konu justitia tarafından (28-12-18 Saat 18:04 ) değiştirilmiştir.

3. Beğenenler;
    nemoo (29-12-18)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    26
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 409

Bahsedilme
    5 Mesaj

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba :) Dizinin kaldırıldığını okuduktan sonra başlığı okurken Hazar Ergüçlü'nün adına rastlayınca dayanamadım :) Sebebi de kendisinin yetenekten ziyade çok yüksek bir şansa sahip olduğunu düşünmem :) Ben Hazar Hanım'ın yan rol olmayı da kabullendiğini düşünmüyorum. Hatırlarsanız Medcezir'den sonra Hazar Ergüçlü'nün başrol olarak yer aldığı üç dizi peş peşe erken final yaptı. Ki ben geçen sene Ekin Koç'la oynadığı son dizisini çok severek izliyordum. Dizinin adını hatırlayamadım ama Ahmet Mümtaz Taylan'la oynuyorlardı. O çok güzel bir diziydi, oyunculuklar da çok iyiydi ve bence en zayıf halka Hazar Hanım'dı :) Kendisinin bir NBC filminde oynamış olmasına, filmdeki rolü ve repliği çok az olmasına rağmen Cannes'da bu kadar ilgi görmesine, şu anda da Netflix dizisi sayesinde New York Times'da falan fotoğraflarının yayınlanmasına inanamıyorum :) Bir insanda şans olacak işte diye düşündürüyor bana :)

Neyse lütfen yanlış anlamayın, bahsi geçen herhangi bir oyuncuya veya diziye karşı olumlu ya da olumsuz bir tavrım yok, polemik çıkarmak amacıyla veya herhangi bir oyuncuyu savunmak ya da yermek amacıyla da yazmadım :) sinema ve internet dizilerinde öyle olabilir ama tv dizilerinde Hazar Ergüçlü'de de başrol oynama ısrarı var :)
    Şöyle bir yorumun altına imzamı atarım gerçekten, bir Hazar Ergüçlü bir Justi'nin yazdığı Belçim Bilgin.
    Benim aklım basmıyor gerçekten neden abartısız en özenli çekilen projelerde bu 2 kadının ismi sürekli geçiyor?

Geçenlerde tüplü sitede severek takip ettiğim ve eleştri yelpazeleri bayağı geniş olan bir kanalın Protector incelemesinde Hazar için abartısız şu cümleyi duydum "Hazar Ergüçlü'nün kariyerinde bir kara leke olmadı mı bu proje?" Haaa diye kaldım?

Çok ünlü yönetmen ve yapımcıların hanımefendilerde gördüğü ışık nedir, biz niye göremiyoruz acaba ben çok merak ediyorum Hele Belçim ya, ne projelerde adı geçti ne projelerde başrol oynadı en son ismi Kerem Deren uyarlaması bir dizide geçiyordu. Neden yani?

5. Beğenenler;
    nemoo (29-12-18), pinkybluedream (28-12-18)

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    120

Aldığı Beğeni: 322

Bahsedilme
    4 Mesaj

Sevgili ACABA, dizinin reytingleri devamlı düşük olduğundan senaryo normalden hızlı ilerliyordu zaten. Herhalde konuları ilk 13 bölüme sığacak şekilde tasarlamıştır senarist o yüzden Efe ve Verda'nın 6. bölümde öpüşmesi normal Yoksa ikisi üzerine yazılacak bir dolu çatışma vardı kanal ancak 6 bölüm yayınladı. Eminim normal bir bölüm gibi bitecektir final yazılmamıştır bile.

Justitia, orjinali bayağı pembe diziymiş desene. Doksanlı yıllarda yayınlanan Thalia'nın dizilerine benziyor. Sırlar yalanlar. O dizilerde Thalia hep sevdiği adamla evlenir sonradan akli dengesini yitirip doğurduğu çocuklarını başkasına verirdi. Hiç şaşmaz.
    Konu hazanyagmuru tarafından (28-12-18 Saat 19:28 ) değiştirilmiştir.

7. Beğenenler;
    pinkybluedream (28-12-18)

Durum:
    hakumuttt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    26
    Verdiği Beğeni
    108

Aldığı Beğeni: 409

Bahsedilme
    5 Mesaj

Normalde o aptal mesajlaşma sahnelerini acayip saçma bulurdum ama çifti sevince resmen görmezden gelerek izliyorum. Hem itiraf etmekten nefret etsem de, hepimizin flört dönemi yaptığı salak salak hareketleri yapıyor ikisi de

Barış olayı da "kankamın yazdığı kız yengemdir"e bağlandı kapandı, final etkisi. Yoksa ekmeğini çok yerlerdi o olayın.

Şu dizinin orjinal uyarlamasını yapsalardı nasıl olurdu diye düşünmeden de edemiyorum ama eminim o da tutmazdı..

9. Beğenenler;
    Osysia (29-12-18), pinkybluedream (28-12-18)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri