Sayfa 51/59 İlkİlk ... 41474849505152535455 ... SonSon
295 sonuçtan 251 ile 255 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    carmilla34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    İstanbul
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    14

Aldığı Beğeni: 58

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Şahin tepesine gelene kadar bitmesi gereken o kadar çok dizi var ki..çok iyi bir start yapmadı kabul ama sonraki bölümlerde toparlanarak devam etme sinyalleri verdi.BORAN KUZUM seni izleyemeyeceğim için gerçekten çok çok üzgünüm:) aşk dizilerine olan özlemimizi giderebilecek, çekici ve seksapalitesi yüksek, muzip gülümsemesine ziyadesiyle hasta olduğum bu güzel oyuncuyu izlemekten bizleri mahrum bıraktığın için umarım başın göğe erer atv..senaristlerin beceriksizliğinin oyunculara fatura edilip erkenden dizilerin bitirilmesinden bıktık artık..dizi sektöründeki senaristlerin tekelleşmesini kıracak etkili yazarların biran önce sorumluluk alıp bizi bu garabetten kurtarması dileğiyle...
    Konu carmilla34 tarafından (29-12-18 Saat 14:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

2. Beğenenler;
    angelic (30-12-18), Osysia (29-12-18)

Durum:
    lazuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    303

Aldığı Beğeni: 655

Bahsedilme
    5 Mesaj

Ebru hanım için ilk bölüme şans vermiştim ama hem karakterini fazla sade bulduğumdan hem de senaristini beğenmediğimden izlemedim daha fazla. Yazan senaristin daha önce başarılı olduğu bir iki işi vardır onlar da klasik romanlardan uyarladıkları dizilerdir.
    1-2 sene önce de sevdiğim bir oyuncu için yazdığı bir diziyi izlemiştim yine kötü bir senaryoydu o da. Olmuyor yani bu senaristten yapım zorlamasın. Bu senariste yazdırdıkları son dizilerin hepsi senaryo olarak zayıf işlerdi.
    Kastın da baştan aşağı yanlış seçildiğini düşünenlerdenim. Ebru hanımı beğenirim ama rol ona uygun değil.
    Genç oyuncular da dizinin ana çiftini kaldırabilecek bir ışık vermedi bana. Dizi içinde hoş bir çift olabilirler ama hikayeyi götüren ana çift olacak auraya sahip değiller bence. İkisinin yanına da daha ekran ışığı olan partnerler gerekiyor, önceki partnerleri Tolga ve Miray gibi.
    Diziye dair hoşuma giden tek şey Hilal hanımın yönetmenliği oldu. Atv, geçen sene bile başlasa daha çok şans verirdi muhakkak ama bu sene en reytingli işlerinden bile düşük kar ettiklerinden daha acımasız kanallar. Bu reytingle atv de bir sezon giden diziler olurdu.

4. Beğenenler;
    justitia (29-12-18), serebra (29-12-18), susu-chan (29-12-18)

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    84
    Verdiği Beğeni
    317

Aldığı Beğeni: 645

Bahsedilme
    2 Mesaj

-e düğünüde düşünmeye başlamak lazım, varmı aklınızda bir yer
    -sizin köyün meydanına ne dersin

yan olayları okadar ilgi çekici bulmasamda yinede idare eder bir diziydi
    ay yapım faktörüde işe yaramıyor artık, ay yapım dizilerinede güven yok bundan sonra
    ay yapım daha önce bu diziden çok çok daha az reyting alan kaç tane dizisini
    20 li bölümlere kadar yayınlamıştı, Kurt Seyit ve Şura, Son, 20 Dakika gibi
    senenin sonu olduğu için kanal diziyi hemen harcadı, eylülde başlamış
    olsaydı Ağlama Anne gibi 13 bölüme kadar gidebilirdi gerçi 13 te gitse
    33 te gitse finali çekilmeden biten diziden hayır gelmez ama en
    azından 13 bölüme kadar gitseydi konular toparlanır daha adam akıllı bir final
    çekilebilirdi, Efe ve Verdayıda biraz daha uzun izlemiş olurduk
    sıradaki bölümün sonuna 5 dakikalık bir sahne ekleyip sanki finalmiş
    gibi yutturmakta moda haline geldi, püü yazıklar olsun gerçekten
    aynı kanalın iki tane aptal dizisi var 10 üstü reyting alan ikiside birbirinden rezil
    diziler nasıl bukadar reyting alıyorlar anlamakta güçlük çekiyorum
    bundan sonra yerli dizilerden sadece TRT dizilerine şans vereceğim
    dizi tutmasa bile bir süre yayınlayıp öyle sonlandırıyor, kanalın izleyicilerine saygısı var

Durum:
    hazanyagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Zeyno - Memoli
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    120

Aldığı Beğeni: 325

Bahsedilme
    4 Mesaj

Dizinin sadece kaza sahnesi ve sonrasını izledim. Nasıl bitirmisler merak ettim. Dizi Melek'in Tuna'yı hapiste ziyaret etmesiyle bitiyor. Ek sahne olduğu o kadar belli ki. Sırf dizinin bir sonu olsun diye yazmış senarist ama yine de kısıtlı sürede iyi toparlamış tebrik ederim kendisini. Dizi final olmasaydı büyük ihtimal bölüm Efe ve Verda'nın kazası ile bitecekti. Ben Deniz'e de üzüldüm amacı Mithat Şahin'i öldürmek değildi aslında sevdiği adamı korunmaya çalışıyordu.Onu sadece yaraladı tasarlayarak yapmadı bunu da. Sonradan Mete'nin ne tür bir pislik olduğunu öğrendi ama geç kaldı.
    Konu hazanyagmuru tarafından (29-12-18 Saat 18:33 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    nemoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    .
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    140

Aldığı Beğeni: 191

Bahsedilme
    2 Mesaj

Alıntı justitia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Millet hollywood yıldızlarının rol seçimlerini eleştiriyor... Biz Türk televizyonlarındaki oyuncu seçimlerini eleştirirken polemik olmasın diye lafa giriyoruz... Ecnebi memleketlerde bu eleştiriler ile casting değiştiğini ben çok gördüm... Bizim burada ünlüler yolunu bulmuş “hater” diye etiketleyip sıyrılıveriyorlar... Sonra proje yeteri ilgiyi görmeyince hep suçlu kafası basmayan “total seyirci” oluyor... Kendi özgün karakterini yaratan ekibe gıkım çıkmaz ama eski bir dizinin, filmin, kitabın uyarlamasını yapıyorlarsa seyircinin rolden beklentisini göz önüne almaları lazım... Bu ilk önce orijinal esere saygısızlık...

Ben Hazar Ergüçlü’ye bir yaz dizisinde rastlamıştım sonra Ahlat Ağacı’nda görünce çok şaşırmıştım... Öncesini bilmiyordum... Yine de takdir ediyorum çünkü Nuri Bilge Ceylan onun oynadığı tek sahneyi birkaç dakika boyunca sahneyi kesmeden çekmiş ki oldukça zordur bunu oynamak bir oyuncu için... Tabii filmden çıkınca filmin afişindeki saçmalığına güldüm Sonra Burcu Biricik ve Ayça Ayşin Turan ile oynadı galiba... Yanrol ya da başrolü paylaşmak en güvenlisi kendisi için... Bunu kabullendiğini umuyorum... Menajeri ya da tanıdıkları bir şekilde sokuyor bir yerlere ama ortalama bir vatandaş olan benim canım annem ne Nuri Bilge Ceylan izler, ne netflix izler... Bu kızı zerre kadar tanımaz, dikkatini de çekmez öyle bir yüz... Ben izliyorum ben de sevmiyorum... Bu kızın başrol olabilmesi için çok aykırı bir rol olması lazım... Hazar’a “popüler” diye para harcayacak yapımcı varsa net vizyonsuzdur... Benzer bir saçmalık Belçim Bilgin için de yaşanıyor... Normal TV izleyicisi, sokaktaki insan hiç bilmez ama sorsan en ünlümüz oymuş... Komedi...
    Ben aslında diziyle doğrudan alakalı bir konu olmadığı için yazarken çekindim biraz :)

Bugün Hazar Ergüçlü'nün verdiği röportajı okudum da... şimdi de bir BBC dizisinde oynayacakmış ve gerçekten HBO'nun bir dizisi için de deneme çekimi istemişler kendisinden ama o sırada başka bir sözleşmeye tabi olduğu için gönderememiş. Artık ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten :) Kuzey Güney'de parladıktan sonra Medcezir'de yan roldü ama sonra ısrarla kendisine üç defa başrol oynatıldı tv dizilerinde ama üçü de yayından kaldırıldı. Sinema ve yabancı dizi tarzındaki internet dizilerinde daha başarılı olacak gibi görünüyor. Ha ben buna da akıl sır erdiremiyorum ama artık ne diyeyim işte :) Melisa Sözen Cannes'da ödül alan bir NBC filminde oynadı, İpek Bilgin'le Craft'da çok başarılı bir tiyatro oyununda oynuyordu üstelik o sırada. Ama kendisinin BBC veya HBO'yla görüştüğünü falan duymadık. Nasıl oluyor bu işler ben anlayamıyorum :)
    Ben de sizin gibi NBC filminde oynayacağını duyunca "ne alaka ya?" diye kalakalmıştım. Filmi izlediğimde şaşkınlığım daha da arttı. Çekim açısından zor bir sahne olabilir elbette ama Bennu Yıldırımlar'ın bile önüne geçecek kadar da bir performansı yoktu sanki ya :) Neyse :)

Neyse en azından artık tv'de başrol olarak görmeyiz umarım Hazar Ergüçlü'yü :)

Belçim Bilgin konusunda da benzer düşünüyoruz. Hatırlarsanız kendisi bir ara aşırı iddialıydı, Kelebek Rüyası'nın yabancı film dalında Oscar'a aday olması için Los Angeles'ta kampanya yürütüyordu :) Akademi üyelerine izlemeleri için filmle beraber ünlü bir markamızın eşarplarını ve Türk kahvelerini yolluyorlardı :) Bunu ne zaman hatırlasam kendi kendime gülerim :)

Alıntı hakumuttt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir yorumun altına imzamı atarım gerçekten, bir Hazar Ergüçlü bir Justi'nin yazdığı Belçim Bilgin.
    Benim aklım basmıyor gerçekten neden abartısız en özenli çekilen projelerde bu 2 kadının ismi sürekli geçiyor?

Geçenlerde tüplü sitede severek takip ettiğim ve eleştri yelpazeleri bayağı geniş olan bir kanalın Protector incelemesinde Hazar için abartısız şu cümleyi duydum "Hazar Ergüçlü'nün kariyerinde bir kara leke olmadı mı bu proje?" Haaa diye kaldım?

Çok ünlü yönetmen ve yapımcıların hanımefendilerde gördüğü ışık nedir, biz niye göremiyoruz acaba ben çok merak ediyorum Hele Belçim ya, ne projelerde adı geçti ne projelerde başrol oynadı en son ismi Kerem Deren uyarlaması bir dizide geçiyordu. Neden yani?
    Bence kara lekeden ziyade kariyerini parlattı, pür-ü pak etti hatta :) Baksanıza BBC dizisinde oynayacakmış, HBO'dan deneme çekimi talepleri geliyormuş :)

Ben Hazar Ergüçlü'nün bu yetenekle geldiği noktayı gördükten sonra bu sektördeki kimse için olumsuz düşünmüyorum artık :) Aynı şanslar ve imkanlar tanındığı takdirde Aybüke Pusat da Leyla Tanlar da bu kadar başarılı olabilir bence :)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri