Sayfa 52/59 İlkİlk ... 242484950515253545556 ... SonSon
295 sonuçtan 256 ile 260 arası

Konu: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Durum:
    justitia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    59

Aldığı Beğeni: 97

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Şahin Tepesi - Bölüm Yorumları

Alıntı nemoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben aslında diziyle doğrudan alakalı bir konu olmadığı için yazarken çekindim biraz :)

Bugün Hazar Ergüçlü'nün verdiği röportajı okudum da... şimdi de bir BBC dizisinde oynayacakmış ve gerçekten HBO'nun bir dizisi için de deneme çekimi istemişler kendisinden ama o sırada başka bir sözleşmeye tabi olduğu için gönderememiş. Artık ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten :) Kuzey Güney'de parladıktan sonra Medcezir'de yan roldü ama sonra ısrarla kendisine üç defa başrol oynatıldı tv dizilerinde ama üçü de yayından kaldırıldı. Sinema ve yabancı dizi tarzındaki internet dizilerinde daha başarılı olacak gibi görünüyor. Ha ben buna da akıl sır erdiremiyorum ama artık ne diyeyim işte :) Melisa Sözen Cannes'da ödül alan bir NBC filminde oynadı, İpek Bilgin'le Craft'da çok başarılı bir tiyatro oyununda oynuyordu üstelik o sırada. Ama kendisinin BBC veya HBO'yla görüştüğünü falan duymadık. Nasıl oluyor bu işler ben anlayamıyorum :)
    Ben de sizin gibi NBC filminde oynayacağını duyunca "ne alaka ya?" diye kalakalmıştım. Filmi izlediğimde şaşkınlığım daha da arttı. Çekim açısından zor bir sahne olabilir elbette ama Bennu Yıldırımlar'ın bile önüne geçecek kadar da bir performansı yoktu sanki ya :) Neyse :)

Neyse en azından artık tv'de başrol olarak görmeyiz umarım Hazar Ergüçlü'yü :)

Belçim Bilgin konusunda da benzer düşünüyoruz. Hatırlarsanız kendisi bir ara aşırı iddialıydı, Kelebek Rüyası'nın yabancı film dalında Oscar'a aday olması için Los Angeles'ta kampanya yürütüyordu :) Akademi üyelerine izlemeleri için filmle beraber ünlü bir markamızın eşarplarını ve Türk kahvelerini yolluyorlardı :) Bunu ne zaman hatırlasam kendi kendime gülerim :)

Bence kara lekeden ziyade kariyerini parlattı, pür-ü pak etti hatta :) Baksanıza BBC dizisinde oynayacakmış, HBO'dan deneme çekimi talepleri geliyormuş :)

Ben Hazar Ergüçlü'nün bu yetenekle geldiği noktayı gördükten sonra bu sektördeki kimse için olumsuz düşünmüyorum artık :) Aynı şanslar ve imkanlar tanındığı takdirde Aybüke Pusat da Leyla Tanlar da bu kadar başarılı olabilir bence :)
    O tip yurt dışı işler sponsorluk gibi... ben ciddiye almıyorum... Şöyle anlatayım adamlar filmlere giden dizileri izleyen kitleleri analiz ediyorlar ve ortaya çıkıyor ki kendi kültüründen karakterler varsa izlenme oranları artıyor... Siyahi karakterler, Çinliler özellikle her filme konuyorlar mesela dikkat ettiyseniz çünkü büyük kitlelere sahipler... 1500’lü yıllar İngiltere’sinde sanki siyahi insan varmış gibi üstüne Elizabeth’in danışmanı yapmışlar bir oyuncuyu Mary, Queen of Scots filminde mesela... Çin pazarı kadar büyük olmasak da Türk oyuncuları kullanarak görünürlüklerini arttırmayı amaçlıyorlar... Belçim Bilgin’in adı Netflix’in The Witcher uyarlamasında geçiyordu hatta İskandinav mitolojisi üzerine bir projede siyahiler, Türkler filan var... Fanlar isyandaydı... Karakterler kitaplarda sarı saçlı mavi gözlü sen gidip kara kaş kara gözlü oyuncu seçiyorsun... Seyirci haliyle isyan ediyor... Neyse ki genelde yan karakterler seçiliyor, fazla göze batmıyor... Hazar’ın rolü de misafir oyunculukmuş galiba... Tutup o var diye hayatta izlemem ama işte gazetelerde filan haber oluyor... Bedava reklam

Bizim ülkemizdeki oyunculuk anlayışı ile yabancıların ki çok farklı... Çok usta, yaşını başını almış oyuncularımız bile o beklentileri karşılayacak seviyede değil o yüzden çok şüpheli yaklaşırım bu haberlere...

Bizde manejer ya da yönetmen tanıdıkların varsa işler bir şekilde yürüyor... Hilal Saral ve Aybüke Pusat birbirlerini Medcezir’den tanıyorlarmış mesela... Sonra Instagram takipçi sayısına bakarak oyuncu seçiyorlarmış Burcu Biricik’in röportajında okumuştum çok şaşırmıştım... 100.000 takipçi 850 liraymış... Adam bölüm başı kaç bin para alıyor her bölüm verse 850 lira, 20 bölümde kaç milyon takipçisi olur...

Görüyorsunuz, bir taraf casting işine bilimsel analizlerle yaklaşıyor, diğer taraf üç kuruş olsun bizim olsun ilkesi ile kendi bildiğini okuyor... Ülkenin halinin özeti resmen...
    Konu justitia tarafından (30-12-18 Saat 18:32 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    PeliNaz_Melisa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    KÖLN
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    10

Aldığı Beğeni: 6

Bahsedilme
    0 Mesaj

Bölümü dün izleyebildim bugün de yorum icin anca girebildim..
    Pek izlemek istemedim Final olunca ama Efe&Verda icin son kez bakmak istedim bide merak ettim Bölümü cekmisler acaba son sahnede bi degisiklik yapmislar mi diye..
    Evet son sahneyi izlerken anladim ki Kanal degisikliginden de bi umudumuz kalmadi.. Keske Kanal degisse o sahnede rüya olmus olsa o Kadar cok isterdim ki!! Yazik oldu..

Alıntı dajavu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sıradaki bölümün sonuna 5 dakikalık bir sahne ekleyip sanki finalmiş
    gibi yutturmakta moda haline geldi, püü yazıklar olsun gerçekten
    aynı kanalın iki tane aptal dizisi var 10 üstü reyting alan ikiside birbirinden rezil
    diziler nasıl bukadar reyting alıyorlar anlamakta güçlük çekiyorum
    bundan sonra yerli dizilerden sadece TRT dizilerine şans vereceğim
    dizi tutmasa bile bir süre yayınlayıp öyle sonlandırıyor, kanalın izleyicilerine saygısı var
    Bunu bende düsündüm bugün biliyor musun TRT her ne olursa olsun reytingler düsük bile olsa dizilerine sans veriyor sürdürüyor Zaman taniyor güzel bir Final Bölümü icin..
    ATV öyle degil ilk 5e girmedi mi vay o dizinin haline gercekten cok üzücü.. Insanlar sacma sapan dizilerden hoslaniyor böyle diziler sarmiyor onlari neyse hayirlisi olsun..

3. Beğenenler;
    dajavu (30-12-18)

Durum:
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    59

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı PeliNaz_Melisa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bölümü dün izleyebildim bugün de yorum icin anca girebildim..
    Pek izlemek istemedim Final olunca ama Efe&Verda icin son kez bakmak istedim bide merak ettim Bölümü cekmisler acaba son sahnede bi degisiklik yapmislar mi diye..
    Evet son sahneyi izlerken anladim ki Kanal degisikliginden de bi umudumuz kalmadi.. Keske Kanal degisse o sahnede rüya olmus olsa o Kadar cok isterdim ki!! Yazik oldu..

Bunu bende düsündüm bugün biliyor musun TRT her ne olursa olsun reytingler düsük bile olsa dizilerine sans veriyor sürdürüyor Zaman taniyor güzel bir Final Bölümü icin..
    ATV öyle degil ilk 5e girmedi mi vay o dizinin haline gercekten cok üzücü.. Insanlar sacma sapan dizilerden hoslaniyor böyle diziler sarmiyor onlari neyse hayirlisi olsun..
    TRT devlet televizyonu olduğu için, kar etme gibi bir derdi olmadığı için 1 reytingle bile rahatça zarar ederek dizileri yayınlayabilir... Seyirciyi çok düşündüğünden filan değil yani...

Ayrıca ATV diziye 6 bölüm şans vererek, sürekli tekrar yayınlayarak oldukça yardımcı oldu... Sekizinci Günü hemen kaldırmıştı diye hatırlıyorum... O da ay yapım dizisiydi..

Durum:
    dajavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Henry Cavill
    Konular
    80
    Verdiği Beğeni
    308

Aldığı Beğeni: 632

Bahsedilme
    2 Mesaj

8 Gün de tıpkı şahin tepesi gibi 6 bölümde bitmişti fakat onun finali tam final gibiydi
    şahin tepesi ise sonuna 5 dakikalık bir sahne ekleyip saçma sapan bir şekilde bitti
    bazı diziler hak ediyor o şekilde bitmeyi ama şahin tepesi hak etmemişti

TRT 1 olayına gelince ise kar gütme amacı var yada yok, sonuçta dizilerine final çekip yarıda bırakmıyor ben buna bakarım
    ayrıca 1 gibi bir reytingle TRT bile dizi yayınlamaz 3 ten aza indinmi oranlar TRT diziye 6 - 7 bölüm gibi bir şans tanıyor bazen daha fazla ve finalini çekip sonlandırıyor
    tıpkı en son 3 ten az reyting aldığı için yayından kaldırdığı Alija, Lise Devriyesi, Aslan Ailem, Mehmetçik Kut'ül-Amare, Egenin Hamsisi dizileri gibi
    reytingi 3 ten yukarı ise o dizileride suyu çıkana kadar uzatıyor tıpkı reytingi bir türlü düşmeyen hatta tam tersi aşırı yüksek oranlar alan
    Diriliş Ertuğrul gibi, Elimi Bırakmanın her bölümü 3 kategoridede 5 ten fazla reyting alıyor onuda suyu çıkana kadar uzatıcak
    aynı şekilde Kalk Gidelim diziside öyle Totalde 3lere insede genel reytingi 4 ten yukatı hep o yüzden oda hala devam ediyor
    neyse benim umrumda olan dizilerini yarıda bırakmıyor olması bunu demek istedim sadece...

6. Beğenenler;
    karamelll00 (02-01-19)

Durum:
    Oyuncu
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    59

Bahsedilme
    0 Mesaj

Parası kendi cebinden çıksa ya da başında zarar ediyorsunuz diye hesap soran biri olsa final yaptırmadan TRT’de kaldırırdı... Biizm seyircimiz ne kadar romantik bakıyor olaya... Biri devlet kanalı, diğeri özel şirket halbuki...

8. Gün’ün finali belliydi çünkü ilk bölümlerden sonra dizi saat 23’de, parça parça yayınlanmaya başladı... Bölümü 3’e bölüyorlardı, farklı günlerde yayınlıyorlardı... Tam bir rezillikti... Neyse...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri