Sayfa 1/471 123451151101 ... SonSon
2354 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dizifilm Amatör Tiyatro Topluluğu Hk. Dizifilm Çizgiötesi Tiyatro Topluluğu (Arşiv 1)

Durum:
    fanatififliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Dizifilm Amatör Tiyatro Topluluğu Hk. Dizifilm Çizgiötesi Tiyatro Topluluğu (Arşiv 1)

Sevgili tiyatrosever arkadaşlar!Ben bildiğinizi gibi bu sitenin bir üyesiyim.Aynı zamanda amatör bir tiyatro yazarı,oyuncusu ve yönetmeniyim.Şimdiye kadar üç oyunum sahnelendi.Bir oyunda da konuk oyuncu olarak rol almıştım.
    Şimdi buradan amatör tiyatroda oynamak isteyenlere bir çağrı yapıyorum.Biz bu sene gene bir oyun çıkaracağız.Benim yazdığım Bir Şiirdir İstanbul oyunu.Fakat bizim şu an bayan oyuncumuz eksik.
    İlgilenen bayanların eğer oynamak isterlerse,benimle özel mesaj yoluyla irtibat kurmalarını bekliyorum.
    Sevgilerimle. FİLİZ EKİNCİ(FANATİKFİLİZ)

Durum:
    nessly2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Set Görevlisi
    Yer
    İstanbul
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bayan oyuncuların istismar edilmiş olmasının bence en büyük sebebi bu tip düşünceli insanlar hepimiz aklı başında insanlarız neyin ne olduğunu biliyoruz sonuçta ve unutmayın ki tiyatro yapabilmek için illa isminizin bilinmesi gerekmez yeteknekle ve istekle alakalıdır .

saygılar..................

Durum:
    Set Görevlisi
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sayın Tiyatrol;
    Öncelikle yazınızın beni son derece kırdığını ve kızdırdığını belirtmek istiyorum.Ne demek genç bayanları istismar ya.Ne demek!Bir kere ben yazıma başlarken “AMATÖR”diye altını çizdim.Anlıyorsunuz değil mi;”AMATÖR”!Bahsettiğiniz ünlü Filiz Ekinci lerle hiçbir ilgim yok.Ben sadece Filiz Ekinci yim.
    Size hiçbir şekilde kendimi tanıtmaya ihtiyacım yok ancak madem istemişsiniz buyrun anlatayım.Bu arada sevgili Hamit Gore arkadaşımın yazısını okuduysanız,”heveskar”çalışma olarak nitelendirmiş bizim çalışmalarımızı,kendisine tamamen katılıyor ve teşekkür ediyorum.
    Asıl mesleğim Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik.Kimliğimi isterseniz bilahare takdim ederim.Yani Müşavir Kimliğimi.Üniversite mezunuyum.Belki inanamazsınız.Hemen söyliyeyim.Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezunuyum.Tiyatroya önce de dediğim gibi “AMATÖRCE”gönül vermiş biriyim.
    Gelelim tiyatro geçmişime.Bunuda size hiç açıklamak zorunda değilim ama yazınızla beni öyle bir tövmet altında bırakmışsınız ki beni tanımadan etmeden bayan oyuncu istismarcısı olarak değerlendirmişsiniz.Üsküdar Folklor Eğitim Merkezinde folklor oynarken ilk kısa skeç denemelerini yazarım.Ve bunları derneğimizin gecesinde sergileriz.Ve bunu sergilememizde yardımcı olan Üsküdar İmar Kültür Derneği genç yönetmen arkadaş benim yazılarımı beğenir ve beni derneğe çağırır ve bu skeçlerden bir oyun yazmamı söyler.Ben de o skeçleri genelleyerek absürd bir oyun yazarım.Bizim Kanal dır adı.Üsküdar İmar Kültür Derneği tiyatro kolu başkanı ve yönetmeni ve Üsküdar da Genç Oyuncular Topluluğu adı altında ödül almış genç yönetmen arkadaş Muammer Baş yönetiminde ve benim de içinde oyuncu olarak yer aldığım, İmar Kültür Derneği nde bir yıl tiyatro eğitimi aldıktan sonra bu oyunum oynanır.Altunizade Kültür Merkezi nde iki oyun oynarız.Sonra ki sene İmar Kültür Derneği ni bıraktım.Ve tiyatroya gönüllü arkadaşlarla bir topluluk kurduk.Adımızı sormuşsunuz ya!Takdim edeyim:Genç Oyuncular Topluluğu.Ve o sene gene arkadaşlarla benim yazdığım benim yönettiğim ve oyuncu olarak da içinde yer aldığım “Adını Siz Koyun”iki kez Altunizade Kültür Merkezin de oynar.
    Uzunca bir ara verdik sonra.Biliyorsunuz yer bulma,salon bulma ki bunları para için yapmıyoruz.Tiyatro sevdası uğruna yaptığımız için zorlandık.Ara verdik.Ama insan sahne tozunu yuttuğu zaman fazla kopamıyor.
    Üçüncü oyunum “Daire 9”u yazdım.Gene yönettim ve oyuncu olarak yer aldım.Nerede sergilendiğini söyliyeyim.Üsküdar Müsahipzade Celal Sahnesi.
    Ve sonra gene bir sürü olumsuzluklar neticesinde ara verdik.Fakat bu yıl gene bir oyun yazdım ben ve eski gruptan kalanları topladım.Ancak yeterli bir kadroyu henüz oluşturamadık.Ben de modlarını tanıdığım bu siteden bir çağrı yapmayı uygun gördüm.Hay yapmasaymışım.Hata etmişim.Tiyatroya gönül vermekle de hata etmişim.Bunu da anladım.O kadar olumsuzluk içinde tiyatro yaptığımız için yazıklar olsun bize!Ama biz yılmayacağız hanımefendi.Sizi de oyun bittiğinde oyunuma davet ederim.Ancak biz bunu para kazanmak için yapmıyoruz.Tanınmış da değiliz.Ama bir adımız var.Tiyatroya gönül veren insanlar topluluğu!
    Ve Hamit Gore kardeşimin de dediği gibi internette araştırma yapana kadar beni bu sitenin modlarına sorsaydınız zaten tanırdınız.Sevgili Mıchele le birebir tanışıyoruz.Sorun anlatsın beni.Sevgili Rose da yazılarım ve faaliyetlerimden tanır.Ben setlerde zamanının çoğunu geçirmiş,Mehmet Aslantuğ,Ahu Türkpençe başta olmak üzere Bir İstanbul Masalı oyunculaıyla tanışmış,Canım Kocacım dizisi oyuncuları Mehmet Ali Alabora ve Sanem Çelik le tanışmış,Ayrılsak da Beraberiz disizinin oyuncuları Janset başta olmak üzere Hakan Yılmaz Melek Şahin le tanışmış,Ahu Türkpençe,Hakan Yılmaz,Melek Şahin le halen görüşen,bu kişiler tarafından çok sevilen bir insanım.Setlerde Birol Güven ve birçok yönetmen ve oyuncularla birebir oturmuş,sohbet etmiş biriyim.Ve bu site ve başka sitelerde yazmış olduğum yazı ve şiirlerden çoğu kişi beni tanır.
    Umarım hakkımda yeterince bilgi sahibi olmuşsunuzdur.Kusura bakmayın oyunlarımın yıllarını tam olarak hatırlayamıyorum.Arşivlerde video kayıtları var ancak şu aralar annem ameliyat olduğu ve çok sıkıntılı olduğum için onları araştıramıyorum.Bilahare bilginize sunarım.
    Tekrar söylüyorum tiaytroya gönül vermekle ne kadar salaklık yapmışız biz.O kadar olumsuzluklar içinde oyun çıkarmakla ne kadar salaklık yapmışız biz.Ve son oynadığımız ki bo oyunda sadece oyuncu olarak rol aldım; Kocamustafapaşa Nejat Uygur Sahnesi Doğdukları Yerde Ölenler oyunuydu.Ve biz bu oyunu Acil İhtiyaç Vakfı Projesi adına oynadık.Bu vakıf okumakta olan çocuklara okuma malzemesi, giyecek malzemesi yardımı yapan bir vakıftı.
    Arzu ederseniz oyunlarımızın videolarını da izleyebilirsiniz.Sevgilerle diye bitirmiyorum size.Kusura bakmayın.

Durum:
    Set Görevlisi
    Konular
    1
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Sevgili Hamit Gore kardeşim,beni anladığın ve desteklediğin için çok teşekkür ederim.Sevgilerimle.

Durum:
    Rose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Wuppertal
    Konular
    23
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı fanatififliz Nickli Üyeden Alıntı
    Ben de modlarını tanıdığım bu siteden bir çağrı yapmayı uygun gördüm.Hay yapmasaymışım.Hata etmişim.Tiyatroya gönül vermekle de hata etmişim.Bunu da anladım.....Tekrar söylüyorum tiaytroya gönül vermekle ne kadar salaklık yapmışız biz.

Sevgili Filiz

Bir daha bu tür cümleler kurmani istemiyorum , bunlari sadece anlik kirginligina veriyorum ve ayrica iyi ki cagri yapmissin ve iyi ki tiyatroya gönül vermissin diyorum. Tiyatroculuk gibi ciddi bir meselege gönül veren her kesin önünde saygiyla egiliyor ve sanat yasaminda sana ve arkadaslarina basarilar diliyorum.

Ayrica tiyatro tozu yutmus hic kimseyi amatör olarak tanimlamak istemiyorum cünki o sahneye cikmakla bile amatör bir ruha sahip olmadiginizi kanitliyorsunuz.

Saygilarimla
    Rose

Sayfa 1/471 123451151101 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri