Değerli üyelerimiz;

Tüm başlıklarda olduğu gibi Diğer Yabancı Diziler klasöründeki başlıklarda da mesaj yazım kurallarına dikkat edilmediğini tespit etmiş bulunuyoruz. Buraya üye olurken kabul etmiş olduğunuz forum kurallarını tekrar hatırlatmak istiyoruz.

8.Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelir ve bağırmak bir saygısızlık örneğidir, bu yüzden bu tür konular mesaj sahibine bildirilmeden düzenlenir ya da silinir.

14. Açılan konuyla alakasız yazılar, sadece gülümseme, aşırıya kaçan görüş ifade edici uzatmalı harf kullanimi ve resimleri alıntı yapmak yasaktır.

Bu kurallarda belirtilen 'konuyla alakasız yazılar' kapsamı içine kişisel sohbet mesajları da sıklıkla girmektedir.

21. Forum içinde yeni bir konu açarken, bir konuya cevap yazarken kullanılacak karakter kalınlığı 1punto veya 2 punto olmak zorundadır. (2 Punto standarttır, 3 ve 4 punto ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir.).

24. Yazılarınızda vurgulamak istediğiniz yerlerde ve dikkat çekmek istediğiniz kelime veya cümlede Renkli Yazı ,Yazı Tipi (Kalın, İtalik, Altı Çizgili) kullanılabilir.
25. Site yönetimi özel durumlarda tüm yazıda renk kullanabilir. (Duyurular, İkazlar gibi)


Son iki kural birbirini tamamlamaktadır. Site yönetiminin duyuruları dışında yazısının tamamı renkli ve tamamı kalın (bold) mesajlar forumda üyeler tarafından sıkça kullanılmakta yani kural ihlali yapılmaktadır. Bundan sonra bu tip mesajlar uyarı bırakılmadan silinecektir.

Son zamanlarda mesaj yazım kurallarına gereken özenin gösterilmediğini hissettiğimizden dolayı bu uyarıyı yazma gereği duyulmuştur.


Saygılarımızla
Site Yönetimi