Sayfa 3/3 İlkİlk 123
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Benim Adım Melek

Durum:
    aslanbey09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    evim
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    19

Aldığı Beğeni: 62

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Cevap: Benim Adım Melek

mesaj artık atılabiliyor düzeldi site inşallah böyle gider
    Konu aslanbey09 tarafından (11-10-19 Saat 05:10 ) değiştirilmiştir.

Durum:
    Figüran
    Yer
    evim
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    19

Bahsedilme
    0 Mesaj

kısacası halil meleğin hatalığını öğrenince terk edildiğini unutup destek verecektir meleğe

Durum:
    SELVERR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yönetmen
    Yer
    Kütahya
    Konular
    5
    Verdiği Beğeni
    1,044

Aldığı Beğeni: 1,782

Bahsedilme
    5 Mesaj

Bölümle ilgili yorumumu yapayım. Öncelikle bölümü beğendim, tempo hiç düşmedi olaylar olaylar

Bölüme dair en sevdiğim şey halili daha çok ve etkin görmemiz oldu. Hem sahnesi çoktu hem de olayların içindeydi. Böyle olmalı bence.

Karakter bazında yorum yaparsam. Sanırım halilin naifliğini seviyorum beni karaktere bağlayan o.herkes bağırır çağırırken o tam aksi davranıyor. Sahnelere gelirsen bağ evine keremi götürmesi sürpriz bir sahne idi. Şaşırdım ve beğendim. Ailesine arkadaşlarına duygularının yıllara gömdüğünü söylüyor ama bakışlarda ve davranışlarda tam aksini görüyoruz.. örneğin çaresi olmayan meleğe evini açma teklifi etti ailesine rağmen. Yada başka ne yardım edebileceğine dair. Oysa terk edilen bir adam kolay kolay bunun yapmaz. Ama Halil farkı diyorum. Tabi ki içi soğumadı ama meleğin yıllar sonra oraya gelişinin çaresizlik olduğunun farkında. Karakoldaki olaylar da da az çok duydu zaten. Mesela karakolda yanlarında olmayabilirdi. Durmayabilirdi kerem çıkana kadar bekledi orada. Son sahne öncesi mithata hesap sorma anının beğendim ama melek nasıl itti onu adam uçuyordu sanki. Neyse son sahne de bayılma haberi ile koşan Halil gördük. Son sahne sonrası ben kendimce gelecek bölüme dair şu gidişatı yazmıştım. Bayılan melek için halilin yeğenine haber verilir çocuklar durumu öğrenir ve hava alanına gitmezler ama fragmana bakarsak olay öyle gelişmiyor. Bir de halile ilgili ben küçük seyit ali bir sahne bekliyorum. Son olarak da Halil o kızla buluşuyor umarım ilerlemez hikaye yoksa aile zoruyla evliliğe kadar gibi duruyor o taraf umarım olmaz. Böyle bir karar alırsa da meleğin boşanmasını öğrenmesi yada hastalığın öğrenilmesi ile duracağını düşünüyorum. Tepkisiz kalamayacak bence

Meleğe gelirsem kızın o kadar kişi içinde kimsesi yok resmen çaresiz hasta bitkin ama ayakta durmak için çabalıyor. Antebe ayak bastığı andan itibaren belalar bitmiyor kimseye kendini de anlatamıyor. Anladığım kadarıyla çocukları onu silen ailesine emanet etmek amacıyla gelmiş antepe ama ortalık baya karışık. Meleğin hastalığı şu an çıkmaz ama ben ilk öğrenenlerden birinin halilin yeğeni diğerinin de ihsanın karısı olacağını düşünüyorum. Bir de evdeki hizmetçi şüphelendi ondan çıkabilir. Meleği bölüm içinde bir tek geçmişteki çocuk meleği izlerken az mutlu gördük umarım bir gün mutlu görürüz. Bir de halile olan sahnelerde mahçup duruyor onu sevdim ama minnettarda oğluma sahip çıktın diyor falan. Mithatla bölümün son anları güzeldi yani laflara sessiz kalmayıp haddini bildirdi bir nevi. Kimse onun kocası ile derdinin ne olduğunu bilmiyor anlam veremiyor ama karakolda yanında olanlar az buçuk çocukları ondan da korumaya çalıştığını anladılar gibi. Ama en kötüsü de kocasına da haber etmeyip kaçtı durumuna düşmesi oldu.

Mithat belli ki kadriyenin eseri çocuk yaşlarından itibaren evde olan kadriye küçük mithatı zehirleyerek şu an ki haline getirmiş gibi. Ama hiç mi ablasına dair bir özlemi yok en azından kendi başına iken buna dair bir şeyler görsek . bu kadar kin öfke fazla. Sanırım onu da hastalık durduracak . Mithat birde sanırım eczacı kız ile olacak. Bölüm içinde alpaaya ulaşıp iş birliği beklediğim bir şey di öyle de oldu.

Mahmut pısırık hallerini bu hafta attı. Her an meleğin yanındaydı o sahneleri sevdim. Meleğe nedenleri soran tek kişi oldu. Melek açıklamasa da ortada bir şeyler olduğunun farkındaydı. Umarım bu bölümdeki halleri ile kalır da karısının kuklası olmaz meleğe karşı.

Kadriye ye gelirsem evlerden ırak diyebileceğimiz bir karakter. Çekilmez sevgisiz meleğe karşı bir alıp veremediği var ama neden onu bilmiyorum. Hatta Halil mi diye bile düşündüm izlerken . yani terk edilen o değil onun ailesi değil ki melek gelene kadar adı anılmasın diyen bir baba var. Onun derdi ne yani. Çocuklara etmediğini bırakmadı ki defne yine iyi uğraştı onunla. Kadın yapıyor birde yapmamış gibi duygu sömürüsü yapıyor hiç çekilecek bir karakter değil. Hizmetçi kızı da kendine çekmiş o bile kötü ki geçen hafta iyi biri sanmıştım ama öyle değilmiş.

Nefise hala meleği korumaya çalışıyor ama bir yere kadar yapabiliyor. Oda kızgın ama kıyamıyor da. Özellikle küçük seyit aliye. Kötü bir karakter değil ama olayların önüne de geçemiyor.

Seyit ali öfkesi ile özlemi arasında hala. Biraz yumuşama belirtileri var ama cumali üzerine gelince ters tepiyor. Özellikle alpaya karşı koruduğu yerleri beğendim hem onun hem mahmutun. Sonra cumaliye handa söylediklerini de beğendim . en güzel an ise sanırım hafız sayesinde torununu adını öğrendiği andı. Zaman tanınsa sanırım küçük seyit ali onu yumuşatacak ama olaylardan sıra gelmiyor gibi. Bunlar dışında meleğe çocuğunu kurtarırım ama gideceksin dediği yerde kızdım . yani tamam kızgınsın da sen de hiç mi suç yok. Meleğe hak vermesem de ona sordular mı söz verirken demeden edemiyorum.

Cumaliye gelirsem sanırım sevilmeyen karakter olmaya adım adım yaklaşıyor. Kini oğlu yüzünden ise çok fazla yani sonuçta yıllardır bu aşkın açısını çeken halili görüyoruz. Arkadaş olabilir öncesinde ama yani adama da kızını kovmuyor ev açıyor diye baskı yapması çok fazla. Aynı şekilde kendi oğluna onlarla konuşma yardım etme sözleri de saçma ki o sahnelerde halile hak verdim. İleri de daha da kötü olmaz umarım diyorum onula ilgili

Gelelim çocuklara öncelikle babalarının yaptıklarına rağmen onunla gitme istekleri çok da mantıklı gelmiyor. Evet kimse onları istemiyor bu belli ama melek onlar için uğraşırken hor görülürken onu sırtından vuruyorlar resmen. Almanya da da öyle olmuştu yine aynısını yaptılar. Fragmana bakarsak melek geri alamıyor gibi en azından velayeti Alpay ortaya atınca polislerin yapacağı şey kalmıyor gibi. Çocuklar ya yine babalarından kaçacaklar yada kaçacaklar. Alpayın isteyerek onları bırakacağını düşünmüyorum en azından keremi.

Alpaya gelirsem ne karaktersiz bir adam ya. Yaptıkları yetmiyor bir de otelde gününü gün etti. Hem laf ediyor hem imkanları kullanıyor resmen beleşci. Alpayın otel işini ilk mithatın öğreneceğini hissettim ama ilk anlarda meleğe bu yüzden de yüklenir diyordum ki keremi şikayeti ile olaylar alpayla iş birliğine kadar gitti. Ama otelde ona birkaç tane geçirmesi eline sağlık dedirtti açıkçası. Aklıma bir de şu ihtimal geldi acaba konakta olduğu gibi bir sahne de alpaya karşı Mithat ablasının yanında durur mu. Keşke olsa umarım ileri de buna benzer bir an yazarlar.

İhsanı bu bölüm daha yardım sever gördüm. Yani avukatlık arkadaşlık anlamında. Bir de melek konusunda önce halili araması ne bileyim hoşuma gitti.

Ömer konusunda defne ile sahnelerini seviyorum olaylar arasında biraz daha fazla yer verilebilir. Diğer yanda amcasına destek olmaya çalışıyor ben ailenin halilin meleğe yardım ettiğini ondan duyacağını sanmıştım ama anlatmamış . onu anlıyor. İyi bir karakter bu özelligi ile de sanırım ileri de onlara en fazla yardım edenlerden birisi olacak.

Halilin annesi de adamın fazla üstüne gidiyor. Çocuk değil ki bu tamam üzülürsün de bazı şeylerin de önüne geçemezsin. Acaba diyorum yeni bölümde kızla buluşma işi annesinin de mi işi. Bu bölüm pek bir görüşme meraklısı değildi Halil bence
    Sevgili kalbim. Neden hala apartman boşluğunun gün ışığı görmeyen penceresinde kuş sesleri beklersin

Durum:
    hardi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süper Moderatör
    Yer
    Çanakkale
    Konular
    131
    Verdiği Beğeni
    43

Aldığı Beğeni: 438

Bahsedilme
    6 Mesaj

İşte Benim Adım Melek dizisinin genç yetenekleri!
    Ranini tv

TRT 1’in yapımını Üs Yapım’ın, yapımcılığını Süreyya Yaşar Önal’ın üstlendiği, senaryosu Nilüfer Özçelik ve Berfu Ergenekon imzası taşıyan, yönetmen koltuğunda ise Cem Akyoldaş’ın oturduğu Benim Adım Melek, sürükleyici hikayesi ile izleyicileri derinden etkiledi.

İzleyiciden tam not

Melek’in ailesi ve çocuklarıyla hayatını yeni baştan inşa etmesini konu alan dizinin kadrosunda usta isimlerin yanı sıra birbirinden yetenekli genç oyuncular Rabia Soytürk, Mustafa Mert Koç ve Ulvi Kahyaoğlu performanslarıyla büyük beğeni topladı.

Nehir Erdoğan’ın Melek karakterine hayat verdiği dizide Rabia Soytürk ve Ulvi Kahyaoğlu, Melek’in çocukları Defne ve Kerem’i, Mustafa Mert Koç ise Antep’in köklü ailesi Şirhanların torunu Ömer Şirhan’ı canlandırıyor. Defne ve Kerem neler olduğunu anlayamadan kendilerini Antep’te bulurken Ömer de Almanya’dan ailesinin yanına dönmüştü. Gelir gelmez Kerem’in dayısı Mithat’la arasında yaşanan olaylar, Melek’in Antep’te yaşayacaklarının habercisi oldu. Karakterleri yeni bölümde neler beklediği ise büyük merak konusu.

Durum:
    Figüran
    Yer
    evim
    Konular
    3
    Verdiği Beğeni
    19

Bahsedilme
    0 Mesaj

bu meleğin ailesinin yaptıkları fazla sıktı babası geçer karşına buradan git der kardeşi tokat atar aslında ailesinden çok halil terk edildi melek tarafından evleneceği gün terk edildi adamın evleneceği kadın başkasıyla kaçtı o bile meleğe herşeyi unutp yardım etmeye çalışırken ailesi çok fazla sert meleğe karşı ama aslında onlarda seviyor meleği ama gururlarına yediremiyorlar affetmeyi
    ama hastalığını öğrenince affedeceklerdir kızlarını bakalım hastalığı halille durumları ne olacak göreceğiz
    Konu aslanbey09 tarafından (11-10-19 Saat 05:35 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri