Sayfa 200/200 İlkİlk ... 100150190196197198199200
999 sonuçtan 996 ile 999 arası

Konu: Türkan - Bölüm Yorumları (1)

Durum:
    d_duman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Cullens Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ayrıca kendimce önemli bir şey söylemek istiyorum size. Okuduğum kadarıyla pek çoğunuz Sevinç ve Ali karakterlerine fevkalade bir şekilde sinir oluyor. Yalnız şunu bilesiniz ki; ikisi de Türkan Saylan figürünün hayatında çok büyük yere sahip insanlar. Onlara saygı duymamak Türkan Saylan'a saygı duymamaktır benim nezdimde. Sonuçta evet dizi haline getirilmiş falan ama Türkan Saylan'ı anlatan biyografik bir çalışma. Sevinç karakteri aslında Gökşin Sanal'ın ta kendisidir. Gökşin Sanal'da Türkan Saylan'ın neredeyse 70 senelik dostudur. Ali karakterine de (şuan için soyismini unuttum. neyse ) saygı duymalıyız. Çünkü o da Türkan Hanımın 50 senelik dostudur. Aralarındaki kuvvetli bağı kimse inkar edemez. Atilla (dizideki Orhan) Bey ile yaşanan husumetlerde yine Türkan Hanım'ın aklına düşen iki insandan bahsediyoruz. Veya aileden birilerini kaybettiği zaman yaşadığı derin kederden onu Atilla Bey değil Gökşin Hanım ile Ali Bey kurtarmıştır. Ha şimdi muhtemelen diyeceksiniz, bunların ne alakası var. biz diziyi eleştiriyoruz. diziye sövüyoruz. diziyi seviyoruz. Ama arkadaşım.. o dizideki her bir karakter Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmuş karakterlerdir. O küfürleri hak etmeyen insanlara savuruyorsunuz yani, yada hakaret neyse ne.. bunu yazış amacım ön yargılarınızın sona ermesi temennimdi, sakın ola yanlıs anlamayın. Unutmayın ki dizi dizidir.. İnsan insan.. ikisi birbirine asla ve asla harman edilemez.
    sevgili cullens anladığım kadarıyla kitabı okumuşsun.ben şahsen orhan ın o karısını sık boğaz eden,evde çocuklarıyla ilgilenmesini isteyen birine dönüşecegini kabullenmek istemiyorum.atilla bey kitapta gerçekten tamamı ile böyle bir insan mıydı? umarım adı değiştiği gibi huyları da değişir,dizi sonuçta her ne kadar çok değerli birinin gerçek hayatını konu alsa da, bu romantizm hepimizin çok hoşuna gidiyor bence..orhan sonuçta türkan ın güzelliğinin tatlılığının yanı sıra onun doktorluğa olan aşkına aşık oldu ve siirt e gelmesi için destekledi,yanında oldu.sonra değişeceğini mi düşünüyorsun?ya da herkese sormuş olayım arkadaşlar düşünüyor musunuz?

Durum:
    mause - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emektar
    Yer
    Berkin'e ağlıyor :(
    Konular
    435
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı Cullens Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Unutmayın ki dizi dizidir.. İnsan insan.. ikisi birbirine asla ve asla harman edilemez.
    Bizim de burada tam bunu yaptığımızı sanıyorum.Siz olayları yanlış değerlendirdiniz sanırım.
    Sevinç'e kızıyorum Ali'yi boş yere ümitlendirdiği için.
    Ali'ye kızıyorum Türkan'ı çok iyi tanıdığı halde hala kendisine dönebileceğini düşündüğü için.
    Ekranda gördüğüm karakterlerle problemim rahmetli Türkan Saylan'ın geçmişindeki insanlarla değil.

Durum:
    Cullens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Konular
    2
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı d_duman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili cullens anladığım kadarıyla kitabı okumuşsun.ben şahsen orhan ın o karısını sık boğaz eden,evde çocuklarıyla ilgilenmesini isteyen birine dönüşecegini kabullenmek istemiyorum.atilla bey kitapta gerçekten tamamı ile böyle bir insan mıydı? umarım adı değiştiği gibi huyları da değişir,dizi sonuçta her ne kadar çok değerli birinin gerçek hayatını konu alsa da, bu romantizm hepimizin çok hoşuna gidiyor bence..orhan sonuçta türkan ın güzelliğinin tatlılığının yanı sıra onun doktorluğa olan aşkına aşık oldu ve siirt e gelmesi için destekledi,yanında oldu.sonra değişeceğini mi düşünüyorsun?ya da herkese sormuş olayım arkadaşlar düşünüyor musunuz?
    Evet, Ayşe Kulin'in aynı adlı kitabını okumuştum. Ve malesef sizler gibi benim de, o kadar hayran kaldığım Atilla Bey'in öyle sert mizaçlı bir beyefendi çıkmasının ardından büyük bir hüsrana uğramıştım ne yalan söyleyeyim. Yalnız şu da var ki, Ayşe Kulin'in kendisi ile konusup tanısarak edindiğim bu kitaba ve içindeki sağlam kaynaklara (Gökşin Hanımın saklamış olduğu mektuplara ve Türkan Hanımın vakti zamanında kendi elleriyle yazdığı bölümlere) rağmen bir kitapla tam bir fikir sahibi olmaktan yana değilim.. Bu yüzden araştırmalarımın dışında bir de Türkan Saylan'ı anma toplantılarının iki senedir 18 Mayıslarda yapıldığı yer olan Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde 2011in 18 Mayısında mümkünse Atilla Bey, Gündüz Bey veya Türkan Hanımın Çaağlayan ve Çınar Ödge ile tanışarak bu bilgileri tamamen doğrulamak istiyorum.

Bu arada kitabı da muhakkak izleyiniz bence.. yarım solukta okunacak bir roman niteliğini taşıyor.

Alıntı mause Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim de burada tam bunu yaptığımızı sanıyorum.Siz olayları yanlış değerlendirdiniz sanırım.
    Sevinç'e kızıyorum Ali'yi boş yere ümitlendirdiği için.
    Ali'ye kızıyorum Türkan'ı çok iyi tanıdığı halde hala kendisine dönebileceğini düşündüğü için.
    Ekranda gördüğüm karakterlerle problemim rahmetli Türkan Saylan'ın geçmişindeki insanlarla değil.
    Sizi veya bir başka kimseyi hedef alarak yazmamıştım. Yanlış anlaşıldığıma üzüldüm.

Durum:
    denizbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yardımcı Yönetmen
    Yer
    *Atatürk Çocukları*
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0
    Beğenilen Mesaj
    Bahsedilme
    0 Mesaj

"O küfürleri hak etmeyen insanlara savuruyorsunuz yani, yada hakaret neyse ne"

derken?

Türkan Hoca'nın yazdığı kitaplar dahil kendisiyle ilgili hemen hemen tüm kitapları okuyan bir takipçisi olarak Sv. Cullens'in tepkisini kendi adıma ani ve fazlaca duygusal buldum.Gökşin hn. ve Ali bey'in şahsına gelecek bir söz olursa burada hemen hepimiz karşısında oluruz zaten orası muhakkak.Dizideki karakter yansımaları Tek ve Tek Başına kitabından yer yer hatta bazı durumlarda oldukça farklı! eh ortalama dizi izleyicisine hitap etmek ve günümüz gençliğinin merakını uyandırmak adına (duygusal sahnelerin ön planda yer alması) muhakkak ki böyle bir senaryo yaratılmalıydı zaten.

Sevgiler...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Yer imleri

Yer imleri