Sayfa 1/7 12345 ... SonSon
33 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dünyanın İlk Günü - Beyazıt Akman

Durum:
    emLyn. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyuncu
    Yer
    Kıvanç Tatlıtuğ<3
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Aldığı Beğeni: 0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Standart Dünyanın İlk Günü - Beyazıt Akman

Osmanoğulları'nın öyküsü hiç böyle anlatılmadı!

Aşkının peşinde bir yeniçeri, kimliğini arayan bir İtalyan seyyah ve dünyanın kaderini değiştirmek üzere olan genç bir sultan.. İstanbul'un fethinin savaş, aşk ve macera dolu romanı.

15. Yüzyılda, 19 yaşındaki bir genç
    bütün dünyanın kaderini değiştirmek üzereydi...

Yaklaşık beş yüz elli yıl önce, Doğu Roma’nın merkezi Konstantinopol’den kaçırılan Alexander, yaşayabilmek için hem ailesinden hem de çocukluk aşkından ayrılmak zorunda kalır. Aşkına tekrar kavuşmaya söz veren Alexander, doğduğu topraklara hiç beklenmedik bir şekilde geri dönecektir. Aradığı adaleti başka topraklarda bulmuş ama ilk aşkını hiç unutmamış bir yeniçeri olarak… Aynı tarihlerde ve aynı coğrafyada, kaybettiği sevgili eşinin yasıyla birlikte elçiden çok seyyah olup çıkan İtalyan Alberti Balbi ise elyazması eserler kopyalayıp çoğaltan Müslüman bir kıza; Nilüfer’e vurulur. Alberti’nin, kaybettiği eşini de kapsayan, adeta eski aşkının ve yasının doğal bir uzantısına dönüşen bu imkânsız aşkı satır satır döktüğü gizli defteri, gittikçe tarihin en önemli tanıklıklarından birine dönüşecektir. Zira aynı dönemde, 19 yaşındaki bir sultan; genç Mehmet sadece Alexander ve Alberti’nin değil; bütün dünyanın da kaderini değiştirecek bir olayı, İstanbul’un fethini gerçekleştirmek üzeredir…

Amerika’da yaşayan genç akademisyen Beyazıt Akman’ın üniversite kütüphanelerindeki kaynaklarla birlikte yerli ve yabancı yüzü aşkın eseri inceleyerek beş yıllık bir araştırmanın ardından yazmaya başladığı İmparatorluk, göz kamaştırıcı bu epikle açılıyor. Manisa’dan başlayıp İtalya’ya kadar uzanan, Gütenberg’den Bellini’ye değin pek çok tarihi simayı bir araya getiren bu çok perspektifli roman, Hıristiyan-Müslüman ilişkilerine ve kolektif bilinçteki Doğu-Batı ikilemine dair pek çok şeyi yerinden sarsacak.

Şövalyelerle yeniçeriler arasındaki çarpışmalar, nakkaşlarla Venedikli ressamlar arasındaki diyaloglar ve kültürlerle yürekler arasındaki gelgitlerle bezeli bu uzun soluklu aşk ve savaş romanı; çok uzun zamandır eksikliği hissedilen renkli ve görkemli bir imparatorluk panaroması sunuyor. Alexander’ın aşkını, Alberti’nin hüznünü ve Mehmet’in azmini film izlercesine, bir solukta okuyacak, bir daha unutamayacaksınız.

İmparatorluk, Dünyanın İlk Günü’yle başlıyor…

Yayın Yılı: 2009
    Kitap Kağıdı
    624 sayfa
    13,5x21 cm
    Karton Kapak
    ISBN:9944821964
    Dili: TÜRKÇE

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    Kıvanç Tatlıtuğ<3
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Yazara öncelikle sonsuz teşekkürlerimi bir borç biliyorum.
    Fatih'i sadece tarih kitaplarındaki gibi bilirdim. Sadece İstanbul'u fethetmiştir.
    Aslında bu kitapla anladım ki o kadar yüce bir insanmışki.
    Aslında o sandığımız basit kuşatmanın , gerçekte ne kadar zor olduğunu anladım.
    Bunu bana gösterdiği için Beyazıt Akman'ı asla unutmam.
    Benim en sevdiğim yazardır şu dakikadan sonra.
    Tek kitabıyla beni kendine hayran bıraktı.
    Bu kitabı da benim en beğendiğim kitaptır.
    Kitabı aslında vaktim olmadığı için , uzun sürede okudum.
    Ama size şu kadarını söyleyebilirim ki. Böyle hiç bırakmadan bitirilebilicek bir kitap.
    Ben şunu da anladım ki.
    Türk yazarlar da çok güzel Tarihi roman yazabiliyormuş.
    Bunu göstermiş oldu Beyazıt Akman.
    2. kitabını sabırsızlıkla bekliyorum.
    Bu kitabı 2009da çıkmasına rağmen 2010da bu kadar büyük okuyucu kitlesine ulaşmıştır.

Tek kelimeyle önce Fatih Sultan Mehmed'e gerçekten ama gerçekten hayran kaldım.
    Sonra Mehmed'i böyle anlattığı için Beyazıt Akman'a ayrıca hayran kaldım.

Sizden tek isteğim bu kitabı okumanız.
    İnanınki pişman olmıcaksınız.

Spoiler İçermektedir

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    Kıvanç Tatlıtuğ<3
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Alıntı devilish girl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tür kitaplara oldukça ilgi duyarım. Bu yorumdan sonra almayı düşünüyorum, teşekkürler. =D
    Yorumunu beklicem.
    İnsanları bu kitapla tanıştırmak beni çok mutlu ediyor.
    Beğeniceğinden eminim. Bu tür kitaba ilgi duyuyorsan bir de daha iyisi olamaz :)
    Yabancı tarihlerden daha güzel tarihimiz var. Değerini gösterene.:love05:

Durum:
    black-ghost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Figüran
    Yer
    in Book
    Konular
    0
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

bu konuyu paylaştığın için teşekkürler emyLn
    okuduğum en harika tarih roman nı diyebilirim eğer fatih sulatan mehmeti ve yeni çerileri gerçekten merak eden vrsa bu kitabı kaçırmayın arkadaşlar...epsilonun çıkardığı en okunmaya değer kitaplardan biriydi inşlh. ileride bu yazardan yeni kitaplarda görürüz..
    birz da kitaptan bahsedeyim , bir yeni çerinin eline aldığı oku yayay germesi ve hedefe yönlendirmesiyle başlıyor kitba ..ama ne anlatış
    3-4 ağızdan anltılıyor kitap bir ara osmanlıdasın,sonra bir bakmısın bizans ta veya venedik te...
    Fatih s.m. in çocukluğundan anılara da yer verilmiş o yüzden hiç sıkılmıyorsunuz okurken... hiç bilmediğiniz yeni şeyler öğrenmeye hzır olun büyük iskenderden de byağı bahsetmiş fatih in anılarında..
    gelelim benim favorime yeni çeriler inanılmaz ren katmış ben hep metrak ederdim nasıl eğitim alırlar neye göre giyiniler...
    kızlar bu vereceğim bilgi siler için ...mesela hiç bir yeni çeri çirkin olmazmış;güzel yüzün güzel huy u temsil ettiğine inanırlar ve ona göre seçilirlermiş anlayacğınız türk askerleri
    bayağı yakışıklı göreni mest ediyor
    kitabı anlat anlat bitmez... tek söyleyebiliceğim herkese şiddetle tavsiye ettiğimdir
    [

Durum:
    Oyuncu
    Yer
    Kıvanç Tatlıtuğ<3
    Konular
    7
    Verdiği Beğeni
    0

Bahsedilme
    0 Mesaj

Dimi dimi ?
    Ya Alexander kitabın sonunda gözlerim doldu biliyor musun?
    Biri okumuş duygularımı paylaşan biri varmış bu forumda çok mutlu oldum.
    Meryem'in yaptığı :img-cray:dayanamadım ya..:img-cray:
    Son 20 sayfayı hıphızlı okudum valla :img-cray:.

Yeniçeriler ayrı ya onlardaki güç kimsede yokmuş.Yıllarca eğitim görürlermiş.
    Ben bu kadar güçlü olduklarını bile bilmezdim,kaldıki bu eğitimi hiç bilmezdim.
    İmparatorluk 1 bu olduğuna göre canım inşallah 2.si de en kısa zamanda çıkar diye umut ediyorum.
    Aynen Epsilon bence bu izden gitmeli,tarihi türk romanları daha çok olmalı.
    Beyazıt Akman 5 sene uğraşmış ama gerçekten değmiş,hele kitabın sonunda..

Aşk severler , tarihi roman severler , Osmanlıyı merak edenler , Türk kültürünü merak edenler, Fatih Sultan Mehmet'i merak edenler,Yeniçerileri merak edenler , Bizans'ı Konstantinopol'ü merak edenler,Askerlerimizin ne kadar zorlu bir şekilde savaşı kazandığını görmek isteyenler. İnanın okurken Bizans'a , Bizans askerlerine nefret duyucaksınız.

Ve aynı zamanda Yakup'a.

Sayfa 1/7 12345 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)